انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تنظیم دوربین با استفاده از Boresighter
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
(2012-12-31 08:58 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم اما اين وسط من متوجه نشدم اصلا اون نشانه گير لوله (BoreSighter) چه فايده اي داشت؟ در واقع اگر نبود هم دقيقا همين كار ممكن بود. شما توي دوربين به يك نقطه خيره شدين و شليك مي كنين. محل برخورد ساچمه از توي دوربين مشخصه پس كافيه بدون اينكه اسلحه تكوني بخوره دوربين رو طوري تنظيم كنين كه بياد روي محل برخورد قرار بگيره.

اگر مي شه كمي موضوع رو بيشتر باز كنين.

در مورد مگسك فكر مي كنم اختلاف برمي گرده به اختلاف ارتفاع راستاي ديد در دوربين با مگسك كه به دليل ارتفاع پايه (و شعاع لنز شيئي) دوربين ايجاد مي شه. اگر از اين دوربينهاي كوچك مدادي با پايه بسيار بسيار كوتاه استفاده كنين شايد ليزر رو مثل مگسك ببينين.

آرش جان یه سوال :
چطور باید تفنگ رو کاملا بی حرکت کرد؟
برای این کار شما یا باید دائما یه گیره دنبال خودتون راه بندازین یا اینکه پایه شوتینگ رست بگیرین که قیمتش سه برابر بورسایتر هست.ولی با بورسایتر شما یه نقطه مبنا دارین که بر اساس اون رتیکل رو حرکت بدین.
در مورد قضیه مگسک و دوربین درست می گین.همینطوره.
(2012-12-30 06:27 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به نظر من لازم نیست برای این وسیله هزینه بکنید ، بلکه فکر می کنم به راحتی با یک لیزر صنعتی و چند قطعه که باید بدهید تراشکار قالبل ساختن است
فقط اگر استاتید لطف کنند اطلاعات بیشتری درباره این وسیله قرار دهند من مطمئن هستم می شود با بهترین کیفیت ساختش
جناب ویسپر دوست من قیمت بور سایتر به چی برمی گرده؟
به لیزر دور بردش که تا فاصله صد متر باز هم یه نقطه کوچیک میندازه نه یه دایره به قطر 10 سانت! دقیقا به همبن دلیل ساخت این وسیله در حالی که نوع باکیفیتش تو بازار هست مثل اختراع مجدد چرخ می مونه.تازه اگه لیزر سبز بخواین بگیرین که قیمت دوبل میشه. مضاف بر اینکه شما هیچ تراشکار و دستگاه تراشی با کالیبراسیون مورد نیاز برای این ابزار که دقت خیلی بالایی می خواد در ایران ندارید.نهایتش یه چیزی مثل این مدلهای 50 60 تومنی که به لعنت خدا نمی ارزن میشه بسازین.

(2012-12-30 07:40 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی میشه با نصب یه لیزر معمولی زیر لوله هم کار این وسیله رو انجام داد.

امیر حسین جان جواب دو تا پستت رو اینجا میدم:
بله حتی در 70 متر هم می تونین صفر کنین بستگی به فاصله مورد نیازتون داره.من 35 رو به عنوان مثال کلی گفتم.وگرنه خودم همیشه در 45 متر صفر می کنم.

با بستن لیزر به زیر لوله شما خطای زیادی خواهید داشت.حداقل یک سانت فاصله خط سیر لیزر با خروجی لوله در سر ساچمه در 100 متری میشه یه فاصله حدود 1 متر.پس اصلا مبنای دقیقی نیست.Khansariha (8)
(2012-12-31 11:01 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-30 07:40 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی میشه با نصب یه لیزر معمولی زیر لوله هم کار این وسیله رو انجام داد.

فكر مي كنم امكانش باشه ولي دائم نياز به كاليبره شده داشته باشه

بنظر من نشدنی یا بسیار سخت هست .لیزر باید دقیق و بدون حتی 0.01 میلیمتر اختلاف سر تفنگ قرار بگیره .در بورسایدها اگر دیده باشید یه سری پیچ تنظیم خود لیزر سرشون هست که توسط خود کاخانه تنظیم شده .

ظمنا نوع لیزر بکار رفته در بورسایدها جوری هست که میشه روشنش گذاشت ولی در لیزرهای دیگه همانطور که دوستمان اشاره کرد نباید بیش از 10 ثانیه روشن باشند .
در اين لينك نحوه ساخت يك بورسايتر دست ساز توضيح داده شده:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: FVCX0L8GS8OT5JJ.LARGE.jpg]
(2012-12-31 12:38 PM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در اين لينك نحوه ساخت يك بورسايتر دست ساز توضيح داده شده:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: FVCX0L8GS8OT5JJ.LARGE.jpg]

یه مشکل دیگه هم داره و اون اینکه چراغ این لیزرها فقط با نگه داشتم دکمه روشن میمونه ولی در بورساید باید لیزر روشن باشه و از پست دوربین ببینید و ...
ممنون نو بادی جان الان می خواستم همین رو بگم که دیدم شما اشاره کردین.Khansariha (8)

یه مسئله دیگه هم که گفتم همون میزان برد ناکافی اینهاست.البته به عنوان یه کار ابتکاری چیز خوبیه .
(2012-12-31 11:58 AM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-31 08:58 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم اما اين وسط من متوجه نشدم اصلا اون نشانه گير لوله (BoreSighter) چه فايده اي داشت؟ در واقع اگر نبود هم دقيقا همين كار ممكن بود. شما توي دوربين به يك نقطه خيره شدين و شليك مي كنين. محل برخورد ساچمه از توي دوربين مشخصه پس كافيه بدون اينكه اسلحه تكوني بخوره دوربين رو طوري تنظيم كنين كه بياد روي محل برخورد قرار بگيره.

اگر مي شه كمي موضوع رو بيشتر باز كنين.

در مورد مگسك فكر مي كنم اختلاف برمي گرده به اختلاف ارتفاع راستاي ديد در دوربين با مگسك كه به دليل ارتفاع پايه (و شعاع لنز شيئي) دوربين ايجاد مي شه. اگر از اين دوربينهاي كوچك مدادي با پايه بسيار بسيار كوتاه استفاده كنين شايد ليزر رو مثل مگسك ببينين.

آرش جان یه سوال :
چطور باید تفنگ رو کاملا بی حرکت کرد؟
برای این کار شما یا باید دائما یه گیره دنبال خودتون راه بندازین یا اینکه پایه شوتینگ رست بگیرین که قیمتش سه برابر بورسایتر هست.ولی با بورسایتر شما یه نقطه مبنا دارین که بر اساس اون رتیکل رو حرکت بدین.
در مورد قضیه مگسک و دوربین درست می گین.همینطوره.

به عبارتي بور سايتر به ما فقط يك نقطه ثابت نسبت به لوله مي ده كه اگر اسلحه تكون هم خورد بشه با اون نقطه ثابت اسلحه رو در حالت قبلي تيرانداي كرد و با اين حساب فكر مي كنم اين نقطه ثابت رو با هر ليزري بشه بدست آورد مثلا با يك ليزر پونت هدف گيري يا حتي يك ليزر ساده اي كه زير لوله محكم شده باشه هم بشه اين كار رو انجام داد.
خوب آرش جان چرا خودت رو اذیت می کنی رفیقKhansariha (219)Khansariha (219)

شما بورسایتر نخر! هر لیزری دوست داری ببند.من که بورسایتر فروشی ندارم که بخوام جنسم فروش بره!Khansariha (219)Khansariha (48)

هدف آموزش شیوه کار بود.اصلاحات و نوآوری هاش با شما.
(2012-12-31 12:53 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون نو بادی جان الان می خواستم همین رو بگم که دیدم شما اشاره کردین.Khansariha (8)

یه مسئله دیگه هم که گفتم همون میزان برد ناکافی اینهاست.البته به عنوان یه کار ابتکاری چیز خوبیه .
البته اينها هم تا 20-30 متر جواب مي ده ولي ليزرهاي سبز رنگ برد بلند هم هست (مي گن بردش 3 كيلومتره)‌ كه اگر كسي داشته باشه مي تونه استفاده كنه

فكر مي كنم بور سايترها همونطور كه گفتيد براي گلوله زني ها كه مسير پرواز گلوله تقريبا صاف هست معتبر باشه و شايد حتي در مسافتهاي كم نياز به شليك هم نباشه.

مورد دومي كه به نظرم مي رسه استفاده از بورسايتر باز بدون شليك هست به اين صورت كه دوربين روي نقطه ليزر بورسايتر تنظيم بشه و بعد بر اساس محاسبات بالستيك در فاصله هاي مختلف افت محاسبه بشه و با ميلداتها هدف زني بشه. بعد از كمي كسب مهارت مي شه نقطه ليرز رو روي ميلداتهاي بالايي تنظيم كرد تا موقع شكار افت خيلي زياد نداشته باشيم و بيشتر از مركز لنز بهره برده باشيم.

البته با توجه به مسير پروازي تقريبا نامشخص ساچمه براي تفنگ بادي اين روش باز بيشتر به درد گلوله زنيها خواهد خورد مگر اينكه كرونوگرافي اون اسلحه بادي مشخص شده باشه.
دوستان
درسته كه BORESIGHTER در نگاه اول فقط يه ليزره ولي بدليل نشستن مستقيم داخل كاليبر اسلحه اونهم بصورت فيت كامل و بدون لغزش خطايي در حد نزديك به صفر داره و كارو براي كاليبره كردن سلاح اسون ميكنه ولي هر گونه ليزري كه به زير يا بالا يا هر جاي ديگر لوله وصل بشه دوباره بايد از همطراز بودن خط سير مستقيم افقي و عموديش با مسير خان لوله مطمئن بود و من فكر ميكنم مثل اختراع دوباره چرخ باشه
[تصویر: DY209186.jpg]
(2012-12-31 12:41 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه مشکل دیگه هم داره و اون اینکه چراغ این لیزرها فقط با نگه داشتم دکمه روشن میمونه ولی در بورساید باید لیزر روشن باشه و از پست دوربین ببینید و ...

اگر مثل من بي حوصله باشين يه چسب نواري مي زنين روش و اگر حوصله كار تميز كردن داشته باشين مي تونين يك لوله فيت بدنه تهيه كنين (مي تونين با ورق فلزي نازك درست كنين) كه بتونه روي بدنه بلغزه و با لغزوندن اون به روي دكمه تا زمان دلخواه ليزر رو روشن نگه داريد.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع