انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
سلام اقا فریبرز.
حتما این کار رو انجام میدم ؛ یه خورده اطلاعات که راجبش ب دست اوردم تاپیکش رو باز میکنم.
اتفاقا منم توی این چند روزه با پی سی پی بوشباک ۴۵ اشنا شدم که ۸۰۰ ژول توان خروجی داره و ساخت امریکا ست. خیلی زیباست.
اینم عکس ش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انشاالله تاپیک رو تا اخر هفته ایجاد میکنم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

craftsmannew

اسم این تاپیک مثل اینه که بگیم تایر تیوب دار بهتره یا تیوبلس
دوره فنری دیگه تموم شد الان یه فنر وایرخ 80 اصلیش 800 تومن قیمت گذاشتن روش
فنری زمانی خوب بود که هنوز پی سی پی نیومده بود و جا نیفتاده بود حتی تو مسابقات المپیک هم از فنری استفاده میشد
ولی الان نه
ایرادهایی که به نظرم میاد میگم
اولین ایراد فنری لگد و ویبره ش هست که هم دوربینو خراب میکنه هم جای پیچها روی قنداق گشاد میشه
دومین ایرادش نیاز به نیروی فیزیکی زیاد برای مسلح کردن داره
سومین ایرادش محدودیت قدرت
چهارم استهلاک زیاد و هزینه دار
پنجم اینکه در حالت درازکش یا توی ماشین به سختی میشه مسلح و استفاده ش کرد
ششم محدودیت در مکانیزم
هفتم طول زیاد چون لوله باید در راستای سیلندر قرار بگیره
هشتم وزن زیاد در بعضی مدلها بخاطر اینکه از فولاد استفاده میشه بر خلاف پی سی پی که از آلومینیوم به وفور استفاده شده
نهم عدم قابلیت نصب دوپایه
و ....

پی سی پی بجز قیمتش(که البته الان فنریهای دارای والدین هم همچین ارزون نیستن)
اگه تجهیزات برای شارژ دارید فقط ایرادش اورینگهاش که بعد از مدتها ممکنه ساییده بشه
در بعضی مدلها توی قسمت والو مشکل پیش میاد که با جایگزینیش میشه رفعش کرد

برتریهاش هم قدرت زیاد که حتی مدلهای عادی هم خیلی قویتر از قویترین فنریها هستن-نداشتن لگد و ویبره - در بعضی مدلها قابلیت تنظیم قدرت و تعویض کالیبر- دقت به مراتب بالاتر از فنری-طرحهای متنوع و جذاب - مسلح کردنش خیلی راحته- داشتن خشاب در اغلب مدلها بجز سلطان کندور غزنوی و پنجه اژدها و بانو ارآرمز اس200 -
سلام دوستان.Khansariha (8)
خیلی خوبه اعضای قدیمی و با تجربه مثل اقا جاوید و اقا سامانی عزیز و چند تن دیگر هنوز تو این انجمن هستن و تجربیات و راهنماییشون رو برای ما مبتدی ها به اشتراک میزارن.
اکثر اعضای قدیمی یا دیگه سر نمیزنن و یا اگر به انجمن میان کم لطفی میکنن و از تجربیات و راهنماییشون اعضا رو بی نصیب میذارن و چراغ خاموش میان و چراغ خاموش میرن.
راستی اقا فریبرز این ارتمیس ام۵۰ رو از نزدیک زیارت کردم Khansariha (219) تفنگ باحالیه ؛ اما اینکه قنداق تاکتیکال داره زیاد جالب نیست برای یه تفنگ بادی ؛ اگه قنداقش مونت کارلویی بود بهتر بود.
عرض بعدی اینکه کیفیت ساختش هم خیلی خوبه.
خلاصه خوشم اومد ازش خخخخ.
سلام دوستان.Khansariha (8)
صالح جان خیلی از ارتمیس ام 50 خوشم امده.قیافش واقعا عالیه.اگه عکس هم ازش گرفتین ممنون میشم به اشتراک بزارین.
متاسفانه قیمتش خیلی بالا هست.تو چندتا سایت که واسه فروش گذاشته بودن قیمتش رو 25 و 27 زده بودن.
سلام اقا فریبرز ؛ متاسفانه عکس ازش نگرفتم ، شرمندهKhansariha (226)
یادم میاد حدودای سال‌های 90 و 91 بود که سلاح‌های pcp کم کم به بازار ایران معرفی و توسط دوستان خریداری و تست میشد. شرکت الماس پک کامل ای تی 44 با تلمبه و دوربین اپتیما را 630 دست مصرف کننده میداد و استقبال چندانی هم در اوایل کار از این محصولات نشد. بعدا که پای محصولات اوانیکس و آلمانی ها به بازار ایران باز شد کم کم شور و اشتیاق و علاقه، علی رغم محدودیت های مختلف مثل نبود مراکز شارژ یا حتی کم بود برخی قطعات و لوازم، ایجاد گردید. اون موقع اکثر تبلیغاتی که برای فروش سلاح‌های pcp بود عمدتا حول موضوع استهلاک کمتر، نبود ریکویل مخرب برای دوربین، قدرت و دقت بالاتر و.. بود که خوب دیدیم کارساز هم بود. در مقطع زمانی دو سه ساله بسیاری سلاحهای فنری با برند های معروفی مثل وایروخ و دیانا بودند که جهت خرید یا تعویض با pcp ها به فروشگاه ها مراجعه می‌کردند.جالب اینکه خیلی از دوستان بعدا اظهار پشتیبانی کردند از تعویض و فروش فنرهای آلمان و خرید pcpهای ترکیه...بگذریم.. بنده به عنوان ناظر این سیر تغییرات انتظار داشتم که حداقل بعد از گذشت 10 سال کم کم بازار به ثبات برسه و فنری ها جایگاه گذشته را باز یابند. ولی با مراجعه به کانال ها و پیج های بی شماری که در مورد سلاح‌های بادی در کشور وجود دارد می‌بینیم هنوز هم همان تفکر اولیه که آبشخوری تبلیغاتی داشت همچنان هم رونق سابق را دارد مثل، دوره فنری تمام شده و...
دوستان توجه کنید سلاح‌های بادی فقط جنبه تفریحی دارند و بس.. نه سلاح دفاعی حساب میشه نه جنگی و نه هیچ.. فقط تفریح.. بنابراین وقتی قرار است تفریح کنید واقعا توجه به برخی تبلیغات فقط باعث تردید در انتخاب سلاح مناسب و لذت بردن از اون هست. بنده به عنوان کسی که خیلی از انواع این سلاح‌ها را داشته و دارم عملا تفاوت فنری و pcp را در دقت، استهلاک و قدرت میبینم. توجه داشته باشید که تفاوت و نه برتری.. تفاوت ذاتی که مربوط به تفاوت در سیستم فنی این دو قسم از سلاح‌هاست. من تشابه و تفسیر این داستانو مثل دو تا ماشینی که الان دارم میدونم. یه جیپ صحرای قدیمی دارم و یه سواری ساخت داخل. وقتی از جیپ پیاده میشم و داخل سواری میشینم ناخودآگاه میگم راحته، خوش سواره، پرشتاب و..است و برعکس جیپ، سفت و خشن و کم شتاب و.. است. ولی توجه کنید هر دو اینها در جایگاه خودشون و کاربری خاص خودشون لازم هستن و هیچ کدوم جای دیگری را نخواهند گرفت. هیچ سلاح pcp وجود نداره که جای فنری را بگیره و برعکس.
ضمنا توجه کنید در کشورهایی که سلاح‌های pcp دارای قدمت بسیار بالاتری نسبت به کشور ما هستن، می‌بینیم هر دوی اینها به موازات هم در حال استفاده هستند. حتی به نظر می‌رسد در امریکای شمالی فنریها پرطرفدارتر از pcp هستند. نهایتا اینکه فنری ها و pcp ها
متفاوت هستند بدون داشتن برتری مطلق و ا اینکه همه اینها فقط جهت داشتن لحظات مفرح و شادی است که امیدوارم هیچگاه با گرفتن جان موجود زنده ای همگام نباشد.
(2022-04-04 09:50 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یادم میاد حدودای سال‌های 90 و 91 بود که سلاح‌های pcp کم کم به بازار ایران معرفی و توسط دوستان خریداری و تست میشد. شرکت الماس پک کامل ای تی 44 با تلمبه و دوربین اپتیما را 630 دست مصرف کننده میداد و استقبال چندانی هم در اوایل کار از این محصولات نشد. بعدا که پای محصولات اوانیکس و آلمانی ها به بازار ایران باز شد کم کم شور و اشتیاق و علاقه، علی رغم محدودیت های مختلف مثل نبود مراکز شارژ یا حتی کم بود برخی قطعات و لوازم، ایجاد گردید. اون موقع اکثر تبلیغاتی که برای فروش سلاح‌های pcp بود عمدتا حول موضوع استهلاک کمتر، نبود ریکویل مخرب برای دوربین، قدرت و دقت بالاتر و.. بود که خوب دیدیم کارساز هم بود. در مقطع زمانی دو سه ساله بسیاری سلاحهای فنری با برند های معروفی مثل وایروخ و دیانا بودند که جهت خرید یا تعویض با pcp ها به فروشگاه ها مراجعه می‌کردند.جالب اینکه خیلی از دوستان بعدا اظهار پشتیبانی کردند از تعویض و فروش فنرهای آلمان و خرید pcpهای ترکیه...بگذریم.. بنده به عنوان ناظر این سیر تغییرات انتظار داشتم که حداقل بعد از گذشت 10 سال کم کم بازار به ثبات برسه و فنری ها جایگاه گذشته را باز یابند. ولی با مراجعه به کانال ها و پیج های بی شماری که در مورد سلاح‌های بادی در کشور وجود دارد می‌بینیم هنوز هم همان تفکر اولیه که آبشخوری تبلیغاتی داشت همچنان هم رونق سابق را دارد مثل، دوره فنری تمام شده و...
دوستان توجه کنید سلاح‌های بادی فقط جنبه تفریحی دارند و بس.. نه سلاح دفاعی حساب میشه نه جنگی و نه هیچ.. فقط تفریح.. بنابراین وقتی قرار است تفریح کنید واقعا توجه به برخی تبلیغات فقط باعث تردید در انتخاب سلاح مناسب و لذت بردن از اون هست. بنده به عنوان کسی که خیلی از انواع این سلاح‌ها را داشته و دارم عملا تفاوت فنری و pcp را در دقت، استهلاک و قدرت میبینم. توجه داشته باشید که تفاوت و نه برتری.. تفاوت ذاتی که مربوط به تفاوت در سیستم فنی این دو قسم از سلاح‌هاست. من تشابه و تفسیر این داستانو مثل دو تا ماشینی که الان دارم میدونم. یه جیپ صحرای قدیمی دارم و یه سواری ساخت داخل. وقتی از جیپ پیاده میشم و داخل سواری میشینم ناخودآگاه میگم راحته، خوش سواره، پرشتاب و..است و برعکس جیپ، سفت و خشن و کم شتاب و.. است. ولی توجه کنید هر دو اینها در جایگاه خودشون و کاربری خاص خودشون لازم هستن و هیچ کدوم جای دیگری را نخواهند گرفت. هیچ سلاح pcp وجود نداره که جای فنری را بگیره و برعکس.
ضمنا توجه کنید در کشورهایی که سلاح‌های pcp دارای قدمت بسیار بالاتری نسبت به کشور ما هستن، می‌بینیم هر دوی اینها به موازات هم در حال استفاده هستند. حتی به نظر می‌رسد در امریکای شمالی فنریها پرطرفدارتر از pcp هستند. نهایتا اینکه فنری ها و pcp ها
متفاوت هستند بدون داشتن برتری مطلق و ا اینکه همه اینها فقط جهت داشتن لحظات مفرح و شادی است که امیدوارم هیچگاه با گرفتن جان موجود زنده ای همگام نباشد.

سلام دوست خوبم.با کمال احترام من موافق گفته های شما نیستم.
من خودم تابحال انواع بادی دیانا داشتم الان هم دیانا 31 پانتر دارم که در نوع خودش دقت خیلی خوبی داره ولی واقعیت رو باید گفت من شاید بیشتر از یکسال هست با دیانا تیراندازی نکردم.
طبق گفته خود شما اینها برای لذت بردن از زمان و تفریح هست خب وقتی با یک پی سی پی لذت تیراندازی دقیق و ارامش بعد از شلیک رو دارید توی دوربین سیر حرکت ساچمه رو هم می بینید دیگه سراغ لذت از تیراندازی با فنری که هیچوقت دقت پی سی پی رو نداره نمیری یا لگد عجیب و غریب و صدای ناهنجارش.مورد خیلی مهمتر لانگ رنج هست شما با یک فنری محاله ممکنه بتونی در 80 متر دقت مناسب با تکرار پذیری خوب داشته باشید.ولی با یک پی سی پی شما میتونی از تیراندازی مسافت هم لذت ببری و خودت رو محک بزنی کمترین خطا در تیراندازی شاید تو 20 متر خودش رو نشون نده ولی قطعا در 80 متر تیرانداز رو رسوا میکنه.مورد بعدی چقدر دوربین برای فنری خراب کردیم؟چند بار مجبور شدیم واشر پیستون عوض کنیم یا حتی فنر یا لغی میله پیستون و...
درسته پی سی پی هم هزینه دایمی داره برای شارژ کپسول ولی من الان خودم بیشتر از سه هزار تیر انداختم باهاش هنوز این تفنگ مثل روز اول هست و هیچ هزینه ای برام نداشته.
شاید سالهای اینده تعویض اورینگ یا سالهای دورتر نیاز به تعویض سیلندر باشه
به نظر شخصی من کسی که نوجوان هست و برای شروع میخواد تفنگ بخره بهتره فنری بخره و مدتی باهاش بدون دوربین و صرفا با شکاف درجه و مگسک در فواصل کم کار کنه بهرحال فنری حساسیت و ظرافت کمتری داره اگه به این مقوله علاقمند شد و برای تیراندازی بهتر و بالا بردن مهارت تیراندازی لازمه که پی سی پی تهیه کنند.
همین الان فنری دیانا وایراخ و..شدن مث گرامافون یا چراغ نفتی یه حس نوستالوژی خوبی دارند که فقط کیف میکنیم داریمشون و واقعا استفاده نمیشن.
دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست دیگه اگه من زمانی فوتبال دستی باز قهاری بودم الان یه پسربچه 12 ساله پابجی بازی میکنه که من بهیچ عنوان حریفش نمیشم.مطمین باشید با اومدن پی سی پی در اینده ما استعدادهایی داریم که قبلا نداشتیم کدوم از ما قبلا تو 100 متر تیراندازی میکرد؟مگه بجز گلوله زنی مقدور بود؟حالا یک جوان یا نوجوون میتونه با پی سی پی اینکار رو کنه و مهارتی که ما نتونستیم رو به راحتی کسب کنه و استعدادش رو پرورش بده
در اخر هیچ اصراری به این نیست که بگیم فنری خوبه یا بد و یا برعکس اون
اینجا فقط تجربیاتمون رو میگیم تا دوستان دیگه بتونند استفاده ببرند و متحمل هزینه اضافه یا اشتباهات ما نشن.
با سلام.اصلا بنا هم نیست موافق باشید Khansariha (8). اینجا هستیم برای تبادل نظر، انتقال تجربیات و..
ولی اینکه چقدر بتونیم در این اشتراک گذاری بدون هیجانات شخصی، تجربیات را انتقال دهیم قطعا کار سختی است. شما صد متر را مثل زدین، چند روز قبل کلیپی دیدم ساخت داخل که بنده خدایی در فاصله 500 متر با pcp هدف زنی می‌کردند و مشخص بود خیلی لذت می‌بردند، چون با کلی تعریف و تمجید همراه بود..با چند تن از دوستان که صحبت میکردیم همگی حیران و متعجب بودیم از ظهور همچین استعداد عجیبی. حتی دوستانی که کالیبر های دورزنی مثل 308 دارند واقعا متحیر بودند که مگه میشه؟؟ .. البته سابقا هم بودند افرادی که حتی آجر نصف می‌کردند با pcp و دیدیم که این هیجانات و زیاده گویی ها باعث محدودیت های بسیاری برای دارندگان سلاحهای pcp شد، جوری که در برخی شهرها، حتی ممنوعیت خرید و فروش ایجاد شد، که خود این ممنوعیت ها، بخش عمده ای از لذت نگهداری و استفاده از این سلاحها را از بین خواهد برد.
(2022-04-05 08:28 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.اصلا بنا هم نیست موافق باشید Khansariha (8). اینجا هستیم برای تبادل نظر، انتقال تجربیات و..
ولی اینکه چقدر بتونیم در این اشتراک گذاری بدون هیجانات شخصی، تجربیات را انتقال دهیم قطعا کار سختی است. شما صد متر را مثل زدین، چند روز قبل کلیپی دیدم ساخت داخل که بنده خدایی در فاصله 500 متر با pcp هدف زنی می‌کردند و مشخص بود خیلی لذت می‌بردند، چون با کلی تعریف و تمجید همراه بود..با چند تن از دوستان که صحبت میکردیم همگی حیران و متعجب بودیم از ظهور همچین استعداد عجیبی. حتی دوستانی که کالیبر های دورزنی مثل 308 دارند واقعا متحیر بودند که مگه میشه؟؟ .. البته سابقا هم بودند افرادی که حتی آجر نصف می‌کردند با pcp و دیدیم که این هیجانات و زیاده گویی ها باعث محدودیت های بسیاری برای دارندگان سلاحهای pcp شد، جوری که در برخی شهرها، حتی ممنوعیت خرید و فروش ایجاد شد، که خود این ممنوعیت ها، بخش عمده ای از لذت نگهداری و استفاده از این سلاحها را از بین خواهد برد.

تشکر بابت مناعت طبع جنابعالی
همیشه اعتقاد داشتم باید حرفی بزنیم که بتونیم انجام بدیم و گفته هامون به واقعیت نزدیک باشه هر چند اگه حقیقت داشته باشه.مثلا برا همه ما پیش اومده کاری کردیم کارستان یا تیری انداختیم فوق العاده همین تعریف های گاها بی مورد باعث شده اسم ش ک ار چی به گنده گویی و زیاده گویی و کلمات ناشایست دیگه دربیاد
من خودم به کررات در فواصل 80 متر و بیشتر تیر انداختم و خوشبختانه میزان خطا خیلی کم بوده حالا شروع سال و هوای خوب باعث میشه که بریم و گروپ هم بگیریم اگه فرصتی بشه
مشکل اصلی در فواصل 50 به بالا باد هست که تقریبا در روزهایی باد داریم هدف زدن تو فواصل گفته شده غیر ممکن هست حالا کسی که میاد اعداد عجیب میگه من به شخصه باورم نمیشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع