انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محل نگه داری اسلحه ( جا تفنگی)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
با سلام
این هم از جای سلاح ما و البته چون فصل شکار شروع شده تا بهار سلاح های شکاری در این ویترین قرار نمیگیرد و محل نگه داری فشنگها هم کاملا در جایی امن است و دور از ویترین.

[تصویر: 13498771211.jpg]
جناب فلاح لطف بفرمایید عکس ها رو کمی با سایز کمتر آپلود کنید.با این وضع سرعت اکثر دوستان در باز کردن صفحه های سنگین مشکل دارن و باعث می شه از خیر پست ها بگذرن.ممنون از توجهتون.Khansariha (8)
سلام خدمت همه دوستان Khansariha (8)
دیروز در حین خانه تکانی ، داخل کمد دیواری پشت لباسها محل مناسبی برای نگهداری تفنگ به نظرم رسید و برای اینکه هم از افتاده اسلحه از حالت ایستاده جلوگیری شود و هم برای اینکه برای هر تعداد اسلحه قابل تنظیم باشد از بند ها و سگک های مستعمل کوله پشتی استفاده کردم و و دو سر بند را از یک طرف به دیوار پیچ و رولپلاک کردم و طرف دیگر با پیچ داخل چوب محکم کردم .در ضمن این سگک ها را به نام خرچنگی هم می فروشند و در خرازی ها هم میتوان گاهاً تهیه نمود.Khansariha (256)
[تصویر: 13633843221.jpg]
[تصویر: 13633843222.jpg]
[تصویر: 13633843233.jpg]
دوستان به تجربه ثابت شده در هر سلاحی که روغن برای روان کاری استفاده میشه گذاشتن سلاح به صورت عمودی خصوصا در دراز مدت باعث نشت روغن به قنداق میشه برای خودم هم این مساله پیش امده .لذا فکر کنم بهترین روش گذاشتن سلاح به صورت افقی هست حالا چه جمع شده چه باز.(ببخشید نظر شخصی هست) .
روش صحیح:
[تصویر: baikal_me.jpg]
[تصویر: 317421_2565885463880_1664252630_n.jpg]
روش اشتباه:(البته نظر شخصی)
[تصویر: BABY_K_1009.jpg]
خدا یارو نگهدار همه شما اساتید و دوستان بزرگوار خصوصا جناب فلاح عزیز
با تشکر از دوست عزیز کاربر بایکال.
بنده هم معتقدم عمود گذاشتن اسلحه باعث جمع شدن روغن در انتهای تفنگ میشه و ممکنه به اسلحه صدمه وارد بشه.و در ضمن افقی گذاشتن اسلحه بسیار زیبا تر هم هست.البته این قسمت دوم نظر شخصیم هست.
(2013-03-16 10:28 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به تجربه ثابت شده در هر سلاحی که روغن برای روان کاری استفاده میشه گذاشتن سلاح به صورت عمودی خصوصا در دراز مدت باعث نشت روغن به قنداق میشه برای خودم هم این مساله پیش امده .لذا فکر کنم بهترین روش گذاشتن سلاح به صورت افقی هست حالا چه جمع شده چه باز.(ببخشید نظر شخصی هست) .

ارسال شده توسط airking - دیروز ۱۱:۰۱ عصر
با تشکر از دوست عزیز کاربر بایکال.
بنده هم معتقدم عمود گذاشتن اسلحه باعث جمع شدن روغن در انتهای تفنگ میشه و ممکنه به اسلحه صدمه وارد بشه.و در ضمن افقی گذاشتن اسلحه بسیار زیبا تر هم هست.البته این قسمت دوم نظر شخصیم هست.

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستانKhansariha (8)
با توجه به نظریات وتجربیات دوستان عزیزم سوالی برایم پیش آمده که مسئله فوق یعنی جمع شدن روغن در انتهای تفنگ و یا نشت آن فقط شامل سلاح های گرم می شود یا شامل تفنگهای بادی فنر پیستونی هم میشود ؟ در مورد پی سی پی چطور؟ و چرا در اکثر فروشگاه ها به صورت عمودی نگهداری میشود؟ و یا برای مثال در اسلحه خانه های ارتش در زمان خدمت ؟
ودر پایان من هم عقیده دارم نگهداری اسلحه به صورت افقی بسیار زیبا تر می باشد ولی در خانه های آپارتمانی تنها جائی که داشتم و دور از چشم و دسترس بود داخل کمد لباس بود.Khansariha (48)
پیشاپیش از جواب های شما سپاسگذارمKhansariha (48)Khansariha (256)
سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار
اشکان عزیز، من هم بر اساس چیزهایی که از بزرگترا یاد گرفتم با نظر آقا بیژن و آقا جلال موافقم. چون با اینکه همه میدونیم که روغن باید فقط در حد چرب کردن و فقط به قطعاتی که تحت اصطکاک و فشار زیاد روی هم حرکت میکنن زده بشه باز هم به دلیل در دسترس نبودن بعضی قطعات خصوصا سیستم چکاننده گاهی مجبور به چکوندن چند قطرهء کوچیک روغن در بعضی جاها هستیم که همین مقدار اندک در صورتی که سلاح به مدت طولانی عمودی قرار بگیره، هم میتونه با نفوذ در قنداق به چوب اون آسیب بزنه و هم در صورت جمع شدن اطراف سوزن، پوکه پرون یا پوکه کش بعدها که در اثر تغییرات شیمیایی به یک مادهء چسبناک تبدیل میشه در عملکرد صحیح اونا اختلال ایجاد میکنه. نمونهء این امر هم نزدن چند تیر اول هر فصل شکار در بعضی تفنگ هاست که به دلیل احاطه شدن سوزن توسط مادهء چسبندهء حاصل از روغن کاری پایان فصل شکار قبله. در مورد بادی ها هم اگه ماشه یا اتصالات متحرک کپ با اهرم و لوله زیادی روغن کاری بشن امکان داره در حالت عمودی روغن اضافه به فضای بین قنداق و محفظهء پیستون وارد بشه و دور از چشم شما شروع به ایجاد خوردگی در قنداق بکنه که البته خیلی کند و تدریجی هست اما هست.
من این طور یاد گرفتم:
1.‏ حداقل روغن کاری لازم
2.‏ پاک کردن همهء روغن تا حد ممکن بعد از روغن کاری
3.‏ قرار دادن تفنگ یا قطعات اون به مدت یک شب بعد از روغن کاری در وضعیتی که اگه روغن اضافه ای بود به طرف بیرون حرکت کنه نه قنداق و پاک کردن مجدد روغن اضافه
4.‏ نگهداری تفنگ به شکل باز شده در وضعیت افقی داخل چمدان سلاح یا یک روکش پارچه ای
این ها ایده آله اما همیشه حس یا فرصتش یا جای کافی براش نیست.
ارادتمند.
سلام دوستان عزیز و اقااشکان
دوستان عزیز و بسیار بزرگوار اقای airking و tirdad که شخصا خیلی از تجربیات و پاسخ های بجا و همراه با تجربه ایشون استفاده کردم.
نکات کلیدی رو اشاره کردن اما اون قسمت سوال شما که در اسلحه خانه ها چرا اینطوری نگهداری نمیشه فکر کنم سه دلیل هست مهمترین دلیل فضا هست که در حالت عمودی اشغال جای کمتری هست و سرعت عمل در تحویل دادن و تحویل گرفتن و نکته دوم استفاده کمتر از روغن هست و سومین نکته اینکه مساله ای به نام زیبایی قنداق و ....حداقل در سلاح های جنگی نیست.
در فروشگاه های فروش سلاح در خارج از کشور هم چون سلاح نو هست و روغن کاری در حد بسیار کم هست و احتمالا نوع روغن هم دارای استانداردهای عدم صدمه به قنداق ورنگ اون رو داره و این رو هم فراموش نکنیم در فروشگاه های سلاح هر روز احتمال تمیز کردن سلاح ها هست لذا این مشکل به چشم نمیاد.
اما تجربه خودم در یه فاصله زمانی شاید 3 هفته بعد از تمیز کردن 5 تیرم یادم رفته بود و عمودی اونوتکیه داده بودم وقتی رفتم سراغش در حد 2 میلیمتر از بعضی قسمت ها روغن خیلی جزیی نشت کرده بود که به دادش رسیدم و از اون به بعد اونو افقی میزارم و اگه مجبور باشم از سمت لول به پایین و قنداق بالا قرارش میدم (در جاهای فضای کم)و چند تا دستمال کاغذی داخل لول میزارم و موقع استفاده تمیزش میکنم.
این تجربه من بود در مورد سلاح های شکاری. البته در کمر شکن ها همه میدونیم که مساله روغن کاری به مراتب کمتر از سلاح های نیمه اتومات و یا دستکش هاستKhansariha (8)
حق نگهدارتون
با اجازه قبلي از سيد محمد عزيز (Gorjimahalle) من هم يك جا تفنگي مثل ايشون ساختم . مداركشم موجوده ...

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
با سلام
به نظر دوستان نگهداری اسلحه به صورت قطعات باز شده بهتر است ویا به صورت سر هم وکامل
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
لینک مرجع