انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: كداميك ، مقايسه ديانا مگنوم 460 با ديانا 52
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
سلام دوستان .خوب برای دقیقتر بودن و شکار تا 50 متر و یا 60 متر و برای مقاوم بودن سلاح . کدوم بهتره ؟
یعنی کیفیت قطعات سلاح 460 از 52 کمتره؟برای کالیبر 5.5
اگه به خوبی استفاده بشه برای کدوم ممکنه مشکل پیش بیاد حتی با گذشت 2 سال ؟
پبچ های کدوم سلام ممکنه زودتر شل بشه؟
سوال بعدیم اینکه اگه بخواید این سلام 460 رو مسلح کنید زیر لوله یعنی اهرمش که مسلح میشه از انتهای به پایین مکشید تا مسلح میشه یا از وسط. بعد باید زود مسلحش کنی یا یواش یواش مسلح کنی تا مشکلی پیش نیاد ؟
ببخشید سوالام زیاد شد با تشکر
(2014-01-05 07:17 PM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .خوب برای دقیقتر بودن و شکار تا 50 متر و یا 60 متر و برای مقاوم بودن سلاح . کدوم بهتره ؟
هر دو تفنگ ها دقت خوبي براي اين فاصله هست البته با يه دوربين پدر و مادر دار Khansariha (8)

(2014-01-05 07:17 PM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی کیفیت قطعات سلاح 460 از 52 کمتره؟برای کالیبر 5.5
خير به هيچ عنوان . كيفيت تمام محصولات ديانا در يك سطح مي باشد

اگه به خوبی استفاده بشه برای کدوم ممکنه مشکل پیش بیاد حتی با گذشت 2 سال ؟
پبچ های کدوم سلام ممکنه زودتر شل بشه؟
من مگنوم 460 رو از 15 فروردين 90 دارم تا به حال هيچ مشكلي نداشتم .
درخصوص شل شدن پيچ ها بستكي به تعداد شليك شما داره ولي از ابتداي خريد سه شنبه گذشته (حدود 3 سال ) پيچ هاش رو سفت كردم البته خيلي كم كه نياز هم نبود .

سوال بعدیم اینکه اگه بخواید این سلام 460 رو مسلح کنید زیر لوله یعنی اهرمش که مسلح میشه از انتهای به پایین مکشید تا مسلح میشه یا از وسط. بعد باید زود مسلحش کنی یا یواش یواش مسلح کنی تا مشکلی پیش نیاد ؟
ببخشید سوالام زیاد شد با تشکر
جهت راحت كشيدن اهرم از سر اهرم گرفته بشه راحتتر هست . و با ملايمت اين كار رو انجام بدهيد طول عمر اين قسمت رو بيشتر كرديد .Khansariha (8)
خسته نباشيد ارش جان واقعا زحمت کشیدید سوال دومم اینکه با کدوم میشه زیا تیرندازی کرد یعنی با کدوم میشه زیاد تیر زد ؟
چه دوربینی باید روش سوار کرد تا دوام بیاره تا سقف ۳۵۰ هزار ؟
دوربین کدوم سلاح زود از حالت تنظیم در میره؟
(2014-01-06 10:05 PM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خسته نباشيد ارش جان واقعا زحمت کشیدید سوال دومم اینکه با کدوم میشه زیا تیرندازی کرد یعنی با کدوم میشه زیاد تیر زد ؟
چه دوربینی باید روش سوار کرد تا دوام بیاره تا سقف ۳۵۰ هزار ؟
دوربین کدوم سلاح زود از حالت تنظیم در میره؟

سلام وقت بخير به شما و دوستان Khansariha (8)
هر دو سلاح از نظر كيفي در يك سطح هستند . بيشتر طريقه استفاده مهم هست ولي اين برند ، برندي نيست كه خواسته باشه با تيراندازي زياد كم بياره . همانطور كه عنوان كردم مهم نحوه استفاده هست .
درخصوص دوربين باتوجه به بودجه در نظر گرفته شما سنتر 3×9×32 و يا ليپرز 3×9×40 مي توانيد استفاده نماييد كه مطمئناً دوام خواهم آورد .
درخصوص از تنظيم خارج شدن ، بستگي به نوع و برند دوربين دارد كه شما استفاده مي كنيد . ولي اگر سنتر يا ليپرز ببنديد از تنظيم خارج شدن راحت هستيد . بالاخص اگر مدل زيرو لاك دار باشه . هر چند مدل بدون زير و لاك دار كه خودم دارم ( سه عدد ) تا الان هيچ مشكلي درخصوص تنظيم خارج شدن نداشتم . Khansariha (8)

من پيشنهادم اين هست دوربين با زوم 4×16 با سلاح هاي فنري 26 ژولي مثل 52 و 460 خوب ست ميشه و اون زوم و بزرگنمايي مورد نياز رو تامين مي كنه . خودم دوربين رو با زوم 12 تنظيم مي كنم و هميشه رو همين 12 هست . البته اين نظر شخصي هست .Khansariha (8)
اینم پست آقا علی خالزن در باب مقایسه در تاپیک خود460،بنده با اجازه اینجا نقل قول میکنمKhansariha (8)

(2011-07-13 11:05 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-07-13 08:34 AM) نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سه موضوع سرعت ، شتاب و چرخش ساچمه بایستی جدا گانه بحث و بررسی بشه و کلی گفتن کمی احساسی شدن را القا میکنه .
البته قدرت این دو تفنگ 460 و 52 در کل یکسانه (26 ژول) و اختلافات سرعت ساچمه و بالستیکشان فقط کمی با هم متفاوته . این یک
دوم برای اطلاع دوستان عزیز عرض کنم که با یک نگاه انداختن به تست سرعت خروجی ساچمه های شلیک شده از دو مدل 52 و 460 مخصوصا در ساچمه های کالیبر 5.5 اختلاف جزئی بخوبی مشهود هست .
این برای Our Take - RWS 460 های بدست آمده هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و این هم برای Our Take - RWS Model 52 بدست آمده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باز برای راحتی مقایسه من برش شده این قسمت از جداول را خدمت شما و دوستان میگذارم

برای 460
[تصویر: 460.jpg]
برای 52
[تصویر: 52.jpg]
لطفا خوب به سرعت اولیه خروجی ساچمه ها دقت کنید و آنها را با هم مقایسه کنید (Velocity (fps
اینجا متوجه میشوید سرعت ابتدائی خروج ساچمه های شلیک شده 460 بیشتر از 52 هست ولی در عوض بالستیک و در نتیجه هدفزنی دقیقتر بنفع 52 تغیر میکند.
و همچنین میانگین بالستیک بدست آمده از ساچمه ها

بالستیک بدست آمده 460 و بالستیک بدست آمده 52
[تصویر: _1576_1575_1604_1587_1578_1740_1705_460.jpg] [تصویر: _1576_1575_1604_1587_1578_1740_1705_52.jpg]
اینجا هم براحتی مشاهده میشود ضریب بالستیک ساچمه های شلیک شده از 52 بهتر از 460 بوده و در نتیجه حفظ و بقای انرژی حاکم بر ساچمه ها در 52 گویای اثر گذاری بهتر درفواصل دورتر است (البته اختلاف جزئیست)
خوب البته این تنها بخشی از تفاوت 460 و 52 هست که جهت یاد آوری اشاره شد.

خووووووووووووووووب!بازم از نظر بالستیک دهی به ساچمه،52بهتر از460عمل کرد!البته سرعت اولیه 460 هم کمی بیشتر از 52هست.
با تشکر از محمد عزیز بابت پست یادآوری که از علی اقا نقل کردند. به نظر من همین دو جدول و مقایسه و توضیحات علی آقا به خیلی از سئوالات مربوط به سرعت و قدرت و بالستیک دو سلاح 460 و 52 جواب می ده ولی باز مورد ارگونومی ، راحتی لود سلاح و سلیقه افراد استفاده کننده مواردی هستند که می تونه بحث رو ادامه بده و جالبش بکنه البته دوستانی که این دو مدل سلاح رو دارند تجربیات خودشون رو در رابطه با لود سلاح و راحتی استفاده در موضوع شکار و هدفزنی اینجا عنوان کنند.
نظر شخصی خودم در رابطه با دیانا 52 و 460 ، برای راحتی استفاده و لودینگ ساچمه 460 رو انتخاب می کنم و همانطور هم که قبلا هم گفتم مدل 52 رو دقیق تر می بینم.
(2014-01-07 11:37 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر شخصی خودم در رابطه با دیانا 52 و 460 ، برای راحتی استفاده و لودینگ ساچمه 460 رو انتخاب می کنم و همانطور هم که قبلا هم گفتم مدل 52 رو دقیق تر می بینم.

سلام و درود به مردي از ديار بندر تركمن ( البته اگر درست گفته باشم ) Khansariha (8)

صادق جان من يه پيشنهاد دارم اگر امكانش هست چون شما ديانا 52 داري يه گروپ با يه نوع ساچمه استاندارد بگيريم و نتيجه داخل همين تاپيك بزاريم البته شرايط رو بايد مهيا كنيم فاصله رو هم اگر سلاح بدونيد 30 متر بزاريم تا دقت اين دو سلاح مشخص بشه . چون خودم كنجكاو شدم دقت اين دو سلاح رو بدونم . البته 460 من كاليبر 5/5 هست .Khansariha (8)
با اجازه من هم نظر شخصیم رو بگم:
من الان 460 کالیبر 4.5 دارم.
قبل از که بخرمش بین 52 و 460 تردید داشتم.
با 52 و 460 شلیک کردم و 460 رو به چند دلیل به 52 ترجیح میدم:
1-مسلح سازی 460 بخاطر زیر شکن بودن از 52 خیلی راحت تره.
2-قیافه ی 460 از 52 خیلی قشنگ تره.
3-طراحی 460 ظریف تر و خوش دست تره.
Khansariha (8)
(2014-01-07 12:35 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

سلام Khansariha (8)

تندر جان شما كه 460 كاليبر 4/5 داري داداش ، اگر زحمتي نيست يه گروپ بگير بزار . البته اقا صادق 52 كاليبر 4/5 بايد داشته باشند كه از نظر كاليبر يكي هست و مقايسه معقول تر . Khansariha (8)
البته اگر موقيعتت استفاده از شوتينگ رست داشته باشيد كه عوامل انساني كمتر دخيل باشه بهتر هست و به استاندارد نزديكتر Khansariha (8)
(2014-01-07 12:49 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-07 12:35 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

سلام Khansariha (8)

تندر جان شما كه 460 كاليبر 4/5 داري داداش ، اگر زحمتي نيست يه گروپ بگير بزار . البته اقا صادق 52 كاليبر 4/5 بايد داشته باشند كه از نظر كاليبر يكي هست و مقايسه معقول تر . Khansariha (8)
البته اگر موقيعتت استفاده از شوتينگ رست داشته باشيد كه عوامل انساني كمتر دخيل باشه بهتر هست و به استاندارد نزديكتر Khansariha (8)
آرش جان ممنون ،
بابت پیشنهادتون هم چشم ، منتهی من تا دوشنبه آینده به سلاح 52 خودم دسترسی ندارم (الان عسلویه هستم ) و ان شاءا... اگه شرایط رو جور کردم تو یه محیط خوب (سعی می کنم شرایط محیطی مزاحم نباشه ) یک گروپ نیمه استاندارد (چون امکاناتم محدوده) ولی با ساچمه جی اس بی 8.44 اگزاکت بگیرم.
امیر حسین عزیز هم اگه بتونن با همین ساچمه یک گروپ با دیانا 460 خودشون بگیرند تا یه مقایسه نیمه فنی انجام بشه ، البته من بهتر می بینم با ساچمه پرومگنوم هم انجام بشه چون در هر صورت یه ساچمه همه گیری هستش و بیشتر دوستان بهش دسترسی دارند و استفاده عمومی داره ، خودم هم یکسری ساچمه پرومگنوم دارم که با صفر دوربین (با ساچمه جی اس بی انجام شده) در حد نیم میلدات در فواصل 10 تا 30 متر تفاوت داره و برای هدفزنی تفریحی و تیراندازی به اهداف (قوطی ، چوب ، شیشه دلستر Khansariha (219) و ... ) از اونا استفاده می کنم.
شرایط من :
سلاح : دیانا 52 کالیبر 4.5 ماشه T05
فاصله : بین 20 تا 30 متر
ساچمه : جی اس بی 8.44 و پرومگنوم
ساپورت : صندلی و در صورت امکان یک میز ثابت برای پایه قرار دادن سلاح
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع