انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: وسایل گرمایش در کمپینگ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
(2012-08-22 03:25 PM)amirk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وسايل گرمایش در کمپینگ
ذهنيتي كه از كوير پیش از هر چیز دیگری به ذهن خطور می کند، هواي گرم و غير قابل تحمل آن است ، اما مي توان به این مطلب اذعان داشت که در بيش از نيمي از سال شما مي توانيد شبهای بسیار سردی را در کوهستان تجربه کنید .
نكته مهم سرماي شبها در ماه هاي آخر فصل پایيز و فصل زمستان مي باشد و که نيز جزو هيجان و جذابيتهاي تورهاي طبيعتگردي است ، در اين مقاله چند روش براي گرمايش كمپ و به ويژه چادرها را در اختيار شما عزيزان قرار خواهيم داد.

ابتدا چند نكته :
از روشن كردن آتش در نزديكي چادر ها خود داري کنید. همچنین آتش را در مکانی بنا کنید که وزش باد جرقه های آتش را به سمت چادر پرتاب نکند.

از روشن كردن گاز هاي کمپی در داخل چادر خودداري کنید. این کار می تواند خطرات مسمویت های استنشاقی و یا آتش گرفتن چادر را به همراه داشته باشد.

در چادر كيسه خوابها را نزديك به هم و با تعداد بالا قرار دهيد . تنفس و حرارت بدن خود باعث گرم شدن هوای داخلی چادر خواهد شد.

جهت جلوگيري از سوز و سرماي شديد ،‌ چادرهاي خود را نزديك به بوته هاي بلند و يا ديواره هاي شني برپا كنيد تا آنها به عنوان بادشکن عمل کرده و شدت باد را کاهش دهند.

گرمايش :
استفاده از هيتر هاي مسافرتي (هيترهاي كمپينگ) یکی از روشهای مناسب برای گرمايش چادرها مي باشد .
اين هيتر ها، دقيقا مانند فن ساختمانها عمل كرده و با دميدن باد گرم هوايي مطلوب و دلچسب را داخل چادر يا پناهگاه ايجاد مي كند. سوخت این هیترها گازهای کمپی است با این تفاوت که شعله ندارند و فقط المنت آنها گرمازایی انجام میدهد.

از روشهای دیگر می توان به استفاده از ژل الکل اشاره کرد. ؤل الکل را در کاسه ای قرار دهید و سپس آنرا شعله ور کرده و به گونه ای در چادر قرار دهید که واژگون نگردد. واژگون شدن آن می تواند به راحتی باعث آتش گرفتن چادر گردد.

استفاده از کیسه خوابهای مناسب می تواند بهترین روش گرمایش باشد.

راستش جمله آخر شما رو كسي بهش توجه نكرد ولي به نظرم مهمترين جمله بود. كيسه خواب مهمترين وسيله گرمايش در طبيعت براي شب ماني است. كپسول گاز يا اجاق ها و ... معمولا براي پخت و پز استفاده مي شه چون كمتر پيش مياد يك شب تا صبح كامل دوام بيارن و معمولا بعد از حدود 3-4 ساعت ته مي كشن. آتش زدن كنده درخت و ... هم معمولا موقتي هستند و باز بيشتر براي همون پخت و پز هست و كمتر پيش مياد كسي ريسك روشن نگه داشتن آتش رو موقع خواب به جون بخره چون واقعا خطرناكه (بحث دفاعي اون در مقابل حيوانات وحشي به كنار)
ژل سوختي گاز سمي توليد مي كنه و بيشتر براي افروختن آتش كنده درخت استفاده مي شه تا به عنوان سوخت مستقل.
كلا پيشنهاد مي شه موقع آتش درست كردن در چادر؛ تهويه مناسب برقرار باشه و معمولا اين كار نه در خود چادر كه در آشپزخانه اون صورت مي گيره و اجاق بيرون از چادر گذاشته مي شه.

(2013-01-28 01:17 AM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مواد لازم قوطی آب میوه یا مشابه-پنبه نسوز-الکل صنعتی
یه راه کم هزینه سراغ دارم . تو بعضی از شبهای سرد واقعا به داد من رسیده حتی توی چادر.
دو تا قوطی آهنی آب میوه برمیداریم به ارتفاع 5 سانت از پایین قوطی میبریم.با تیغ یا چاقوی تیز.
مقداری پنبه نسوز اگر هم نبود پنبه معمولی داخل یکی از قوطی های بریده شده میزاریم به اندازه ای که کاملا حجم قوطی رو پر کنه.
بعد هر دو قوطی را درون هم فرو میکنیم . اونی که توش پنبه گزاشتیم زیر چراغ و دومی روی چراغ میشه که باید سوراخش کنیم.
سوراخ هاش باید با سوزن ایجاد بشه و فاصلش هم 2 یا 3 میلیمتر از هم فاصله داشته باشه. و 2یا 3 تا سوراخ هم در وسط زده بشه برای ریختن الکل
مثل همین کار دستیه من.
[تصویر: 13593230331.jpg]
[تصویر: 13593230332.jpg]
[تصویر: 13593230333.jpg]
نه دود میکنه نیاز به چوب جم کردن داره . هربار 3تا در شیشه الکل میریزم حدود 20 دقیقه میسوزه.
البته یه روش بهتر هم بلدم که باید با عکس توضیح بدم.انشاء.... در پست های بعدی میگم.

[تصویر: 13593224181.jpg]
[تصویر: 13593224192.jpg]

مدت زمانش خيلي كمه و فكر مي كنم سوخت رو هم ناقص مي سوزونه و توليد گاز سمي مي كنه. به جاش از بخاريهاي جيبي استفاده كنين كه با كاتاليزور سوخت رو مي سوزونن و توليد حرارت مي كنن. حول و حوش 7-8 ساعت هم دوام دارن

(2013-01-28 11:20 AM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-28 12:32 AM)kordan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
دنبال روشي برا روشن کردن راحت تر آتش هستم
وسيله اي که کار رو هم مطمعن و هم سريع انجام بده
دوست عزیز میتونی از الکل جامد استفاده کنی. این الکل را میتونی از فروشگاه های کمپینگ یا شکار تهیه کنی همچنین میتونی آن را به صورت زیر بسازی.
ابتدا یک لیتر الکل متانول تهیه نمائید. 20 تا50 گرم پودر صابون تهیه نموده و آن را در 250 سی سی از الکل بریزید سپس محلول را در روی چراغ با احتیاط گرم نمائید تا تمام پودر صابون حل شود. در صورت حل نشدن می­ توانید از 100 سی سی آب کمک بگیرید. پس از حل شدن صابون محلول را در باقی الکل ریخته و کل محلول را در ظرفی که می­خواهید الکل جامد شود ریخته و ظرف را در یخچال قرار دهید. پس از چند ساعت الکل جامد شما آماده است و می­ توانید در قطعات کوچک برش زده و در مسافرت­ ها یا موارد دیگر استفاده نمائید.Khansariha (256)
[تصویر: 13593593851.jpg]
مي شه جاي صابون از پارافين شمع استفاده كرد؟ اگه بشه كه پارافين چون خودشم مي سوزه هم راندومان بالاتري داريم و هم خاكستري بجا نمي مونه.

(2013-01-28 11:58 AM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-28 12:32 AM)kordan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه بچه هاي خلاق
دنبال روشي برا روشن کردن راحت تر آتش هستم
وسيله اي که کار رو هم مطمعن و هم سريع انجام بده
سلام
براي روشن كردن آتش در جاهايي كه چوبها خيس هستند و به راحتي آتش نميگيرن :
همراه داشتن كمي تويوب لاستيكي موتور يا ماشين در كوله پشتي مي تواند كمك زيادي به ما بكند.
به اين ترتيب كه اين تكه لاستيكي را روشن ميكنيم و وقتي تكه هاي آب شده آن روي هيزمهاي خيس مي چكد ، ميتواند آنها را روشن كند.
اين روش واقعا جواب مي ده. البته دودي كه لاستيك تيوب توليد مي كنه سرطان زاست ولي اين روش جاهايي جواب مي ده كه بقيه روشها كم آوردن! ما دقيقا در شرايط اسپري آب (نزديك آبشار) كه همه چيز مرطوب كه چه عرض كنم خيسه خيس بود با اين روش آتش روشن كرديم.

دوستان به نظرم بحث گرمازايي داره به دو دسته تقسيم مي شه. يكي گرمازايي براي بقا و يكي براي پخت و پز. براي مورد اول يكي از بهترين روشها مايعات گرم هست كه توي فلاكس از قبل ذخيره كردين. خوردن كمي آب گرم آنچنان گرمايي بهتون مي ده كه هيچي نمي تونه اونطوري گرمتون كنه. حسن اين روش ساده فقط اين نيست كه گرما به سرعت و به اعماق وجودتون تزريق مي شه بلكه سرعت عمل اون هم هست. خيلي مواقع به دلايل مختلف (مثلا بارندگي يا باد وحشتناك يا كم آوردن زمان و ...) عملا ممكنه امكان ايجاد آتش نباشه.
يه روش ديگه گرمايش كه براي شب ماني مي تونه مفيد باشه (علي الخصوص زمانيكه وسايل شب ماني مناسبي نداريد) اينه كه خاكستر داغ آتشي كه قبلا ايجاد كرديد رو زير يه لايه خاك دفن كنين و بعد روش بخوابيد. در اينجا هم به دليل كمبود اكسيژن گازهاي سمي خواهيد داشت ولي چون در هواي باز هستيد احتمال مسموميت زياد نيست. از اين روش چوپانها زياد استفاده مي كنن و كاملا هم جواب مي ده. فقط كمي تجربه مي خواد كه لايه خاك زيادي كم نباشه تا شما رو نسوزونه و يا زيادي ضخيم نباشه كه خيلي طول بكشه گرم بشه. معمولا حول و حوش 2 بند انگشت بدك نيست.
این روش دفن کردن خاکستر مفیده من این روش رو امتحان کردم ولی باید جایی باشیم که چوب فراوانی اونجا باشه.تازه بعد از کلی چوب آتش زدن
زغالش فقط به درد یه نفر میخوره. من هم دنبال روشی هستم که در هر جا و هر مکانی{چادر.کوه.دم سد.جنگل} بشه ازش استفاده کرد.
(2013-01-28 01:17 AM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه راه کم هزینه سراغ دارم . تو بعضی از شبهای سرد واقعا به داد من رسیده حتی توی چادر.
دو تا قوطی آهنی آب میوه برمیداریم به ارتفاع 5 سانت از پایین قوطی میبریم.با تیغ یا چاقوی تیز.
مقداری پنبه نسوز اگر هم نبود پنبه معمولی داخل یکی از قوطی های بریده شده میزاریم به اندازه ای که کاملا حجم قوطی رو پر کنه.
بعد هر دو قوطی را درون هم فرو میکنیم . اونی که توش پنبه گزاشتیم زیر چراغ و دومی روی چراغ میشه که باید سوراخش کنیم.
سوراخ هاش باید با سوزن ایجاد بشه و فاصلش هم 2 یا 3 میلیمتر از هم فاصله داشته باشه. و 2یا 3 تا سوراخ هم در وسط زده بشه برای ریختن الکل
مثل همین کار دستیه من.

ببخشيد اين اجاق چطور روشن ميشه ؟ راستش من درستش كردم ولي نميدونم چطور بايد روشنش كنم .Khansariha (368)
منم درست کردم روشن نشدم از توی سوراخ های ریز پنبه رد کردم بعدش پنبه ها مثل فیتلهKhansariha (219) عمل کردن.
سلام
اقا خشایار عزیز از داخل سوراخها نباید چیزی رد کنی بخار الکل از داخل سوراخها بیرون میزنه و روشن میشه .
(2013-01-28 05:37 PM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این روش دفن کردن خاکستر مفیده من این روش رو امتحان کردم ولی باید جایی باشیم که چوب فراوانی اونجا باشه.تازه بعد از کلی چوب آتش زدن
زغالش فقط به درد یه نفر میخوره. من هم دنبال روشی هستم که در هر جا و هر مکانی{چادر.کوه.دم سد.جنگل} بشه ازش استفاده کرد.

خب پس باید برید سراغ کیسه خواب خوب!
(2013-02-02 02:24 PM)كولي نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اقا خشایار عزیز از داخل سوراخها نباید چیزی رد کنی بخار الکل از داخل سوراخها بیرون میزنه و روشن میشه .

آخه بخار الكل مقدارش خيلي كمه و روشن نميشه .
چون گفته بودن 3 تا 4 درب بریزیم میزان بخارش خیلی کم بود.گفتم اگه الکل رو زیاد کنم خطرناک میشه؟واسه همین پنبه ها رو ازش رد کردم!(البته تعداد سوراخ ها زیاد و تا حد امکان بزرگ کردم)
(2013-02-02 12:06 PM)farshidgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل همین کار دستیه من.

ببخشيد اين اجاق چطور روشن ميشه ؟ راستش من درستش كردم ولي نميدونم چطور بايد روشنش كنم .Khansariha (368)

آقا من همچنان تو كف موندم اين چجوري روشن ميشه؟
آخه بخار الكل اينقدر زياد نيست كه بتونه شعله ايجاد كنه .
اگه عكسي از شعله اون دارين لطفا بزارين .
(2013-02-24 07:40 AM)farshidgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-02 12:06 PM)farshidgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل همین کار دستیه من.

آقا من همچنان تو كف موندم اين چجوري روشن ميشه؟
آخه بخار الكل اينقدر زياد نيست كه بتونه شعله ايجاد كنه .
اگه عكسي از شعله اون دارين لطفا بزارين .

سلام دوست عزيز
اين به اين روش كار ميكنه كه الكل رو يكم حرارت ميدي از پائين قوطي شروع ميكنه به توليد گاز بعد از بالا روشنش ميكنيم يكم احتياط كن چون اولش يه دفعه شعله رو ميكشه تو بعد ميده بيرون خيلي سريع انوقت شروع به سوختن ميكنه اگه ظرفش از همين قوطي هاي نازك راني باشه خوبه چون وقتي داره ميسوزه باعث ميشه بدنه داغ بشه و همين طور الكل تقريباً به جوشه و هي بخار بشه تا تمام شه سعي كن يه چيزي براي زير اين ظرف درست كني مثل جاي يه شمع كوچولو كه براي داغ كردن ظرف اصلي ازش كمك بگيري يك دوبار امتحان كني متوجه ميشي داستان چيه حتماً از پنبه استفاده كن و همچنين الكل مرغوب

موفق باشيد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع