انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
سلام سید جان
به نظد من درسته که هزینه ی خرید یک پی سی پی و لوازم جانبی اون زیاد تر از یه فنری هست ولی خب باید این رو هم در نظر داشته باشیم که واشر پیستون تفنگی مثل وایرخ 80 حدود 50 تومنه و فترش هم 110 . ولی یه اورینگ برا پی سی پی حد اکثر باشه اونم از نوع وایتونش 1000 تومته. پس از این لحاظ استحلاکش کمتره .
در مورد شارژ هم بگم که اگر با کپسول شارژ میکنید که من امار گرفتم اصفهان دارن یه کپسول رو با 15 تومن شارژ میکنن که واقعا مفته و اگر هم با تلمبه چون من خودم با تلمبه شارژ میکنم میگم که درسته سخته ولی خب در کل تلمبه رو برا انسان و شرایط جسمی انسان ساختن و میشه باهاش کنار اومد مخصوصا برا افرادی مثل ما که دسترسی به مراکز شارژ نداریم
pcp و فنري مقوله اي کاملآ جدا از هم هستند و با انتخاب هر کدوم نمیشه روی اون یکی خط کشید ، هرچند هردو شليك ميكنند ولي اينكه فلسفه وجود يكي اون ديگري و نقض كنه كاملا منتفيه و يا اتكا به يكي باعث بي نيازي از اون ديگري بشه ممكن نيست و بنظر من هرکسی که یکی از این دو مورد رو بتنهایی انتخاب کنه و اون دیگری رو رد کنه مطمئنآ کاملا مقوله رو درک نکرده
در pcp سرمايه اوليه صرف شده براي كل تجهيزات بالاست و استهلاك ثانويه كم بوده و به چشم نمياد
در pcp امكان تعميرات و عيب يابي تخصصي تر و نياز به دانش فني بالاتري داره ولي قطعات مصرفي عمومآ زياد هزينه بر نيستند ولي در دسترس بودنش عموميت نداره
========================
در فنري سرمايه اوليه محدود ولي در صورت تكرر تير اندازي در بازه زماني خاص نياز به هزينه سرويس هست كه امري عاديه ولي در صورت خريد برند خوب و استفاده درست همراه با سرويس بموقع ممكنه حتي تا ده سال هم هزينه اي نداشته باشه
در فنري امكان تعميرات و عيب يابي بالنسبه راحتتر و در دسترس عموم هست
در زمينه دقت هم تا مسافت نرمال محدوده رنج فنري ( 50 ياردي ) برتر بودن pcp رو به فنري داراي عموميت قطعي نميدونم و فقط در مورد pcp رنج متوسط به بالا قبول دارم
مثال: دقت ديانا 54 بمراتب در رابطه با ثبات نقطه برخورد نسبت به at44 اگر برتر نباشه بهیچ وجه کمتر نیست ( تراجكتوري ثابت در شليكهاي متوالي با فنري و تراجكتوري متغير در pcp هاي معمولي)
مسئله ديگري كه بين فنري و pcp از ديدگاه شخصي من قرار ميگيره كپسول زمان هست! حالا ميفرماييد اين ديگه چه فاكتور جديديه!؟ اين فاكتوري هست كه بهش ميگم ضزيب اطمينان پايداري در وضعيت شليك
بله ميشه يه تفنگ فنري و يه pcp رو با شرايط خاص سرويس كرد داخل يه جعبه ايزوله براي سالها قرار داد و بعد دوباره درشون آورد و شليك كرد ، فكر ميكنيد اين زمان براي هر كدام چقدر باشه!؟ و برنده اين فاكتور كدوم هستند ؟
ولي با تمام اين تفاسير هم pcp و هم springer ( فنري) لازم و ملزوم هم اند و داشتنش براي تير انداز لذتبخشه ، متاسفانه الان مدتيه به القاء اين مسئله دامن زده ميشه كه داشتن فنري داره به نوعي بي كلاسي و ... تبديل ميشه در صورتی که در تمام فرومهای خارجی وقتی طرف کلکسیونش رو میکنه حد اقل نصفش فنریه
پس بیایم هردوتا رو دوست داشته باشیمKhansariha (221)
تیراندازی با تفنگهای فنری ونیترو که داری لگد هستند مهارت تیراندازی رو افزایش میدن و دارای اصالت ذات تیراندازی هستند و به قول معروف تیرانداز رو آبدیده میکنن، ولی در تفنگهای پنوماتیک چون ساچمه به اصطلاح اسپری میشه تیرانداز از مهارت کنترل همزمان لگد و نشانه روی مطلوب و دقیق «محروم»میشه!
کسی که موتور سیکلت میخره یا موتور میزاره رو دوچرخش نباید دوچرخه سواری مکانیکی رو نقدکنه و بگه موتور بهتر ازدوچرخه است چون تندتر وراحتترراه میره
کلا سلیقه شخصی من انجام کارهای بزرگ با امکانات کم هست...
(2015-08-28 12:01 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تیراندازی با تفنگهای فنری ونیترو که داری لگد هستند مهارت تیراندازی رو افزایش میدن و دارای اصالت ذات تیراندازی هستند و به قول معروف تیرانداز رو آبدیده میکنن، ولی در تفنگهای پنوماتیک چون ساچمه به اصطلاح اسپری میشه تیرانداز از مهارت کنترل همزمان لگد و نشانه روی مطلوب و دقیق «محروم»میشه!
کسی که موتور سیکلت میخره یا موتور میزاره رو دوچرخش نباید دوچرخه سواری مکانیکی رو نقدکنه و بگه موتور بهتر ازدوچرخه است چون تندتر وراحتترراه میره
کلا سلیقه شخصی من انجام کارهای بزرگ با امکانات کم هست...

بنده انواع تفنگ رو داشتم و استفاده کردم . یه چیزی رو عرض کنم .
به عنوان نظر شخصی به عنوان شخصی که سالهاست تیر اندازی کرده .

همون طور که میدونیم در مورد سلاح های بادی بین پی سی پی و فنری فرق زیاد هست
ولی واقعا به قول دوستمون هر کدوم حس و حال خودش رو داره .
به هر صورت نظر شخصی من اینه که محاله روزی دوباره تفنگ بادی فنری تهیه کنم که کمر شکن باشه .
واقعا کمر شکن بودن یک سلاح بادی هر چقدر هم درجه یک باشه و کیفیت ساخت خوبی داشته باشه به نظر من یک ضعف محسوب میشه .

اگر هدف ما از تیر اندازی هدفگیری اهداف در محدوده دید غیر مسلح و با استفاده از دستگاه نشانه روی مکانیکی (مگسک و شکاف درجه) باشه به نظر من "تفنگ بادی فنری کمر شکن" قابل توجیه هست . اما اگر نیاز به دستگاه های نشانه روی اپتیک مثل رد دات و دوربین ... بود واقعا استفاده از این نوع تفنگها بازده نخواهد داشت یا اگر هم جواب بده برای مدتی خواهد بود و من به شخصه این تجربه رو تکرار نخواهم کرد .
اگر برای تمرین گلوله زنی بخوام تفنگ بادی انتخاب کنم صددرصد فنری انتخاب میکنم و پی سی پی بدردم نمیخوره،
اگر برای تفریح بخوام و دسترسی به شارژ کپسول نداشته باشم و در مناطق مرطوب زندگی کنم باز هم انتخابم فنری هست،
اگرم فقط تفنگ بخوام فارغ از تمرین گلوله زنی خوب پی سی پی هم دو تا چهار برابر فنری قدرت و برد داره طوری که چندتا از دوستان که اسلحه گرم استفاده میکردند الان پی سی پی دارند.
یا اگر قصد هدف گیری دقتی داشته باشم هم پی سی پی خواهم داشت.
لطفا دوستان نظر شخصی شون رو بدن و قیاس معالفارق نکنند چون هرکدام از این دو نوع تفنگ کاربرد خاص خودشون رو دارند و تقریبا همه دوستان با معایب هر دو نوع تفنگ اشنا هستند.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوستان انتخاب من هر دوتاش هست هر کدام این سلاح ها یه حالی داره از کدامش میشه دل کند خدایی خخخخخخخخخخKhansariha (8)
(2015-08-28 09:45 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر برای تمرین گلوله زنی بخوام تفنگ بادی انتخاب کنم صددرصد فنری انتخاب میکنم و پی سی پی بدردم نمیخوره،
اگر برای تفریح بخوام و دسترسی به شارژ کپسول نداشته باشم و در مناطق مرطوب زندگی کنم باز هم انتخابم فنری هست،
اگرم فقط تفنگ بخوام فارغ از تمرین گلوله زنی خوب پی سی پی هم دو تا چهار برابر فنری قدرت و برد داره طوری که چندتا از دوستان که اسلحه گرم استفاده میکردند الان پی سی پی دارند.
لطفا دوستان نظر شخصی شون رو بدن و قیاس معالفارق نکنند چون هرکدام از این دو نوع تفنگ کاربرد خاص خودشون رو دارند و تقریبا همه دوستان با معایب هر دو نوع تفنگ اشنا هستند.

دوست عزیز به نظر بنده پی سی پی به هیچ عنوان نمیتونه جایگزین هیچ اسلحه گرمی باشه بدلایل ذیل:
1- قویترین پی سی پی در دسترس 100 ژول انرژی ساچمشه در حالیکه تفنگی مثل برنو نزدیک به 3000 ژول انرژی گلولشه
2- جایگزین ساچمه زنی که عمرا. سرعت عمل بالای ساچمه زنی تو شکار. عدم نیاز به دوربینو نشونه گیری سریع. شکار پرنده هایی مثل کبک که رو زمین نمیشه دیدشون تقریبا تو انحصار ساچمه زنیه. مانوریکه تو فشنگ ساچمه زنی داری طیف شکار از گنجیشک تا گوزن (نه خیلی دور) در اختیارت میزاره و....
3- پی سی پیرو نباید زیادم جدی گرفت تفنگ بادیه که بخاطر دقت بالاتر و راحتی استفادش به فنری ترجیحش میدیم. تو هر قدرتی که باشه فقط واسه شکار پرنده است و حیونای کوچیکی مثل خرگوش
در بغضی مواقع میتونه باشه
در تکمیل صحبت دوستمون ، به هر حال یک سری اصول مشترک در استفاده بهینه از تمام انواع سلاحها وجود داره شامل تمرکز . ریلکس بودن و ... حتی شخصا در مواقعی که دسترسی به امکانات تیراندازی ندارم کمبودش را با تمریت دارت جبران میکنم و کاملا هم مفیده ... دوستان حتما متحان کنند.
امادر مورد داستان فنری یا pcp با اینکه هر دو را در اختیار دارم ولی کلا عاشق فنری هستم . توانایی شلکهای نامحدود ،قیمتهای واقعیتر و ...عامل این اشتیاقه
(2015-08-28 11:15 AM)gamocfr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-28 09:45 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز به نظر بنده پی سی پی به هیچ عنوان نمیتونه جایگزین هیچ اسلحه گرمی باشه بدلایل ذیل:
1- قویترین پی سی پی در دسترس 100 ژول انرژی ساچمشه در حالیکه تفنگی مثل برنو نزدیک به 3000 ژول انرژی گلولشه
2- جایگزین ساچمه زنی که عمرا. سرعت عمل بالای ساچمه زنی تو شکار. عدم نیاز به دوربینو نشونه گیری سریع. شکار پرنده هایی مثل کبک که رو زمین نمیشه دیدشون تقریبا تو انحصار ساچمه زنیه. مانوریکه تو فشنگ ساچمه زنی داری طیف شکار از گنجیشک تا گوزن (نه خیلی دور) در اختیارت میزاره و....
3- پی سی پیرو نباید زیادم جدی گرفت تفنگ بادیه که بخاطر دقت بالاتر و راحتی استفادش به فنری ترجیحش میدیم. تو هر قدرتی که باشه فقط واسه شکار پرنده است و حیونای کوچیکی مثل خرگوش

آقای gamocfr محمدآقا(garshasb)کجا گفتن که pcp رو میشه جایگزین گلوله زنی کرد؟
لطفا در خواندن پستها کنی حوصله و دقت داشته باشید.
گفتن که برای « تمرین»گلوله زنی ،تفنگ فنری گزینه مناسب تری هست بخاطر اون لگدی که داره و یک شبیه سازی از تفنگ گلوله زن ازلحاظ لگد برای تمرین هست .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع