انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
سلام.کسی از دوستان قیمت روز رنجر Mod 80 داره؟
سلام چند روز پیش من در شهرستان بروجن قیمت کردم600000تومان حدودا 20روزیش بود.
چه خبره 600 ؟
تو سایت نمایندگیش فنریشو گذاشته 330 و نیتروپیستونش 420 فکر کنم پسن پیشتازم کنه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هفته گذشته یکی از دوستان این سلاح رو برای فروش گذاشته بود البته مدل X یا همون قنداق چوبی اون رو ، در تایپیک فروش ایشان مطالب و لینک هایی برای معرفی این سلاح بود که بهتر دیدم با کمی تصرف و خلاصه تر در تایپیک این سلاح در انجمن خودمون هم باشه ! (این معرفی کاملا تجربه شخصی دوستمون بوده و تیونی که ایشون روی این مدل هاتسان انجام داده اند)
قبل از درج موضوع بالا لازم می بینم که به این موضوع اشاره کنم از بدو ورود سلاح های هاتسان که با مدل های فنری اون شروع شد و ارائه این محصولات توسط نمایندگی این کمپانی و با تبلیغات داشتن یک سلاح قدرتمند با قیمتی کمتر از قیمت های کمپانی هایی مثل دیانا و ... (دقیقا ذائقه ما ایرانی ها در زمینه سلاح های بادی که برامون داشتن قدرت و ترکوندن همه جوره اهداف زمینی و هوایی Khansariha (219) مهم هستش رو هدف گرفته بودند) ، خیلی از دوستانی که تمایل به خرید یک سلاح بادی با رنج قیمتی کمتر از سلاح های بادی آلمانی و اروپایی داشتند از این محصولات استقبال کردند از جمله خودم که دنبال خرید یک سلاح بادی بودم مدل استرایکر 1000 اس آن را خریدم. پس از مدتی تجربیات خیلی از دوستان نسبت به کیفیت این محصولات رضایت بخش نبود و عدم رضایت و کمتر شدن استقبال مشتریان از آنها را به دنبال داشت.
من به هیچ وجه قصد ندارم که محصولات این کمپانی رو با محصولات اروپایی مقایسه کنم ولی بعد از تجربه بعضی دوستان که با تیون بعضی قطعات توانسته بودند که دقت معقول و بهتری از فنرپیستون های هاتسان بگیرند و نیز استفاده از بعضی ساچمه ها در گرفتن گروپ ها و تست ها تاثیر معناداری داشته! (تجربه اقا میلاد از 125 اسنایپر و همین تجربه دوستمون از مدل 80 و برخی کابران عزیز دیگر ) برام سئوال بود که کمی با دید بازتر به مساله نگاه کنیم به خصوص در حال حاضر که کمترین قیمت یک سلاح بادی اروپایی مثل دیانا27 یا 35 از 900 هزار تومن و فقط خود سلاح (بدون دوربین و ... ) شروع می شه و این برای خیلی از نوجوانان و جوانانی و تازه کارهایی که به دنبال تجربه در استفاده از سلاح های بادی هستند این قیمت ها مبلغ زیادی هستش براشون! Khansariha (290) آیا با هزینه کمتر از 500 هزار تومن می توان سلاحی با قدرت و دقت مناسب داشت که حداقل کاربرد هدفزنی تفریحی و شکارهای کوچک رو داشته باشه!؟

مدل 80 این کمپانی نیز از مدل های اولیه سری فنرپیستون های هاتسان بوده که شکل و شمایل کلاسیک تری نسبت به دیگر محصولات داشته و یاد سلاح های چینی و مدل های قدیمی دیانا را در ذهن ها یادآور می شود. بح رو به درازا نمی کشونم و تجربه دوستمون Khoramdin رو از مدل 80 هاتسان با کمی دخل و تصرف که منبع آن از این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد (khoramdin عزیز اگر در جایی موردی رو خلاف تجربه شما درج کردم حتما به من اطلاع دهید) :

معرفی کوتاه از مدل 80 ایکس هاتسان :

اين سلاح ساخت كشور تركيه و کمپانی هاتسان و دارای مکانسیم فنر پیستون و به صورت کمرشکن (Break Barrel ) بوده و در سه كاليبر 4.5 (177.) ، 5.5 (22.) و 6.35 (25.) توليد شده است.
این مدل در قنداق های متفاوتی تولید شده که بیشترین مواردی که دوستان دشته اند مدل سنتیک مشکی آن می باشد :
[تصویر: 13984182992.jpg]
مدل چوبی :
[تصویر: 13984182991.jpg]
و مدل کامو یا استتاری آن :
[تصویر: 13984182993.jpg]

و مدل 80X که دوست عزیز khoramdin دارند که من عکس آن را در سایت هاستان ندیدم! Khansariha (226) :
[تصویر: 13984182994.jpg]

جدول مشخصات فنی این مدل در 3 کالیبر تولید شده که از خود دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقتباس شده است :
[تصویر: 13984182995.jpg]
همانطور که مشاهده می کنید این مدل در کالیبر 4.5 معادل 305 متر بر ثانیه ، کالیبر 5.5 معادل 245 متر بر ثانیه و کالیبر 6.5 معادل 200 متر بر ثانیه انرژی دهانه دارد. با طول لوله 45 سانتی متری (بیشتر محصولات بادی ترک این اندازه لوله را دارند) و طول کلی 1135 میلیمتری و وزنی معادل 3.2 کیلوگرم می توان گفت سلاح خوشدستی است. البته در وبسایت شرکت ، وزن این سلاح را در قنداق های متفاوت آن ذکر نکرده !!!

قسمت تیونینگ و معرفی قطعات رو از نوشته های کاربر عزیز khoramdin برداشت کرده ام :
" خب همونطور كه در تاپيك معرفي مدل های دیگر هاستان مثل 125 اسنایپر هم گفتم بايد از همان ابتدا واشر سرپيستون این سلاح را تعويض كرد. واشر فابريك آن اصلا مكش لازم را نداشته و باعث ميشه كه تفنگ تبديل به يک تفنگ پر سر و صدا و همراه با لگد و ارتعاش زياد بشه كه اين ارتعاش به نوبه خود باعث خرابي دوربين , بريدن پيچ ترمز ريل دوربين , شل شدن مكرر پيچ قنداق و همچنين گشاد شدن جاي پيچ قنداق , خرابي ماشه و.... می شود. واشر سرپيستون كلا" درسلامتي تفنگ نقش بسزايي داره ولي شركت هاتسان زياد توجهي به اين موضوع نميكنه و باعث بدنامي تفنگهاي فنريش ميشه.خود من پس از خريد اين تفنگ نخستين كاري كه كردم تعويض واشرسرپيستونش با جنس بهتربود":
[تصویر: 13984191711.jpg]

بي كيفيتي واشرفابريك كاملا" تو عكس مشخصه.قبل از تعويض واشر سرپيستونش اصلا" هوا رو مكش نميكرد و صدا و لگد و ارتعاش خيلي بدي داشت.دود زيادي هم ميكرد كه نشان از زدن گريس پايه نفتي داخل سيلندر بود47كه پس از بازكردن تفنگ گريسهارو پاك كردم و واشرسرپيستونش رو تعويض كردم.توو كليپ زير مشخصه كه چقدر مكشش خوب شده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لول فنر (هادی فنر) تفنگهاي رنجر يه كم كوتاهه و بهتره كه براش از تفلون خشك تراشيده بشه.راستش من تفلون معمولي داشتم و با همونم براش تراشيدم:
[تصویر: 13984191722.jpg]

با توجه به تجربه دوستمون و نتیجه ای که ایشون از کار با چند مدل از فنر پیستون های هاتسان داشته اند مشخص است که این مدل و یا مدل هایی در این زمینه را نمی توان به یک تازه کار پیشنهاد داد!Khansariha (226) (چیزی که خودم در زهن داشتم Khansariha (290) ) پس از تیون و تعویض قطعات بالا سلاح بسیار نرم تر و بهتر و با ارتعاش کمتری شلیک می کرده. در ادامه گروپ هایی رو دوست عزیز khoramdin پس از تیون سلاح گرفته اند که قابل تامل می باشد :
[تصویر: 08_14139693038731911.jpg]

گروپ در 10 متری :
[تصویر: 29_14139610913241141.jpg]

گروپ در 20 متری :
[تصویر: 08_14139693067858071.jpg]

گروپ در 40 متری :
[تصویر: 08_14139693081649931.jpg]

گروپ در 50 متری :
[تصویر: 08_14139693190441941.jpg]

با توجه به اینکه ساچمه ها وزن نشده (البته چون جی اس بی هستش خیلی نمیشه به این مورد استدلال کرد) ولی چون گروپ در شرایط فضای باز انجام گرفته قابل قبول می باشد. در فاصله 50 متری امتیاز خوبی نداشته و گروپ بیش از حد انتظار باز شده است. البته طی صحبتی که با khoramdin عزیز داشتم ایشان تجربه ای هم با ساچمه Gamo TS10 با این سلاح داشته اند که دقت خوبی داده است.
البته باید دید با ساچمه هایی مثل گامو پرومگنوم ، نخجیر آمل ، الماس و بعد جی اس بی 8.4 و یا کراسمن چه رفتاری خواهد داشت ؟!
عکس :
[تصویر: 29_14139610864777742.jpg]
[تصویر: 29_14139610880055671.jpg]

دوستان دیگری که تجربه استفاده از این مدل را داشته اند می توانند با تصاویر و یا گروپ های خود نسبت به ارایه اطلاعات بیشتر کمک کنند Khansariha (8)
(2014-04-25 01:54 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هفته گذشته یکی از دوستان این سلاح رو برای فروش گذاشته بود البته مدل X یا همون قنداق چوبی اون ......
به خصوص در حال حاضر که کمترین قیمت یک سلاح بادی اروپایی مثل دیانا27 یا 35 از 900 هزار تومن و فقط خود سلاح (بدون دوربین و ... ) شروع می شه و این برای خیلی از نوجوانان و جوانانی و تازه کارهایی که به دنبال تجربه در استفاده از سلاح های بادی هستند این قیمت ها مبلغ زیادی هستش براشون! Khansariha (290) آیا با هزینه کمتر از 500 هزار تومن می توان سلاحی با قدرت و دقت مناسب داشت که حداقل کاربرد هدفزنی تفریحی و شکارهای کوچک رو داشته باشه!؟

..........

سلام دوست عزیز Khansariha (8)
جسارتا" شما فرمودید که کمترین قیمت در محصولات اروپایی 900 هزار تومن هست،پس محصولات گامو اروپایی نیست(ما که داریم روش نوشته اسپانیا)
ودیگه اینکه فرمودید که آیا میشه با هزینه کمتر از 500 تومن یک سلاح خوب برای هدف زنی و شکارهای کوچک با قدرت مناسب داشت من در این مورد به شما دوست عزیز شادو هزار رو پیشنهاد میکنم
بیخیال فنری های ترک هرچقدر هم که روش هزینه کنید بازم مالی نمبشه((این خانه از پای بست ویران است))
این تفنگهای فنری ترک مشکل اساسی توی طراحی دارند
شرمنده طولانی شد،Khansariha (48)
ارادتمند شماKhansariha (219)
Khansariha (256)
بسطامی عزیز بله درسته ، اون قسمت از پستم رو به نحو مطلوب تشریح نکردم ، البته این رو هم بگم همه اظهاراتم با توجه به بازار ایران و محصولاتی که در کشورمون در دسترس هستند می گم ،
ولی منظورم برندهایی مثل دیانا و وایرخ بود ، سلاح های گامو هم خوبه بخصوص شادو 1000 که خودم هم تجربه استفاده از اون رو دارم و هم یه تعمیر کوچیک و به قطعات داخلی شون آشنا هستم. همینطور با تفنگ های ترک مثل کرال و هاتسان (هاتسان استرایکر و 125 اسنایپر)
درسته کیفیت بالایی به اندازه برندهای ذکر شده ندارند ولی خوب اگر بخواییم به شادو مدل 80 و یه شادو 1000 از 5 با معیار کیفیت ، دوام و دقت امتیاز بدیم می توان به ترتیب 4 به شادو و 3 به هاتسان مدل 80 داد. منظورم اینه که حداقل با شادو هزارهای الان خیلی فاصله زیادی نداره و کیفیت افتضاحی ندارند(البته مدل های 125 اسنایپر و 135 یک اشتباه تولیدی برای این کمپانی از نظر خودم هستش ) ! همانطور که دوست مون khoramdin گفتند بزرگترین عیب سلاح های فنر پیستون هاتسان بی کیفیتی واشر سرپیستون ، فنر بلند و بیش از اندازه قدرتمند به نسبت کیفیت قطعاتی مثل ماشه هستش ، و اصرار عجیب سازنده به ادامه این موضوع ! Khansariha (226)
ولی هدف من مقایسه این مدل با شادو 1000 یا سلاح دیگه ای نبود. فقط می خواستم تجربیات دوستان رو به صورت منصفانه و بدون غرض بدونم که آیا ارزش تیون و بهسازی دارند یا نه؟ و این موضوع رو به صورت علمی و با تجربه و تصویر ارایه کنند. مثل همین کار دوستمون!
(2014-04-25 06:49 PM)bastami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیخیال فنری های ترک هرچقدر هم که روش هزینه کنید بازم مالی نمبشه((این خانه از پای بست ویران است))
این تفنگهای فنری ترک مشکل اساسی توی طراحی دارند

آقاي بسطامي همينجوري كه نميشه چيزي رو گفت.
تفنگهاي رنجر نسبت به قيمتشون مي ارزند.رنجر 80 ايكس قيمتش حدود 420 تومن هست.ولي اگه گاموي قنداق چوبي بخواي بخري قيمتش بالاي 600 هست.
رنجر خوبيش اينه كه كپ فلزيه و مثل شادو كپ پلاستيكي نيست.يكي از بچه هاي همين سايت شادو 1000 داره كه يه بار از دستش مي افته و كپ تفنگش ميشكنه ولي رنجر ديگه اينجوري نيست.اوناييم كه اينقدر از رنجر مينالند اگه مثل من تيونش كرده بودند اين بلاها سرشون نمي اومد.آخه از واشر سرپيستوني كه مكش نداره چه انتظاري ميشه داشت؟ همون واشر رو اگه بندازي روي ديانا 350 شرط ميبندم يه بسته نزدي باهاش دسته پيستونش از جا در مياد و همچنين مشكلاتي ديگر....
تفنگهاي رنجر آلياژ خوبي دارن.فشار زيادي براي كوك كردن رنجر 125 يا 135 بايد بياري.اگه آلياژ حوبي نداشت لوله اش به طرف پايين خم ميشد.مثل كرال كاناس خودم كه فنر ديانا 350 انداختم روش و تا مدتي كار كرد.بعدش يه واشر بهش انداختم كه كمي سفت توو سيلندر حركت ميكرد.پس از زدن چند تا ساچمه لوله تفنگ به طرف پايين خم شد.Khansariha (367)
من نمايندگي رنجر رو ندارم ولي دوست ندارم بيجهت توو سر برندي زده بشه.آدم وقتي ميتونه قاطع نظر بده كه تجربه استفاده از هر دو تفنگ رو داشته باشه.

(2014-04-25 01:54 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(این معرفی کاملا تجربه شخصی دوستمون بوده و تیونی که ایشون روی این مدل هاتسان انجام داده اند)

ممنون دوست عزيز.Khansariha (8)ميخواستم توو اين سايت هم معرفيش كنم كه شما زحمتش رو كشيدي.فقط به يه مورد اشاره نكردي كه اونم سفتي ماشه بود.تفنگهاي فنري رنجر ماشه شون كمي سفته و نميشه اين ايراد رو ناديده گرفت.
در مورد گروپ هم بايد بگم كه اگه از ساچمه 8.44 گرين استفاده ميكردم بي شك گروپ بهتري ميداد.آخه 7.33 گرين كمي سبكه و باد و... بيشتر روش تاثير ميذاره.
در كل اگه واشر سر پيستون خوبي براش تهيه بشه : تفنگ بدي نيست.لوله فنرش هم بايد عوض بشه كه توضيحاتش رو داديد.
قبلا" هم گفته بودم كه تفنگهاي رنجر به درد تازه كارها كه با مكانيزم تفنگ آشنا نيستند نميخوره.(درد سر باز كردن و تعويض واشر و لوله فنر) كه البته براي يه آدمي كه سر از اين چيزا در مياره كار سختي نيست.
با توجه به پست های اخیر و معرفی مدل 80 هاتسان ، تجربیات خودم رو از استفاده از مدل 80 ایکس اینجا بیان می کنم.
از آنجایی که اقدام به تهیه پی سی پی هایی با کالیبر های 22. و 177. کرده بودم و همینطور فروش دیانا 52 کالیبر 4.5 خودم ، نیاز به یک سلاح فنر پیستون کمرشکن داشتم که بتونم برای تیراندازی تفریحی ازش استفاده کنم و در ضمن هزینه زیادی هم نمی خواستم برام داشته باشه! به طور تبع بهترین گزینه گامو شادو 1000 کالیبر 4.5 بود که سلاحی سبک ، با لود آسان و دقت متوسط به بالا بوده و در صورت استهلاک نیز قابلیت تعمیر و نگهداری خوبی داشت. بین تایپیک های فروش سایت رو که چک کردم مدل 80 ایکس هاتسان متعلق به کاربر عزیز khoramdin نظر من رو جلب کردش ! قنداق چوبی ، ظاهر زیبا ، کالیبر 4.5 بودنش و همینطور تیون انجام شده بر روی آن رغبت من رو برای خریدش با قیمت 350 هزار تومان بیشتر کرد(در نظر داشتم یک گامو هانتر 440 خریداری کنم). قبلا تجربه فنرپیستون هاتسان در مدل استرایکر 1000 کالیبر 5.5 رو داشتم و خاطره لگدهای آن هنوز روی گونه های مبارک رو نوازش میده Khansariha (219) ، بعد از تماس و صحبت با جعفر عزیز اقدام به خرید این مدل کردم .
همانطور که در معرفی اخیر از این مدل دیدید ، به طور کلی فنری های هاتسان از قسمت واشر سرپیستون ، لول فنر و ماشه سفتی که داره رنج می بره و اصلا مناسب یک نفر که می خواد تیراندازی با سلاح بادی رو شروع کنه نیستش ! Khansariha (226)
خوشبختانه با تیونی که آقا جعفر در قسمت واشر سریستون و لول فنر انجام داده بودند عملکرد سلاح بهتر شده و مشکلات لگد و ارتعاش زیاد آن تا حدود زیادی رفع شده بود. وقتی بسته به دستم رسید با بسته بندی بسیار خوب آن مواجه شدم که حتی خود هاتسان شعبه آمریکا نیز همچین بسته بندی رو ارایه نخواهد کرد. Khansariha (8)
سلاح بسیار تمیز بود و اگر جای پیچ گوشتی روی پیچ ها رو حدف می کردید از نظر ظاهری با آک تفاوتی نداشت. در وهله اول سریع به خانه پدری رفته و مکانی برای تست قدرت و دقت آن درست کردم که نتایج آن به شرح زیر می باشد:
با توجه به اینکه دوربین مناسبی در اختیار نداشتم از دوربین نورکونیا 3-9*32 یکی از دوستان به صورت موقت استفاده کردم :
[تصویر: 13993125944.jpg]
نیز برای تست دقت و صفر کردن دوربین از ساچمه فوق محبوب خودم یعنی گاموپرومگنوم استفاده کردم که دو نوع آن را در اختیار داشتم ، یکی از جدیدی های بازار -دوربین با این ساچمه صفر شده - و دیگری که مقدار کمی داشتم از قدیمی تر ها که پارسال خریداری شده بود. همینطور دو نوع جی اس بی اگزاکت دیابلو و اگزاکت آر اس سفارش هاستان نیز استفاده کردم.
شروع گروپ گیری با سری جدید پرومگنوم ها (تعداد شات ها در همه گروپ ها 5 شات بوده و از ساپورت و تکیه گاه استفاده شده است ):
[تصویر: 13993136912.jpg]

گروپ بعدی با جی اس بی اگزات آر اس :
[تصویر: 13993136914.jpg]

برای بار سوم از ساچمه های گامو پرومگنوم قدیمی تر (سری هایی که داخل دامنه شفاف تر و کثیفی بیشتری داشته و فیت داخل لوله می رفت) اسفاده شد :
[تصویر: 13993136913.jpg]

اما گروپ چهارم مربوط به جی اس بی اگزاکت دیابلو 8.44 گرینی بودش که نتیجه خوبی داشت :
[تصویر: 13993136911.jpg]

شات بیرونی مربوط به خطای لرزش دست و کشیدن ماشه توسط خودم بودش ! (مشکل سفتی ماشه آن ایجاد خطا می کنه )

دوستمون آقا جعفر مثل اینکه با ساچمه گامو تی اس 10 نتایج خوبی داشته که متاسفانه من دسترسی به این ساچمه رو نداشتم. بعد از تهیه دوربین برای این سلاح یکبار دیگه با دوربین لیپرز 3-9*40 گروپ گیری شد :
ساچمه JSB Exact rs by hatsan :
[تصویر: 13993125932.jpg]

ساچمه پرومگنوم :
[تصویر: 13993167221.jpg]

با توجه به پرت زدن 2 ساچمه در گروپ قبلی پرومگنوم ، یک بار دیگه با همون ساچمه ها گروپی دیگر ایندفعه با 7 شات گرفتم :
[تصویر: 13993125933.jpg]

سکه 10 ریالی رو حال می کنید. اندازه سکه هم قد سکه های 100 تومنی الان هستش Khansariha (219)
طی تیراندازی عمده مشکلی که کمی آزار دهنده بود سفتی ماشه آن بود-کشیدن ماشه نیروزی زیادی لازم داشت و آزاد کردن بیشتر پیچ تنظیم آن منجر به عدم تیراندازی ایمن آن می شد- که نسبت به روز اول بهش عادت کردم ولی خوب برای کسی که با ماشه ای مثل سری های T06 دیانا کار کرده باشه ، تیراندازی با این ماشه ها سخت خواهد بود. همینطور اگر تیون فنر هم می شد به نظر خودم باز دقتی بهتر از الان خواهد داشت. نکته جالب در پرومگنوم ها هم پرت زدن 1 تا 2 ساچمه در هر گروپ بود که این هم با توجه به عدم سورت و دستچین نشدن ساچمه زیاد دور از انتظار نیست. البته ساچمه هایی که سفت تر (به اصطلاخ فبت می ره داخل لوله ) در لوله جایگذاری می شدند دقت بیشتری نسبت به ساچمه هایی که شل تر بودند داشتند. این مورد در رابطه با ساچمه 8.44 صادق نبود و دقت خوبی با این سلاح داشت. جی اس بی اگزاکت آر اس با توجه به سبکی و همینطور فنر پرقدرت این مدل حرفی برای گفتن نداشت. در سری بعد تونستم از ساچمه های ts10 و نخجیر آمل و الماس هم استفاده می کنم.
از اساتید و دوستان دیگر می خوام که نظر خودشون رو درباره این پست و تجربه بنده ارایه کنند و راهنمایی لازم رو داشته باشند.
با تشکر Khansariha (8)
[تصویر: 13993125931.jpg]
دوست گرامی salaedin سلام.
به نظر شما این هاتسان 80 تیون شده بهتر عمل میکنه، یا شادو 1000؟ چه از نظر دقت و چه از نظر کیفیت و دوام و همچنین قدرت.
در ضمن جنس واشر سر پیستون که فرمودید تراشیده شده از چه جنسی است؟ و یا مال چه تفنگی است؟
ممنون میشم زحمت پاسخ را بکشید.
باز هم سلام
تفاوت عملی نوع فنری با ورتکس آن چیست؟ آیا تفاوت فاحشی بین عملکرد فنر و پمپ وجود دارد؟
با تشکر از اساتید
(2014-05-11 06:22 PM)partizan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گرامی salaedin سلام.
1- به نظر شما این هاتسان 80 تیون شده بهتر عمل میکنه، یا شادو 1000؟ چه از نظر دقت و چه از نظر کیفیت و دوام و همچنین قدرت.
2- در ضمن جنس واشر سر پیستون که فرمودید تراشیده شده از چه جنسی است؟ و یا مال چه تفنگی است؟
ممنون میشم زحمت پاسخ را بکشید.
باز هم سلام
3- تفاوت عملی نوع فنری با ورتکس آن چیست؟ آیا تفاوت فاحشی بین عملکرد فنر و پمپ وجود دارد؟
با تشکر از اساتید
کاربر عزیز partizan ، اگر 2 صفحه اخیر این تایپیک رو مطالعه کرده باشید در جواب دوستمون bastami هم ذکر کردم که هدف از این ریویو صرفا یک نگاه واقع بینانه و تحقیقی و جدید و بدون بدبینی به این محصول هاتسان بود و قصد مقایسه اون با فنرپیستون دیگه ای مثل گامو شادو 1000 نداشتم !!!!
ولی بیشتر دوستان وقتی با سلاحی جدید و یا اطلاعاتی جدید مواجه می شوند اولین کار مقایسه ذهنی آن با سلاحی که براشون معیار هستش می کنند.
برای مقایسه دو سلاح باهم از بابت نقطه نظراتی که گفتید ، این امر نیازمند ایجاد شرایط تست مساوی با تجهیزات اولیه شوتینگ می باشد.
ولی به صورت مقایسه ای بنا بر تجربه ای که در کار با این دو سلاح یعنی هاتسان مدل 80 و گامو شادو هزار کسب کردم توضیحاتی به شرح زیر رو می دم :
1- سئوال نخست شما ، اینکه هاتسان مدل 80 که تیون قطعات برای افزایش کیفیت و کارایی شده بهتر از شادو عمل می کنه !؟ از نظر من هر دو مزایای خودشون رو دارند :
- دقت : به تبع کنترل راحت تر شادو 1000 نسبت به هاتسان که لگد بیشتری در مقابل لگد متوسط شادو 1000 داره بهتر بوده ولی ملزم یک گروپ گیری و تست دقت در شرایط مساوی برای یک مقایسه عملی و علمی است.
- کیفیت و دوام : کیفیت گامو شادو 1000 که استاندارد بالاتری از نظر قطعات و نیز تجربه بیشتر کمپانی سازنده آن به نسبت هاتسان را دارد ، بالاتر بوده ولی به صورت کاملا منصفانه می گم : کیفیت هاتسان در رنج قیمتی خود و نیز تولید منطقه ای خوبه !
- قدرت : کاملا مشخص هست که هاتسان مدل 80 به واسطه داشتن پیستون و سیلندر بزرگ تر و همچنین فنر بلندتر نسبت به شادو 1000 قدرت بیشتری داشته ولی برای استفاده بهینه از این قدرت نیاز به حداقل تیون انجام شده به مانند همین تیون دوستمون khoramdin داره ولی شادو 1000 بعد از به آرامش رسیدن فنر تا موقع استهلاک آن ، قدرت و دقت خودش رو حفظ می کنه گرچه در ریویوهایی دیدم که دقت آن را متوسط به پایین قرار داده اند ولی دقت و قدرت متوسط به بالایی در میان ایرگان های هم رده خودش داره !
3- اما تفاوت سری های ورتکس -یا همون gas ram و یا نیترو پیستون- با نوع فنر پیستون آنها : متاسفانه من تا حالا تجربه ای در استفاده از نیتروپیستون ها نداشته ام (علاقه ای بهشون ندارم Khansariha (226) ) و اطلاعات زیادی هم در موردشون و نوع عملکرد تولیدات نیترو پیستون کمپانی هاتسان ندارم

در آخر این رو می تونم بگم برای تیراندازان تازه کار ، کسایی که هدفشون فقط ساچمه گذاری و شلیک بدون تفکر و دقت هستش -فقط می خوان هدفگیری و تفریح کنند و نیاز به سلاح سبک و کاراتر و راحت تری دارند - این سلاح رو پیشنهاد نمی کنم.
در صورتی که وقت و امکانش بود این سلاح رو با مدل شادو 1000 که هنوز 1000 تا ساچمه نزده (فنرش سرحاله و خریابی نداشته -همه چیش فابریک خودش هستو متعلق به دوستم ) مقایسه ای در زمینه قدرت و دقت در محدوده تیراندازی تفریحی حداکثر 30 متر می کنم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع