انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اطلاعیه دعوت به همیاری مالی دوستان (مهم)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
اما فروشگاه خیلی خوبه .ولی حیف که نیست.اینجا یه روز قیمت میشه 100 فردا میشه 500 Khansariha (226)
در خصوص فروشگا یه پیشنهاد دارم، در اینجا کلوب های متعددی وجود داره که افرادی با یک سلیقه و هدف خاص دور هم جمع میشن،مثلا کلوب طرفداان بایر مونیخ یا کلوب های بیلیارد،بولینگ،و... که از بین این کلوب های متعدد کلوب های شکار و تفنگ دوستان هم دایره،که علاوه بر دور هم نشستن با هم برنامه های جمعی مثل مسابقات فیلد تارگت، برنامه شکار و گردش و بخصوص برای خرید عموما تشکیل یک تعاونی میدن، در خصوص تعریف تعاونی باید بگم که فرقش با یک شرکت سرمایه گزاری غیر تعاونی در اینه که در تعاونی هر کسی یه سهم میزاره و تعداد سهم ها و اینکه چه کسی سهم بیشتر گزاشته ملاک تصمیمگیری نیست در شرکت های تعاونی تفاوت اصلیش همینه،هر شخص یک رای
کاری به اصل سیستم تعاونیش نداریم و به اصل موضوع میپردازیم، مثلا توی یه کلوب 50 نفر عضو هستن این 50 نفر یه مبلغی رو میزارن و پولی جمع میکنن و مثلا اگه قصد خرید ساچمه داشته باشن یک نفر به صورت عمده و ارزانتر ساچمه تهیه میکنه و اینجوری با قیمت ارزانتر در دسترس دیگران قرار میگیره، حالا چرا تعاونی؟ چون اگه تعاونی نباشه مثلا کسی نمیاد 2000 دلار پول بزاره یا امکانش براش نیست پس نمیتونن محصول رو با قیمت عمده بگیرن و هزینه تمام شده برای هر نفر بیشتر خواهد بود،
تو ایران هم که قیمت ها اصلا روال مشخصی نداره و از یه مشهد تا اصفهان تا دو برابر هم بعید نیست بشنویم بهترین راه برای تامین نیاز ها تشکیل تعاون یهست که به صورت مشارکتی پول جمع کنید و یه نفر که میتونه جنس خوب با قیمت پایینتر رو پیدا کنه مسئول خرید میشه و اینجوری با حذف واسته هایی مثل فروشندگان و دلالان محصول با قیمت مناسبتری به دستتون میرسه، حتی اگه پول زیاد جمع بشه میشه واردات اختصاصی پرداخت که در کل تشکیل تعاونی به نفع همه هست ولی تجربه و عمری زندگ یکردن در میان ایرانی ها نشون میده که روحیه کار جمعی ندارن و همیشه یه دعوا و دلخوری ایجاد میشه،
به هر حال بیانش میکنیم شاید به احتمال بعید استارتش زده بشه، هر کاری نیاز به یک صرح اولیه داره پس اقدام برای تاسیس تعاونی رو میتونیم اینجوری دسته بندی کنیم
1_ تشکیل یک شماره حساب مخصوص تعاونی و فراخوان و دعوت به هم کاری بین اعضا
2_تشکیل سلسله مراتب مثل حسابدار و مدیر تعاونی و مسئول خرید
3_تعیین سیستم توضیح با توجه به اینکه هر کدوم از اعضا در یه جا ی کشور قرار دارن، اول توجه داشته باشید که مثلا اگه 5 نفر از شیراز قراره چند بسته ساچمه تححویل بگیرن بهتره یکجا برای یک نفر ارسال بشه و از اونجا بین اعضا قرار بگیره
یه جورایی سیستم نمایندگی پخش در هر منطقه
4_ گردانندگان حق دارن با توجه به وقت و زحمتی که پای اینکار میزارن میزان دستمزدی هم به صورت توافقی بین اعضای تعاونی داشته باشن
5_اینجوری علاوه بر تشکیل یک نهاد اجرایی مفید و تولید کننده به جای یه سیستم سر بار و هزینه بر میتونیم با کسترش شبکه نقش اساسی در تایین قیمت ها و دور زدن دلال ها و سودجو ها داشته باشیم. و جلوی یه عده سودجو که جنسی وارد میکنن و با تبلیغات کاذب به چندین برابر قیمت منطقی میفروشن و قیمت ها رو با جو سازی ها بالا میبرن میگیریم
6_میشه فروشگاه خاص اعضای تعاونی برپا کرد تا سایر اعضا هم تشویق و ترغیب به ثبت نام و پرداخت حق عضویت بشن
7_ سرمایه اولیه از پرداخت حق عضویت اعضا به دست میاد و برای خرید هر قلم جنس مجزا میتونن اعضا تشکیل زیر گروه بدن
8_ زحی خیال باطل که این چنین تشکیلات سیستماتیک یمثل کلوب های تفنگ و شکار اروپایی و امریکایی تو ایران شکل بگیره چون نیاز به یه سری پیشرفت های فرهنگی و فکر هست Khansariha (214)
گل پسر تا هفتميشو خوب اومدي اما نكته هشتميت منو ياد اون ضرب المثل خانوم گاوه و سطل شيرو لقدش انداخت شما كلا تو همه پستات با كنايه نسبت به فرهنگ ايران وايراني صحبت ميكني خيلي دوست دارم از نزديك بشينم پا درد و دلت بينم از كجا لطمه خوردي كه اين ذهنيت غلط نسبت به هموطنات و كشور مادريت به وجود اومده Khansariha (8)
در مورد مشكلات و پيشنهادات سايتم نگران نباش خدارو شكر اونقدر افراد تحصيل كرده تو سايت داريم كه بتونن حل مشكلات كنن
سلام
من میتونم فروشگاه سایت رو راه بندازم
شاهین جان تمام مواردی که مطرح کردی دغدغه ما هم هست اما چه کنیم که این فعالیتها مستلزم سازوکارهای دست و پاگیر هست.این قید و بندها در تمام شئون قوانین جاری کشور قابل مشاهده هست.
به همین راحتی نمیشه یک کلوپ یا تعاونی راه انداخت.اصلا یه کاری کن شما که آلمانیت خوبه آیین نامه یکی از همین کلوپها رو که در زمینه تیراندازی و شکار فعالیت میکنن برامون ترجمه کن.تا جایی که تونستیم ازش استفاده میکنیم
در مورد بند 8 فرمایشت باید بگم متاسفانه قضاوتت 100%اشتباهه.موانع پیش رو تنها سیستماتیک هست و نه فرهنگی و فکری.هر وقت دستت تو جیب خودت بود و کسب درآمد کردی و مالیات دادی و درگیر قوانین محدود کننده شدی اونوقت میتونی دقیقتر قضاوت کنی
راستش از بند یک تا 7 دقیقا ترجمه ی همین آیین نامشون و سیستم کارشون کم و بیش همینطوره، باهاشون کمی نشست و برخواست داشتم خواستمم عضو بشن گفتن برو بزرگتر شدی بیا خخخخ کلا مواقعی که میبینید یه پست تخصصی و سنگین گزاشتم که در حد و اندازم نبود بدونید مطلب یه جای دیگه شنیدم و ترجمش کردم دارم اینجا میگم،برای فرار از مالیات هم چون بچه بابام هستم هزارتا راه بلدم خخخخخخخ
مثلا لازم نیست تشکیلات روکار باشه و فقط بین دوستانی که همدیگه رو میشناسین صورت بگیره و همچین یه کار و فعالیت اقتصادی گروه یو دوستانه، اکثر کلوب های اینجا هم همینطوره کارشون این که میگم نمایندگی پخش یه کم یرسم یگویی هستش یکی از دوستان میتونه بگیره بین هم شهریا و دوستاش توضیع کنه، جزیاتی مد نظرتون بود بگین چهار شنبه میخوام برم اون طرف ها ازشون میپرسمKhansariha (8)
دقیقا آیین نامه اجرائیشون رو بگیر برامون ترجمه کن.تو آیین نامه گوشه هایی هست که تو اجرا زیاد دیده نمیشه و به زبون هم نمیاد اما قلب کاره.
میدونی شاهین جان ما تا آستانه تشکیل یک شرکت تعاونی تأمین تجهیزات و آموزظ فنون تیراندازی و شکار رفتیم اما موانعی جلوی پامون سبز شد که بی خیال شدیم.یکیش همین تحریمها و افزایش افسارگسیخته قیمتها بود که همه رو تحت تاثیر قرار داد وگرن برای این کارها برنامه داشتیم
میدونی چیه!از بیرون گود نمیشه بشینی و بگی لنگش کنین.همین که یواش یواش بحث خرید و فروشهای دست دوم داره سامان میگیره باید شروع کرد و رفت جلو.
به زودی شیوه نامه خرید و فروش توی سایت عوض میشه که داریم رو قوانینش کار میکنم تا با کمترین دردسر و اطمینان کامل دوستان این قسمت از فعالیت انجمن انجام وظیفه کنه

(2012-12-31 08:36 PM)msrs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من میتونم فروشگاه سایت رو راه بندازم
دوست عزیز فروشگاه درست کردن برای سایت فی نفسه کار خوب و ارزنده ای هست و ما درگذشته ای نه چندان دور چند نسخه از فروشگاههای اینترنتی رو بصورت آزمایشی راه اندازی کردیم اما در همون مراحل آزمایشی که برای عموم قابل مشاهده نبود با مشکلاتی روبرو شدیم که کل قضیه رو به بعد موکول کردیم. فراموش نکنیم که تو این فروشگاه باید کالایی به نمایش گذاشته بشه و به فروش برسه.با این اوضاع اقتصادی و ممنوعیتهای واردات تجهیزات ،بنظرتون ما باید یک ویترین خالی راه بندازیم یا اینکه جار بزنیم اکثر کالاهای موجود در بازار از مبادی غیر رسمی وارد میشه؟ در اینصورت ما زیر ذره بین پیگرد ارگانهای رصدکننده فعالیتهای سایبری قرار میگیریم.
ضمنا تجربه نشون داده فروشگاه در قالب خود انجمن باشه بیشتر ازش استقبال میشه و درخواست کاربران هم همینه
با همه این اوصاف بی زحمت تجربیات خودتون رو در این زمینه برام توی پ.خ بذارین تا در زمان مقتضی از تجربیاتتون استفاده کنیم
با تشکر
با سلام ما کاربران جدید که اطلاعاتی ار از شماره حسابها نداریم چگونه با اطلاع شویم Khansariha (8)
به نظرم فعلا به فروشگاه ساده که بیشتر رو قطعات تا اسحله مانور بدید . من خودم هر سری باید پول بدم فامیلام برام از تهران تیر بیارن. اگه تو فروشگاه برای اوایل انواع تیر ها ،و چیز های اروزن و ساده تر رو بذارید فکر کنم کم کمک راه بیافته
(2013-01-25 11:16 PM)رعد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ما کاربران جدید که اطلاعاتی ار از شماره حسابها نداریم چگونه با اطلاع شویم Khansariha (8)
سلامKhansariha (8)
کافیست به صفحه اول همین موضوع بری همه ی توضیحات را دوستان درج کردند.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
لینک مرجع