انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اجاق های مسافرتی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
فندک زیپوی معمولی تو هوای سرد معمولی دو سه درجه زیر سفر هم کار نمی کنه. با تکون دادن هم درست نمی شه چون بنزین پنبه درون مخزن رو آغشته می کنه و تکون دادن تاثیری نداره. تنها راهش گرم کردن فندک با دسته که اونم هم خیلی موثر نیست. بارها امتحان کردم. مدل کبریتیش رو امتحان نکردم. فکر کنم فیتیل یا قسمت شبیه کبریت مستقیم داخل بنزین قرار می گیره. اگه اینطور باشه احتمالا مشکل فندک ها رو نداشته باشه.
(2013-01-30 05:08 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا ارش
من از این مدل ندارم از اون مدلای ساده دارم.این مدل را هم اوایل امسال یا سال پیش مشهد دیدم اما نگرفتم.(البته اگه دوباره ببینم میگیرم که همه مدل فندکی داشته باشم)
فندک کوره ای ها(همون اتمی ها)هم تا حالا منو هیچ جا لنگ نزاشته.زیاد نمونه 3 شعله داشتیم اما مال خودم را زدم پوکوندم و تا الان نشده دوباره بخرم و یه 2،3 سالی هست بودن 3 سعله هستم.هرچند برای اتش درست کردن از فندک پیکنیکیم استفاده میکنم که تا 1300 درجه سانتی گراد حرارت تولید میکنه که اونم متاسفانه بعد از یک عمر کار کردن داره خراب میشه.
برای ژل اتش زنه هم اگه کسی کار باهاش را بلد نباشه سخته ولی اگه بلد باشه اسونه.
الان دو تا چراغ بنزینی هم دارم یکی ایرانی و یکی سوئدی.Khansariha (8)
سلام عزیز
البته این آخری رو به عنوان فندک نمی شناسن. حداقل کوهنوردها بهش کبریت می گن. خیلی خوبه که فندکتون تا حالا دستتونو توی پوست گردو نگذاشته اما راستشو بخوایید نمی دونم تا حالا توی چه شرایط آب و هوایی خرابی گیر کردین؟ راستش من خودم به شخصه هیچ وقت از اینها نداشتم ولی دوستانم راضی نبودن. البته در اینکه شعله داغی ایجاد می کنه شکی نیست و صحبت سر اینه که آیا در شرایط بد جوی اصلا روشن می شه که بخواد شعله داغ داشته باشه یا نه؟

(2013-01-30 05:43 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فندک زیپوی معمولی تو هوای سرد معمولی دو سه درجه زیر سفر هم کار نمی کنه. با تکون دادن هم درست نمی شه چون بنزین پنبه درون مخزن رو آغشته می کنه و تکون دادن تاثیری نداره. تنها راهش گرم کردن فندک با دسته که اونم هم خیلی موثر نیست. بارها امتحان کردم. مدل کبریتیش رو امتحان نکردم. فکر کنم فیتیل یا قسمت شبیه کبریت مستقیم داخل بنزین قرار می گیره. اگه اینطور باشه احتمالا مشکل فندک ها رو نداشته باشه.

می تونین فندک رو در جیب بغل (داخل کت) بگذارید که هیچ وقت اونقدر سرد نشه. در مورد انواع کبریتی هاش بله حق با شماست. فتیله کاملا به بنزین آغشته می شه و تحت بدترین شرایط هم معمولا روشن می شه.
(2013-02-01 02:20 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-30 05:08 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا ارش
من از این مدل ندارم از اون مدلای ساده دارم.این مدل را هم اوایل امسال یا سال پیش مشهد دیدم اما نگرفتم.(البته اگه دوباره ببینم میگیرم که همه مدل فندکی داشته باشم)
فندک کوره ای ها(همون اتمی ها)هم تا حالا منو هیچ جا لنگ نزاشته.زیاد نمونه 3 شعله داشتیم اما مال خودم را زدم پوکوندم و تا الان نشده دوباره بخرم و یه 2،3 سالی هست بودن 3 شعله هستم.هرچند برای اتش درست کردن از فندک پیکنیکیم استفاده میکنم که تا 1300 درجه سانتی گراد حرارت تولید میکنه که اونم متاسفانه بعد از یک عمر کار کردن داره خراب میشه.
برای ژل اتش زنه هم اگه کسی کار باهاش را بلد نباشه سخته ولی اگه بلد باشه اسونه.
الان دو تا چراغ بنزینی هم دارم یکی ایرانی و یکی سوئدی.Khansariha (8)
سلام عزیز
البته این آخری رو به عنوان فندک نمی شناسن. حداقل کوهنوردها بهش کبریت می گن. خیلی خوبه که فندکتون تا حالا دستتونو توی پوست گردو نگذاشته اما راستشو بخوایید نمی دونم تا حالا توی چه شرایط آب و هوایی خرابی گیر کردین؟ راستش من خودم به شخصه هیچ وقت از اینها نداشتم ولی دوستانم راضی نبودن. البته در اینکه شعله داغی ایجاد می کنه شکی نیست و صحبت سر اینه که آیا در شرایط بد جوی اصلا روشن می شه که بخواد شعله داغ داشته باشه یا نه؟

سلام
احتمال داره دوستانتون نمونه های تک شعله را داشته باشن،این نمونه ها زود جرقه زنش خراب میشد.
فندک پیک نیکی هم یه جورایی برای کارای نیمه صنعتی هست و به خاطر مخزن بزرگش بهش پیک نیکی میگن.و البته انژکتور بزرگتری هم داره.و حرفه ای تر هست(میتوانید مقدار هوا را تنظیم کنید)من خودم باهاش یه منقل چوب را ذغال میکردم.و یا اگه موتور خانه خواموش میشد بعضی مواقع با این روشنش میکردیم.
یه سوال برام پیش امد:به چراغ بنزینی میگن کبریت؟؟؟
Khansariha (8)
چند شعله اش رو نمی دونم راستش. بحث خراب شدن جرقه زن در میون نبود. می گفتن توی هوای خراب جرقه نمی زنه. وقتی هوا خراب نباشه مشکلی نداره. یعنی یا خراب نیست و کارآیی نداره و یا اگرم خرابه, خرابیش موقته. به هر حال چیزی که ازش انتظار داشتن (روشن کردن آتش) رو برآورده نساخته بود. موضوع به یک مورد هم محدود نمی شد.

وجه تسمیه اش هم بخاطر شباهت نوع استفاده اون با کبریته که هر دو کنار جعبه کشیده می شن و روشن می شن و شعله موقتی ایجاد می کنن. به هر حال اینها یقینا چراغ که نیست. اگه بخواییم درست بگیم شاید نوعی مشعل خود افروز باید باشه.
اين فندك هاي پيك نيكي چي هستند؟يشه يه عكس ازش بذاريد؟
(2013-02-01 05:40 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند شعله اش رو نمی دونم راستش. بحث خراب شدن جرقه زن در میون نبود. می گفتن توی هوای خراب جرقه نمی زنه. وقتی هوا خراب نباشه مشکلی نداره. یعنی یا خراب نیست و کارآیی نداره و یا اگرم خرابه, خرابیش موقته. به هر حال چیزی که ازش انتظار داشتن (روشن کردن آتش) رو برآورده نساخته بود. موضوع به یک مورد هم محدود نمی شد.

وجه تسمیه اش هم بخاطر شباهت نوع استفاده اون با کبریته که هر دو کنار جعبه کشیده می شن و روشن می شن و شعله موقتی ایجاد می کنن. به هر حال اینها یقینا چراغ که نیست. اگه بخواییم درست بگیم شاید نوعی مشعل خود افروز باید باشه.

عجیبه!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
خدا را شکر تا حالا به این موارد برنخوردیم.حتی توی باد و سرما.
منظورم چراغ بنزینی هست،همونایی که مخزن داره و کوهنوردا ازش استفاده میکنن.
خدارا شکر سوئدیه عالی کار میکنه با این که قدیمی و شیرش دسته نداره اما بازم عالیه.
اون ایرانی هم مفت نمیارزه،امروز امدم روشنش کنم دیدم که از بقل شیرش نشتی داره،خدا به خیر گذشت الان زندم.انداختمش کنار.تازه اون قدر سنگین هست که خدا میدونه اما سوئدیه سبک هست.
اینم تصاویری از اون ایرانیه(البته از اینترنت گرفتم و مال خودم نیست)
ماندم اون طرف چه جوری جرعت داشته اینو روشن کنه!!!Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
[تصویر: attachment.php?attachmentid=10804&d=1254634128]
[تصویر: attachment.php?attachmentid=10803&d=1254634109]
(2013-02-01 10:16 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا رضا
یادمه اون موقع به اینا برای این میگفتن پیک نیکی چون فقط مخزن بزرگی داشت،نه این که برای پیک نیک استفاده بشه.
من خودم این نمونه را دارم البته بعد از 7،8 سال کار کردن خراب شده و باید دوباره یکی بگیریم.(تصاویر از سایت خودش هست)
[تصویر: torch_b.jpg]
[تصویر: ceramic_protector_board.jpg]
(2013-02-01 01:43 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-01 05:40 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عجیبه!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
خدا را شکر تا حالا به این موارد برنخوردیم.حتی توی باد و سرما.
منظورم چراغ بنزینی هست،همونایی که مخزن داره و کوهنوردا ازش استفاده میکنن.
خدارا شکر سوئدیه عالی کار میکنه با این که قدیمی و شیرش دسته نداره اما بازم عالیه.
اون ایرانی هم مفت نمیارزه،امروز امدم روشنش کنم دیدم که از بقل شیرش نشتی داره،خدا به خیر گذشت الان زندم.انداختمش کنار.تازه اون قدر سنگین هست که خدا میدونه اما سوئدیه سبک هست.
اینم تصاویری از اون ایرانیه(البته از اینترنت گرفتم و مال خودم نیست)
ماندم اون طرف چه جوری جرعت داشته اینو روشن کنه!!!Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
[تصویر: attachment.php?attachmentid=10804&d=1254634128]
[تصویر: attachment.php?attachmentid=10803&d=1254634109]

اگر دنبال اجاق گاز سبک هستید از این مدلها بهتون پیشنهاد می کنم که یه کپسول سبک به یک سرشعله کوچک و سبک وصل می شن. کپسولهاش هم مدل Kovea توی بازار هست و هم چینی و هم ایرانی. فرقی هم باهم ندارن. اما سرشعله ها مهم هستند. سرشعله کوچک هم مدل Kovea توی بازار پیدا می شه و هم Primus هم کپی های چینی.

[تصویر: kovea_fireman_stove.jpg]

(2013-02-01 01:43 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-01 10:16 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا رضا
یادمه اون موقع به اینا برای این میگفتن پیک نیکی چون فقط مخزن بزرگی داشت،نه این که برای پیک نیک استفاده بشه.
من خودم این نمونه را دارم البته بعد از 7،8 سال کار کردن خراب شده و باید دوباره یکی بگیریم.(تصاویر از سایت خودش هست)
[تصویر: torch_b.jpg]
[تصویر: ceramic_protector_board.jpg]

اینا الان چقدر قیمت دارن؟ برای لحیم کاری استفاده می شه؟
من وقتی از اینا خریدم به اسم پریموس خریدموهمه کاری هم میکنه خیلی سریع چوب رو آتش میزنه حتی نم دار. برای برشته کردن
گوشت خیلی کار آمده.زغال رو خیلی سریع سرخ میکنه. تو کله پزی ها هم ازش استفاده میشه البته بزرگترشو برای سوزوندن مو.
قیمت ها هم از 20 هزار تومان تا 100 هزار تومان هست .ولی یه چیزی که به کار گمپینگ بیاد همون قیمت 30 هزاره.
اینم عکس یکی از اون خوشگلاش
[تصویر: 13597554601.gif]
تهران از کجا می شه تهیه کرد؟
بهترین جا وارزون تری جا بازار مولوی. قسمت سیگار فروش ها و فندک فروش ها. البته الان تنوع بسیار زیادی دارن.
این مغازه های سیکار فروشی تو سطح شهر هم دارن که قیمت هاشون از لوازم فروشی های گمپینگ خیلی پایین تره.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع