انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تنظیم دوربین با استفاده از Boresighter
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
امیر حسین جان این که برای فنری ها می شه احتمالا باید بشه.ولی ممکنه به رعایت یه فاصله خاصی نیاز باشه.فکر نکنم قیمتش کمتر از 300 400 باشه الان.البته مطمئن نیستم بعدا نگین نگفتمKhansariha (219)Khansariha (8)
این 3 مدل اپتیکی هستند :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی بنظر من با توجه به قیمت صرف با لیزریها هست .
سلام
من هم مثل خیلی از دوستانی که دوست ندارن پول هنگفتی به خاطر یه وسیله به ظاهر خرج کنند به فکر ساخت یه بورسایتر شدم.
و اما داستان....
چند روز پیش بود که یه لیزر سبز گرفتم و خواستم به جای یه بورسایتر ازش استفاده کنم.

به همین دلیل بعد از کلی فکر به فکر تراش دادن یه فلز بودم که بتونه به عنوان بدنه دستگاه استفاده بشه و یه سرش هم به اندازه کالیبر تفنگ باشه و بره داخل لوله یعنی دقیقا عین یه بورسایتر

من فلز رو تهیه کردم و دادم تراش کار با اندازه های معین و اونم برام نصف کار رو حاضر کرد تا یه تستی بکنیم.
در کمال ناباوری دیدم که طرح شکست خورد چون رزوه های ساخته شده دست تتراش کار کاملا دقیق بود (بهش اعتماد کامل دارم) و رزوه های لیزر کمی کج به همین دلیل طرح تاب ور میداشت و پرت میشد.

همون جا به فکر طرح دوم افتاد که روی بدنه لیزر رو رزوه بدم و بدنه ساختگی خودم رو روی اون ببندم ولی این بار زود دست به کار نشدم لیزر رو روشن کردم و گذاشتم توی دستگاه تراش و اونو روشن کردم باز هم دیدم که میله کاملا دور هست ولی نور لیزر مستقیم نیست و داره میچرخه.
فهمیدم که اصلا لامپ لیزر با بدنه توی یه راستا نیست

پس یعنی کل طرح با موفقیت کامل شکست خورد

نتیجه:
بی خودی وقت و هزینه خودتون رو خرج ساخت این وسایل دقیق نکنید.
تازه طرح من نسبتا اصولی بود و از لیزر نسبتا دقیق موجود در بازار استفاده نکردم و نتیجش شد فقط ضرر.
حالا دوستانی که میگن میشه با چسب و نخ و ..... لیزر رو دقیق روی تفنگ ببندند دیگه بماند....
منتظر نظر دوستان هستم.
با تشکر
دوست عزیز جسارتا به نظرم عملکردتون اشتباه بوده. موقع ساخت دستساز هر وسیله ای باید تلورانساها را در نظر داشت و به فکر کالیبراسیون اون بود. پیشنهاد می کنم همونطور که در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض کردم یه نگاهی به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در این زمینه بندازین.

حقیقتا منظورتون رو درست متوجه نشدم.
مگه میشه به فکر کالیبراسیون نبوده باشم.
این طرح اولم هست.

و این طرح دومم.

تنها اشتباه من توجه نکردن به تلورانس کلی لیزر بود.
فکر اینجاش رو نکرده بودم که کلا بدنه با لامپ لیزر توی یه راستا نباشن.
البته اگه اشتباه نکنم توی این طرحی که شما گذاشتید اون پیچ ها مثل تبلک عمل میکنن و میتونید باهاش خط لیزر رو صاف کنید.
سلام به همگي اساتيدKhansariha (48)
بعد از كلي انتظار بورسايت بوشنلي كه از آمازون خريدم به دستم رسيد. (تا چند روز ديگه عكس و مشخصاتشو تو لينك خريدها ميزارم.) اما حالم گرفته شد:
با چرخوندن بورسايت تو لوله تفنگ، نقطه ليزر روي سيبل يه دايره 5 سانتي تو 20 متر ميزد. تو كاتالوگش هيچي در اين مورد نيست.
چهار تا پيچ آلن رو سر بور سايت هست و يه آچار هم سايزشون هم تو جعبه بود. گفتم لابد بايد تنظيم بشه. يه كم دستكاري كردم:
حالا يه دايره نيم متري تو بيست متر ميزنه چون بورسايت مثل دوربين جايي ثابت نميشه و مشخص نيست انحرافش به كدوم سمته، معلوم نيست كدوم پيچ رو بايد چرخوند.
خلاصه موندم منتظر راهنمايي اساتيد.Khansariha (290)
با سلام خدمت همه دوستان عزيز.

آقا من ميخواستم يك تست با Boresighter بزنم.

4.5 چيني دوستم رو گرفتم Boresighter رو در لوله گذاشتم و ليزر رو به فاصله 100 يا كمي بيشتر نشانه رفتم.

بعد پيچهاي تنظيم دوربين رو آنقدر تنظيم كردم كه نقطه ليزر به وسط نقطه هدف در دوربين منقل شد.

ميخوام ببينم درست تنظيم كردم؟

با تشكر.
(2014-01-10 07:29 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

4.5 چيني دوستم رو گرفتم Boresighter رو در لوله گذاشتم و ليزر رو به فاصله 100 يا كمي بيشتر نشانه رفتم.

بعد پيچهاي تنظيم دوربين رو آنقدر تنظيم كردم كه نقطه ليزر به وسط نقطه هدف در دوربين منقل شد.

با تشكر.

والا روش درسته...ولی این فاصله برا barret M108 خوبه...نه بادی چینی

برا این خوبه
[تصویر: 82a1float.jpg]

نه این
[تصویر: TT-CHZH4.JPG]
(2014-01-10 07:43 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-10 07:29 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشكر.

والا روش درسته...ولی این فاصله برا barret M108 خوبه...نه بادی چینی

با سلام و تشكر.

حالا از شوخي گذشته درست تنظيم كردم ؟

چون تو فاصله 10 متري كه تنظيم كردم خطا ميزد !

با تشكر مجدد.
بورساید ها چند مدل دارند...برخی سر لوله ای که البته خودشون چندین مدلند...برخی هم کالیبر دار و درون لوله ای که بیشتر برای گلوله زن ها استفاده میشند

درون لوله ای ها دقتشون خوبه....ولی سر لوله ای های معمولی که کاربران اسلحه بادی استفاده میکنند از مدل زیر هستند :
[تصویر: laserlyte_boresighter_17.jpg]
[تصویر: 20130630160429_47799.jpg]

این مدل دارای چند قطعه هم شکل با اندازه های مختلف هست که برای کالیبره کردن و فیکس کردن بور ساید در لوله به کار میره
[تصویر: 837339947_640.jpg]
ابتدا باید حتما کالیبره کردن رو به دقت انجام بدید
[تصویر: opplanet-laserlyte-mini-laser-bore-sight-mbs-1-03.jpg]
بعد از اون مطمعن بشید که بور سایدر با لوله شما هم محور هست....اسلحه رو فیکس کنید و بور سایدر رو درون لوله بچرخونید و ببینید نور اون روی دیوار در 10 متر ثابت است یا با چرخش جابجا میشود...اگر ثابت بود که هیچ...اگر نبود یا درست کالیبره نکردید یا کج جا زدید یا خود بورسایدر شما مشکل دارد

بعد از اینکه کار های اولیه رو انجام دادید حالا نوبت تنظیم دوربین با بور سایدر هست

بورسایدر برای تنظیم دقیق نقطه بخورد نیست....چون رفتار گلوله با نور متفاوت است...بور سایدر فقط محدوده تنظیم را کوچکتر میکند تا مهمات کمتری برای تنظیم دوربین مصرف شود...و تنها چپ و راست خوردن گلوله با بورسایدر تنظیم میشود...افت گلوله را باید با تست شلیک در فاصله مورد نظر تنظیم کنید (نور خط سیر مستقیم دارد ولی گلوله منحنی پرواز میکند)

برای تنظیم هم بعد از نصب باید آن را روشن کنید و از درون دوربین به محل برخورد نور نگاه کنید...سعی کنید در زوم نهایی دوربین انجامش بدید
[تصویر: img.php?image=3556_0_tfzz.jpg]
[تصویر: FFI8CNJG4PBOWMW.LARGE.jpg]
اولش حتما کمی منحرف هست نور از دید دوربین...حالا با طبلک سمت (طبلکی که چپ و راست شدن دوربین رو تنظیم میکنه) نور لیزر بورسایدر و مرکز دوربین رو در یک راستا قرار دهید.
[تصویر: lbs6.jpg]
[تصویر: ill-boresighting_laser.png]

معموله تا 10 متر ساچمه اسلحه بادی خط سیر تا حدی مستقیم دارد پس میتونید ارتفاع دوربین رو هم تنظیم کنید و مرکز دوربین رو روی محل نور لیزر بورسایدر تنظیم کنید

خوب حالا دوربین شما تنظیم هست

بور سایدر رو در بیارید و چند شلیک انجام بدید و تنظیم نهایی دوربین رو با اون شلیک ها تنظیم کنید

کلیپ زیر هم نگاه کنید....آموزش تصویری تنظیم بورسایدر هست از تفنگ باز معروف...

البته یک کار خیلی کار آمد تر برای تنظیم دوربین مخصوصا برای PCP ها هست

اسلحه رو به یه چیزی مثل گیره و یا شوتینگ رست ببندید...یه سیبل در فاصله مورد نظر قرار دهید...سیبل رو هدف بگیرید و یک خشاب شلیک کنید....خوب حالا بدون اینکه اسلحه تکون بخوره با استفاده از طبلک ها مرکز دوربین رو روی محل برخورد ساچمه ها قرار دهید....این کار خیلی شبیه گروپ گیری هست...فقط بعد از گروپگیری باید مرکز دوربین رو در مرکز گروپتون تنظیم کنید

در اسلحه های فنری هم میشه این کار رو کرد...ولی به دلیل لرزش در شلیک ها و انحراف ساچمه به خاطر لرزش کمی مشکل تره

انشا الله همیشه به خال بزنید

آغاز ولایت مولایمان آقا امام زمان (عج) ارواحنا فدا رو هم به همتون تبریک میگمKhansariha (219)

یا علیKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع