انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز در باره بالپاپ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
جناب taktirandaz
با تشکر از شما
یه سوال داشتم
البته باید ببخشید که تو طرحتون دست بردم ولی برای رسوندن منظورم این کار رو انجام دادم و حق کپی رایت طرح شما محفوظ هست
ممکنه با مختصات تراش داخلی قنداق که به cnc دادین روی یه قنداق دیگه اعمال بشه یعنی بتونیم از بخشهای فلزی کیت شما و یه طرح دیگه برای قنداق استفاده کنیم؟
البته دوستان طرح قنداق منم حق کپی رایتش محفوظ بمونه ها چون خودم هنوز نساختمش خخخKhansariha (399)
مثلا این شکلی:
[تصویر: 13899065041.jpg]
با تشکر
طرح قشنگیه اگه قبضه توش خوب در بیاد خخ ولی هیچ کدوم به قنداق خودم نمیرسهKhansariha (48)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امین جان طرح شما که در واقع همون طرح قنداق مسیح عزیز هست از لحاظ زیبای قبضه و سادگی واقعا عالی هستش ولی طرح بهروز عزیز اگر اجرای بشه هم واقعا اسلحه رو منحصر به فرد میکنه هر جند در قسمت ته قنداق طولش کمی زیاد هست
اره طرح سفارشی ادگان واقعا زیباست همه این زیبایشم مدیون فرم قبضه قنداق هست. از مال اقا بهروز واقعا خوش امده از نظرمنم اگه قسمت پد یکم باید اصلاح بشه بعد قسمت قبضه هم یه فکرای براش کرد اگه یه شماتیک بکشید بهتر مشخص میشه رخ قنداق
آقا سهیل عزیز
به نکته کلیدی اشاره کردید و اون یکمی افزایش طول و زاویه بیشتر در قنداق رو برای دو منظور در نظر گرفتم یکی عملکرد راحتتر با ضامن AT44 و ایمنی بیشتر و مقصود دوم م هم بالا بردن دقت در تیر اندازی با داشتن تکیه گاه بیشتر و کمی افزایش طول سلاح
البته طرح مفهومی هست و در بخش قبضه و تامهول اون باید دقیقآ با زوایای حالت دست تراش بخوره و کاملآ تو دست راحت و فیت بشینه
اگر عمری بود شاید تو سایت ببینیدش Khansariha (8)
اگه بتونید حالت سه بعدی طرح قنداقو رو چوبم پیاده کنید واقعا زیبا میشه.فقط یه چیز که تجربه به من نشون داده اینه که اگه عرض قنداق زیاد بشه قنداق به تفنگ قلبه میکنه و بهم نمیخورن جوری که قنداق بزرگتر از تفنگ نشون داده میشه ارتفاع قنداق من 14سانت هست برای اتی باید همین قد در نظر گرفته بشه با قبضه کلش وگرنه بد دیده میشه.
(2014-01-17 12:44 AM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب taktirandaz
با تشکر از شما
یه سوال داشتم
البته باید ببخشید که تو طرحتون دست بردم ولی برای رسوندن منظورم این کار رو انجام دادم و حق کپی رایت طرح شما محفوظ هست
ممکنه با مختصات تراش داخلی قنداق که به cnc دادین روی یه قنداق دیگه اعمال بشه یعنی بتونیم از بخشهای فلزی کیت شما و یه طرح دیگه برای قنداق استفاده کنیم؟
البته دوستان طرح قنداق منم حق کپی رایتش محفوظ بمونه ها چون خودم هنوز نساختمش خخخKhansariha (399)
مثلا این شکلی:
با تشکر
اگر منظور استفاده از قطعات فلزی برای قنداق دیگه است که اصلا مشکلی نیست و اگر ساخت قنداق مشابه شکل بالا است که باید نقشه سه بعدی تهیه کنید بعد دیگه راحت تولید میشه Khansariha (256)
البته طرح قنداق شما کشیده شده قنداق ادگان است و ته قنداق خیلی بزرگ شده و در عمل برای استفاده دست و پا گیر خواهد بود - همچنین وزن آن هم به تنهایی 1 کیلو خواهد شد چون امکان ماشینکاری و خالی کردن ته آن از داخل وجود ندارد- البته طرح آقا امین هم ته قنداق کم قسمت زايد دارد که باعث افزایش وزن خواهد شد - البته طراحی قنداق سلیقه ای است و ممکن است کسی بخواهد وزن را فدای زیبایی کند- ولی من به شخصه طراحی بهینه وزن برام در کنار زیبایی مهم است یعنی تعادل داشته باشند Khansariha (256)
در مورد طرح قنداق ادگان باید بگویم که زیبا است و ساخت دستی آن بسیار ساده است ولی ساخت قنداق کریکت بدون دستگاه با بسیار بسیار سخت است به همین دلیل کسی آنرا نمیسازد
اگر وقتم اجازه داد در آینده این طرح ادگان و طرح دیگر آنهم را طراحی خواهم کرد مشابه این (البته نیمه کاره است)

[تصویر: 13899347711.jpg]
اینم ورژن 2
[تصویر: 13899452531.jpg]
ته قنداقو میشه از طرف پد مته زد و توشو خالی کرد یکم تا وزن بیاد پایین. ولی تو چوب افرا اصلا ادم با وزن به مشکل بر نمیخوره چون قنداق من که کلا تو پر بود وزنش به 1کیلو با زور میرسید. خالی کردن چوب یکم ریسکی هم هست تو حمل و نقل. طرح کریکتو کاربری hellboy پارسال ساخته بود فکر کنم خیلی هم زیبا در اورده بودن یادم نیست با سی ان سی زده بود یا دست فقط یادمه بولپاپ بود خخKhansariha (8)
جناب taktirandaz
ممنون از پاسخ و راهنماییتون
در مورد اینکه فرمودیدنقشه سه بعدی باید تهیه بشه واقفم و فعلآ عرض کردم طرح مفهومی هست ولی دوست دارم طرح تفنگ اصیل و شبیه تفنگ باشه و یکمی بلند تر شدن و اضافه وزن رو باید تحمل کرد و این طرح نهایی نیست یکمی دیگه در محل ماشه اصلی و سوراخ قنداق باید تغییر ایجاد بشه و بقول شما دستی هم میشه ساختش
[تصویر: 13899034301.jpg]
[تصویر: 13899347711.jpg]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
لینک مرجع