انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تنظیم دوربین با استفاده از Boresighter
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
دوستان بورساید ربطی به هدف گیری و تیراندازی نداره بلکه یک وسیله تنظیمی بیش نیست و همانطور که میدونید تنها برای موازی کردن خط دید دوربین و لوله بکار میره در واقع بعد از صفر کردن دوربین دیگه میره کنار و دیگه کارائی نداره Khansariha (214)
[تصویر: 13569564871.jpg]

اما لیزرها برای هدفگیری میباشند که تنظیمشون هم مانند دوربین هست و فقط کافیه با دوربین یا نشانه گیری تفنگ هم محور شوند Khansariha (214)
[تصویر: 13569564872.jpg]
اینها را میتوان با لوله و یا دوربین هم محور کرد و قابلیت نشانه گیری در شب و مناسب محیطهای کوتاه و بسته میباشند. Khansariha (8)
[تصویر: 13569564874.jpg]
دوستان الان میشه با یه هزینه بسیار پایین یه بورساید چینی با کیفیت بالا خرید .البته در ایران موجود نیست ولی میشه به راحتی برامون به ایران ارسال کنند .

امروز کلا یه چند ساعتی داشتم بین سایتها میگتم و موارد جالبی پیدا کردم .گفتم برا دوستان هم قرار بدم شاید مثل من استفاده کنند .

تازه جالبیش اینه که مثلا تعداد بگیریم تخفیف هم میدهند .به عنوان مثال :

لیزر قرمز تکی 35 دلار و 10 عدد یا بیشتر 17.5 دلار :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لیزر سبز تکی 47.41$ و سه عدد بیشتر 40.29 دلار :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته مدلهای ارزونتر هم هست ولی این بالاییها مال کارخانه Vector Optics هست که شناخته شده هست و بقول معروف سرش به تنش می ارزه .

مدلهای دیگه مثلا :

البته تو مدلهای لیزر سبز اینم هست که قیمتش ارزونتره :

حالا بقول معروف بزن اون دست قشنگه رو Khansariha (215)
اعتبار هم خواستید بدید بد نیست یه 3 4 ساعت رو اینترنت دنبال اینا بودم .Khansariha (226)
خوب دستت درد نکنه ولی اقا امیر اینها که فکر کنم مشکل دارند و باز نمیشوند؟!!!! Khansariha (8)
(2012-12-31 04:27 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب دستت درد نکنه ولی اقا امیر اینها که فکر کنم مشکل دارند و باز نمیشوند؟!!!! Khansariha (8)

علی جان ف ی ل ت ر هستند و این دیگه دست من نیست ولی قبلا هم دوستان از این سایت خرید داشتند و مشکلی نداشته.خودم هم الان میخوام یه سری وسایل دیگه مثل رنج فایندر - دوربین و ... بگیرم .کلا هر چی بخواید توش پیدا میشه .
من نظرم اینه که یه لیزر بر روی تفنگ نصب بشه و حالا با هر کاری مثل شیم گذاری یا هر ترفند دیگه ای خطاش به کمتر از 15-10 سانت برسه. بعد با توجه به نقطه لیزر میشه رتیکل رو جابجا کرد. نه؟ این هم ایراد دار؟Khansariha (226)
نه امیر حسین جان ایرادی نداره.قابل انجام هست.Khansariha (8)
ولی نیازی نیست همیشه یه لیزر به تفنگ وصل باشه! هست؟ با بورسایتر شما فقط موقع تنظیم اولیه و اصلاح ادواری یا برای یه مورد خاص تنظیم دوربین ،لیزر رو به تفنگتون وصل می کنین و بعد از اون بازش می کنین و میذارین تو کیفش! فکر کنم یه فرقی دارن؟Khansariha (48)
اگه لیزر به بدنه سلاح وصل باشه امکان داره بر اثر لگد سلاح پس از چنتا شلیک تنظیمش به هم بخوره اما در بورسایتر چنین چیزی وجود نداره و این همون مسئله ای هست که بورسایتر رو از لیزر متمایز کرده.و اصلا اگه چنین چیزی قابل انجام بود دیگه بورسایتر اختراع نمیشد با همون لیزر سلاح رو تنظیم میکردنKhansariha (8)
من هم همین منظورم هست دکتر جان.
یعنی اینجوری میشه یه بورسایتر 20 تومن ساخت.
از این لیزر تفنگی ها من یه نمونش دیدم قدرت بسیار خوبی داره و دکمش هم نیازی به نگه داشتن نداره و سیم فنری داره.
با یه ترفند و طرح میبندیمش به تفنگ و شلیک میکنیم بعد با همون نمودار x و y و بر اساس محل اصابت نسبت به نقطه لیزر تنظیمش می کنیم.
نظرتون چیه؟Khansariha (8)
(2012-12-31 05:32 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه لیزر به بدنه سلاح وصل باشه امکان داره بر اثر لگد سلاح پس از چنتا شلیک تنظیمش به هم بخوره اما در بورسایتر چنین چیزی وجود نداره و این همون مسئله ای هست که بورسایتر رو از لیزر متمایز کرده.و اصلا اگه چنین چیزی قابل انجام بود دیگه بورسایتر اختراع نمیشد با همون لیزر سلاح رو تنظیم میکردنKhansariha (8)

امین جان بچه ها با لوله پولیکا دو پایه می سازن ولی هریس هم دوپایه میسازه...این نهایتاً میشه 5 تومن اون حداقل 200 تومن! خخخـ!
درسته که دقت بور سایتر رو نداره ولی خوب برای تنظیم سریعتر دوربین خیلی کارایی داره...برای فرد تازه واردی مثل من که بلد نیست دوربین صفر کنه و برای صفر کردن توی فاصله 20 متری یه صبح تا ظهر و یه بسته ساچمه استفاده میکنه خوبه! خخخـ!
بابا اقتصاد!! بابا ابتکار!!Khansariha (219)Khansariha (219)

آقایون یه چیزی عرض بنمایم:
من در این تاپیک هدفم ایجاد و بهینه سازی راهی برای تنظیم دوربین روی تفنگهای بادی به وسیله یه ابزار لیزری (ترجیحا بورسایتر درست و درمون!!) هست.
هر گونه ساخت و سازی دارید بسازید و نتیجه رو برای استفاده همگان بذارین همینجا با تست عملی...
دیگه این که با 20 تومن میشه ساخت ،یا چرا بورسایتر بخریم یا اصلا این سوسول بازیا چیه!!! Khansariha (219) باور کنین منم هم!! بی تقصیرم.هدف این بود که دوستانی که شاید با این وسیله آشنایی چندانی ندارن و یا فکر می کنن در بادی ها بی استفاده هست متوجه نکات جدیدی بشن.Khansariha (8)
البته بنده بی نهایت خوشحالم که این تاپیک باعث شد ذهن های خلاق زیادی در راستای خرج نکردن برای بورسایتر فعال بشن! Khansariha (219)
ها راستی امیر حسین جان چرا داداش اونم درست میشه! به شرطی که برد لیزرش برای این کار کافی باشه.
بنظر من کار بورساید با لیزر روی تفنگ متمایز هست .

کاربرد بورساید :
1- تنظیم دوربین بدون نیاز به هدر دادن تیر و در کوتاهترین زمان
2-تنظیم سریع دوربین پس از بستن دوباره دوربین بر روی تفنگ چون میشه روی یک سیبل محل را مشخص کرد و با بعد که دوربین را میبندید کافیه فقط لیزر بورساید را روی آن نقطه بندازید .

در مورد لیزر برای تیر اندازی و نشانه گیری بنظر من نوع لیزر و سیستمش فرق داره .مثلا من لیزر زیر را قبلا از خارج از ایران خریدم و هنوز هم فرصت نشده روی تفنگی ببندم .
جالبیش اینه که 2 نوع پایه داره هم برای اتصال به لوله تفنگ و هم برای اتصال به ریل دوربین یا ریلی دیگه .ظمنا دقیقا مثل دوربین تفنگ تبلک داره برای تنظیم دقیق

[تصویر: zimu0w0c7lcrg979hkps.jpg]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع