انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مشاوره سلاحهای گلوله زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
(2015-08-24 11:57 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-24 10:59 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گلن بسته شده (خوابیده) نباید هیچ گونه حرکتی به عقب وجلو داشته باشه شما این مورد رو نیز بررسی کنید وجوابشو ارسال بفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اسمان عزیز این موردو کامل چک کردم و اصلا لقی نداره اینو موقع خریدم چک کرده بودم
چیزهایی که موقع خرید چک کردم
1. یکی همین لقی عقب ججلو گلن بود
2.خان لوله از لحاظ بریدگی،فرسودگی و خوردگی برسی کردم
3.تنگی نک لوله رو با گزاشتن فشنگ رو نک لول و نگاه کردن به داخل لول چک کردم که باید نور از چهار قسمت و به طور مساوی مشخص باشه
اگر نور از دو یا سه قسمت بیشتر معلوم نباشه یا از چهار قسمت معلوم باشه ولی اندازه های عبور نور تفاوت زیادی داشته باشن احتمال تنگ کردن سر لوله وجود داره و یکی از روشهای تشخیص تنگ کردن سر لول همینه
بعد از سر لول میرسیم به ته لول همونجوری که سر لول گشاد میشه ته لولم گشاد میشه بنده خیلی جاها خوندم و شنیدم که در اغلب موارد ته لول گشاد میشه و کمکم میرسه به سر لول و دلیلشم پرش اولیه مرمی و ضربه شدید و فشار خیلی زیادی که موقع انفجار ایجاد میشه هستش
برای تست ته لوله ابتدا یه مرمی رو از پوکه جدا کردم و مرمی خالی رو انداختم داخل خزانه بعد یه فشنگ کامل هم به وسیله گلن وارد جان لوله کردم
در این صورت باید گلن به اندازه مرمی عقب وایسه و جلو نره که اگه خیلی جلو بره یعنی عقب لول گشاد شده و اگه دسته بخابه که دیگه یعنی خانی تو ون قسمت وجود نداره
این تست منم با موفقیت انجام شد و نمره قبولی رو گرفت
بعد برای تست سالم و آب بندی بودن خزانه نسبت به مرمی یه مرمی رو از قسمت کوپ داخل خزانه میندازیم و بایک فشنگ کامل یک کم فشارش میدیم تا درست سر جای خودش قرار بگیره بعد فشنگو در میاریم و در حالی که مرمی داخل خزانه قرار داره از سر لول داخل لولو نگاه میکنیم اگر هیچ نوری معلوم نباشه یعنی مرمی و خزانه کاملا با هم آب بندی هستن که در این صورت اگر از نوک لوله بخایم مکش کنیم هیچ مکشی وجود نداره و زبان رو نک لول میچسپه
ولی بیشتر برنوها یه زره نور مشخص میشه
بعد از مرمی خود فشنگم باید در خزانه آب بندی باشه
برای این کار قسمت زامن و سوزن رو از گلن باز میکنیم یک فشنگ رو داخل خزانه قرار میدیم و گلن رو که قبلا سوزنش باز کردیم پشت فشنگ میخابونیم در حالی که گلن سر جای خودش چفت شده نباید هوای زیادی از سر لول مکش بشه که این کارو با گذاشتن دهن سر لول انجام میدیم باید هوای مکش شده خیلی خیلی کم یا اصلا مکش نشه و زبون سر لول بچسپه
برنو من تمام این امتحانا رو روش انجام دادم و قبول شد ولی الان نمیدونم چه مرگش شده

اینم از تجربیات بنده حقیر

سلام ممنون اطلاعاتتون
اگه ممکنه اینارو با عکس هم نشون بدین ممنونKhansariha (256)
اینجوری اونایی که مثل من برنو ندارن بهتر میفهمن
(2015-08-24 11:28 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما میتونین از بازار یا گوگل برنامه تپ تالک بگیرین و وارد انجمن بشین بعد این کارها براتون آسون میشه ولی فعلا اگه میخواین مشکلتون حل بشه از طریق واتس اپ فیلم یا عکس واسه استاد آسمان بزرگوار بفرستین راهنماییتون کنن

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

حقیقی جان من کجا و مقام استادی کجا ( احمدی کوچکترین عضو انجمنه )// اگه اقای جنوبی موفق شدن عکس بفرستن با یاری اهالی انجمن ومن هم در رکابتون کمکشون خواهیم کرد تا مشکل حل بشه انشا الله
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جناب احمدی آقایی اطلاعات تصاویر کارشناسی مربوط به هر موضوع رو به وقت میزارید دوست داریم

آسمان عزیز یه چیزی ذهن منو مشغول کرده اگه سوزن ضربه کافی به چاشنی رو نداشته باشه البته در حدی باشه که عمل کنه ولی قوی نباشه آیا عملکرد در هزارم ثانیه زودتر یا دیرتر میتونه در بالستیک گلوله تاثیری داشته باشه

بعبارت دیگه چاشنی خوب منفجر نشه و پس از سوزن خوردن زمان ببره البته خیلی زمان ناچیز و تقریبا غیر محسوس برای ما

(2015-08-24 01:56 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب احمدی آقایی اطلاعات تصاویر کارشناسی مربوط به هر موضوع رو به وقت میزارید دوست داریم

آسمان عزیز یه چیزی ذهن منو مشغول کرده اگه سوزن ضربه کافی به چاشنی رو نداشته باشه البته در حدی باشه که عمل کنه ولی قوی نباشه آیا عملکرد در هزارم ثانیه زودتر یا دیرتر میتونه در بالستیک گلوله تاثیری داشته باشه

بعبارت دیگه چاشنی خوب منفجر نشه و پس از سوزن خوردن زمان ببره البته خیلی زمان ناچیز و تقریبا غیر محسوس برای ما

اگه چاشنی خوب منفجر نشده پس چطوری تونسته باروتو مشتعل کنه واگه تونسته باروتو فعال کنه تمومه ووظیفه خودشو انجام داده ( من یاد قانون یا همه یاهیچ در فلسفه ومنطق افتادم که دقیقا همینو میگه به طور مثال شما میگید اب یک جوب یا به درد وضو گرفتن میخوره یا نمیخوره نمیشه گفت هم میخوره هم نمیخوره ) همین حد که چاشنی رو فعال میکنه کافیه ( ضربه فنر وسوزن زمانی میتونیم بگیم که کافی نیست که چاشنی رو فعال نکنه ولی وقتی ضربه چاشنی رو فعال میکنه وانفجار چاشنی باروت رو مشتعل میکنه دیگه ربطی به اینا نداره ونیز تاخیر درهزارم ثانیه که سهله اگه بعد ازچکاندن ماشه وضربه سوزن 1 سال بعد چاشنی فعال بشه وصفت فعال برازندش باشه وبتونه باروتو مشتعل کنه بازم ربطی به دقت وبالستیک نخواهد داشت وباید سلاح دقیق بزنه همون جایی که نشانه گرفته شده
یعنی امکان نداره حالت کند سوزی ایجاد کنه واتش دیرتر به باروت برسه؟

اگه دوتا برنو مشابه رواز هرنظر درکنارهم بذاریم ودوتا گلوله مشابه درخزانه هردو باشه وبه هر دلیلی یکی از برنوها مثلا یک هزارم ثانیه دیرتر شلیک کنه نتیجش فقط میشه اینکه مرمی این سلاح 1 هزارم ثانیه دیرتر به هدف مشترک میخوره -همین - مرمی که دیرتر راه افتاده دیرتر هم به هدف میخوره ولی نه با دقت کمتر

با سلام
فشار ایجاد شده در اثر انفجار چاشنی قابل توجه هست و اگر چاشنی با قدرت کمتری منفجر بشه (در حالیکه شلیک اتفاق افتاده) به نظر میرسه در بالستیک مرمی اثر داشته باشه
(2015-08-25 07:50 AM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
فشار ایجاد شده در اثر انفجار چاشنی قابل توجه هست و اگر چاشنی با قدرت کمتری منفجر بشه (در حالیکه شلیک اتفاق افتاده) به نظر میرسه در بالستیک مرمی اثر داشته باشه

علیک سلام // خیر اینجور نیست در ارسال 154و 156 توضیح دادم / فشارانفجار چاشنی قابل توجه وتاثیر گذار نیست //
محتویات چاشنی وقتی منفجر میشه کامل ویکجا منفجر میشه نمیشه مثلا بگی 40درصدش سوخته 60 درصد مونده ویا ناقص سوخته حتی اگر هم چنین چیزایی باشد که نیست همینکه تونسته باروت داخل پوکه رو فعال کنه کافیه / اختلاف در وزن باروت ومرمی فشنگا ( چه عشایری وچه چند تا سیلر بلوت که من با ترازوی طلافروشی وزن کردم وبه اشتراک گذاشتم ) درحدی هست که این فرضیه شما رو منتفی میکنه این درحالیه که برنو اقای جنوبی میبایست باهمین فشنگای عشایری دقت راضی کننده ای میداشت که نداره هرچند موقع تست داشته اما نصاب دوربین چه بلایی سرش اورده// انشا الله که پیدا بشه بایدایشون که سلاحو در اختیار دارن بررسی کنن که چی به چیه
(2015-08-24 09:48 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

احسنت بسیار عالی
خیلی ممنون دوست عزیز
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
لینک مرجع