انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
با سلام
ممنون بابت وقتی که گذاشتید و توضیحات روشنگرتون.
منظور من از سوال اول این بود که بعد از تیونینگ و کمتر شدن لرزش و ضربه پیستون در هاتسان، این ضربه و لرزش در حد لرزش شادو 1000 خواهد بود یا هنوز بیشتر است در حالی که نیروی پرتاب ساچمه این تفنگ هنوز از شادو بالاتر است. و همچنین پس از این نرمتر شدن آیا هاتسان تیون شده در حدود شادو دوام قطعات خواهد داشت یا هنوز استهلاک آن بالاتر است؟
و اما سوال دوم در مورد جنس واشر سر پیستون بود که در متن فرموده بودید ( تراشیده شده ). اینجا برای من سوال بوجود آمد که آیا جنس آن نوع خاصی از لاستیک است که قابلیت تراش دارد؟ و یا مثلا از تفلون ساخته شده و یا اینکه مال مدل خاصی از دیاناها استفاده شده؟
باز هم ممنون
نقل قول :منظور من از سوال اول این بود که بعد از تیونینگ و کمتر شدن لرزش و ضربه پیستون در هاتسان، این ضربه و لرزش در حد لرزش شادو 1000 خواهد بود یا هنوز بیشتر است در حالی که نیروی پرتاب ساچمه این تفنگ هنوز از شادو بالاتر است.
دوست عزیز بعد از این تیونینگ هنوز هم لگد خوبی می زنه ولی قابل کنترل شده و میشه با کمی تمرین مهارش کرد که به تبع دقت بیشتری پیدا کرده ! گروپ ها هم در شرایط نشسته و با چند نوع ساچمه مختلف در صفحه قبل قرار دادم! همانطور که گفتم این کار نیازمند ایجاد شرایط مساوی برای هر دو سلاح و کرنوگرافی هستش ! ولی به طور تجربی می گم هاتسان مدل 80 بعد از این شرایط نیز هنوز قدرتی بیشتر از شادو داره البته خیلی فاحش نیست و فقط در تست برخورد ساچمه به اجسام سخت خودش رو نشون میده !

نقل قول :و همچنین پس از این نرمتر شدن آیا هاتسان تیون شده در حدود شادو دوام قطعات خواهد داشت یا هنوز استهلاک آن بالاتر است؟
این امر مستلزم گذر زمان هستش و باید دید که چقدر و به چه صورتی برام کار می کنه! من تا الان فقط سه جلسه باهاش تیراندازی کردم و قضاوت رو می ذارم برای بعد. مطمئنا تا وقتی سلاح دستم باشه اطلاعات و گروپ های جدید رو با دوستان به اشتراک خواهم گذاشت!
موفق باشید. Khansariha (8)
درود بر شما
بسیار عالی بود. ممنون از شما. فقط اون واشر سر پیستون باز از قلم افتاد!!
منتظر بقیه مطالب شما میمانم.
سپاسگذارم Khansariha (8)
نقل قول :فقط اون واشر سر پیستون باز از قلم افتاد!!
دوست عزیز بابت مورد واشر سرپیستون می خواستم قبل از پاسخ اطلاعات تکمیلی رو از تیون کننده سلاح آقا جعفر بپرسم و بعد جواب رو پست کنم.
واشر مذکور از پکینگ آلمانی - پلی اورتان- ساخته شده که البته به این سایز در تراشکاری در همدان موجود بوده برای فروش .

[تصویر: 13984191711.jpg]

در رابطه با پلی اورتان هم توضیحات پایین رو از وب بدست آوردم :
پلیمر پلی اورتان از بهترین پلیمرهای صنعتی می باشد که جایگزین بسیار مناسب برای انواع لاستیک به خصوص برای ساخت قطعات با تعداد کم می باشد. از بارزترین مزایای این پلیمر قابلیت تراشکاری آسان، خواص مکانیکی بی نظیر، مقاومت شیمیایی بالا نسبت به اغلب مواد شیمیایی ، حلال ها و سوخت ها ، مقاوم در برابر اشعه UV و سایش و انعطاف پذیری بسیار عالی می باشد. این پلیمر در دونوع ورق و میلگرد قابل عرضه می باشد که نوع ورق آن با ضخامت 1 الی 60 میلی متر در ابعاد 1*1 و میلگرد با قطر 10 الی 350 میلی متر در طول 30 سانتی متر الی 1 متر قابل عرضه می باشند.

[تصویر: polyurethane-packing-gasket.jpg]
یک اسلحه ایده ال خوش دست دقیقی هست فقط یه دوربین خوبم نیاز داره. یکی از دوستام تو کرج میگفت با 2 تیر یکی به ناحیه گردن و اون دیگه به شکم یه گرگ زده بود اونم مرد.این تفنگ
من سال 89 تمام این مراحل رو رفتم و از poly urtanآلمانی براش تراشیدم و 30 "40 تا هم اضافی تراشیدم و به مغازه ها بشنهاد دادم ولی استقبالی نشد اون موقع میگفتم فنری های رنجر با تعویض لول فنر و تراشیدن واشر مشکلش حل میشه ولی خیلی ها مخالفت کردند و باور نکردند !
درود بر همگی
جناب salaeddin بسیار بسیار از محبت شما برای زحمتی که کشیدید ممنون. پاسخهای شما خیلی بیشتر از انتظار من بود و بسیار کامل. خیلی ممنون.
بنابراین این اسلحه با تغییرات نسبتا جزیی، کیفیت خیلی بهتری نسبت به طراحی کارخانه پیدا میکند.

1- هزینه این تغییرات در حال حاظر حدودا چقدر میشود؟

2- با توجه به اینکه کسی حاظر به قبول ریسک تولید تفنگ بادی در داخل نیست کاش میشد مثل این کمپانیهای معتبری که کار تیونینگ خودروها را انجام میدهند شرکت یا گروهی کوچک و تخصصی و کارا از بچه های با استعداد همین سایت با نام یا برند اختصاصی شرکت به راه بیفتد تا با رفع عیب از برندهایی مثل همین هاتسان و بعضی تفنگهای چینی، در کنار سود، گامی هم در جهت تولید برداشته شود. حتی شاید بشود مثلا قطعات تفنگهای هاتسان و چینی را البته بدون آن قطعاتی که دوستان طراحیهای بهتری برای آنها انجام داده اند با قیمت پایین وارد کرد و پس از مونتاژ و ساخت با نام جدید و قیمت مناسبتر برای بدست گرفتن بازار وارد بازار داخلی و حتی خارجی نمود.
آدم وقتی میبینه یه شرکت خارجی با آنهمه امکانات توانایی فنی همین بچه ها را برای بهبود محصولاتش ندارد حسرت میخورد. چون اگر میتوانستند و توانایی اش را داشتند کیفیتشان را بالا میبردند.
خداکنه که بشه.
سلام عزیزان در کل سیستم ورتکس هاتسان بهتر از فنری هاش عمل میکنه بخاطر لگد کمتر دقت بیشتر و به دلیل استفاده از سیستم ورتکس نیترو پیستون قدرت بیشتری را در بر خواهد داشت و من با این تفاصیر تصمیم به خرید این بفنگ یعنی رنجر 80 ورتکس میکنم (به خاطر اینکه که قرار بود at44 بگیرم چون ارزون بود زود فروش رفت)فقط موندم کالیبر 4.5 بگیرم یا 5.5 میخوام گنجشک کبوتر کبک و خرگوشو و... شکار کنم پیشاپیش مرسی از جوابتون...!!!!Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (8)
برادرا کسی نیس جواب مارو بده مرسی اگه جواب بدیدKhansariha (270)Khansariha (270)Khansariha (270)یعنی کسی برای ما ارزش قائل نمیشه...؟؟؟!!!Khansariha (367)Khansariha (367):khansariha (367)
(2014-05-18 10:17 AM)partizan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همگی
جناب salaeddin بسیار بسیار از محبت شما برای زحمتی که کشیدید ممنون. پاسخهای شما خیلی بیشتر از انتظار من بود و بسیار کامل. خیلی ممنون.
بنابراین این اسلحه با تغییرات نسبتا جزیی، کیفیت خیلی بهتری نسبت به طراحی کارخانه پیدا میکند.

1- هزینه این تغییرات در حال حاظر حدودا چقدر میشود؟

2- با توجه به اینکه کسی حاظر به قبول ریسک تولید تفنگ بادی در داخل نیست کاش میشد مثل این کمپانیهای معتبری که کار تیونینگ خودروها را انجام میدهند شرکت یا گروهی کوچک و تخصصی و کارا از بچه های با استعداد همین سایت با نام یا برند اختصاصی شرکت به راه بیفتد تا با رفع عیب از برندهایی مثل همین هاتسان و بعضی تفنگهای چینی، در کنار سود، گامی هم در جهت تولید برداشته شود. حتی شاید بشود مثلا قطعات تفنگهای هاتسان و چینی را البته بدون آن قطعاتی که دوستان طراحیهای بهتری برای آنها انجام داده اند با قیمت پایین وارد کرد و پس از مونتاژ و ساخت با نام جدید و قیمت مناسبتر برای بدست گرفتن بازار وارد بازار داخلی و حتی خارجی نمود.
آدم وقتی میبینه یه شرکت خارجی با آنهمه امکانات توانایی فنی همین بچه ها را برای بهبود محصولاتش ندارد حسرت میخورد. چون اگر میتوانستند و توانایی اش را داشتند کیفیتشان را بالا میبردند.
خداکنه که بشه.

دوست عزیز ، حداقل دو قطعه هادی فنر و واشر سرپیستون باید تعویض شوند که هزینه ای حدود 50 هزار تومن داره ! (بنا به محل ساخت و اینکه کی می سازه؟ قیمت تو رنج 15هزار ت بالا پایین خواهد داشت)
ولی موضوع اینه که هر کی اینکار رو انجام نمیده ! منظورم این هست که تیون سلاح هایی مثل هاتسان 80 بیشتر سلیقه ای بوده و به طور معمول دوستانی که دستی در تغییر و بهینه سازی سلاح های شخصی خود دارند این کار رو انجام میدهند!

نقل قول :میخوام گنجشک کبوتر کبک و خرگوشو و... شکار کنم پیشاپیش مرسی از جوابتون...!!!!

نقل قول :برادرا کسی نیس جواب مارو بده مرسی اگه جواب بدیدKhansariha (270)Khansariha (270)Khansariha (270)یعنی کسی برای ما ارزش قائل نمیشه...؟؟؟!!!Khansariha (367)Khansariha (367)

دوست عزیز این موضوع که کالیبر 4.5 و 5.5 چه تفاوت و مزایایی در موضوع شکار و تیراندازی دارند رو در تایپیک های تخصصی این موضوع بحث کرده اند. می توانید با یک جستجوی کوچک در عنوان مطالب ، اطلاعات مفیدی بدست بیارید.
ولی خوب دوست عزیز در اهداف شکارهایی که ذکر کردید سه نوع هدف متفاوت وجود داره که این پاسخ گویی رو سخت می کنه![/quote]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع