انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی دیانا 35
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
دوستان در سايت ديانا،‌ اكثر تفنگ ها با ماشه T06 و TO6 (يكي صفر و يكي O) ارائه شده است! فرق اين دو ماشه چيست؟
متشكرم
نقل قول :اكثر تفنگ ها با ماشه T06 و TO6 (يكي صفر و يكي O) ارائه شده است!
کاویان عزیز ، چنین موردی رو ندیدم! در کدوم قسمت وبسایت ؟ فونت مورد استفاده شبیه O ولی خوب مسلما برای خواننده T06 بودن مشخصه! این لینک مربوط به ص دانلود تکنیکالی دیاناست. می توانید نگاهی به ساختمان و اجزای مدل های مختلف دیانا بندازید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ماشه های دیانا T01 معروف ترین ماشه ی دیانا حداقل برای مصرف کننده ایرانی بود ، ورود سری های T05 و در چند سال اخیر T06 تفاوت هایی با سریهای قدیمی داشت. اما T05 و T06 دو مدلی بودند که هر کدام طرفداران و منتقدان خاص خود را داشتند. محصولات جدید از سال 2010 (سال دقیق عرضه این ماشه یادم نمونده) همگی با ماشه T06 عرضه می شوند. به شخصه این ماشه را برای کار هدفزنی تفریحی دوست دارم ، قابلیت تغییر و تنظیم زیادی به کاربر می دهد. در حال حاضر مدل 35 صرفا برای بازار کشورهای عربی ساخته می شود و در بازار می توانید هر دو ماشه T05 و T06 را ببینید. این موضوع در همین تاپیک و تاپیک مدل 27 و پاسخ های دیانا در این خصوص هست. مدل های 34 در چند ورژن نمونه این رده به صورت به روز رسانی تر شده است. مدل 35 از مدل های محبوب در خاورمیانه بود و برای ایرانیها هنوز هم یادآور خاطرات تفنگ بادی است. مدل های قدیمی آن با ماشه های قدیمی تر هم در دست برخی دوستان انجمن موجود هست.
در مورد ماشه های دیانا تاپیک های زیر را مطالعه کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2015-07-26 09:10 AM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :اكثر تفنگ ها با ماشه T06 و TO6 (يكي صفر و يكي O) ارائه شده است!
کاویان عزیز ، چنین موردی رو ندیدم! در کدوم قسمت وبسایت ؟ فونت مورد استفاده شبیه O ولی خوب مسلما برای خواننده T06 بودن مشخصه! این لینک مربوط به ص دانلود تکنیکالی دیاناست. می توانید نگاهی به ساختمان و اجزای مدل های مختلف دیانا بندازید :

ماشه های دیانا T01 معروف ترین ماشه ی دیانا حداقل برای مصرف کننده ایرانی بود ، ورود سری های T05 و در چند سال اخیر T06 تفاوت هایی با سریهای قدیمی داشت. اما T05 و T06 دو مدلی بودند که هر کدام طرفداران و منتقدان خاص خود را داشتند. محصولات جدید از سال 2010 (سال دقیق عرضه این ماشه یادم نمونده) همگی با ماشه T06 عرضه می شوند. به شخصه این ماشه را برای کار هدفزنی تفریحی دوست دارم ، قابلیت تغییر و تنظیم زیادی به کاربر می دهد. در حال حاضر مدل 35 صرفا برای بازار کشورهای عربی ساخته می شود و در بازار می توانید هر دو ماشه T05 و T06 را ببینید. این موضوع در همین تاپیک و تاپیک مدل 27 و پاسخ های دیانا در این خصوص هست. مدل های 34 در چند ورژن نمونه این رده به صورت به روز رسانی تر شده است. مدل 35 از مدل های محبوب در خاورمیانه بود و برای ایرانیها هنوز هم یادآور خاطرات تفنگ بادی است. مدل های قدیمی آن با ماشه های قدیمی تر هم در دست برخی دوستان انجمن موجود هست.
در مورد ماشه های دیانا تاپیک های زیر را مطالعه کنید :

مرسي دوست من
در همين لينك هم مي توانيد خودتان مشاهده فرمائيد. تفنگ هاي بالا داراي O و پاييني ها داراي 0 هستند و كاملاً مشهود و مشخص مي باشد! من حتي كاتالوگ هاي PDF را هم دانلود كردم تا با اجزا بيشتر آشنا شوم كه متاسفانه در قسمت ماشه توضيحي بر روي اين مسئله ارائه نشده بود!! در حاليكه ساير اجزا با دقت و تفكيك بالا شرح داده شده بود!
آخرش دیانا از شما شکایت میکنه انقدر بهش گیر میدین!!!!!Khansariha (290)
دوست عزیز
عدد صفر در مدل ماشه به صورت o ( اُ ) خوانده میشه (در خارج). و حرف o هم که خودش صدای اُ داره . حالا در موقع تایپ چون این عدد و حرف از نظر تلفظ و صدا به یک صورت خوانده میشن ، گاهی برای زیبایی بجای صفر از o استفاده میشه . این تفاوت فقط در همینجا وجود داره وگرنه روی محصولات دیانا همه صفر هستن و به صورت t06 لیزر خوردن.
انقدر این دیانا رو اذیت نکنید!!!!
(2015-07-26 11:37 AM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخرش دیانا از شما شکایت میکنه انقدر بهش گیر میدین!!!!!Khansariha (290)
دوست عزیز
عدد صفر در مدل ماشه به صورت o ( اُ ) خوانده میشه (در خارج). و حرف o هم که خودش صدای اُ داره . حالا در موقع تایپ چون این عدد و حرف از نظر تلفظ و صدا به یک صورت خوانده میشن ، گاهی برای زیبایی بجای صفر از o استفاده میشه . این تفاوت فقط در همینجا وجود داره وگرنه روی محصولات دیانا همه صفر هستن و به صورت t06 لیزر خوردن.
انقدر این دیانا رو اذیت نکنید!!!!

متشكرم saheb جان. بله قاعدتاً هم همينطور بايد باشد اما متاسفانه در سايت يكجا از صفر استفاده شده و يكجا از o
اقا کاویان در هر صورت منظور T06 و یا T05 هست نه چیز دیگه و دلیلش هم تفاوت فونت بوده و بس. واقعا الان این چند پست قبلی چه کمکی به ما کرده و چقدر در مورد ماشه یا سیستم مدل 35 چیزی فهمیدیم!!؟
(2015-07-26 05:05 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا کاویان در هر صورت منظور T06 و یا T05 هست نه چیز دیگه و دلیلش هم تفاوت فونت بوده و بس. واقعا الان این چند پست قبلی چه کمکی به ما کرده و چقدر در مورد ماشه یا سیستم مدل 35 چیزی فهمیدیم!!؟

آقا صادق مسلماً اين بحث ها كمكي در شناخت ماشه يا 35 نداشته ولي بهتر است بقيه دوستان هم متوجه اين مسئله باشند كه سايت برند ديانا داراي چنين مشكل بزرگي مي باشد! مسلم بدانيد مشكل از فونت نمي باشد، البته اين قطعيت را بنده كه مهندس IT هستم براحتي متوجه مي شوم و لازم مي دانستم كه به ساير دوستان نيز اعلام نمايم. مشكل از طراح سايت مي باشد كه چنين خطاي بزرگي داشته است (شرح دليل در صورت نياز ارائه مي گردد) و از برند ديانا واقعاً بعيد است كه نتوانسته سايتي در خور مقام و منزلت اين برند تهيه نمايد مشكل فقط به اين نكته ختم نمي شود:
1- عدم داشتن لينكي براي كليه محصولات قديم با شرح جزئيات (طراحي، سال ساخت، سال توليد، جنس چوب و ....) و يا به طور خلاصه فقط سال ساخت.
2- عدم داشتن لينكي جهت تفكيك محصولات (متاسفانه فقط محصولات بر اساس FPS تفكيك شده است)
3- علي رغم انتخاب زبان انگليسي، متاسفانه در بسياري جاها از كلمات آلماني استفاده شده است.
4- عدم درج ژول براي اكثر تفنگ ها
و ....
در هر حال هم شما مي دانيد و هم بنده و هم ساير عزيزان كه دياناهاي فعلي تفاوت زيادي با نسل هاي قبلي خود دارند و دليل آن هم سيستم جديد فروش مي باشد كه در دنياي امروز نبايد جنس بسيار مرغوبي به مشتري تحويل گردد، بايد كالا در حدي باشد كه پس از مدتي دچار مشكل گردد و حتماً مي دانيد كه سود خدمات پس از فروش بسيار بالاتر از سود فروش خود كالاي اوليه مي باشد و دنياي امروز و خصوصاً دنياي تجارت و بيزينس به اين صورت برنامه ريزي شده است كه شما جنسي را بخريد و مدتي از آن لذت ببريد و سپس بصورت مكرر براي نگهداري آن هزينه كنيد. مسلم بدانيد به ندرت پيش خواهد آمد كه تفنگ دياناي فعلي پس از 2 سال دچار مشكل نشود و اين مسئله براي گامو هم در همان حدود رخ خواهد داد. در نسل هاي قبلي دياناها قابل مقايسه با گامو و امثالهم نبودند اما در تجارت امروز اينگونه نيست تكنولوژي آلياژ بكار رفته براي لوله اسلحه چيز آنقدر پيچيده اي نيست كه شركت اسلحه سازي گامو با اختلاف زياد از ديانا عقب بماند! مسلم بدانيد سياست هاي اين دو شركت بگونه اي رقم مي خورد كه هر دو فروش خوبي داشته باشند و گامو هم در اروپا كم مشتري ندارد و همانطور كه خودتان هم مي دانيد اروپاييها مثل ما خريد نمي كنند با دقت و وسواس كامل و با كوچكترين مشكلي مرجوع مي كنند و حتي شكايت مي كنند! بنابراين گامو را عقب تر از ديانا ندانيد شايد كيفيت اجناس بكار رفته در اسلحه هاي ديانا بهتر باشد (البته شايد كه بعيد مي دانم) اما بطور مسلم در ريخت شناسي و زيبايي گامو بسيار جلوتر مي باشد در اين مسئله كه ديگر بحثي نيست البته در مورد ديانا 54 قضيه فرق مي كند كه گامو هم مسلما اسلحه رقيبش را قطعاً توليد خواهد كرد. اما برگرديم به بحث اصلي كه همان ديانا 35 مي باشد. همانطور كه در يكي ديگر از پست هايم گفتم چند سال پيش دامادمان يك ديانا 35 خريده بود به همراه اسلحه من و كرال برادرم در لواسان مسابقه اي برگزار كرديم و با خالي كردن چند قوطي ساچمه، كرال ارزان ترك اول شد (اهداف در دور و نزديك و جالب اينكه دو تفنگ ديگر با دوربين و كرال بدون دوربين). البته قبول دارم كه اين چيزي را ثابت نمي كند و از ارزش هاي 35 چيزي كم نمي كند اما خواستم اين را عرض كنم كه ديانا 35 قديمي قطعاً اختلاف فاحشي با نسل جديد خود دارد و پست هاي عزيزان راجع به اين اسلحه فقط براي نسل هاي قبلي خود صادق مي باشد جناب صادق عزيز.

پ.ن: شما اگر صلاح مي دانيد اين بحث را به تاپيك مربوطه انتقال دهيد (ماشاالله آنقدر تاپيك در اين سايت زياد است كه وقت زيادي را براي جستجو مي طلبد و بنظر من بايد بسياري از آنها در هم ادغام شوند).

با احترام
آقا کاویان مواردی که در اول پست شما مطرح کردید همانطور که خودتان نیز گفتین مربوط به طراحی وبسایت دیانا هست! حالا من هر چی در چند مورد اخیر که پست ارسال کردم فکر میکنم، نمی دونم به این موضوع اشاره و اهمیتی بیشتر از خود موضوع اصلی کردم یا نه؟! موضوع پراهمیت تر ، اطلاعات و تجربیات ارایه شده و موارد مرتبط با مدل های دیانا است نه اشتباه تایپی یا طراحی وبسایت. برای همه دوستان آشنا به مدل های دیاناهای قدیمی و جدید سه نوع ماشه T01 ، T05 و T06 شناخته شده است.
شما اگر در این مورد احساس می کنید موضوع خیلی مهمه پیشنهاد و انتقادی در این رابطه به دیانا ارسال کنید و موضوع را از طریق تخصص خودتون مطرح و دنبال کنید و در صورتی که این موضوع با موفقیت دنبال شد در تاپیک مرتبط و یا تاپیکی جدید مطرح کنید.

توضیح قبلی بنده در خصوص تفاوت های مدل 35 در سری های مختلف هم صرفا برای شناخت بیشتر شما در مورد مدلهای 35 و سیر پیشرفت و تولید این مدل از دیانا بود. اینکه در مدل های دهه های 50 تا 80 میلادی یا قدیمی تر کیفیت کلی سلاح و قطعات متفاوت از نسل حاضر و در قرن 21 است فکر می کنم در حدود معرفی و بررسی موارد کلی می گنجد! و اصرار شما بر این موضوع مایه تعجب بنده است! اصولا ما ایرانی ها گذشته را دوست داریم و ترجیح می دهیم در گذشته باشیم و یا از قطعات و کالاهای نسل گذشته یاد کنیم! این عادت در تفنگ بادی و استفاده از آنها هم جاری است. برای من دسترسی به یک دیانای تمیز و آکبند در مدل 35 تنها همین مدل های عرضه شده در بازار داخل و کشورهای حوزه خلیج فارس است و به شخصه ترجیح می دهم یک تفنگ آکبند داشته باشم تا یک تفنگ 30 ساله بدون پشتیبانی قطعات! اینجا اروپا نیست و دسترسی بنده و شما به خدمات پس از فروش و گارانتی و وارانتی هم تعطیله! اما باز من کیفیت این مدل را برتر از یک گامو وایسپر ایکس با یک رده قدرتی می بینم و برای آن دلایل فنی ، تکنیکی و حتی رقابتی دارم! نمی دونم چقدر با این موارد آشنا هستید اما حداقل با تجربه و دانش اندک خودم یک رقابت دوستانه با چند مدل سلاح را نمی توانم دلیلی بر برتری فنی و تکنیکی و حتی کیفی یکی از آنها بدانم و آن را در هر جایی که مصداق داره یا نداره مطرح کنم. شما دیانایی تمیز و سرحال و کارکرد خوب از نظر فنی اما مربوط به دهه 70 یا 80 سراغ دارید که بتوانیم مقایسه کلی داشته باشیم؟
مسئله زیبایی شناختی را هم قبلا مطرح کردید و دوستان هم به فراخور دانسته خود پاسخی دادند ، این موضوع جنبه شخصی دارد همانطور که خیلی ها تیپ کلاسیک یک تفنگ را به تیپ های مدرن تر ترجیح می دهند و زیبایی را در آن می بینند و شاید کسانی مثل شما تیپ های کمی مدرن تر برندی مانند گامو را بهتر و زیباتر بدانید. اما تعمیم کلی ندهید!
قبلا هم عرض کردم بنده نه تعصبی نسبت به این برند دارم و نه فروشنده و کاسبم ، دوستانی اگر از نوع صحبت و یا تذکرات بنده ناراحت شدند (بنا به مسئولیتی که در انجمن دارم و نه امیال شخصی) که حق می دهم ، ولی این موضوع در جهت حفظ نظم تاپیک هاست ! اگه قرار باشه هر موضوع مرتبط و غیرمرتبطی در یک تاپیک تخصصی مطرح شود سرانجام تنها چیزی که عاید خواننده و مخاطب می شود نتیجه ای است که خود شما آقا کاویان الان باهاش مواجه هستید! سردرگمی! بنابراین اگر جایی نسبت به تذکری اقدام و یا موضوعی حذف شد مطمئن باشید این کار برای حفظ نظم تاپیک و موضوعات انجمن بوده و هدف دیگری در کار نیست.

از همه دوستان خواهشمندم در پست های بعدی در خصوص موارد مرتبط با موضوع تخصصی این تاپیک ادامه بحث داشته باشند.

با تشکر از همکاری دوستان
Khansariha (8)
سلام دوستان
چند روزی بود که دنبال یه تفنگ بادی فنری سبک، خوش دست، ارزان قیمت و دقیق بودم که بالاخره از بین دیاناهایی که تو فروشگاه دست گرفتم دیانا 35 رو انتخاب کردم که تمام موارد مدنظر منو داشت، به قیمت 1 میلیونو 100 هزار تومان (کالیبر 5.5).........
اینم عکساش:

ضمنا یه ایمیل زدم به شرکت دیانا و شماره سریال تفنگو براشون فرستادم و ازشون خواستم که سال ساخت تفنگو به من اعلام کنند که در عین ناباوری در کمتر از 10 دقیقه جواب ایمیلو دادند که متن جوابشونو براتون می ذارم:
Hello
made in Germany
Made in November 2013
Mod 35 T06

Mit freundlichen Grüßen
Kind regards

André Wenzlokat
Verkauf/sales department
DIANA Mayer & Grammelspacher GmbH & Co KG
دوستان، اون گردی بالای شکاف درجه چیه؟........ درواقع اعداد 0 و 1 و 2 و .... که روی دایره نوشته شده، به چه منظور هستند؟......
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
لینک مرجع