انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
(2015-08-29 12:12 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-28 11:15 AM)gamocfr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-28 09:45 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر برای تمرین گلوله زنی بخوام تفنگ بادی انتخاب کنم صددرصد فنری انتخاب میکنم و پی سی پی بدردم نمیخوره،
اگر برای تفریح بخوام و دسترسی به شارژ کپسول نداشته باشم و در مناطق مرطوب زندگی کنم باز هم انتخابم فنری هست،
اگرم فقط تفنگ بخوام فارغ از تمرین گلوله زنی خوب پی سی پی هم دو تا چهار برابر فنری قدرت و برد داره طوری که چندتا از دوستان که اسلحه گرم استفاده میکردند الان پی سی پی دارند.
یا اگر قصد هدف گیری دقتی داشته باشم هم پی سی پی خواهم داشت.
لطفا دوستان نظر شخصی شون رو بدن و قیاس معالفارق نکنند چون هرکدام از این دو نوع تفنگ کاربرد خاص خودشون رو دارند و تقریبا همه دوستان با معایب هر دو نوع تفنگ اشنا هستند.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دوست عزیز به نظر بنده پی سی پی به هیچ عنوان نمیتونه جایگزین هیچ اسلحه گرمی باشه بدلایل ذیل:
1- قویترین پی سی پی در دسترس 100 ژول انرژی ساچمشه در حالیکه تفنگی مثل برنو نزدیک به 3000 ژول انرژی گلولشه
2- جایگزین ساچمه زنی که عمرا. سرعت عمل بالای ساچمه زنی تو شکار. عدم نیاز به دوربینو نشونه گیری سریع. شکار پرنده هایی مثل کبک که رو زمین نمیشه دیدشون تقریبا تو انحصار ساچمه زنیه. مانوریکه تو فشنگ ساچمه زنی داری طیف شکار از گنجیشک تا گوزن (نه خیلی دور) در اختیارت میزاره و....
3- پی سی پیرو نباید زیادم جدی گرفت تفنگ بادیه که بخاطر دقت بالاتر و راحتی استفادش به فنری ترجیحش میدیم. تو هر قدرتی که باشه فقط واسه شکار پرنده است و حیونای کوچیکی مثل خرگوش

آقای gamocfr محمدآقا(garshasb)کجا گفتن که pcp رو میشه جایگزین گلوله زنی کرد؟
لطفا در خواندن پستها کنی حوصله و دقت داشته باشید.
گفتن که برای « تمرین»گلوله زنی ،تفنگ فنری گزینه مناسب تری هست بخاطر اون لگدی که داره و یک شبیه سازی از تفنگ گلوله زن ازلحاظ لگد برای تمرین هست .

دوست عزیز شما پستو با دقت بخونی متوجه میشی که جواب بنده مربوط به آن قسمتی میشه که دوست عزیزمون گفتن "چندتا از دوستان که اسلحه گرم استفاده میکردن الان پی سی پی دارن"
جناب gamocfr از پستهایی که میزارید معلومه تجربه و دانش مطلوبی نسبت به مقوله تفگ بادی دارید، درسته شاید به اندازه شما دانش در مورد تفنگ نداشته باشم اما انقدری میدونم که پی سی پی قابل جایگزینی با سلاح گرم نیست، اما بودند دوستانی که بخاطر دردسرهای اسلحه گرم از پی سی پی استفاده میکنند و بیشتر تفریح منظورشون هست تا شکار بدون پروانه،
قصد من نوشتن نظر در مورد تفنگ فنری و پی سی پی بود و اصلا با مقوله تفنگ گلوله زن و ساچمه زن مربوط نمیشد ، حتما سوتفاهمی در ارسال برای شما بوجود امده که در این مورد نا مربوط به تاپیک اقدام به ارسال پست کردین.
امیدوارم بیشتر به عنوان تاپیک دقت داشته باشید تا بیشتر بتونم از تجربیات شما استفاده کنم و در مورد مبحثی تعامل داشته باشیم.
(2015-08-29 12:42 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب gamocfr از پستهایی که میزارید معلومه تجربه و دانش مطلوبی نسبت به مقوله تفگ بادی دارید، درسته شاید به اندازه شما دانش در مورد تفنگ نداشته باشم اما انقدری میدونم که پی سی پی قابل جایگزینی با سلاح گرم نیست، اما بودند دوستانی که بخاطر دردسرهای اسلحه گرم از پی سی پی استفاده میکنند و بیشتر تفریح منظورشون هست تا شکار بدون پروانه،
قصد من نوشتن نظر در مورد تفنگ فنری و پی سی پی بود و اصلا با مقوله تفنگ گلوله زن و ساچمه زن مربوط نمیشد ، حتما سوتفاهمی در ارسال برای شما بوجود امده که در این مورد نا مربوط به تاپیک اقدام به ارسال پست کردین.
امیدوارم بیشتر به عنوان تاپیک دقت داشته باشید تا بیشتر بتونم از تجربیات شما استفاده کنم و در مورد مبحثی تعامل داشته باشیم.

دوست عزیز سوتفاهم پیش نیاد بطور کلی نظرمو گفتم قصد ناراحت کردن کسیرو نداشتم. درسته نوشته شما بطور صریح اشاره به جایگزینیه سلاح گرم با پی سی پی نداشت.Khansariha (8)
[size=large]سلام وقت بخیر
انتخاب بین پی سی پی و فنری کمی مشکل است . اما با توجه به موارد زیر نظر شما چیست ؟

با صرف نظر کردن از قدرت دقت و برد بالا با توجه به هزینه شارژ کپسول یا تعمیرات تلمبه
اساسا این سوال مهم مطرح است که شلیک ساچمه ۱ گرمی ان هم فقط برای تفریح و ش... پرندگان کوچک ارزش پرداخت حداقل ۱.۵ میلیون (زاگرس و تلمبه) به همراه باقی موارد را دارد ؟!

اگر بله چرا ؟! و اگر نه مشخصا دلیل روشن است .
(2016-05-21 04:16 PM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[size=large]سلام وقت بخیر
انتخاب بین پی سی پی و فنری کمی مشکل است . اما با توجه به موارد زیر نظر شما چیست ؟

با صرف نظر کردن از قدرت دقت و برد بالا با توجه به هزینه شارژ کپسول یا تعمیرات تلمبه
اساسا این سوال مهم مطرح است که شلیک ساچمه ۱ گرمی ان هم فقط برای تفریح و ش... پرندگان کوچک ارزش پرداخت حداقل ۱.۵ میلیون (زاگرس و تلمبه) به همراه باقی موارد را دارد ؟!

اگر بله چرا ؟! و اگر نه مشخصا دلیل روشن است .

سلام Khansariha (8)
متوجه منظورتون نشدم که سوالتون کل ماجرای اسلحه بادی رو دربر میگرفت یا موضوع انتخاب درست در خرید برای خودتون بود؟
اگر مورد اول بود که بحثش جداست
اگر برای تفریح میخواین ، بله با فنری هم میشه تفریح کرد . با یه گامو شادو1000 میشه هم پرنده های کوچک رو .... و هم تفریح کرد . در این حد فنری جوابگو هست و لازم نیست (حتما) 1.5 تومن خرج کنید .
با پراید هم میشه مسابقه داد ، حالا خرید پورشه ارزش داره؟؟؟ بحث ارزش اصلا مطرح نیست چون کلا مال دنیا ارزش نداره!! باید نگاه کنید جیب چی میگه . اگه دو میلیون توی جیب اضافه بود میشه پی سی پی خرید . اگر 500 تومن بود که دیگه تفنگ از مایحتاج زندگی که نیست؟! نخریم زندگیمون خراب نمیشه
بعدش اون قسمت که گفتین صرف نظر از دقت و قدرت و برد بالا ، خب تفنگه ، چوب بیسبال که نیست کارش شلیک ساچمه هست و باید دقیق باشه . چطوری شما از (معیار) های خرید (صرف نظر) میکنید :/
من خودم هردوتا رو دارم و نظرم اینه هرچیزی رو بهر کاری ساختن ، من از پی سی پی برای ش...در فاصله بالا استفاده میکنم در زمانی که بیصدا بودن و بی لگد بودن و خشاب داشتن و مسلح سازی بدون دردسره پی سی پی و سرعت عملش شرطه . از فنری هم موقعی که قراره با دوستان هدفزنی کنیم و در نوشابه بزنیم استفاده میکنم چون احتیاج به 40 -50 ژول قدرت و صدای کم و دقت عالی نیست
سلام اقا طالب
منم مثل صاحب خان از هردوش دارم و فقط برای تمرین و مسابقه ازشون استفاده میکنم. چون عاشق تیراندازی هستم دوست دارم هردوش رو داشته باشم واقعا نمیشه گفت کدومش بهتره زیرا وقتی یکی بهتره اوتیکی میشه بدتر و این حرف غلط میشه. هردوش بهترن خخخخخ
بهتره اول فنری بگیری که بودجشو داری بعد یک پی سی پی هم تو برنامه ایندت بزار و درمورد انتخابش تحقیق کن.
شاید برای کسی که تازه با تفنگ اشنا شده پی سی پی جذاب تر باشه اما اگه حتی بودجه هم داشتی با فنری تیراندازی رو شروع کن . رعایت اصول تیراندازی در فنری خیلی بیشتر از پی سی پی در نتیجه کار خودشو نشون میده و همین قضیه باعث پیشرفت شما در تیراندازی میشه.
ارادتKhansariha (8)
سلام به همگیKhansariha (8)
انتخاب اول بنده تفنگ فنری هست چون دردسر کمتری داره و با خیال راحت میشه ازش استفاده معمولی کرد ولی بعد از یه مدت که فنری دست میگیری متوجه میشی لذت PCP یعنی شلیک کردن باهاش یه چیز دیگست مثلا بدون لگد و کم استهلاک بودنش یه مزایاست و قدرت و دقت هم دیگه میدونید چجوره و دوربین هم مثل آب خوردن روش جواب میده و یه رنج فایندر داشته باشی و محاسباتت خوب باشه میتونی هدف کوچک اندازه دری نوشابه رو تو ۱۰۰ متری بزنی کاری که از یک تفنگ فنری بر نمیاد.
در آخر هم بگم انتخاب من هر دوشه ولی اول فنری بعد PCP چون PCP باید لوازم جانبی و دوربین براش بخری و از لحاظ فنی هم باید با سیستمش آشنا باشی که خودمون بتونیم اورینگهاش رو عوض کنیم و سرویس کنیم. کلا مبلغ بالایی هم باید پرداخت کنیم. به نظر من اگه کسی بتونه هر جفتش را داشته باشه لذت بیشتری میبره.
(2015-08-07 09:11 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بادرودبردوستان با توجه به اینکه تقریبا6سال از ورود تفنگهایpcpبه کشور میگذره وطی این مدت دوستان با مشکلات معایب مزایای تفنگ های شارژی آشنا تر شدن حال میخوام بدونم که دوستان تفنگهای pcpرو ترجیح میدن یا فنری؟
من که به نوبه خودم نظرم بیشتر به تفنگ فنری تغییر کرده چون تعمیرش آسانتر و نگهداری و استفاده ازش راحتر هستش الان برای گیرآوردن یک سایز اورینگ باید کل بازار رو بگردی البته اگر شان بیاری و تهران باشی واگر شهرستان باشی که باید شخصا بیای تهران و بیفتی دنبال اورینگ وقتی هم تفنگت خراب بشه تعمیر کارها متاسفانه برای تعمیر مبالغ گزافی رو طلب میکنن و توجیهشون اینه که تفنگ pcpگرونه پس تعمیراتش هم گرونه و ما علم و دانشش رودداریم و مفت در اختیار کسی نمیزاریم چون خودمون وقت گذاشتیم.یعنی متاسفانه این تفنگهایpcpسفره رنگینی برای افراد سواستفاده چی پهن کرده . معتقدم اگر تفنگهای فنری سایر برند ها به بازار داخلی ایران راه پیدا کنن بازار تفنگهای پیستونی هم داغ میشه
و علاقمندان رو راضی میکنه ،برندهایی مثل انواع دیگر مدلهای وایرخ_ استویگر_ دیبن_ایرآرمز_کروسمن و...

اورینگ که همه جا هست،اورینگ و کاسه نمد فروشی توی شهر ما که شهر نسبتا کوچکی است دوتا مغازه هست،چند وقت پیش برای تلنبه رفتم از هر سری اورینگش چهارتا خریدم همه همه شد 10 هزار تومن،تفنگ هم کلا 8 تا اورینگ داره که اونها هم هست،بنظر من اگر کمی دست به آچار باشیم پی سی پی خیلی عالی است و ابدا هیچ فنری ای رو نمیشه با پی سی پی مقایسه کرد
برای هدف زنی فنری بهتر هس واز نظر من لذت هدف زنی با فنری بیشتر از پی سی پی هس
برعکس نمیفرمایید دوست عزیز؟بنظرتون اگر فنری برای هدف زنی بهتر بود باز هم توی مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی از پی سی پی ها استفاده میکردند؟اینکه فنری ها لگد دارند و احساسی شبیه گلوله زنی در اشل بسیار کوچکتر به تیرانداز میده درست،اما همون لگد لذت بخش! باعث پایین اومدن دقت فنری ها میشه،دقیق ترین فنری از پی سی پی های خیلی معمولی هم کمتر دقت دارند
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع