انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربین مناسب pcp (سلاحهای بدون لگد)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
با عرض سلام و خسته نباشید.
خیلی از دوستان اطلاعات بسیار زیادی دارن و حتما قبل از خرید دوربین تمامی جنبه ها رو در نظر میگیرن.
ولی برای دوستانی که تازه به این حرفه روی آوردن انتخاب های زیاد میتونن گمراه کننده باشند. برای همین سعی میکنم به صورت مفید و ساده در انتخاب دوربین مناسب کمکی کنم.
در بازار ایران دوربین ها از زوم ۳-۹ شروع میشوند و تا ۱۲-۵۰ ادامه دارند با مارک ها و قیمت های مختلف. (البته مدل های دیگری هم موجود هستند که به درد پی سی پی ها نمی خورند)
اولین فاکتور قیمت تفنگی هست که دوربین روی آن سوار میشود. و به صورت معمول دوربین ۱۵٪ تا ۲۵٪ قیمت تفنگ خریداری میشود.
یعنی برای تفنگ یک و نیم ملیونی دوربین سه ملیونی استفاده نمیشود. یا کسی تفنگ ده ملیونی رو با دوربین دویست هزار تومنی بی ارزش نمیکند.
نکته ی بعدی زوم دوربین است که به شرح زیر می باشد:
۱ـ در پی سی پی ها زوم دوربین با قدرت تفنگ رابطه دارد. برای تفنگ های بسیار ضعیف یا بسیار قوی از دوربین هایی با زوم پایین استفاده میشود.
۲ـ انتخاب میزان زوم به نوع کاربری وابسته است. برای هدف زنی در مسابقات از دوربین هایی با زوم زیاد استفاده میشود. ولی برای طبیعت گردی و تفریح از زوم ۴-۱۶و ۶.۵-۲۰ استفاده میشود. و ۶-۲۴ نیز برای هردو منظور استفاده میشود.
لزا قبل از خرید به نوع کاربرد تفنگ فکر کنید. زیرا زوم بیشتر از ۱۶ باعث تاری و مشکل در فکوس میشود. علاوه بر ان زوم بیشتر از برد حداکثری تفنگ میکاهد و همچنین پیدا کردن هدف نیز دشوار تر میشود.
عدسی شیعی. این عدسی رکن اصلی گرد آوری نور می باشد. هرچه بزرگ تر باشد هدف شما شفاف تر میشود و همچنین در تاریکی دید شما بهتر میشود. در عین حال باعث سنگین تر شدن و اسیب پزیر تر شدن تفنگ می شود.
نوع فکوس دوربین یکی از دلایل افزایش قیمت دوربین میباشد. اگر فکوس به صورت ساید وایندر باشد قیمت دوربین دو برابر افزایش میابد. و انتخاب ان به هزینه وابسته است.
خطای پارالکس. یکی از چشمان خود را ببندید و جلوی چشم باز خود انگش خود را نگه دارید. بعد بدون حرکت دادن انگشت سر خود را چپ و راست کنید. خواهید دید که اجسام پشت انگشت شما با چپ و راست کردن سر شما نمایان میشوند. به این خطای پارالکس میگویند. در بعضی از دوربین ها رتریکل یا نوع شکست نور این خطا را به صفر نزدیک میکند.
وزن دوربین باید به گونه ای انتخاب شود که مناسب تفنگ و هدف ان باشد. روی تفنگ های سبک و کوتاه دوربین های سبک و با زوم پایین استفاده میشود . برای هدف زنی با تفنگ های سنگین و بزرگ دوبین های سنگین تر و قوی تر برای استبیلیتی بیشتر و دقت بالا تر استفاده می شود.
نکته ی اخر: دقت تفنگ رکن اساسی در انتخاب دوربین می باشد. به صورت مثال در تفنگ های نظیر سوماترا ۷۰۰۰ دقت بسیار پایین می باشد و استفاده از دوربین ۳-۹ معمول میباشد زیرا هدف از ساخت این تفنگ ها فقط شکار می است.
به نظر من برای تفنگ های زیر ۴ تومن استفاده از دوربین های ۴-۱۶ ۴۰ و ۴-۱۶ ۵۰ و در مواردی ۶-۲۴ ۵۰ و ۳-۹ ۴۰ مناسب میباشد. من قبلا ۴-۱۶ داشتم که به نظرم از ۶-۲۴ مناسب تر بود. این دوربین ها از ۳۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان موجود می باشند. لزا انتخاب قیمت به بودجه ی شما بستگی دارد.
مطالب فوق به هیچ عنوان کامل نمی باشد بلکه فقط به منظور آشنایی ساده برای افراد مبتدی میباشد و مطالب کامل را فقط با تحقیق میتوان بدست آورد.
لزا برای وجود کاستی های فراوان پوزش میطلبم.
من لیپرز 40*16*4 دارم خیلی راضی هستم،هم خطای پارالکس رو میگیره هم سیستم AO داره که واقعا در زومهای بالا کابرد داره
با سلام خدمت دوستان عزیز
لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید که چه دوربینهای با زوم 4-16 یا 6-24 یا همین حدودها بصورت FFP زیر 1 تومان در بازار هست و کدومش بهتره و قیمتشون چنده .
اگر امکان داره مدل یا مارک انگلیسی هم بگید که بشه از سایتش مشخصاتش را دید .رتیکل میلدات میخوام .
این آدرس چند تا سایت:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از نظر کیفی تا یک تومن: ۱- والتر -۲- بارسکا -۳- باقی مارک ها هم مثل هم هستن
با این هزینه به جای فرانت فکوس ، ساید فکوس بگیر
اگر میخوای یک تومن هزینه کنی یکم بزار روش دوربین های درجه یک از ۱۲۰۰ شروع میشه مثل یورو اپتیک که لنزاش زایس هستن (همه جا به عنوان زایس میفروشن).
یا هاوک ۴-۱۶ ۵۰ که هیچ وقت عوض هم نکنی.
سلام دوستان
بین این دوتا دوربین کدوم رو انتخاب میکنید برای پی سی پی جدا از قیمت میخوام با مزایا اشنا بشم
ممنون میشم راهنمایی کنید از دوربین هیچی سر درنمیارمKhansariha (226)

اولیش
بی اس ا 6*24-44 BSA Stealth Tactical STS 6-24x44 IR

دومیش
لیپرز 6*24-50 دوربین رو تفنگی لیپرز 50*24-6 AO

اگه دوربین دیگه ای هم پیشنهاد دارید بگید
قیمت زیر یک ملیون Khansariha (219)
سلام دوستان وقت همگی بخیر. کسی اطلاعی درباره دوربین دیانا 4
16 - 42 داره؟ دوربین خوبی هست ا نه؟ بخرم؟
با درود فراوان

به تازگی کرال بریکر تهیه کردم و در رابطه با دوربین و نوع پایه سوال داشتم،

چه نوع دوربینی بگیرم؟ بیشتر برای شکار میخوام و بخاطر همین وزن دوربین برام خیلی مهمه
که سبک باشه و همینطور شفافیت و کیفیت و اصل بودن .

اگه جای مطمئنی هم میشناسید برای خرید لطفا راهنمایی بفرمایید.

ممنون
(2017-02-23 03:35 AM)kingsteve نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
بین این دوتا دوربین کدوم رو انتخاب میکنید برای پی سی پی جدا از قیمت میخوام با مزایا اشنا بشم
ممنون میشم راهنمایی کنید از دوربین هیچی سر درنمیارمKhansariha (226)

اولیش
بی اس ا 6*24-44 BSA Stealth Tactical STS 6-24x44 IR

دومیش
لیپرز 6*24-50 دوربین رو تفنگی لیپرز 50*24-6 AO

اگه دوربین دیگه ای هم پیشنهاد دارید بگید
قیمت زیر یک ملیون Khansariha (219)

سلام.جناب لیپرز یا سنتر نگیرید.یه بار پول بدید یه چیز خوب بگیرید.لیپرز و سنتر سریع خراب میشه الان من دوتا خرابشو دارم
(2017-03-17 04:37 PM)magnom نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود فراوان

چه نوع دوربینی بگیرم؟ بیشتر برای شکار میخوام و بخاطر همین وزن دوربین برام خیلی مهمه

ممنون
سلامKhansariha (8)
مبارکت باشه داداش به سلامتی ازش استفاده کنی.
به نظر من دوربین مارکول 6-24*50 بردار فوق العاده و تخصصی با قیمت مناسب حدود ۴۰۰ تومن قیمت داره و کیفیتش و امکاناتش عالیه.
مشخصات دوربین marcool 6-24*50: رتیکل هک، پارالکس، میلدات، لایت دار، سانشاید، در پوش لنز.
دوربین لیپرز 6-24*50 هم عالیه و قیمتش حدود ۳۸۰ تومنه.
کلا اگه دوربین خواستی از فروشگاه rifle.ir آقای رودی تهیه کن آدرس فروشگاهش نیشابور مشهد هست.که قیمتاش مناسبن و تنوع محصولات زیاد هست و خودشون هم نوع تفنگ رو بگی راهنماییت میکنن هم درباره دوربین و هم پایه. البته خدا کنه که تبلیغ نشه اسم فروشگاه رو اوردم خخخ.
(2017-03-18 08:24 AM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-03-17 04:37 PM)magnom نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود فراوان

ممنون
سلامKhansariha (8)
مبارکت باشه داداش به سلامتی ازش استفاده کنی.
به نظر من دوربین مارکول 6-24*50 بردار فوق العاده و تخصصی با قیمت مناسب حدود ۴۰۰ تومن قیمت داره و کیفیتش و امکاناتش عالیه.
مشخصات دوربین marcool 6-24*50: رتیکل هک، پارالکس، میلدات، لایت دار، سانشاید، در پوش لنز.
دوربین لیپرز 6-24*50 هم عالیه و قیمتش حدود ۳۸۰ تومنه.
کلا اگه دوربین خواستی از فروشگاه rifle.ir آقای رودی تهیه کن آدرس فروشگاهش نیشابور مشهد هست.که قیمتاش مناسبن و تنوع محصولات زیاد هست و خودشون هم نوع تفنگ رو بگی راهنماییت میکنن هم درباره دوربین و هم پایه. البته خدا کنه که تبلیغ نشه اسم فروشگاه رو اوردم خخخ.

تشکر از شما ، محبت کردین
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع