انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز در باره بالپاپ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
کمی فرصت شد تا نقشه جای گونه رو هم نهایی کنم تا با دستگاه تولید شود بیشتر از آنچیزی که فکر میکردم وقت برد - دوستان اگر نظری دارند اعلام کنند Khansariha (8)
[تصویر: 13901156561.jpg]
[تصویر: 13901156562.jpg]
[تصویر: 13901156563.jpg]

[تصویر: 13901158481.jpg]
وافعا بدون دستگاه ساخت این قطعه مشکل و وقت گیر است و قطعه فیت جا میخوره با دو تا پیچ ایندکس بسته بشه
[تصویر: 13901159511.jpg]
مهندس جان واقعا عالی بود.فقط همین را کم داشت.حالا یک سوال دارم.ضخامت چوبی که روی ریل قبلی دوربین اضافه میشود چقدر است؟(چقدر اندازه جای گونه بالاتر آمده است؟)
به عبارتی چون ریل دوربین فعلی کاملا نزدیک به لوله هست و الان این قطعه هم اضافه شده آیا نیاز نیست که با یک قطعه رابط ریل دوربین بالاتر برود؟(البته حدود 7 تا 8 میلیمتر)
حمید جان طرح خوبیه
فقط با عرض پوزش به نظر من برای بهبود کار میشه در بعضی جاها تغیراتی ایجاد کرد
1-در قطعه جدید جاگونه که ساختید در قسمت یالا که گونه قرار میگیره سطح کار رو کمی محدب کنیدتقریبا مثل حالتی که قنداقهی مونت کارلو معمول دارند تا گونه راحتر بنشینه

2- در خصوص طرح قبضه هم به نظرم یه تغییراتی بدیم تا زیباتر بشه مثل این قبضه که در عکس هست

3- در انتهای قنداق دقیقا زیر ضامن قفل تفنگ شما با زاویه 90 درجه ااون قسمت رو به پد ته قنداق متصا کردید اگر این اتصال نرمتر و شیبدار باشه مثل نمونه که در عکس هست به نظرم زیباتر میشه
[تصویر: 78714665044953283432.jpg]

4- در قسمت بچه قنداق هم به نظرم ارتفاع چوب در قسمت بالای سوراخها و همچنین ارتفاع خود سوراخها زیاد هست و بهتر هست ارتفاع پایین سوراخها 2-3 سانت بالاتر از حفاظ ماشه باشه
[تصویر: 09956106751344722175.png]

5- و درنهایت چوب حفاظ ماشه اگر کمی ضخیمتر بشه احتمال اسیب دیدن و شکستنش در اثر ضربه یا سقوط از بین خواهد رفت

حمید جان باز هم از اینکه ایراداتی رو بیان کردم پوزش میخوامKhansariha (8)
سهیل عزیز ، از اینکه نسبت به موضوع علاقه نشون دادید و نکاتی مفید رو گفتین ممنون و سپاسگزار ، خودم به شخصه به عنوان کاربر این قنداق می گم که ارگونومی اون خوبه و حمید عزیز سعی بر این داشت با استفاده از تجربه و برطرف کردن اشکالات طرح های اجرا شده قبلی همزمان سه موضوع :
- قیمت مناسب و پسند چند نفر همزمان (به علت اینکه قرار شد برای پایین تر اومدن قیمت طراحی و ساخت قنداق و قطعات چند نفر با یک مدل قنداق موافقت کنند علی رغم اینکه خودم بیشتر حالت قنداق ادگان رو دوست داشتم -چیز ساده و سبک برای کاربری شکار - ولی باز بعد طراحی و ساخت و در دست گرفتن خود قنداق وزن سبکی که داشت راضی کننده بود.
- فیت و اکی بودن خود سلاح با قنداق
- راحتی در دست گرفتن و کار با قنداق (ارگونومی منساب با بدن )
در نظر داشتند که فکر می کنم همه دوستانی که اقدام برای استفاده از این مدل کردند راضی باشند.
ولی اگر قرار بر ساخت دوباره برای دیگر دوستان باشه :
- طراحی زیباتر در قسمت قبضه (موضوع زیبایی هم بیشتر مد نظر قرار بگیره )
- ارتفاع بیشتر بچه قنداق در پایین سوراخ های سه گانه با کمتر کردن ارتفاع سه سوراخ مذکور (برای نصب بند ، دو پایه و ... با سوراخ کاری راحت تر و با اطمینان بیشتری باشه )
- طراحی و یا تهیه یک پد انتهای قنداق با قابلیت تنظیم ارتفاع به همراه قنداق ارائه بشه تا همه قنداق ها به یک شکل باشند ارزش کار بیشتر میشه -گرچه این موضوع کمی هزینه رو می بره بالا و شاید هم برای سازنده سخت تر باشه ولی اگه بشه خیلی بهتر خواهد بود به طور مثال دوستانی که دستی تو وارد کردن کالا دارند می تونند این پد های با قابلیت تنظیم که به صورت پک های آماده فروش میره رو بیارند و با سایز ته قنداق هم ست باشه بهتر خواهد بود.
- در ضمن حمید عزیز به نظرم (البته من فنی نیستم و این موضوع رو شاید دارم اشتباه می کنم) بهتر بود برای انتهای شرود (جلوی لوله) برای بستن از حالت رزوه به جای پیچ استفاده می کردید کار زیباتر میشد.
ببخشید پرحرفی کردم ولی خوب چیزایی بود که بعد بستن سلاح به فکرم رسید و گفتنش رو لازم دونستم و اقا سهیل هم که بیشتر موضوع رو خلاصه وار گفته بودند .
آقا حمید باز از شما تشکر میشه برای ساخت مجموعه و امیدواریم محصول بعدی بهتر و پویاتر از این مدل باشه (این جای خوشحالی برای من و همه دوستان علاقمند دارد) Khansariha (8)
(2014-01-19 11:40 AM)amiremadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس جان واقعا عالی بود.فقط همین را کم داشت.حالا یک سوال دارم.ضخامت چوبی که روی ریل قبلی دوربین اضافه میشود چقدر است؟(چقدر اندازه جای گونه بالاتر آمده است؟)
به عبارتی چون ریل دوربین فعلی کاملا نزدیک به لوله هست و الان این قطعه هم اضافه شده آیا نیاز نیست که با یک قطعه رابط ریل دوربین بالاتر برود؟(البته حدود 7 تا 8 میلیمتر)

امیر جان ضخامت چوب 5 میلیمتر است (یعنی جای گونه 5 میلیمتر بالا آمده است) و در مورد بالا رفتن دوربین با استفاده از یک رابط بلندتر بر حسب نیاز میتوان اینکار انجام شود- چون من الان از کوتاهترین پایه دوربین استفاده میکنم و مشکلی ندارم و اگر جای گونه را قرار دادم و مشکلی ایجاد شد از پایه بلندتر استفاده میکنم (البته خودم ترجیح میدهم با این مشکل کنار بیایم و پایه را بلندتر نکنم چون افزایش فاصله بین مرکز دوربین و مرکز لوله در شکار در فواصل نزدیک را خیلی سخت میکند)
ولی اگر کسی بخواهد مشکلی نیست میتوان رابط اضافه کرد( در عکس زیر پایه کوتاه مشخص است زیر دوربین 1 میلیمتر با روی پایه فاصله دارد)
[تصویر: 13901597491.jpg]
(2014-01-19 01:39 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حمید جان طرح خوبیه
فقط با عرض پوزش به نظر من برای بهبود کار میشه در بعضی جاها تغیراتی ایجاد کرد
1-در قطعه جدید جاگونه که ساختید در قسمت یالا که گونه قرار میگیره سطح کار رو کمی محدب کنیدتقریبا مثل حالتی که قنداقهی مونت کارلو معمول دارند تا گونه راحتر بنشینه

2- در خصوص طرح قبضه هم به نظرم یه تغییراتی بدیم تا زیباتر بشه مثل این قبضه که در عکس هست

3- در انتهای قنداق دقیقا زیر ضامن قفل تفنگ شما با زاویه 90 درجه ااون قسمت رو به پد ته قنداق متصا کردید اگر این اتصال نرمتر و شیبدار باشه مثل نمونه که در عکس هست به نظرم زیباتر میشه
[تصویر: 78714665044953283432.jpg]

4- در قسمت بچه قنداق هم به نظرم ارتفاع چوب در قسمت بالای سوراخها و همچنین ارتفاع خود سوراخها زیاد هست و بهتر هست ارتفاع پایین سوراخها 2-3 سانت بالاتر از حفاظ ماشه باشه
[تصویر: 09956106751344722175.png]

5- و درنهایت چوب حفاظ ماشه اگر کمی ضخیمتر بشه احتمال اسیب دیدن و شکستنش در اثر ضربه یا سقوط از بین خواهد رفت

حمید جان باز هم از اینکه ایراداتی رو بیان کردم پوزش میخوامKhansariha (8)

با تشکر از توجه ویژه شما سهیل جان من از نطرات دوستان خیلی هم خوشحال میشوم چون که میدانم کارم بی ایراد نیست و با مشورت دوستان میتوان ایرادات را برطرف کرد چون اینکار
1- در مورد جای گونه حق با شما است ولی از داخل ضخامت کم میشود و همین موضوع دست منو بسته است ولی تا حد ممکن اونو افزایش دادم
[تصویر: 13901605831.jpg]
اندازه کمترین قسمت اون مطابق نقشه زیر است که یک مقدار ضعیف است
[تصویر: 13901604541.jpg]
2-در مورد طرح قبضه هم شما درست فرمودید مشکل من نداشتن اندازه جهت اعمال در نقشه است و نمیخواهم همینجوری تو نقشه اندازه بگذارم - اگر کسی بتواند اندازه خوبی بدهد ممنون میشوم
3-اون قسمت زاویه داره شما در عکس زیر زاویه اونو با ضامن تفنگ مقایشه کنید متوجه میشوید ولی اینو بی اغراق میگویم قنداق خوشدست است وشما در حین اسفاده مشکلی احساس نمیکنید
[تصویر: 13901610561.jpg]
4- در قسمت بچه قنداق به دلیل تاکتیکال بودن ست بالپاپ هدف من ایجاد یک قسمت اضافه برای ایجاد قسمتی که توی نگه داشتن تفنگ به صورت سر دست کمک کند مخصوصا برای افرادی مثل خودم که دستهای معمولی دارم (قد 175) و همچنین ایجاد یک قسمت محکم جهت نصب بند و دوپایه (ضخامت این قسمت 14 میلیمتر است)( در ضمن کمک میکند به آسیب ندیدن حفاظ ماشه) اتفاقا جمعه که رفتم بیرون مزایای زیاد این قسمت رو دیدم و خیلی کمک میکرد به نگهداشتن راحت تفنگ- ان شالله با هم یک قراری بگذاریم تا شما هم تست کنید- البته میدونم با قنداقهای عرفی که هست مطابقت ندارد ولی دقت کنید به قنداقهایی که تو فیلد تارگت استفاده میشه یک رابط زیر اون اضافه میشه بدلایلی که من در بالا ذکر کردم- به هر حال اگر هم کسی نخواهد میتواند اونو ببرد ومشکلی ایجاد نمیشه
[تصویر: 13897974671.jpg]
5- ضخامت حفاظ ماشه 4 میلیمتره و دلیل اینکه اونو بیشتر نکردم رفع مزاحمت بین انگشتان دست بوده است در حین کار هم محکم است و ضعفی نشان نداده است ( از طرف دیگر 9.5 میلیمتر ضخامت دارد) ولی توی ذهنم این بوده که اگر دیدم ضعیف است اونو حذف میکنم و مثل خیلی از تفنگهای دیگر قطعه آلومینیمی اونجا نصب میکنم ولی با توجه به شکل بچه قنداق بعید میدونم این قسمت به راحتی بشکنه
[تصویر: 13901627641.jpg]
سهیل جان از اینکه وقت گذاشتید و نظرات گرانبهایتان را نوشتید تشکر ویژه میکنم ان شالله جبران کنیم Khansariha (8)
(2014-01-19 05:27 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهیل عزیز ، از اینکه نسبت به موضوع علاقه نشون دادید و نکاتی مفید رو گفتین ممنون و سپاسگزار ، خودم به شخصه به عنوان کاربر این قنداق می گم که ارگونومی اون خوبه و حمید عزیز سعی بر این داشت با استفاده از تجربه و برطرف کردن اشکالات طرح های اجرا شده قبلی همزمان سه موضوع :
- قیمت مناسب و پسند چند نفر همزمان (به علت اینکه قرار شد برای پایین تر اومدن قیمت طراحی و ساخت قنداق و قطعات چند نفر با یک مدل قنداق موافقت کنند علی رغم اینکه خودم بیشتر حالت قنداق ادگان رو دوست داشتم -چیز ساده و سبک برای کاربری شکار - ولی باز بعد طراحی و ساخت و در دست گرفتن خود قنداق وزن سبکی که داشت راضی کننده بود.
- فیت و اکی بودن خود سلاح با قنداق
- راحتی در دست گرفتن و کار با قنداق (ارگونومی منساب با بدن )
در نظر داشتند که فکر می کنم همه دوستانی که اقدام برای استفاده از این مدل کردند راضی باشند.
ولی اگر قرار بر ساخت دوباره برای دیگر دوستان باشه :
- طراحی زیباتر در قسمت قبضه (موضوع زیبایی هم بیشتر مد نظر قرار بگیره )
- ارتفاع بیشتر بچه قنداق در پایین سوراخ های سه گانه با کمتر کردن ارتفاع سه سوراخ مذکور (برای نصب بند ، دو پایه و ... با سوراخ کاری راحت تر و با اطمینان بیشتری باشه )
- طراحی و یا تهیه یک پد انتهای قنداق با قابلیت تنظیم ارتفاع به همراه قنداق ارائه بشه تا همه قنداق ها به یک شکل باشند ارزش کار بیشتر میشه -گرچه این موضوع کمی هزینه رو می بره بالا و شاید هم برای سازنده سخت تر باشه ولی اگه بشه خیلی بهتر خواهد بود به طور مثال دوستانی که دستی تو وارد کردن کالا دارند می تونند این پد های با قابلیت تنظیم که به صورت پک های آماده فروش میره رو بیارند و با سایز ته قنداق هم ست باشه بهتر خواهد بود.
- در ضمن حمید عزیز به نظرم (البته من فنی نیستم و این موضوع رو شاید دارم اشتباه می کنم) بهتر بود برای انتهای شرود (جلوی لوله) برای بستن از حالت رزوه به جای پیچ استفاده می کردید کار زیباتر میشد.
ببخشید پرحرفی کردم ولی خوب چیزایی بود که بعد بستن سلاح به فکرم رسید و گفتنش رو لازم دونستم و اقا سهیل هم که بیشتر موضوع رو خلاصه وار گفته بودند .
آقا حمید باز از شما تشکر میشه برای ساخت مجموعه و امیدواریم محصول بعدی بهتر و پویاتر از این مدل باشه (این جای خوشحالی برای من و همه دوستان علاقمند دارد) Khansariha (8)

صادق جان متشکرم از نظرات سازنده شما
اون قسمت بچه قنداق خیلی محکمه همانطور که گفتم 14 میل ضخامتشه که خیلی بیشتر از ضخامت مورد نیاز بند و دو پایه
برای شرود اون مشکل حل شد با بیشتر شدن وزن اون
برای پد قابل تنظیم ته قنداق هم ان شالله طراحی میکنم تا با آلومینیوم ساخته بشه اونو هم آپشن میکنم هر کسی خواست به زودی نقشه اش رو میگذارم
ممون حمید جان
همونطور که قبلا هم گفتم منتظر دیدارت هستیمKhansariha (8)
مهندس برای برای پد قابل تنظیم ته قنداق میتونید ار طرح فابریک هاتسان استفاده کنید .در مورد جای گونه هم من تست کردم اگه ضخامتش زیاد باشه مشکل ایجاد میکنه و باید دوربین رو بالا بردKhansariha (8)
[تصویر: 62340790469718751310.jpg]
ضخامتش 5 میلیمتر استKhansariha (8)
حمید عزیز متشکر ، من مشتاق دریافت پکیج جای گونه و پد انتهای قنداق پس از طراحی و ساخت هستم ، راستش ، شب اخر که با دوستان بندرترکمنی ایرگانر بودیم و قنداق و خوشدستی اون رو بررسی می کردیم ، دوستان هم همین جای گونه و پد انتهای قنداق رو گفتن اگه بیاد روش دیگه چیزی کم نداره و به جز یک نفر که خوب هیکل درشت تری داشت نسبت به اندازه اون کمی مشکل داشت واگه هر کی دستش گرفت از خوشدستی و راحت بودنش می گفت.
به گفته خودتون می شه برای راحتی کار با دوربین از پایه های بلندتر استفاده کرد ولی دقیقا من هم با افزایش پایه بلندتر(به خاطر اینکه دوربین دهنه 50 دارم) با مشکل هدفگیری شکار در فواصل نزدیک(مثل 20 متر و پایین تر ) می شدم. برای این کار داشتن یک دوربین با دهنه 40 و استفاده پایه های متوسط روی ریل دوربین بهتر هستش و فکر نکنم برای افرادی با جثه معمولی مشکلی داشته باشه ! Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
لینک مرجع