انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: وسایل گرمایش در کمپینگ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
وسايل گرمایش در کمپینگ
ذهنيتي كه از كوير پیش از هر چیز دیگری به ذهن خطور می کند، هواي گرم و غير قابل تحمل آن است ، اما مي توان به این مطلب اذعان داشت که در بيش از نيمي از سال شما مي توانيد شبهای بسیار سردی را در کوهستان تجربه کنید .
نكته مهم سرماي شبها در ماه هاي آخر فصل پایيز و فصل زمستان مي باشد و که نيز جزو هيجان و جذابيتهاي تورهاي طبيعتگردي است ، در اين مقاله چند روش براي گرمايش كمپ و به ويژه چادرها را در اختيار شما عزيزان قرار خواهيم داد.

ابتدا چند نكته :
از روشن كردن آتش در نزديكي چادر ها خود داري کنید. همچنین آتش را در مکانی بنا کنید که وزش باد جرقه های آتش را به سمت چادر پرتاب نکند.

از روشن كردن گاز هاي کمپی در داخل چادر خودداري کنید. این کار می تواند خطرات مسمویت های استنشاقی و یا آتش گرفتن چادر را به همراه داشته باشد.

در چادر كيسه خوابها را نزديك به هم و با تعداد بالا قرار دهيد . تنفس و حرارت بدن خود باعث گرم شدن هوای داخلی چادر خواهد شد.

جهت جلوگيري از سوز و سرماي شديد ،‌ چادرهاي خود را نزديك به بوته هاي بلند و يا ديواره هاي شني برپا كنيد تا آنها به عنوان بادشکن عمل کرده و شدت باد را کاهش دهند.

گرمايش :
استفاده از هيتر هاي مسافرتي (هيترهاي كمپينگ) یکی از روشهای مناسب برای گرمايش چادرها مي باشد .
اين هيتر ها، دقيقا مانند فن ساختمانها عمل كرده و با دميدن باد گرم هوايي مطلوب و دلچسب را داخل چادر يا پناهگاه ايجاد مي كند. سوخت این هیترها گازهای کمپی است با این تفاوت که شعله ندارند و فقط المنت آنها گرمازایی انجام میدهد.

از روشهای دیگر می توان به استفاده از ژل الکل اشاره کرد. ؤل الکل را در کاسه ای قرار دهید و سپس آنرا شعله ور کرده و به گونه ای در چادر قرار دهید که واژگون نگردد. واژگون شدن آن می تواند به راحتی باعث آتش گرفتن چادر گردد.

استفاده از کیسه خوابهای مناسب می تواند بهترین روش گرمایش باشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
دنبال روشي برا روشن کردن راحت تر آتش هستم
وسيله اي که کار رو هم مطمعن و هم سريع انجام بده
مواد لازم قوطی آب میوه یا مشابه-پنبه نسوز-الکل صنعتی
یه راه کم هزینه سراغ دارم . تو بعضی از شبهای سرد واقعا به داد من رسیده حتی توی چادر.
دو تا قوطی آهنی آب میوه برمیداریم به ارتفاع 5 سانت از پایین قوطی میبریم.با تیغ یا چاقوی تیز.
مقداری پنبه نسوز اگر هم نبود پنبه معمولی داخل یکی از قوطی های بریده شده میزاریم به اندازه ای که کاملا حجم قوطی رو پر کنه.
بعد هر دو قوطی را درون هم فرو میکنیم . اونی که توش پنبه گزاشتیم زیر چراغ و دومی روی چراغ میشه که باید سوراخش کنیم.
سوراخ هاش باید با سوزن ایجاد بشه و فاصلش هم 2 یا 3 میلیمتر از هم فاصله داشته باشه. و 2یا 3 تا سوراخ هم در وسط زده بشه برای ریختن الکل
مثل همین کار دستیه من.
[تصویر: 13593230331.jpg]
[تصویر: 13593230332.jpg]
[تصویر: 13593230333.jpg]
نه دود میکنه نیاز به چوب جم کردن داره . هربار 3تا در شیشه الکل میریزم حدود 20 دقیقه میسوزه.
البته یه روش بهتر هم بلدم که باید با عکس توضیح بدم.انشاء.... در پست های بعدی میگم.

[تصویر: 13593224181.jpg]
[تصویر: 13593224192.jpg]
ایور داش مهران کارت بیست من هم گه گاهی ازاین روش استفاده میکنم. .ازاین روش نتنها برای گرم کردن بلکه برای روشناییهم میتوان استفاده کرد فقط بجای استفاده ازالکل تینر1000مصرف میکنیم ولی بر عکس الکل کمی دود تولید میکنه Khansariha (219)
(2013-01-28 12:32 AM)kordan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
دوست عزیز میتونی از الکل جامد استفاده کنی. این الکل را میتونی از فروشگاه های کمپینگ یا شکار تهیه کنی همچنین میتونی آن را به صورت زیر بسازی.
ابتدا یک لیتر الکل متانول تهیه نمائید. 20 تا50 گرم پودر صابون تهیه نموده و آن را در 250 سی سی از الکل بریزید سپس محلول را در روی چراغ با احتیاط گرم نمائید تا تمام پودر صابون حل شود. در صورت حل نشدن می­ توانید از 100 سی سی آب کمک بگیرید. پس از حل شدن صابون محلول را در باقی الکل ریخته و کل محلول را در ظرفی که می­خواهید الکل جامد شود ریخته و ظرف را در یخچال قرار دهید. پس از چند ساعت الکل جامد شما آماده است و می­ توانید در قطعات کوچک برش زده و در مسافرت­ ها یا موارد دیگر استفاده نمائید.Khansariha (256)
[تصویر: 13593593851.jpg]
(2013-01-28 12:32 AM)kordan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
سلام
براي روشن كردن آتش در جاهايي كه چوبها خيس هستند و به راحتي آتش نميگيرن :
همراه داشتن كمي تويوب لاستيكي موتور يا ماشين در كوله پشتي مي تواند كمك زيادي به ما بكند.
به اين ترتيب كه اين تكه لاستيكي را روشن ميكنيم و وقتي تكه هاي آب شده آن روي هيزمهاي خيس مي چكد ، ميتواند آنها را روشن كند.
مهرداد جان باید بعد از جامد شدن اونها رو تو پلاستیک بزاریم یا ظرف در بسته؟؟؟ منظورم اینه که اثر خودشو تو چه زمانی از دست میده؟؟Khansariha (8)
می خوام وسیله ای را معرفی کنم که شاید در مواقع حساس به کار بیاد و هر فرد طبیعت گرد خوبه یکیش را داشته باشد.
سنگ چخماق یا آتش زنه:
وسیله ای برای تولید آتش است که در تمام شرایط آب و هوایی قابلیت استفاده دارد. این وسیله که از ماده ای شبیه به سنگ فندک ساخته شده به صورت مالشی با یک قطعه فلزی مانند یک چاقو تولید جرقه می نماید. بهترين ماده براي شروع آتش هم به نظر من دستمال كاغذي است.
خیلی طول می کشه که تمام شود و هیچوقت خیس نمی شود.
از لینک زیر می توانید آن را تهیه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم چندتا عکس:
[تصویر: 13593654351.jpg]
[تصویر: 13593654352.jpg]

(2013-01-28 12:46 PM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهرداد جان باید بعد از جامد شدن اونها رو تو پلاستیک بزاریم یا ظرف در بسته؟؟؟ منظورم اینه که اثر خودشو تو چه زمانی از دست میده؟؟Khansariha (8)
آقا مهران من خودم از آماده ی آن استفاده میکنم این روش ساخت هم تا حالا تجربه نکردم.Khansariha (8)
(2013-01-28 11:20 AM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
دوست عزیز میتونی از الکل جامد استفاده کنی. این الکل را میتونی از فروشگاه های کمپینگ یا شکار تهیه کنی همچنین میتونی آن را به صورت زیر بسازی.
ابتدا یک لیتر الکل متانول تهیه نمائید. 20 تا50 گرم پودر صابون تهیه نموده و آن را در 250 سی سی از الکل بریزید سپس محلول را در روی چراغ با احتیاط گرم نمائید تا تمام پودر صابون حل شود. در صورت حل نشدن می­ توانید از 100 سی سی آب کمک بگیرید. پس از حل شدن صابون محلول را در باقی الکل ریخته و کل محلول را در ظرفی که می­خواهید الکل جامد شود ریخته و ظرف را در یخچال قرار دهید. پس از چند ساعت الکل جامد شما آماده است و می­ توانید در قطعات کوچک برش زده و در مسافرت­ ها یا موارد دیگر استفاده نمائید.Khansariha (256)
[تصویر: 13593593851.jpg]

فکر می کنم انجام این کار در خانه کمی خطرناک باشه. در ضمن برای روشن کردن چوب مرطوب از الکل جامد استفاده کردم. به نظرم این ژل های سوختی خیلی بهتر از الکل جامد عمل می کنند.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع