انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مشاوره سلاحهای گلوله زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
تاج یا همون دهن لوله کاملا سالمه و نصبت به قبل هیچ تغییری نکرده
تعمیرکارم معلوم نیست که جای دیگه ایی رو دست کاری کرده باشه
ممنون از اظهار نظرتون دوست عزیز
دوستان دیگه هم لطفا نظراتشونو بگن
ممنونم
(2015-08-20 01:29 PM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
مشکلی برام پیش ومده که دو هفتس حسابی فکرمو مشغول کرده گفتم اینجا مترح کنم شاید اساتید و دوستان بتونن با تجربه هایی که کسب کردن راهنمایی کنن تا ان شاالله حل بشه
بنده دو هفته پیش برنو بلندی رو از یکی از فروشگاه های مجاز کشور خریداری کردم و قبل از خرید ده تا تیر تو فاصله هفتاد و صدوبیست متری باهاش انداختیم که خوب میزد
بعد به دلیل راست بودن دسته گلنگدن دادیم تا تعمیر کار همون فروشگاه دسته رو واسمون خم و دوربین سوار کنه این کار دوسه روزی طول کشید و بعد رفتم تفنگمو پس از کارهای انتقال جواز تحویل گرفتم
اما بعد از اینکه آوردمش خونه دیگه هر کاریش کردم خوب نزد مهماتم هم همون مهمات قبلی بود 03 ایرانی
ناچار شدم برای متمن شدن از سالم بودن پایه و دوربین دوربین رو باز کنم و دوباره با مگسک و شکاف درجه تفنگمو امتحان کنم
عجیب اینجا بود که با وجودی که قبل از خرید بدون دوربین تست کرده بودم و خوب میزد اینبار تو همون فاصله ااصلا خوب نمیزد
ولی چرااااا؟؟؟
مهمات همون مهماته تفنگم که همونه فاصله هم که همونه حالت تیر اندازی هم که همش درازکش هست مگسکو شکاف درجه هم که چیزی نداره که خراب بشه و اصلا دست نخورده پس چرا الان تفنگ یه جور دیگه میزنه؟؟؟؟؟
فقط تنها تغییری که نسبت به قبل کرده اینکه دسته گلنگدنش الان خوابیده هست
آیا خم دسته باعث شده تفنگ دقتشو از دست بده؟؟؟؟؟
ضمن اینکه لوله رو قبل از تست با برس سیمی تنظیف حسابی تمیز کردم
آیا برس سیمی تنظیف تاثیر داشته و تغییری ایجاد کرده؟؟؟؟
من که دیگه فکرم به جایی نمیرسه
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی بکنه
قبل از هر چیز ورودتونو به انجمن خوشامد میگم// شما چند چیز رو بررسی کنید 1 لول تاب نداشته باشه 2 خان لول سالم باشه 3 تنگی نوک لول تست بشه4 برنو روبا یه سری فشنگ دیگه امتحان کنید5 خم کردن گلن ربطی به دقت سلاح نداره 6 تمییز کردن داخل لول دقتشو بیشتر میکنه 7 مگسک به صورت کشویی(چپ و راست) قابل تنظیمه وبررسی کنید که در مسیر خود لق نباشه درصورت امکان چندتا عکس بذارید 8 بست وپیچهایی که سلاح رو به قنداق وصل میکنه شل نباشه 9 دفرمه نبودن دهانه لول
ایا با تعمیر کار این موضوع رو درمیان گذاشتید یا نه
یه سوال / گروپی که قبل از خرید در 70و 120 متری گرفتید رو شرح بدید وگروپی که الان میده چجوریه
ایا شلیکهایی که صورت گرفته فقط توسط یک نفر بوده ونحوه نشانه روی وبالا وپایین وچپ وراست گرفتن مگسک در پشت شکافدرجه یکسانه /هرچند اینکه شما میفرمایید بادوربین هم دقیق نمیزنه این قضیه منتفیه
سلام دوست عزیز آقای آسمان ممنونم که پرسش بنده رو جواب دادین
در مورد تاب لول و سالم بودن خان که فک نکنم باشه چون اگه لول تاب داشت یا خان سالم نبود در تست اول هم درست نمیزد و تیراش پرتو پلا میرفت درحالی که اینجوری نبود و تست اولو خوب زد
تنگی نک لول هم مثل اول خوبه و تغییری نکرده
فشنگاشم عوض کردم بازم فرقی نمیکنه تا حالا حدود 60 تا دونه فشنگ سوزوندم ولی جواب نداده سه پاکت از سریهای مختلف
مگسکشم نگاه کردم لقی نداره حتی شکاف درجه رو که یخورده بهش مشکوک بودم رو با چسب دوقلو ثابت کردم بازم جواب نداد
بستو پیچها هم کاملا سفته
نمیدونم چه مرگش شده
متاسفانه نمیدونم چجوری باید عکس بزارم وگرنه از تمام تیرهایی که انداختم عکس دارم تو فاصله های مختلف
با خود تعمیرکار نه ولی با فروشنده صحبت کردم ایشون میگفت غیر ممکنه که تفنگ یه دفه خراب بشه گفتم حالا که شده راه حل چیه میگه دوباره بیار اینجا ببینیم چجوریه ولی هنوز نبردم
تو هفتاد متر هفت تا فشنگ انداختم که فقط بالا پایین هم زد و اصلا بغل نداشت هر هفت تا تو یه خط بالا و پایین هم بودن که فاصله بالاترین تیر تا پایین ترین تیر دوازده سانت بودیک کم بلندتر از یه انگشت
بعد تو فاصله 120 متری امتحان کردم خال اندازه یه سیدی بود تیر اول خورد رو سرخال تیر دوم زیر پای خال که یه خورده از خالم گرفته بود و تیر آخرهم خورد وسط خال یه خورده مایل به سمت راست البته دوتا تیر های دیگه هم مایل به راست بودن یعنی باهم همه تو یه خط بود فقط یه زره مایل به راست
بله تیرها رو همش خودم انداختم
برای ارسال عکس اول باید در اپلود سنتر انجمن عضو بشید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد روی عکسایی که گرفتید کلیک راست کنید وبعد ادیت روانتخاب کنید وبعد از ادیت شما باید عکسو مثلا 50 درصد ریسایز کنید وبعد بازدن علامت ضربدر قرمز ازشما سوال میشه که تغیراتو سیو کنید وشما اوکی کنید وحالا دراپلود انجمن اگر عضو باشید براوز رو انتخاب کنید وبعد ارسالو بزنید وبعد چندتا ادرس میاره شما باید ادرس انجمنو کپی پیست کنید به ارسال خودتون وبعد به اشتراک بذارید / امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
ی سوال شلیکهایی که الان دارید و (راضی نیستید) نحوه برخوردشون چجوریه ایاگیج میزنه یا چجوریه گروپی که میده تاچه حد بازه ودرچند متری
سلام شما نیم دور پیچ جلویی رو شل کن بعد پیچ رو با پیچ محافظ کوچیک مهار کن شاید پیچ جلویی اتصال کپ به قنداق بیش از حد سفت شده باشه لولو از زیر درگیر کرده باشه

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

واسه امتحان اسلحه که خریدن پشت سر هم تیر ا نداختین یا با تاخیر؟

شما تیر هاتونو بفاصله ده دقیقه شلیک کنید اگه خان اسلحه خسته باشه با داغ کردن پرت میزنه به محض خنک شدن دوباره خوب تیر میزنه

یا اینکه سر لولو با سه نظام تنگ کردن دوباره داره کم کم وا میده

پیچها وبستهای سلاح رو بررسی کنید که نه زیاد سفت ومحکم شده باشن که لول نتونه اون ارتعاش ولرزش حین شلیک رو ازخود بروز بده ونه به طوری شل باشه که سرجاش لق باشه ودر صورت امکان برنو رو کامل باز وبسته کنید (البته به غیر از بچه قنداق روی لول که جدا کردنش ازلول لازم نیست ) تا اگر عیب وایرادی دیده بشه برطرف کنید بعداز مونتاژ برنو همانطور که اقای حقیقی فرمودن روی کم وزیادی سفت بودن پیچها وبستها مانور بدید /
اگه عکس از سلاح بذارید بیشترمیشه کمک کرد
اقای جنوبی میشه بفرمایید برنو رو چند خریدید وساخت چه سالیه به گمانم 1309 باشه درسته
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس اولو از 5 جا علامت زدم ازراست به چپ شروع میکنم علامت اول ودوم که توضیحاتش مربوط میشه به عکس سوم که با شل وسفت کردنشون مواردی رو امتحان کنید/ علامت سوم ازراست که اینم توضیحاتش با عکس دوم درارتباطه که این عکس دومی که گذاشتم نشیمنگاه کپ هست که اونم بررسی کنید وباگذاشتن 1یا چند لایه کاغذ ویا تمیز کردن هردو سطح ( سطح زیرین کپ وسطح نشیمنگاه ) وتست دقت و شلیک 3 فشنگ / حالا میرسیم به علامت چهارم ( بست اول ) که دارای دوتا پیچ هست که باهردوشون میشه بازی کرد وبست اخر علامت5 که فقط دارای یه پیچه که ترجیحا شلش کنید
از اظهار نظر دوستان عزیز آقا آسمان و آقا حسین کمال تشکر رو دارم
ممنونم که وقتت گذاشتین تا بتونیم با کمک هم عیب برنو ما رو حل کنیم
(2015-08-20 07:44 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای ارسال عکس اول باید در اپلود سنتر انجمن عضو بشید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد روی عکسایی که گرفتید کلیک راست کنید وبعد ادیت روانتخاب کنید وبعد از ادیت شما باید عکسو مثلا 50 درصد ریسایز کنید وبعد بازدن علامت ضربدر قرمز ازشما سوال میشه که تغیراتو سیو کنید وشما اوکی کنید وحالا دراپلود انجمن اگر عضو باشید براوز رو انتخاب کنید وبعد ارسالو بزنید وبعد چندتا ادرس میاره شما باید ادرس انجمنو کپی پیست کنید به ارسال خودتون وبعد به اشتراک بذارید / امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
ی سوال شلیکهایی که الان دارید و (راضی نیستید) نحوه برخوردشون چجوریه ایاگیج میزنه یا چجوریه گروپی که میده تاچه حد بازه ودرچند متری

ممنون از راهنمایی تون
من تو آپلود سنتر عضو شدم ولی ونجایی که گفتین کلیک راست کنید من با گوشی کار میکنم با گوشی باید چجوری بفرستم؟
بعد کفتین عکسمو 50% رسایز کنم چجوری؟
در باره سوالتونم باید بگم
تو فاصله 160 متری با دوربین دوتا تیر انداختم که 18 سانتیمتر با هم اختلاف داشتن چپو راست هم بودن بالا پایین زیاد نداشتن و تقریبا در یک راستا بودن
بعد تو چندتا فاصله دیگه هم تیر انداختم که الان درست یادم نیست چجوری زده بود ولی عکساشو همش دارم
پس از به نتیجه نرسیدن دوربینو باز کردم و دوباره بدون دوربین تست کردم
چهارتا تیر تو فاصله 90 متری انداختم که اگه دوتایی که بیشتر از همه باهم فاصله داشتنو بخایم رو خط محیط دایره قرار بدیم قطر دایره فک کنم حدود 30 سانتی میشد
(2015-08-20 08:12 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام شما نیم دور پیچ جلویی رو شل کن بعد پیچ رو با پیچ محافظ کوچیک مهار کن شاید پیچ جلویی اتصال کپ به قنداق بیش از حد سفت شده باشه لولو از زیر درگیر کرده باشه

واسه امتحان اسلحه که خریدن پشت سر هم تیر ا نداختین یا با تاخیر؟

شما تیر هاتونو بفاصله ده دقیقه شلیک کنید اگه خان اسلحه خسته باشه با داغ کردن پرت میزنه به محض خنک شدن دوباره خوب تیر میزنه

یا اینکه سر لولو با سه نظام تنگ کردن دوباره داره کم کم وا میده

سلام دوست عزیز
شل کردن پیچو هنوز امتحان نکردم ان شاالله ونم امتحان میکنم
فاصله بین تیرهایی که موقع خرید انداختیم تقریبا پشت سرهم و درحد یک دقیقه بود برای همین الانم نباید با سه چهارتا تیرانداختن لوله ونقدر داغ بشه که رو دقت تفنگ تاثیر بزاره
سر لولم با وجود حدود 60 تا تیری که تا الان انداختم ظاهرا که تغییری نکرده و وقتی فشنگ سر لول میزارم هنوز همون اندازه مرمی بیرونه
(2015-08-21 09:09 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس اولو از 5 جا علامت زدم ازراست به چپ شروع میکنم علامت اول ودوم که توضیحاتش مربوط میشه به عکس سوم که با شل وسفت کردنشون مواردی رو امتحان کنید/ علامت سوم ازراست که اینم توضیحاتش با عکس دوم درارتباطه که این عکس دومی که گذاشتم نشیمنگاه کپ هست که اونم بررسی کنید وباگذاشتن 1یا چند لایه کاغذ ویا تمیز کردن هردو سطح ( سطح زیرین کپ وسطح نشیمنگاه ) وتست دقت و شلیک 3 فشنگ / حالا میرسیم به علامت چهارم ( بست اول ) که دارای دوتا پیچ هست که باهردوشون میشه بازی کرد وبست اخر علامت5 که فقط دارای یه پیچه که ترجیحا شلش کنید

ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز و از اینکه وقت گذاشتین وه با عکس اینجور قشنگ توضیح دادین سپاسگذارم
عکس آخری که فرستادین کاملترشو ندارین که بیشتر معلوم باشه عکس جالب و آموزنده ایی بود
جنوبی جان من با گوشی نمیدونم چجوری باید عکس فرستاد// شما ترجیحا با کامپیوتر وصل بشید / شما ازاین به بعد تا درست نشدن وبرطرف نشدن عیب برنو از دوربین استفاده نکنید تا امارمواردی که مورد بررسی وسردرگمیه کمتر بشه درضمن بعد از هر دستکاری برنو برای تست دقت ترجیحابه فاصله های دور تیر نندازید سعی کنید اگه مقدوره برای تست از فشنگای هم وزن ویا اونایی که دریه حدن استفاده بشه فاصله برای تست حدود 30 متر و گروپ به اندازه حدود 5 سانتیمتر مربع وبا یک شکل نشانه روی ناگفته نماند این 30متر و 5سانت که من نوشتم هیچ کدومش ایه وحدیث نیست هرکدومش میشه کمتر ازاینم باشه ( مثلا اگه برای این فاصله نزدیک اگه بخواید هدفو بزنید نوک مگسک درکف ((شکافه )) شکافدرجه باید باشه وشلیکهای بعدی به همین شکل ) وبرای فاصله های دورتر ارام ارام نوگ مگسکو باید اورد بالا + جلو بردن شکافدرجه براساس متراژ وفاصله تا هدف ( البته این قلق سلاح خودم ودوستمه که برنو کوتاه 1328 داره )
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
لینک مرجع