انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: كداميك ، مقايسه ديانا مگنوم 460 با ديانا 52
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
سلام و درود Khansariha (8)

بااجازه اساتيد و مديران محترم ، باتوجه به شرايط حاضر و تمايل دوستان به خريد سلاح فنري ديانا مگنوم 460 و ديانا 52 به جهت جلوگيري از ايجاد پست در تاپيك هاي غيره و ايجاد منبع جهت تصميم گيري ، اين تاپيك ايجاد مي شود .اساتيد و دوستان كه اين سلاح ها رو داشتند و آشنايي با نقاط قوت و ضعف اين دوسلاح دارند از تجربيات مفيدشون بهره مند نمايند . باتشكر Khansariha (8)
[تصویر: 13889007601.jpg]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[تصویر: 13889007602.jpg]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نقل و قول از دوستان بزرگوار :

(2014-01-05 05:13 AM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان 52 بهتره یا 460 یعنی خیلی لگد داره یا لگدش کمه دقتش چطور؟ میشه دوستان این دو سلاح دیانا رو مقایسه کنند با تشکر؟
یعنی با پرو مگنوم بهتر دیانا 52 میزنه؟

نوشته شده توسط: ''salaeddin
(2014-01-05 08:53 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ، زیاد شایسته نیست که در تایپیک تخصصی یک مدل سلاح اون رو با سلاح دیگه ای مقایسه کنید! ولی :
کدوم بهتره؟ این می تونه سلیقه ای باشه ! وجه اشتراک این دو مدل :
- هر دو لوله ثابت هستند.
-هر دو ساخت کمپانی دیانا هستند.
- هر دو در یک رده قدرتی جای دارند-سری مگنوم های دیانا با 26 ژول قدرت
تفاوت ها :
- دیانا 460 عملکرد مسلح کردن Under Lever (اهرم از پایین مسلح می شود) ، مدل 52 سیستم Side Lever (اهرم از بغل مسلح میشه) داره ،
- طبق تجربیات دوستان دقت مدل 52 به طور کمی بیشتر از 460 هستش و محسوس و این در زمینه قدرت به نفع 460 ، کمی ضرب و قدرت 460 بیشتر ( این طبق تجربیات دوستان بوده و اگه نه به صورت کاتالوگی دیانا چیزی در این رابطه نگفته )

دیانا مدل 52 بعد از مدل های موفق 48 و 48/52 تولید و عرضه شد و هدف ارایه یک سلاح filed target/hunter بود. مطابق پدر و پدربزرگش نوع مسلح کردن به صورت side lever بوده و وزن بیشتری نسبت به مدل 48 دارد.
[تصویر: 15.JPG]

مدل 460 بیشتر به عنوان یک hunting rifle شناخته میشه و نوع مسلح شدن اون under lever هستش ،
[تصویر: rws-460-magnum-177-cal-w-4x32-scope-1350-fps-36.gif]
[تصویر: RWS-46-web.jpg]

می بینین که این دو سلاح تفاوت هایی هم باهم دارند ، نظر شخصی خودم اینه که این دو مدل از بهترین تولیدات دیانا برای مقاصد شکار هستش و البته مدل 460 در این زمینه بهتره ، دیانا 52 کلاس بالاتری در شکار رو عرضه می کنه و می تونین باهاش به هدفزنی دقیق هم بپردازید.

در رابطه با لگد سلاح فکر نمی کنم که این دو مدل زیاد باهم تفاوتی داشته باشند ، دوستانی مثل آقا آرش که در زمینه 460 تجربه بیشتری دارند می تونن بهتر پاسخ بدهند. من به شخصه لگد 52 رو دوست دارم چون خیلی شدید نیست و قابل کنترله (در مقایسه با مدلی مثل 350 مگنوم یا هاستان 125 ) و مدل 460 هم با 26 ژول قدرت فکر نمی کنم تفاوت آنچنانی باهم داشته باشند.
و البته نمی دونم قصدتون از مقایسه این دو مدل چی بوده ، اگه درخواست و نوع پرسش تون رو باز تر می کردید بهتر بود؟ اینکه در زمینه هدفزنی می تونه لگد ر دقت تاثیر بذاره یا نه ؟ ....
[تصویر: rws.9n%20045.JPG]
با سلامKhansariha (8)
با اجازه....
آرش جان انتخاب این دو بیشتر از اینکه به عوامل دیگری مربوط باشه به سلیقه ی افراد برمیگیرده....
شخصا قیافه ی 52 رو با هیچ تفنگی عوض نمیکنم،اما به این امر که 460از 52 شکاری تر هست،کاملا اعتراف میکنم!Khansariha (214)

تو مدتی که 52 داشتم(کمتر از یک سال)هیچ گونی خراب و ... ندیدم،یه ایراد داره و اونم مگسکه که 460 هم در مگسک با 52 هم درده!
اما یک سوال از شما آقا ارش و کلی دارندگان سلاح460:بنده خیلی شنیدم که 460 از قسمت اهرم کوکینک ضعیفه،آیا حقیقت داره و به این مشکل برخوردید یا نه؟؟
Khansariha (8)
راستش من هر دوی اینها رو خیلی دوست دارم و حتی اوایل 460 رو بیشتر ترجیح میدادم.ولی الان که 52 دارم کاملا ازش راضی ام. اگر بخوایم یه ایراد از 460 بگیریم فقط و فقط "احتمال" شکستن انتهای اهرم همیشه مد نظر بوده.دقت بفرمایید که فقط یک احتماله و مطمئنا در صورت کشتی نگرفتن و فشار اضافه بر روی تفنگ هیچ مشکلی تا سالها بروز نخواهد کرد.
در پایان نتیجه می گیریم که 460 خوب است 52 هم خوب است!! اما 460 شکاری تر است و مسلح کردنش هم کمی راحتتر است.در صورتی که 52 کمی دقیقتر است(به دلیل وزن بالاتر) و مقاومت قطعات آن از 460 بیشتر است!!!!Khansariha (219)Khansariha (219)
بنابراین فقط می مونه نیاز فرد.برای هدفزنی و تیراندازی دقیق و گاهی هم شکار 52 بهتره ولی برای مصرف شکارانه تر!! 460 بگیرید.یا اگه می تونید دو تاش رو با هم بگیرید که چه بهتر!Khansariha (8)
(2014-01-05 12:43 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
اما یک سوال از شما آقا ارش و کلی دارندگان سلاح460:بنده خیلی شنیدم که 460 از قسمت اهرم کوکینک ضعیفه،آیا حقیقت داره و به این مشکل برخوردید یا نه؟؟
Khansariha (8)

سلام و درود Khansariha (8)
حقيقتا من تا الان با اين مشكل (گوش شيطون كر خخخخ ) برنخوردم حتي در وضعيتي كه تو ماشين بعلت فضاي كم گرفتارش بوديم و در شرايط مناسبي نبودم اهرم تفنگ رو به جهت شارژ به پايين كشيدم كه احتمال فشار خارج از راستاي حركت اهرم بوجود امده . از جمله چند روز پيش كه تعداد شات زياد بالغ بر 200 تا داشتم كه طي 2 الي 3 ساعت انجام شد و الحمدا.. مشكلي پيش نيامد ، در نهايت خيلي راضي هستم .

همين طور كه درمورد شكستن قفل اهرم 460 مطالبي عنوان شده درخصوص در رفتن ميل پيستون يا شفت پيستون ديانا 52 هم مطالبي عنوان شده است .

سوالي از دوستان 52 سوار و اساتيدKhansariha (8)

آيا ديانا 52 همانند خواهر خود خخخخخخخخخخ ديانا 460 خوشدست هست ؟ از نظر توازن و بالانس چطور ؟
آرش جان حالا چرا خواهر داداش!! Khansariha (219) البته خدای نکرده ما ضد بانوان محترم نیستیم ها!!Khansariha (399)
در کل یکی از مزیتهای 52 اینه که علیرغم وزن بیشتر بالانس خوبی داره.به اصطلاح تفنگ تو جلو کله نمی کنه که لوله هی بالا و پایین بره.البته مسلما در برابر 350 و 460 ، 52 نیاز به قدرت بدنی و تکنیک بیشتری برای کنترل و سردست زنی داره.Khansariha (8)
(2014-01-05 02:14 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آرش جان حالا چرا خواهر داداش!! Khansariha (219) البته خدای نکرده ما ضد بانوان محترم نیستیم ها!!Khansariha (399)

سلام و درود به دكتر عزيز و دوستان ارجمند Khansariha (8)

آخه دكتر جان ، مگي جون (مگنوم ) كه به اندامش نگاه ميكني همچين كشيده هست و قلمي و ظريف . انگار كلاس ايروبيك رفته ولي 52 اينجور نيست خخخخخ

برداشت خودم از مگنوم 460 در طي اين دوسالي كه دارم ، عنوان مي كنم .

قدرت بسيار خوب
دقت بسيار خوب
سازگاري با ساچمه هاي ارزون قيمت پرومگنوم البته با ساچمه هاي ساخت وطن كنار نمياد .
ظاهري شكاري
كوكينگ راحت داخل خودرو
وزن مناسب
بالانس خوب تو دست
خوشدست بودن و قنداق تو كتف خيلي خوب ميشينه
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
خود من بدون هیچ تعصبی 460 رو خوشدست تر از 52 میدونم اون هم بخاطر وزن کمترش هست ولی سیستم مسلح کردن و ایمنی 52 بهتره ، ضعف 460 و 470 سیستم مسلح شدنش هست خود من چند مورد خرابی و شکستگی در قطعات اهرم این دو تفنگ دیدم ولی در عوض قدرت 460 هم کمی بیشتر از 52 هستش به خاطر کورس بیشتر پیستون.Khansariha (8)
آرش جان من هم 460 رو به 52 ترجیح میدم(نظر شخصی). الان 350 دارم و خیلی هم راضی هستم ولی گهگُداری به 460 هم فکر میکنم چون از نظر

شکل و شمایل خیلی زیباست و به اصطلاح شکاری تره . ضمنا اگر تفنگت رو دست افراد ناشی ندی اصلا مشکلی برای اهرمش پیش نمیاد. پارسال هم یه 460 برا

پسردائیم خریدیم که خیلی خیلی راضیه و شکارهای خوبی هم باهاش داشته. البته چون بنده 350 داشتم پسردائی هم نظرش 350 بود ولی با اینکه اون موقع

350 و 52 و 54 هم بود سریعا با دیدن 460 انتخابش کرد . و یه مورد دیگه، 460 راحتر از 52 از تو ماشین مسلح میشه. (البته این هم نظر شخصیه)

با تشکر Khansariha (8)
به نظر من در مورد 460 نتونستن بالانس خوبی ایجاد کنند . نتیجه اینکه سر تفنگ سنگین شده احتمالا خواستن برای جبران از چوب بچه قنداق کم کنن این شده که در طرفی که ضامن قرار داره لایه چوب بینهایت نازک شده و اسیب پذیر . قنداق 52 محکمترین قنداق در بین تمام مدلهای دیاناست اعم از کمرشکن یا بغل شکنها و زیرشکنها. خیلی قنداق جوندار و به نظر من مردونه ای داره . کیفیت ضامن 52 بهتره. 460 ضاهر بسیار زیبایی داره . مزیت مهمش که ارش اشاره کرد راحتی در مسلح شدن هست اون هم در داخل اتومبیل . من تا پارسال هر دو را داشتم . 460 فروخته شد و الان پشیمونم که چرا فروختم ...
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع