انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انتخاب شما: پی سی پی یافنری چرا؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
من مدت زیادی بین فنری و پی سی پی شک داشتم و انتخاب یکی از این دو برایم مشکل بود تا اینکه نظرم به نیتروپیستون ها جلب شد . به نظرم وقتی قرار است یه ساچمه ۱ گرمی برای تفریح و موارد شخصی غیر مسابقاتی شلیک شود نیتروپیستون مسلما از فنری و پی سی پی بهتر است . نه مشکل ضعیف شدن فنر هست نه مشکل محدودیت شلیک و نیاز به کپسول و تلمبه . وجود لگد هم تیرانداز را ماهر میکند چون در تیراندازی واقعی ( غیر بادی ) لگد حتما هست و باید تسلط لازم را داشت . من بیشترین کاربرد را برای نیتروپیستون میدونم
با سلام به همه
اقو ..یه سوماترا 7000 کپ سیلور در حد نو
بدون خط وخش قنداق یا بدنه..
چند بگیرم خوبه؟
جدا از مسایل قانونی... یا غیر قانونی
تفنگی که جرات نکنید بیرون از خونه ببریدش ارزش خرید نداره،مضافا اینکه سوماترا دقت پایینی نسبت به سایر پی سی پی ها داره چون دقت رو فدای قدرت کرده،از قیمتش اطلاع ندارم اما به همون دلیلی که بالا گفتم بنظر بنده ارزش خرید ندارهKhansariha (8)
اساتید محترمی اظهار نظر کردن در مورد موضوع این تاپیک که همشون ارزشمنده اما اگه به تاریخ شروع تاپیک نگاه کنیم 2سالی داره ازش میگذره.از یک نکته نباید غافل بود و اونم اقبال عمومی از پی سی پی هست که اگه فردوسی تشریف ببرید بر خلاف 3 یا 4 سال پیش فنریها خیلی کمتر شدند به نسبت پی سی پی.دوستان عزیز اگر مبحث تیونیگ رو که تخصصی هست و تعمیرات ماشه رو کنار بزاریم در ه ردو گونه مورد بحث تعمیر پی سی پی بلحاظ سادگی قابل مقایسه با فنری نیست.دوستان که همه دست به اینترنت هستند.شما هر تعمیری رو بخواید از دانشگاه یوتیوب(اصطلاح دست ساز خودمه!!!)میتونید یاد بگیرید.شما تصور کنید جا زدن فنر بدون دستگاه فنر جمع کن خیلی کار راحتی نیست.پس در اینمورد برتری با پی سی پی هست.
در مورد مشابهت لگد فنری با گلوله زنی بنظرم باید این ضرب المثل مورچه چیه که کله پاچش چی باشه استفاده کرد.اساسا تحمل لگد فنریهای قوی مثل 350 و امثالهم نسبت به توانشون در مسافت مورد اصابت خیلی منطقی نیست.اگر کسی بگه حس بهتری دارم من دیگه حرفی ندارم چون واقعا احساس که دیگه خیلی منطقی نداره.اما خب بلحاظ یک بحث فنی و بازده کار این لگد فنری جز یک ایتم خطاساز چیز دیگه ای نیست.
مورد سوم اینه که جز چند مدل خاص در فنریها شما اساسا ته مسافتی که میتونی روش حساب کنی 40 متره و در امثال 350 و 54 و...نهایتا 80 متر.البته 80 متر مسافت کمی نیست اما شما وقتی با مسافت 130 تا 150 متری که پی سی پی های درجه 1 اروپایی میتونن بزنن بازم قضیه بنفع پی سی پی خواهد بود.
مورد چهارم برای یک استفاده شسته رفته و بدون مقدمه و تدارکات خاص مثل هدفزنی تفریحی یا استفاده در موارد شکار در سوله یا درختهای متراکم و فواصل نزدیک بدون شک فنریهای سبک و ژول متوسط بهترین گزینه هستند و ایضا لذت استفاده از شکاف درجه مگسک که تقریبا خاص فنریهاست.در این مورد برتری با فنریهاست
مورد پنجم به هزینه پرداختی مرتبطه.البته این موضوع ی خورده شخصی میشه چون به جیب ماها بستگی داره ولی بازم بطور کلی برتری با فنریهاست چون دست و پا کردن ی پی سی پی متوسط به پایین با تجهیزاتش کمتر از 4 میلیون نمیشه که بیش از 2 برابر خریدن بهنرین فنریهاست.در اینمورد برتری با فنریه
مورد ششم:بعضی از دوستان معتقدن که بخاطر لگد فنری مهارت بیشتری برای تیرانداز باید وجود داشته باشه که من اینمورد رو قبول دارم اما بیشتر از مهارت یک قلق هست که بعد از نهایتا 500 ساچمه شما لگد تفنگت رو میتونی کنترل کنی و نتیجه دقیقی بگیری اما بعلت اینکه مسافت مفید مورد اصابت در فنری خیلی کمتر از پی سی پی هست شما برای تیراندازی در لانگ رنج که تقریبا خاص پی سی پی هست لازمه که دانش تیراندازی داشته باشی.افت و تراجکتوری و گرین و شکل هندسی هر ساچمه رو بدونی.بتونی از دوربین استفاده حرفه ای بکنی.باد و رطوبت و ارتفاع از سطح دریا رو در نظر بگیری.حالا شاید بگید اینارو در این حد باید برای لانگ رنج گلوله زنی دونست و در نظر گرفت که این حرف درسته و منم میگم شما همین مقایسه رو برای فنری و پی ی پی انجام بدید.حقیقتا فنریها بعلت اصابت متراژ پایینی که دارند خیلی احتیاجی به دانش تیراندازی نسبت به پی سی پی ندارن
مورد هفتم:مسلح موندن فنری اگه بخواید ازش درست استفاده کنید و فنر تفنگ دیر ضعیف بشه باید در اسرع وقت شلیک رو انجام بدید.موقع ش... جانور یا پرنده از دستتون در میره تا پیدا کردن ش... بعدی نمیدونید چقدر طول میکشه و از طرفیم با شلیک بی هدف امکان داره ش... رو که نمیبینید فراری بدید ولی سلامت تفنگتون مجبورتون به شلیک میکنه.پس اینجا هم برتری با پی سی پی هست
سلام دوستان
من همیشه فنری رو به pcp ترجیه دادم و میدم.
اتفاقا با pcp هم کار کردم اما بازم فنری رو بیشتر دوست دارم.
دلایلی که از pcp زیاد خوشم نمیاد اینه :
نیاز به شارژ کردن
قیمت بالا سلاح های pcp درجه 1
حساب کنید بخواید 15 میلیون بدید یه pcp ترک بخرید در حالی که با همین قیمت میشه بهترین فنری ها رو خرید.
تعمیرات و نگه داری پر هزینه و تخصصی.

آقایون من اینجا نمی گم پی سی پی بده اتفاقا خیلی هم خوبه هم قدرت بالایی داره هم دقت بالا و هم با دوربین سازگاری کامل داره.
اما برای من همیشه فنری جذاب تر بوده.

موفق و پاینده باشید.Khansariha (8)
با سلام به دوستان و دوست خوبم اقای amn
با احترام فراوان به نظر دوست عزیزم ولی من میگم pcp کاراییش از فنری یخورده بالاتره.Khansariha (8)
مسلح کردن اسان و خشاب دار بودن pcp مزیت زیادی نصبت به سلاح فنری داره.پر کردن مخزن pcp اگه مرکز شارژ تو شهرستانتون باشه دیگه راحتیت و پر کردن مخزن تفنگ با کپسول در عرض چند ثانیه بنظرم حتی اسونتر از مسلح کردم تفنگ فنری هست.افت قیمت pcp هم واقعا از فنری کمتره.دقت و قدرت pcp هم که دیگه بر کسی پوشیده نیست.
حتی تو قوی ترین فنری ها هم افت ساچمه کالیبر 5.5 در مرور زمان مشهود میشه و زودتر نیاز به تعویض فنر احساس میشه.دردسر خرید فنر جنس خوب که یکی دو هزار شلیک شمارو همراهی کنه خیلی اذیت کننده هست.به شخصه همیشه در خرید فنر مشکل داشتم و 90 درصد مواقع موفق نبودم.واشر سر پیستون هم همین داستان رو داره.
ولی خب فنری هم مزایای خودشو داره.از جمله سختار ساده تر و قطعات در دسترس تر.شروع قیمت از یک و نیم میلیون تومان (در زمان نگارش متن) حالت همیشه اماده و بدون نیاز به لوازم جداگانه برای راه اندازی (کپسول یا تلمبه و سایلنسر).وجود کالیبر 4.5 که در pcp به سختی گیر میاد.بنظر من داشتن یه فنری با کیفیت کنار pcp بنظرم خیلی خوبه.اگه پول مازاد دسم بیاد حتما یه فنری دیانا یا وایرخ کارکرده کالیبر 4.5 میخرم.
(2021-12-05 03:51 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان و دوست خوبم اقای amn
با احترام فراوان به نظر دوست عزیزم ولی من میگم pcp کاراییش از فنری یخورده بالاتره.Khansariha (8)
مسلح کردن اسان و خشاب دار بودن pcp مزیت زیادی نصبت به سلاح فنری داره.پر کردن مخزن pcp اگه مرکز شارژ تو شهرستانتون باشه دیگه راحتیت و پر کردن مخزن تفنگ با کپسول در عرض چند ثانیه بنظرم حتی اسونتر از مسلح کردم تفنگ فنری هست.افت قیمت pcp هم واقعا از فنری کمتره.دقت و قدرت pcp هم که دیگه بر کسی پوشیده نیست.
حتی تو قوی ترین فنری ها هم افت ساچمه کالیبر 5.5 در مرور زمان مشهود میشه و زودتر نیاز به تعویض فنر احساس میشه.دردسر خرید فنر جنس خوب که یکی دو هزار شلیک شمارو همراهی کنه خیلی اذیت کننده هست.به شخصه همیشه در خرید فنر مشکل داشتم و 90 درصد مواقع موفق نبودم.واشر سر پیستون هم همین داستان رو داره.
ولی خب فنری هم مزایای خودشو داره.از جمله سختار ساده تر و قطعات در دسترس تر.شروع قیمت از یک و نیم میلیون تومان (در زمان نگارش متن) حالت همیشه اماده و بدون نیاز به لوازم جداگانه برای راه اندازی (کپسول یا تلمبه و سایلنسر).وجود کالیبر 4.5 که در pcp به سختی گیر میاد.بنظر من داشتن یه فنری با کیفیت کنار pcp بنظرم خیلی خوبه.اگه پول مازاد دسم بیاد حتما یه فنری دیانا یا وایرخ کارکرده کالیبر 4.5 میخرم.

سلام دوست عزیز اقای fkh بزرگوار
اقا کاملا حق با شماست ؛ از نظر استحلاک ؛ قدرت ؛ دقت ؛ نواخت تیر ؛ راحتی و....
PcP بهتر ارزیابی میشه و هیچ شکی درش نیست.
منم دوست دارم یکی بخرم اما فنری برام در الویته. انشالله بعد از تهیه یه دیانا خوب یه اسلحه مثل اسلحه شما تهیه میکنم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
سلام دوستان. بنده بین پی سی پی و فنری موندم. قبلا شادو هزار داشتم. اما از قدرت که بگذریم عدم دقت و بهم خوردن تنظیم دوربین رو مخم بود. الان میخوام تفنگ بخرم. بین وایرخ ۸۰ که یکی از بهترین فنری هاست و کرال سوپر جامبو موندم.. الان اگه بخوام وایرخ بگیرم خود تفنگ حدود ۱۲ الی ۱۳ تومن هزینش میشه. و فعلا هم مجبور نیستم براش دوربین بگیرم. چون خودش درجه مگسک خوبی داره. اما چون قبلا طعم دوربین رو چشیدم فک نکنم بتونم زیاد با مگسک حال کنم. خخخ..
پس تفنگ حدود ۱۲ تومن و یه دوربین خوب هم حدود ۳ تومن پام در میاد که میشه ۱۵ تومن.
اگه بخوام کرال سومر جامبو بگیرم . تفنگ حدود ۱۱ و نیم پولشه. یه دوربین هم حدود ۲و نیم الی ۳ و نهایت بتونم یه کپسول ۳ لیتری بگیرم براش که اونم حدود ۲ و نیم الی ۳ تومن میشه. البته میخوام از فروشگاه کوهسار سر شرود و ایر استریپر هم بگیرم و همچنین رگولش بکنم. که طبق گفته دوستان دقت تفنگ فوق العاده زیاد میشه و در ۵۰ متر گروپ ۱ سانت میده که واقعا عالیه و در حد یه پی سی پی اف ایکس میشه
از لحاظ شارژ هم مشکلی ندارم و توی شهرمون کپسول شارژ میکنن..
و اینم بگم که دقت برام خیلی مهمه البته قدرت هم مهم هست و حداقل دوست دارم ۲۴ ژول قدرت رو داشته باشم. همچنین یه آدمیم که ظاهر برام مهمه و دوس دارم چیزی که دستمه یکم خفن و خاص باشه و مثل به تفنگ بادی عادی قیافش نباشه که قیافه سوپر جامبو عالیه????..
هدفمم هم تیراندازی تفریحی و هدف زنی هست. هم ش..
حالا بنظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟؟
آیا در بلند مدت با شلیک تعداد ساچمه بالا(مثلا چندین هزار) اصطحلاک کدوم بیشتره؟ ... به جز هزینه شارژ کردن. هزینه تعمیرات و سرویس کدوم یک از این دوتا برام بیشتر میشه؟؟.... البته‌ اینم بگم که یه آدم فنی هستم و معمولا خودم دوست دارم تعمیرات یا سرویس انجام بدم.. و برای هر کاری پیش تعمیرکار نمیرم.
به طور کلی شما کدوم رو پیشنهاد میکنین؟؟
آیا وایرخ که یکی از با کیفیت ترین تفنگ بادی هاست برام عمر بیشتری میکنه یا این کرال؟؟
ببخشید طولانی شد
ممنون میشم برام یه مقایسه جامع از همه لحاظ بکنین

در ضمن چند تا سوال کوچیک دیگه هم داشتم.
والا فروشنده تفنگ توی شهرمون میگفت که با اینکه وایرخ ۸۰ یه تفنگ دوربین دوستی هست ولی بازم دوربین از تنظیم خارج میشه.. البته‌ من نمیدونم راست میگفت یا میخواست پی سی پی رو بهم غالب کنه. خخخ
حالا من از شما میپرسم.
۱_ با توجه به اینکه میگن وایرخ ۸۰ سازگاری خوبی با دوربین داره اگه یه دوربین تا حد ۳ میلیون مثل لیپرز یا تی ایگل روش بندازم آیا بازم از تنظیم خارج میشه؟ اگه میشه بعد چند شات خارج میشه؟
۲_ شما تا ۳ میلیون چه دوربینی برا وایرخ ۸۰ پیشنهاد میکنین؟
۳_ با توجه به اینکه کرال سوپر جامبو حجم مخزنش ۵۰۰ سی‌سی هست و فشار کاریش ۲۵۰ بار هست. و من با بودجه ای که دارم نهایت میتونم یه کپسول ۳ لیتری بخرم که فشار این کپسول ۲۰۰ بار هست.... اولا اینکه چند بار میتونم مخزن رو شارژ کنم. و دوم اینکه چون فشار کپسول از فشار تفنگ کمتره چه اتفاقی میافته؟
۴_ شما کپسول فولادی رو پیشنهاد میدین یا کامپوزیتی؟
ممنون میشم جامع پاسخ بدین. با تشکر

اگه فوشم نمی‌دید یه سوال دیگه. خخخKhansariha (226)
اگه برای پی سی پی اس مثل سوپر جامبو از ساچمه های ایرانی ای مثل دنیا آذرخش ۲ قوطی پلاستیکی. یا دنیا آذرخش قوطی فلزی ۱۸ گرین یا ساچمه بیژن ۱۸ گرین قوطی فلزی استفاده کنم دقت خوبی خواهم داشت؟؟ قدرت چقدر خواهد بود حدودا؟؟ آیا برا پی سی پی ضرر نداره؟
سلام برادر نقل قول نکردم متن طولانی بود
نظر من قطعا پی سی پی هست.دقت عالی، لذت تیراندازی
شما کرال مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بگیری دقتش بالای نیاز به رگولاتور نداره به حرف تعمیرکار نکن.برا مسابقات که نمیخوای استفاده کنی.
شما سلاح رو خریدی تو ۵۰ متر گروپ بگیر همون یک سانت رو میده البته تمرین و مهارت میخواد‌.
در مورد عمری بودن قطعا وایراخ بخرین برا بچه شما هم میمونه و کار میده.کلا دوربین رو فنری خراب میشه به مرور.من دوربین رو تفنگ فنری خودم بعد از ۴ سال از قسمت واریابل شکست.
پی سی پی با ساچمه بیژن دقت عالی میده نیاز به ساچمه خارجی ندارین.
اگه قصد لذت از تیراندازی و دقت بالا دارید برین سراغ پی سی پی.هزینه نگهداری انچنانی نداره من دو یا سه سال هست دارم هنوز اورینگ هم عوض نکردم.
کرال امپایر ایکس هم عالیه من خریدم و تیرانداختم باهاش سلاح خوشدستی هست.
سلام دوست عزیز.
با اجازه اقای سامانی ( الان یکی از دوستان منو با توپ میزنه خخخخ )

در مورد انتخاب بین کرال جامبو و وایرخ ۸۰ من اگر بودم قطعا وایرخ ۸۰ رو بر میداشتم ( اصولاً طرفدار فنری هستم )
اگه دقت و قدرت رو در فنر پیستون ها با هم میخواید برید سراغ دیانا ۵۶ یا دیانا ۵۴ به خصوص دیانا ۵۶ هم خیلی دقیقه هم ۲۶ ژول قدرت داره و هم خیلی زیباست.
وایرخ ۸۰ سلاحی عمری و بسیار باکیفیت هست اما دیانا ۵۶ از اون بهتر است.
برای ساچمه هم اگه وایرخ میخرید ساچمه گامو مچ و رنجر تایگر توی ساچمه های ارزون براش خوبه.
و جی اس بی و اچ اند ان هم که دیگه نیازی به تعریف نداره.
برای دوربین هم لیپیرز ۶-۲۴×۵۰ تاکتیکال رو بهتون پیشنهاد میکنم. البته سنتر پوینت ۴-۱۶×۵۰ هم خوبه.
و از همین گامو های ۳-۹×۴۰ هم میتونید بندازید اگه میخواید زیاد خرج نکنید.

و اما در مورد پی سی پی ؛ با ۱۱ تومن اگه ای تی ۴۴ بگیرید از کرال جامبو بهتره. ( نظر شخصی )

برای ساچمه هم دنیا بسیار بی کیفیت است و اصلا پیشنهادش نمیکنم. اما بیژن مچ عالیه و دقت خوبی داره.

و حتما حتما از کپسول کامپوزیت استفاده کنید ؛ کپسول فولادی احتمال داره بترکه.
در مورد فشار کاریش من اطلاعی ندارم اما کپسولی بگیرید که ۲۵۰ بار داشته باشه.

ولی بازم میگم یا دیانا ۵۶ بگیر یا وایرخ ۸۰ اینا ب نظرم ارزشش بیشتره. بازم خودتون میدونید. و نظر اقای سامانی هم کاملا درسته ؛
اگه بازم سوالی بود من در خدمتم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع