انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محل نگه داری اسلحه ( جا تفنگی)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
فقط یه چیزی ، من به تکرار دیدم که دوستانی که سلاحشون رو داخل کمد و یا محفظه ای نگه می داشتند بعد مدتی روی قسمت های فلزی و زاج کاری شده نقطه های اکسید دیده می شد که اینجا معمولا با کیت تنظیف فقیرانه خودم یه دستی روش می کشم و پاک میشه ولی مطمئنا در صورت بی توجهی نقطه های ریز اکسید تبدیل به لکه های زنگ زدگی خواهد شد.(تفاقی که برای شادو1000 دوستم افتاد ؟)
این اتفاق این سری برای دیانا 52 خودم که سری قبلی کمی در هوای بارونی بیرون بودیم و من بعد تیراندازی به یه تمیز کاری ساده و روغن زدن کم اکتفا کرده بودم هم افتاد و لکه های ریز زنگ روش بود که با دستمال کشی با محلول W40 موضوع حل شد.
البته فکر کنم به خاطر هوای مرطوب شمال و کناره دریای خزر هم باشه ، در کل به نظرتون موندن سلاح داخل کمد و محفظه می تونه علت این موضوع باشه ؟Khansariha (8)
(2013-11-17 12:55 PM)farhadgreat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من از گاوصندوق اسلحه استفاده می کنم
واسه من از این کمدیاست
مدلاش هم اینجا هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز به خاطر معرفی این گاوصندوق ها ممنونم.
این گاوصندوق ها سلاح ها رو در مقابل رطوبت هم محافظت می کنن؟

دنبال راهی می گردم که بتونم چند اسلحه رو در طولانی مدت از رطوبت و در وحله بعد حریق محافظت کنم. طوری که تحت هر شرایطی سلاح ها تحت تاثیر رطوبت قرار نگیرن.
سلام این هم از جا تفنگی دست ساز خودم Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من اسلحه باید در کیس یا باکس و اون هم بصورت افقی باشه نه عمودی و به دیوار تکیه داده شده چون باعث انحراف لولش میشه حالا فرقی بین شکاری و بادی نیست.
من از یه متخصص تعمیر سلاح پرسیدم گفت به هیچ عنوان نباید فشار روی لول اسلحه باشه حالا چه عمودی چه افقی و بهترین حالت گذاشتن توی جعبه و بصورت افقی روی زمین، زیر تخت یا توی کمد هست. خیلی ها که میگن اسلحه من بالا یا پایین میزنه فکر کنم یکی از دلایلش همین نگهداری غلط اسلحه است.
اما دوست عزیز، بیشتر کمدهای مخصوص نگهداری سلاح به حالت عمودی هستند و سلاح ها در اون ها به صورت ایستاده روی ته قنداق قرار می گیرند... Khansariha (8)
(2014-04-24 02:01 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اما دوست عزیز، بیشتر کمدهای مخصوص نگهداری سلاح به حالت عمودی هستند و سلاح ها در اون ها به صورت ایستاده روی ته قنداق قرار می گیرند... Khansariha (8)
البته حنان عزیز کابینت هایی که برای نگهداری سلاح های بادی درست میشه بیشتر کپی از روی کابینت هایی هست که دقیقا با همون شکل برای سلاح های جنگی که مکانیسم لوله و نوع نگهداری شون فرق می کنه ساخته شده اند.
در هر صورت وقتی بیشتر از 2 مورد سلاح داشته باشید داشتن کیف مخصوص و یا جعبه چوبی برای هر کدام و مکان نگهداری برای آنها سخت شده و بهترین کار استفاده از کابینت هایی با طرح عمودی هستش که هم فضای کمتری اشغال می کنند و هم می توانید چند سلاح رو کنار هم در داخل آن نگهداری کنید.
[تصویر: guns.jpg]

عکس زیر نیز مربوط به یکی از تولید کنندگان کابینت و کمد های نگهداری سلاح هستش که این مدل برای ایرگان ها بوده و به صورت عمودی هستش و خیلی هم باریک که می شه گوشه اتاق و یا مکان دیگه قرار داد :
[تصویر: Buffalo%20River%20Airgun%20Cabinet_550.jpg]
قسمت لوله سلاح ها رو معمولا با قطعه ای مثل شکل پایین مهار می کنن :
[تصویر: m6wpgouSGwDqot8mQ-Vxr1w.jpg]
البته چیدمان و نوع قرار گیری سلاح در داخل این کابینت ها طوری هستش که فشار وزنی به ته قنداق هستش و وزنی روی لوله نیست! ولی شاید در درازمدت تاثیری روی دقت لوله داشته باشه که من در این مورد اطلاعی ندارم.
البته در Rack ها می توان طوری عمل کرد که فقط قسمت قنداق وزنی کلی را تحمل کند :
[تصویر: Prosport_1.jpg]

این مورد را در کابینت ها هم می توان اعمال کرد طوری که قسمت نوک قنداق (در سلاح های بادی بخصوص فنرپیستون ها جایی که کپ سلاح و نوک قنداق قرار داره ) برای نگه داشته شدن و مهار آن استفاده بشه !
شکل نگهداری اسلحه وقتی به تعداد زیاد هستن و باید سریع استفاده بشن بصورت عمودی در کمد یا کابینت هست مثل اسلحه خانه های ارتش.
هم ضربه نمیخورن هم اینکه توزیع شدنشون بین سربازها سریعه... ولی دیدید تک تیراندازهای حرفه ای اسلحشون درست توی کیس یا باکس مخصوص
نگهداری میکنن و بعد با سلام و صلوات از جاش در میارن و استفاده میکنن...
چون هم دقتش براشون مهمهحالا حساب شماست که یه اسلحه دارید
این هم محل نگهداری اسلحه و چاقوی بنده خخخخخخخخخخخ

دیشب خانومم کارتن ادکلن رو میخواست دور بندازه من هم به بهونه ی استفاده بهینه از ابزار دور ریختنی خودمو نیم ساعتی سرگرم کردم خخخخخخخ

[تصویر: 13983710211.jpg]
[تصویر: 13983710212.jpg]

ولی در کل به نظر من طرز نگهداری اسلحه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیره . نه از نظر اینکه عمودی باشه و یا افقی بلکه
منظورم جایی باید باشه که فشنگ یا ساچمه پیش هم نباشن و اینکه از دسترس کودکان هم به دور باشه
این رو همه میدونن ولی من خودم به این اعتقاد دارم که حتی برا خودمون هم باید یک سری روش های پیشگیری اندیشیده شه
یکی از اون ها اینه که بهتره فشنگ ها رو به خانم یا مادر داد تا اگر خدای نکرده عصبانی شدیم ...
دیگه خودتون آخرشو بخونید خخخخخخ
یا اینکه برا اسلحه از قفل ماشه استفاده شه و کلید قفل رو دست فرد مطمئن سپرد
دوستان یهو کسی فکر نکنه من آدم شر و عصبانی هستم ها اااا خخخخخخخخ
حالا درسته کمی شلوغم و اهل شوخی ولی شر و عصبی نیستم خخخخ
یا علی
(2014-04-25 12:02 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم محل نگهداری اسلحه و چاقوی بنده خخخخخخخخخخخ

دیشب خانومم کارتن ادکلن رو میخواست دور بندازه من هم به بهونه ی استفاده بهینه از ابزار دور ریختنی خودمو نیم ساعتی سرگرم کردم خخخخخخخ

[تصویر: 13983710211.jpg]
[تصویر: 13983710212.jpg]

ولی در کل به نظر من طرز نگهداری اسلحه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیره . نه از نظر اینکه عمودی باشه و یا افقی بلکه
منظورم جایی باید باشه که فشنگ یا ساچمه پیش هم نباشن و اینکه از دسترس کودکان هم به دور باشه
این رو همه میدونن ولی من خودم به این اعتقاد دارم که حتی برا خودمون هم باید یک سری روش های پیشگیری اندیشیده شه
یکی از اون ها اینه که بهتره فشنگ ها رو به خانم یا مادر داد تا اگر خدای نکرده عصبانی شدیم ...
دیگه خودتون آخرشو بخونید خخخخخخ
یا اینکه برا اسلحه از قفل ماشه استفاده شه و کلید قفل رو دست فرد مطمئن سپرد
دوستان یهو کسی فکر نکنه من آدم شر و عصبانی هستم ها اااا خخخخخخخخ
حالا درسته کمی شلوغم و اهل شوخی ولی شر و عصبی نیستم خخخخ
یا علی

سلام اسم تفنگتون چیه و مجازه؟
با سلام
دیدم خیلی خیلی خاک میخوره تفنگ ها به فکر ساخت جاتفنگی افتادم
اینم از کار ما تقدیم به دوستانKhansariha (8)

[تصویر: -4-.jpg]

[تصویر: -3-.jpg]

[تصویر: -2-.jpg]

[تصویر: -1-.jpg]

با تشکر
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
لینک مرجع