انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
بادرودبردوستان با توجه به اینکه تقریبا6سال از ورود تفنگهایpcpبه کشور میگذره وطی این مدت دوستان با مشکلات معایب مزایای تفنگ های شارژی آشنا تر شدن حال میخوام بدونم که دوستان تفنگهای pcpرو ترجیح میدن یا فنری؟
من که به نوبه خودم نظرم بیشتر به تفنگ فنری تغییر کرده چون تعمیرش آسانتر و نگهداری و استفاده ازش راحتر هستش الان برای گیرآوردن یک سایز اورینگ باید کل بازار رو بگردی البته اگر شان بیاری و تهران باشی واگر شهرستان باشی که باید شخصا بیای تهران و بیفتی دنبال اورینگ وقتی هم تفنگت خراب بشه تعمیر کارها متاسفانه برای تعمیر مبالغ گزافی رو طلب میکنن و توجیهشون اینه که تفنگ pcpگرونه پس تعمیراتش هم گرونه و ما علم و دانشش رودداریم و مفت در اختیار کسی نمیزاریم چون خودمون وقت گذاشتیم.یعنی متاسفانه این تفنگهایpcpسفره رنگینی برای افراد سواستفاده چی پهن کرده . معتقدم اگر تفنگهای فنری سایر برند ها به بازار داخلی ایران راه پیدا کنن بازار تفنگهای پیستونی هم داغ میشه
و علاقمندان رو راضی میکنه ،برندهایی مثل انواع دیگر مدلهای وایرخ_ استویگر_ دیبن_ایرآرمز_کروسمن و...
بحث جالبی را شروع کردین اقا میثم،انشاا... که مفید واقع بشهKhansariha (8)
یادمه چند سال پیش توی سایت هانتر تاپیکی مشابه ایجاد شد.منم الان،گفته همون موقع ام را میگم:
پی سی پی و فنری باید مکمل هم باشن،البته خودم کمی به پی سی پی بیشتر مایلم(به خاطر سادگی استفاده)اما اگه فردی امکانات شارژ کپسول را نداشته باشه حتما کاربرد فنری برایش بیشتر خواهد بود.
البته نه هر پی سی پی و نه هر فنری! به عنوان مثال مالکیت یک فنری تخصصی با یک پی سی پی معمولی زیاد جالب نیست و فنری عملا خانه نشین میشه(تجربه ای تلخ برای دوست داران فنری).بلکه باید یک فنری میان قدرت،سبک و 100 البته با کیفیت مناسب در کنار یک پی سی پی،به عنوان سلاح دم دستی باشه.Khansariha (399)
واقعا پی سی پی مثل ماشین سنگین میمانه و اگر فردی بلد نباشه و بخره حتما متضرر خواهد شد و براش سختی زیادی در پی داره،یا باید دست به اچار بشه و بدون ترس خودش تجربه بکنه و یا باید هربار سوال بپرسه.با شخصی اشنا شدم که فقط فنری(فقط هم دیانا) داشت و رفت پی 1000 خرید،بهش گفتم باید مسائل فنی را یاد بگیره و بتوانه حداقل یک تنظیف لوله را انجام بده ولی میگفت سخته و کار من نیست،نتیجه این شد که در اخر اسلحه اش را خانه نشین کرد رفت.Khansariha (172)
متاسفانه این نوع تعمیر کاران هستند،بعضا خودشون هم از دیگران یادگرفتن و حاظر نیستن به کسی یاد بدن.Khansariha (226)
فکر نکنم بازار فنری باز مجددا بسیار داغ بشه،الان تفنگ های دیانا با قیمت هایی واقعا عالی داخل ایران هستن و از نظر کیفیت 2 برند دیانا و وایرخ در راس بازار قرار گرفتن.و به نظرم در کوتاه مدت به غیر از سلاح هایی خاص(مثل مدل های دیگر وایرخ و برند های درجه1)بقیه سلاح های فنری گران قیمت با مقبولیت زیادی روبه رو نخواهند شد،چون در حال حاظر 2 برند مطرح توی ایران ریشه ای تاریخی دارندKhansariha (399)
مگر این که در رده میان قیمت و ارزان قیمت مدل هایی خوب و با کیفیت بیان که کمی تحول ایجاد بکنه.
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
من از اول فنری داشتم و اگر هم قرار باشه به کسی تفنگ بادی پیشنهاد کنم فقط فنری و از بین مارک ها هم دیانا تنوع بیشتری داره رو انتخاب می کنم . با pcp هم تیراندازی کردم وایرخ 100 و دیانا p1000 دقت عالی و قدرت خیلی خوبی داره ولی حس تیراندازی با فنری رو بیشتر قبول دارم . کلا از تفنگ هایی که ثبات کاری ندارن و باید مادام العمر برای تیراندازی هزینه کرد و توی دردسر افتاد میونه خوبی ندارم . پیدا کردن اورینگ و مرکز شارژ کپسول و هزینه های جانبی و از همه مهمتر اتلاف وقت . آیا مراکز شارژ در هر شهری و در نزدیکی محل زندگی همه وجود داره ؟ همه قبول میکنن که کپسول شما رو شارژ کنن ؟ هزینه هر بار شارژ به کنار . تلمبه هم که فقط دردسره . از همه اینها بگذریم هزینه خرید و نگهداری توی ایران با کشور های دیگه خیلی فرق داره . اگه قیمت ها به قیمت جهانی نزدیک تر بشه مقداری این دردسر ها قابل تحمل تر میشه . نه اینکه بنجامین مارادور قیمت جهانیش از دیانا 52 کمتره اونوقت توی ایران قیمتش 3 برابر اونه . در کل بازار pcp ها شده سفره رنگین برای دلال ها . هر روز یه مدل کمیاب با قیمت های نجومی وارد میکنند . و در آخر باید بگم که تا تقاضایی نباشه عرضه هم نیست پس خودمونیم که داریم به این وضعیت دامن میزنیم و این داستان ادامه خواهد داشت········
سلام دوستانKhansariha (8)
بنظرم اگه کسی عشق ژول نباشه و مهارت تیراندازی خوبی داشته باشه،یه فنری خوب(مثل دیاناها، یا یه نیترو پیستون تمام خواسته هاش رو کفایت میکنه.... اما pcpها
فقط درصورت امکان شارژ کپسول اولویت بیشتری نسبت به فنری ها خواهند داشت...
البته این فقط یه نظر شخصیهKhansariha (256)
تیر اندازی با پی سی پی مثل تیر اندازی توی پلی استیشن هستش. نه لگدی نه خطای بالایی. ولی خوب راندمان پی سی پی خیلی بالاست و در کل اگر فقط نتیجه کار برامون مهم باشه پی سی پی بهتره ( مثل شکار ) ولی فنری خیلی چالشی تر هستش و شخصا معتقدم مهارت بیشتری میطلبه. Khansariha (8)
لینک زیر تفنگهای فنری و نیترو پیستون خوبی رو معرفی میکنه مثلا سه مدل جدید از رمینگتون که اتفاقا قیمتهای خوبی هم دارن وامیداست این تفنگها به بازار داخلی کشور راه پیدا کنن:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان ..از دیانا 22 تا دیانا 350 عوض کردم اما همه رو هم به اندازه شلیک یک تیر با پی سی پی برام لذت نداشت ..از نظر بنده اصلا نباید فنری را با پی سی پی،مقایسه کرد. ..پی سی پی چند گزینه مناسب داره اول دقت دوم قدرت سوم سرعت عمل چهارم اصطحلاک کم .....
سلامKhansariha (8) به نظر من هم این موضوع حدودا مشخصه و سه حالت میتونه داشته باشه؛ یک عده از پی سی پی بیزارند و همچنان فنری رو ترجیح میدن و بیشتر به خاطردردسرهاشه و شایدم یکمی تنبلی و راحت طلبی که طبیعی هم هست، و یک سری افراد با یک بار تیر انداختن با پی سی پی یک دل نه صد دل شیفه ی اون میشن و دردسرهاشو به جون میخرند و به کل بیخیال فنری میشن طوریکه حتی اگه تو خونه 6 تا فنری باشه حاضر نیستن سمتش برن خخخ. دسته ی سوم هم که روی هردوتاش حساب باز کردند و آقا محراب عزیز هم تو پستشون اشاره کردن و نظرشون همین بود ومنم باهشون موافقم وبا توجه به قابلیت هایی که هرکدوم دارن مکمل هم میتونن باشن و این طبیعیه که هممون تنوع طلب باشیمKhansariha (8)Khansariha (8)
با سلام و وقت بخیر

اکثر دوستان نظرشون این هست که اگه امکان شارژ کپسول وجود داشته باشه پی سی پی میتونه برتر باشه ولی شاژ با تلنبه مگه مشکلش چیه مثلا همین تلنبه هاتسان؟
سلام بر دوستان
نظر منم اینکه پی سی پی رو نباید با فنری مقایسه کرد چون پی سی پی هادر برد بالای ۸۰ متر دقت خوبی دارند قدرت بیشتری دارند واز همه مهمتر برای شکار عالی هستند واصتحلاک بسیار کمی دارند (به شرط استفاده صحیح )اما فنری لگد داره قدرت کم واصتحلاک بالایی داره من بانظر محراب عزیز کاملا موافقم کسی که پی سی پی میخره باید یکم فنی باشه تا بتونه حداقل مشکلات کوچک تفنگ خودش رو برطرف کنه همچنین در کنار یک پی سی پی باید یک فنری خوب هم داشت تا هر ز گاهی با فنری تیر اندازی کنی تاقدر پی سی پی تو بیشتر از پیش بدونی واقعا پی سی پی یک چیز دیگست وفنری از نظر من برای تیر اندازی تفریحی مناسب هست اما نتیجه گیری(پی سی پی سلاح بسیار بهتری نسبت به فنری هست ولی هزینه لوازم جانبی نگهداری وتعمیرات بیشتری داره وفنری دردسر کمتری داره وهزینه بسیار کمتری برای استفاده از آن میپردازیم اما تیر اندازی با پی سی پی حس بسیار بهتری به تیر انداز منتقل میکنه ولذت بیشتری داره) دوستان امید وارم همه به اسلحه ای دلخواهشون به زودی برسن.
موفق وپیروز باشد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع