انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز در باره بالپاپ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
دوستان به زودی طبق هماهنگی های انجام شده یک ریویو از این کیت ساخته شده ارایه خواهد شد و همچنین نحوه سفارش دهی و قیمت هم اعلام میگرددKhansariha (8)
منتظریم.
قنداق با دستگاه سی ان سی می برن؟با دستگاه برش ام دی اف نمی شه؟
(2014-01-10 12:33 PM)pershian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منتظریم.
قنداق با دستگاه سی ان سی می برن؟با دستگاه برش ام دی اف نمی شه؟

با دستگاه mdf فقط میشه دور اونو برش زد و جزییاتی انجام نمیده

اینم یک تفنگ بالباب اکونومیکال بدون شرود و با سایلنسر که ان شاال.. بزودی با بازشدن تاپیک اون با قیمت مناسب (فقط همین یدونه) بفروش میرسه
[تصویر: 13893852291.jpg]
[تصویر: 62340790469718751310.jpg]
بالاخره بولپاپ شدKhansariha (8) دست مهندس رضایی درد نکنه . فقط مونده رنگشKhansariha (219)
خواهش میکنم بهنام جان مبارکتان باشد - دستتون درد نکنه که عکس تفنگ با قطعات آندایز شده را گذاشتید -در ضمن عکس قشنگی هم گرفتید معلومه که عکاسیتون از من بهتره
Khansariha (8)
بسيار عالي وزيبا شد
دست همه دوستان دست اندر كار درد نكنهKhansariha (8)
قسمت پل پايه دوربين خيلي شيك و با ارتفاع مناسبي در اومد و با توجه به اندازه دقيق و يكسان بستهاي نگهدارنده لوله و مخزن و شرود خوب پارالل شدند
بيصبرانه منتظر ري ويو از ميزان دقت و كاهش صدا و گروپش هستيمKhansariha (256)
یک پیشنهاد برای بهتر شدن طرح دارم که اگه اینا توش رعایت بشه نمای اسلحه به کلی تغییر میکنه.
ماشه خیلی جلوتر از جای خودش کار گذاشته شده که این دو بدی داره یک اینکه باید دستتونو خیلی بیشتر از حالت معمول به جلو ببرید تا ماشه بتونید لمس کنید و هم اینکه با این کار قبضه و لوله شرود خیلی جلوتر کار گذاشته میشه و قسمتی خیلی بیشتری از لوله بیرون مونده. بست هارو هم میتونستید مثل ادگان طراحی کنید که خیلی زیباتر در میومد. ریل دوربین هم 6میل باید ارتفاع رو بیشتر در نظر گرفت. قسمت قبضه میتونستید یه فرم خاص بهش بدید که رو نما قنداق خیلی اثر میزاشت و سه تا سوراخای روی بچه قنداق اگه عرضی یکم کم بگیرین خیلی بهتر هست موفق باشید.
با تشکر از پیشنهادات آقای amin.faraji
ابعاد این قنداق به صورت استاندارد طراحی شده است البته طراحی کمی سلیقه ای است مثلا در سوراخهای بچه قنداق وزن هم در نظر گرفته شده است ( با توجه به ارتفاع بیشتر بچه قنداق عرض سوراخها هم بیشتر خواهد شد) و در ریل دوربین سعی به کوتاه بودن در حد مجاز جهت جابجایی راحت و گذاشتن در کیفهای موجود در بازار بوده و و نکته دیگر ایجاد فاصله بیشتر بین مرکز دوربین و مرکز لوله باعث ایجاد مشکل بیشتر در استفاده تفنگ در فواصل نزدیکتر خواهد شد البته من خودم از پایه کوتاه کوتاه استفاده میکنم و اصلا مشکلی ندارم و در ضمن صورت نیاز شخصی میتوان از پایه دوربین بلند استفاده کرد
البته استفاده از بستهای ادگان هم سلیقه ای است ولی مستلزم استفاده از پیچ از بیرون ازکنار است که من نمی پسندیدم (در این طرح شما هیچ پیچی از کنار نمیبینید و همه پیچها تو کار است) و همپنین زمان ماشینکاری تقریبا دو برابری خواهد برد (گرانترین قطعه فلزی من همین بست است)
البته در مورد قبضه با شما موافقم ولی چون نمونه عملیاتی در دست نداشتم تا اندازه گیری دقیق انجام بدهم از اون صرف نظر کردم ولی در کل اینو بدون هیچ گونه تعصب میگویم قنداق از نظر ارگونومیک خیلی خوشدست شده است
در نهایت از دقت نظر شما تشکر ویژه میکنم Khansariha (8)
خواهش. در برخی از مواقع برای رسیدن به یه چیزی باید یه چیزای دیگریو زیر پا بزاریم. درمورد سوراخای بچه قنداق کلا هم از نظر عرضی منظورم بود هم طولی. ارتفاع ریل هم 6میل زیاد تاثیری برای جابه جای نداره ولی تو زیبای تاثیر زیادی میزاره. بست دومی خیلی کارامدو شیک هست ولی بست اولی مثل ادگان روش سوار بشه حالا اگه هم با پیچ بسته بشه وقتی کار تمیز در بیاد هیچ زشتی نداره واقعا. همه اینا اگه رعایت بشع شاید 50گرم بره رو وزن سیستم و کمی هزینه بیشتر بشه ولی فکر کنم تو این شرایط دوستان بیشتری استقبال کنن. همیشه کار اول ادم هر چقدرم که براش وقت بزاریم باز یه ریز کارهای میتونه داشته باشه برای بهتر شدن و کاملتر شدن ایجاد این تاپیک هم به همین کار هست تا دوستان بتونن به اون چیری که میخان برسن واقعا. همه اینارو در جهت بهتر شدن کار میگم وگرنه میدونم که طراحیو وقتی که ادم برای این کارا میزاره واقعا قابل ستایش هست. دوستانم نظر خودشونو بدن تو تاپیک خیلی بهتر میتونن به اون چیزی که میخان برسنKhansariha (8)
یک نکته کلیدی در مورد تنظیم موقعیت دوربین که در تجربه چند ساله بالباب خودم در شلیک از ماشین یا سر دست بدست آوردم اینکه دوربین را با توجه به بدن خودتان تا حد ممکن به جلو بکشید (به سمت سر لوله) تا در حین استفاده (با توجه به فاصله مناسب قبضه در این قنداق و طول ریل به راحتی ممکن است) عادت کنید تفنگ را بیشتر به سمت خود بکشید (یعنی موقعیت بدن اوریب باشد که استاندارد تیراندازی است) مشابه شکل زیر
[تصویر: 13897974671.jpg]

مزایای اون اینه در صورت تیراندازی از ماشین طول کمتری از لوله از ماشین بیرون خواهد رفت (در این ست بالباب تقریبا هیچچی بیرون نمیره البته در صورت تیراندازی از سمت خودتون) و در صورت تیراندازی به صورت سر دست مرکز ثقل تفنگ به بدن شما نزدیکتر خواهد شد که منجر به راحتی نگه داشتن تفنگ خواهد شد Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
لینک مرجع