انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
سلام دوستان.
حتی با یک تفنگ ۱۶ ژولی هم میشه در لانگ رنج ؛ مثلا ۷۰ متری تیر اندازی کرد ؛ کاری که در مسابقات بنچ رست انجام میشه ؛ پس قطعا برای یه تفنگ فنری با قدرت متوسط مقدوره که مثلا در ۱۰۰ متری تیری رو به هدف بزنه ؛ نمیگم حالا هدف در بطری باشه ؛ اما خود بطری رو با ساپورت مناسب و دقت عمل و محاسبه افت میشه زدKhansariha (219)
در تفنگ های pcp خب قطعا میشه در ۱۰۰ متر یا حتی بیشتر تیر انداخت‌.
بحث من از عنوان کردن این مطلب چیز دیگری بود.
همه خوب میدونیم pcp معایب و محاسنی داره.
فنری هم به همین ترتیب ؛
مزایا و معایب تفنگ های pcp :
مزایای تفنگ pcp
۱- قدرت بالا تر
۲ - دقت بالا تر
۳ - استحلاک ( املا ش رو بلد نیستم ) بسیار پایین تر.
۴ - مسلح سازی راحت تر
۵ - داشتن خشاب.
۶- سازگاری کامل با دوربین

معایب تفنگ pcp :
۱ - نیازمند بودن به شارژ
۲ - تعداد شات محدود ( معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ شات قدرتمند بسته به حجم سیلندر و قدرت و مدل سلاح )
۳- احتمال ایجاد شدن دردسر در مواجه با پلیس هم وجود داره اما کم.
۴- تعمیر تخصصی تر
۵ - قیمت بالا تر ( بهترین فنری ها در بازه قیمتی ۱۵ تا ۲۵ میلیون تهیه میشن و بهترین pcp ها از ۳۰ میلیون به بالا تا الی ماشالله خخخخ )
۶- به گمونم فنری ها زیبا تر از pcp ها باشن.
۷- وزن بیشتر به نسبت فنری ها
اینا مزایا و معایب pcp ها
..........................................................................
مزایا و معایب فنری ها :
مزایا فنری
۱- تعداد شات نا محدود
۲- زیاد کسی بهشون گیر نمیده
۳- تعمیر راحت تر
۴- وزن به مراتب کمتر
۵- بدون نیاز به مطعلقات هستند
۶-گیر اوردن ساچمه خوب و ارزون تر براشون راحت تره.
۷- زیبایی بیشتر به نسبت pcp

معایب فنری ها
۱- استحلاک بالا تر
۲- نیازمند اعمال نیروی زیاد برای مسلح سازی
۳- افت قدرت
۴- لگد و پایین اومدن دقت ( منهای دیانا ۵۶ و ۵۴ )
۵- برای ش.کار که سرعت عمل مهم هست ؛ فنری یکم مشکل ساز میشه چون نباید برای مدت طولانی مسلح باشه
۶ - قدرت پایین تر
۷- پیدا کردن فنر اصلی براشون سخته
۸- دوربین شکن هم که هستن.
اینا هم مزایا و معایب فنری ها

اگه چیزی از قلم افتاده شرمنده
نظر شخصی خودم اینه که نباید فنری رو دور انداخت و بگیم نه فقط pcp ؛ باید از فنری در کنار pcp استفاده کرد.
گرچه خودم فنری ها رو به دلایل مختلف بیشتر دوست دارم و فعلا هم قصد خرید pcp ندارم.

ببخشید دیگه متن طولانی شد.
با سلام. ممنون بابت توضیحات شما. جامع و کامل محاسن و معایب را گفتین. دیگه بقیه داستان سلیقه ای است. البته اینکه در شهرهایی مثل مشهد ما، ممنوعیت جهت خرید و فروش اعمال می‌شود، قطعا در انتخاب خریداران تاثیر خواهد داشت. در صورت مواجه با مراجع قانونی سلاح‌های ژول بالا هم که کلا توقیف خواهند شد.
(2022-04-06 04:04 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
حتی با یک تفنگ ۱۶ ژولی هم میشه در لانگ رنج ؛ مثلا ۷۰ متری تیر اندازی کرد ؛ کاری که در مسابقات بنچ رست انجام میشه ؛ پس قطعا برای یه تفنگ فنری با قدرت متوسط مقدوره که مثلا در ۱۰۰ متری تیری رو به هدف بزنه ؛ نمیگم حالا هدف در بطری باشه ؛ اما خود بطری رو با ساپورت مناسب و دقت عمل و محاسبه افت میشه زدKhansariha (219)
در تفنگ های pcp خب قطعا میشه در ۱۰۰ متر یا حتی بیشتر تیر انداخت‌.
بحث من از عنوان کردن این مطلب چیز دیگری بود.
همه خوب میدونیم pcp معایب و محاسنی داره.
فنری هم به همین ترتیب ؛
مزایا و معایب تفنگ های pcp :
مزایای تفنگ pcp
۱- قدرت بالا تر
۲ - دقت بالا تر
۳ - استحلاک ( املا ش رو بلد نیستم ) بسیار پایین تر.
۴ - مسلح سازی راحت تر
۵ - داشتن خشاب.
۶- سازگاری کامل با دوربین

معایب تفنگ pcp :
۱ - نیازمند بودن به شارژ
۲ - تعداد شات محدود ( معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ شات قدرتمند بسته به حجم سیلندر و قدرت و مدل سلاح )
۳- احتمال ایجاد شدن دردسر در مواجه با پلیس هم وجود داره اما کم.
۴- تعمیر تخصصی تر
۵ - قیمت بالا تر ( بهترین فنری ها در بازه قیمتی ۱۵ تا ۲۵ میلیون تهیه میشن و بهترین pcp ها از ۳۰ میلیون به بالا تا الی ماشالله خخخخ )
۶- به گمونم فنری ها زیبا تر از pcp ها باشن.
۷- وزن بیشتر به نسبت فنری ها
اینا مزایا و معایب pcp ها
..........................................................................
مزایا و معایب فنری ها :
مزایا فنری
۱- تعداد شات نا محدود
۲- زیاد کسی بهشون گیر نمیده
۳- تعمیر راحت تر
۴- وزن به مراتب کمتر
۵- بدون نیاز به مطعلقات هستند
۶-گیر اوردن ساچمه خوب و ارزون تر براشون راحت تره.
۷- زیبایی بیشتر به نسبت pcp

معایب فنری ها
۱- استحلاک بالا تر
۲- نیازمند اعمال نیروی زیاد برای مسلح سازی
۳- افت قدرت
۴- لگد و پایین اومدن دقت ( منهای دیانا ۵۶ و ۵۴ )
۵- برای ش.کار که سرعت عمل مهم هست ؛ فنری یکم مشکل ساز میشه چون نباید برای مدت طولانی مسلح باشه
۶ - قدرت پایین تر
۷- پیدا کردن فنر اصلی براشون سخته
۸- دوربین شکن هم که هستن.
اینا هم مزایا و معایب فنری ها

اگه چیزی از قلم افتاده شرمنده
نظر شخصی خودم اینه که نباید فنری رو دور انداخت و بگیم نه فقط pcp ؛ باید از فنری در کنار pcp استفاده کرد.
گرچه خودم فنری ها رو به دلایل مختلف بیشتر دوست دارم و فعلا هم قصد خرید pcp ندارم.

ببخشید دیگه متن طولانی شد.

استهلاک ....
..................................
سلام...این قیاس کلیه و درست ولی کاربرد مهمتره !!!
مثلا اگ بخوای ش ...(اینجور نوشتم ک این بنده خدا زحمت ویرایش نکشه) کنی و ش.ارگاه یک باغ شخصی و اهداف گنجشک تو درخت باشه خرید تفنگ pcp احمقانه است !!! یه تفنگ چینی مناسب کاره (الانا نه بنا ب دلایلی ش نمیکنم ...ولی قبلنا و در زمان جاهلیت با دو سه تا فنری و یه پیکان میزدیم تو بیشه زارهای اطراف شهرمون و تصور صندوق عقب موقع برگشت رو میزارم ب عهده خودتون )
ولی اگ هدف بزرگتر و محیط باز (مجبور به تیراندازی از راه دور شید نسبت به مثال اول) در این صورت pcp احتمالا مناسیتره...
........
در کل اینکه یه وسیله رو واسه چی میخریم مهمه به خصوص الانا ک قیمت همه چی سر به فلک کشیده تخم مرغ و گوجه خدا تومن شده مردم نمیتون یه املت گوجه فرنگی بخورن ...
خوب وقتی کسی ادعایی میکنه که باورش سخته بجای کتمان و تهمت و استفاده از الفاظ ناپسند
میشه باهاش قرار بزارید و حضورا تست انجام بشه
یه زمان گروپ 6میلیمتری برای خیلیا غیر قابل باور بود
همین موضوع رو توی کوههای فرحزاد رفتیم عملی تست کردیم و نتیجه همون بود که ادعا شده بود احتمالا چن نفر از دوستان یادشون هست تصاویرش هم
فکر کنم تو پستهای چن سال پیش همین فروم هست
تفنگ مورد نظر هم بنجامین مارادر
الانم خیلیا هستن فکر میکنن پیکان جوانان آخرت ماشینه این خوب یه موضوع سلیقه ایه و نمیشه بهش استناد کرد چون ساده ترین ایرادی که میشه بهش گرفت اینه
که کولر نداره حتی کمربند ایمنیش هم قابل تنظیم نیست تست تصادفش هم ....
درسته که میشه ازش استفاده کرد اما اینکه ادعا کنیم بهتر از هیوندای آزرا هست دیگه قضاوت با خود شما
با سلام. به نظر می‌رسد با ادامه این داستان، بحث مقایسه فنری و pcpاز حالت تبادل نظر خارج می‌شود و می‌شود مقایسه پیکان و ازرا. . ما اینجاییم تا تبادل اطلاعات کنیم، یاد بدهیم و یاد بگیریم. اینکه سر حد استعداد و توانایی افراد و سلاح هاشون چه اندازه است قطعا محدودیتی نخواهد داشت ولی اینکه فورا استناد کنیم به عکس و فیلم در فضای عمومی، مشخصا در شرایط فعلی جامعه و محدودیت ها و حساسیت های موجود کاری بیهوده و عبث خواهد بود و موجبات هزار گونه مشکل. یه زمانی یادم میاد خود شما اینجا در همین فروم تاپیک ساخت سلاح داشتین و.. به نظر شما آیا میشه الان هم در یک فضای عمومی این کار ها را انجام داد؟ که من چی ساختم یا چی می‌سازم؟؟ الان تفنگ آب‌پاش بسازید باید برید توضیح بدین.. خواهش می کنم دیگه تمومش کنید. شما و تخصص شما براي همه این دوستان اثبات شده است و نیازی به اثباتش با فیلم یا عکس ندارین.الان نظر شما دوست عزیز بر این است که بیایم حضورا تقاضا کنیم که آقا جون تشریف بیارید با pcp در 500 متری هدف بزنید؟؟ خیلی کارا میشه انجام داد ولی آیا باید عمومی بشه؟ واقعا چه اصراری به اثبات؟ کسی که اینقدر هنرمند تشریف داره، اصولا چه نیازی به خود نمایی داره. .باید از گذشته درس بگیریم و تکرار اشتباه، اشتباه است
از اون نظر حلهKhansariha (8)
چون دنبال دردسر نیستم خیلی وقته کلا فیلد کاری رو عوض کردم

فقط یه یادآوری کنم اون بحث 500 متر من نبودم و چنین ادعایی نداشتم و ندارم.
ولی بقیه حرفاتون کاملا صحیح
500 متر که کلا داستانی بیش نبود و ربطی هم به جاوید جان نداشت ولی شش میل کاملا حقیقت داشت.البته بگذریم از این قضایاKhansariha (48)
هنوز هم فنری های خوب کاربری خودشونو دارن و مسلما از مزایای پی سی پی هم نمی شه گذشت.
اما بحث انتخاب تو مملکت ما دیگه خیلی لوکس شدهKhansariha (219)
به جیب مبارک نگاه کنید برادران بعد تصمیم بگیرید پی سی پی یا فنریKhansariha (226)
سلام خدمت دوستان.
عرض شود دیروز با یکی از دوستان مشغول صحبت بودیم.
من گفتم خیال دارم تا چند وقت دیگه یه دیانا ۵۲ بخرم ؛ بحث شروع شد
شروع کرد به روضه خوانی که اقا pcp بخر و به سرفه تره و کارایی ش بالاتره ووووو ؛ از حق نگذریم در لحظه اول حرفاش به دلم نشست و رفتم تو فکر هاتسان هایدرا ؛ بعدش که بیشتر فکر کردم دیدم اگه pcp بخرم بازم کپسول نمیتونم به سرعت براش بخرم و باید مدام برم لوازم ش.کاری که اسلحه رو پر کنه ؛ و نمیشه که دم به دقه رفت در مغازه ؛ با تلمبه هم که پوست ادم کنده میشه ؛ بیشتر که فکر کردم دیدم کار درستی نیست عشق دیرینه م رو همینجوری الکی الکی بدم بره. اونم اسلحه ای به این خوبی و زیبایی رو.
پس در نهایت همچنان طرفدار فنری هستم و خواهم بودKhansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع