انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز درباره ی چوک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
سلام، این تفنگ 5 تیره و یه مدل چوک خاص داره که خیلی کم هست، شبیه به چوک بایکال ولی رزوه درشت تره، از ترکیه مارک armsan اصلی رو آوردن. خیلی چوک با کیفیتی هست و ست 5 تایی. فقط این مدل حدود 4 میل بلندتره که بیرون میمونه. تعمیر کار میتونه کوتاهش کنه، ولی خواستم ببینم اگر مشکلی نداره الکی هزینه نکنم و دستش نزنم
(2019-10-10 07:56 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام، این تفنگ 5 تیره و یه مدل چوک خاص داره که خیلی کم هست، شبیه به چوک بایکال ولی رزوه درشت تره، از ترکیه مارک armsan اصلی رو آوردن. خیلی چوک با کیفیتی هست و ست 5 تایی. فقط این مدل حدود 4 میل بلندتره که بیرون میمونه. تعمیر کار میتونه کوتاهش کنه، ولی خواستم ببینم اگر مشکلی نداره الکی هزینه نکنم و دستش نزنم

چوک اینترنال هستش اگه بیرون میمونه به هیچ عنوان استفاده نکن
ممنون از راهنماییت آقا سینا، با اسلحه فروش و تعمیرکار صحبت کردم، گفتن چوک بعد از یه مدت خراب میشه موردی واسه تفنگ پیش نمیاد، شما نظرتون چیه، خطری واسه تفنگ داره، چون میتونه برام کوتاه کنه تعمیرکار. ممنون میشم راهنمایی کنید
(2019-10-10 10:06 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماییت آقا سینا، با اسلحه فروش و تعمیرکار صحبت کردم، گفتن چوک بعد از یه مدت خراب میشه موردی واسه تفنگ پیش نمیاد، شما نظرتون چیه، خطری واسه تفنگ داره، چون میتونه برام کوتاه کنه تعمیرکار. ممنون میشم راهنمایی کنید

من خودم به شخصه هیچ وقت چنین کاری رو انجام نمیدادم ضمنا چوک مورد نظر شما با قطر بیرونی اندازه گذاری شده حالا اگه بخوان قسمت اضافی که بیرون میمونه رو ببرین دیگه اندازه ها همه بهم میخوره سر هر چوک با یه استانداردی تنگ شده
تعمیرکارا هرکدوم حرفی میزنن ولی خدایی نکردا اگه مشکلی برای شما یا لوله تفنگ پیش بیاد ایا جوابگو هستند مطمعنا خیر
در ضمن اگه چارپاره و اسلاگ نزنید هیچ وقت چوک تفنگتون خراب نمیشه
با سلام چند روز پیش اگه دوستان یادشون باشه پترن گرفتم تفنگم با چوک۲ اکسترنال پایین زده بود امروز با چوک اینترنال شماره ۲ پترن گرفتم خیلی عالی بود حالا نمیدونم تمام چوکای اکسترنال پایین میزنن یا چوک من مشکل داشته اکه واصه کسی از دوستان هم این مشکل پیش اومد خبرش بدین ببینیم همه اکسترنالها به همین شکل هستن
(2019-10-11 10:58 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام چند روز پیش اگه دوستان یادشون باشه پترن گرفتم تفنگم با چوک۲ اکسترنال پایین زده بود امروز با چوک اینترنال شماره ۲ پترن گرفتم خیلی عالی بود حالا نمیدونم تمام چوکای اکسترنال پایین میزنن یا چوک من مشکل داشته اکه واصه کسی از دوستان هم این مشکل پیش اومد خبرش بدین ببینیم همه اکسترنالها به همین شکل هستن

سلام، من مدتی دنبال چوک میگشتم توی تمام اسلحه فروشی‌ها و بعضی از سایت‌ها، توی فروشگاه‌ها جوکهای اینترنال اصلی و با کیفیت بالاتر بیشتر بود، چوک های اکسترنال اکثرا فیک و بی کیفیت بودن. شاید دلیلش همین باشه.
(2019-10-10 10:30 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-10-10 10:06 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من خودم به شخصه هیچ وقت چنین کاری رو انجام نمیدادم ضمنا چوک مورد نظر شما با قطر بیرونی اندازه گذاری شده حالا اگه بخوان قسمت اضافی که بیرون میمونه رو ببرین دیگه اندازه ها همه بهم میخوره سر هر چوک با یه استانداردی تنگ شده
تعمیرکارا هرکدوم حرفی میزنن ولی خدایی نکردا اگه مشکلی برای شما یا لوله تفنگ پیش بیاد ایا جوابگو هستند مطمعنا خیر
در ضمن اگه چارپاره و اسلاگ نزنید هیچ وقت چوک تفنگتون خراب نمیشه

سلام. ممنون از راهنماییتون، تعمیرکار چوک رو از بالا کوتاه نمیکنه، فاصله پایین رزوه چوک تا پایین چوک که داخل نشیمنگاه توی لوله میشینه بیشتر از چوک فابریک تفنگه که اگر بخوام کوتاهش کنه حدود 3 میل از اونجا کوتاه میکنه. ولی بعضیا میگن مهم نیست، تا نظر اساتید چی باشه
نقل قول :سلام. ممنون از راهنماییتون، تعمیرکار چوک رو از بالا کوتاه نمیکنه، فاصله پایین رزوه چوک تا پایین چوک که داخل نشیمنگاه توی لوله میشینه بیشتر از چوک فابریک تفنگه که اگر بخوام کوتاهش کنه حدود 3 میل از اونجا کوتاه میکنه. ولی بعضیا میگن مهم نیست، تا نظر اساتید چی باشه
سلام صبح دوستان بخیر
چوک قطعه ظریف و دقیقی هست که باید رزوه ها و قسمت انتهای چوک که داخل لوله میشینه کاملا فیت باشه با اسلحه
من تو چوک های خودم چشمی که نگاه کردم موقع بسته شدن روی اسلحه جدا از اینکه لبه های داخلی کاملا فیت میشه با انتهای چوکخور لول قطر داخلی انتهای چوک بیشتر از قطر لوله ی اسلحه اس حالا چشمی اینطور دیده میشه
جدا از اینها خیلی موارد دیگه هم میتونه مشکساز بشه که من و شاید خیلی از عزیزان دیگه اطلاع نداشته باشیم چه دلیل داره ادم سری درد نمیکنه رو دستمال ببنده؟
من خودم به شخصه اگه تو کشور دیگه بودم یا شرایط خرید اسلحه متفاوت بود مطمینم تابحال چند تا اسلحه خراب میکردمKhansariha (266)
ولی با این اوضاع جای ریسک نمیمونه و ادم باید کمال احیتاط رو در نگهداری وسیله داشته باشه
گاها پیش میاد اتفاقی که میوفته ربطی به تغیراتی که ما ایجاد کردیم نداره ولی همیشه ادم خودشو مقصر میدونه بابت اون تغییر
امیدوارم تونسته باشم پشیمونتون کنم
موفق باشید
نقل قول :با سلام چند روز پیش اگه دوستان یادشون باشه پترن گرفتم تفنگم با چوک۲ اکسترنال پایین زده بود امروز با چوک اینترنال شماره ۲ پترن گرفتم خیلی عالی بود حالا نمیدونم تمام چوکای اکسترنال پایین میزنن یا چوک من مشکل داشته اکه واصه کسی از دوستان هم این مشکل پیش اومد خبرش بدین ببینیم همه اکسترنالها به همین شکل هستن
سلام
وللا من تجربه ای از چوک های فیک و مختلف داشتم در مورد چوک بایکال
یه دست 5 تایی چوک اینترنال گرفتم که کاملا فیک بود همون موقع چند سال پیش از همه پترن گرفتم چند تا از همون چوک های فیک عالی بود پترنشون
فقط بعد از مدتی چوک فول لبه داخلیش کمی دفرمه شده بود و به همین خاطر چوک های غیر اصل رو گذاشتم کنار و استفاده نکردم
احتمالا الیاژ مناسبی ندارند وگرنه از لحاظ دقت معقول بودند
در مورد چوک اکسترنال خیر نباید پایین بزنه
من حدود 30 تا فشنگ انداختم تو همین فاصله که چوک اکسترنال بستم و خیلی راضیم متاسفانه فرصت نشده پترن بگیرم هر چند با این قیمت فشنگ ادم دلش نمیاد چهار تا تیر برا دل خودش بندازه
تنها مشکلی تابحال با چوک اکسترنال داشتم لبه های اچار خور چوک قاتل صندلی ماشین هست
(2019-10-11 10:58 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام سینا جان
جالب بود تجربه ت
چون من هردو تا رو خیلی امتحان کردم اصلا پایین زدنی در کار نبود
خودم رو اسلحه م فول و ایمپرو مودیفاید رو دارم همون یک و دو
و تو هوا زنی و شکار خیلی عالی هستند
و تجربه ای که دارم اینه که چوک های اکسترنال به دلیل طول بلند تر زاویه ی تنگ شدنشون کمتره و پترنشونمنظم تر و بهتر هست

یه تجربه ی دیگه هم که جالبه براتون بگم اینه که از فاصله ی هشتاد متری با چوک سه و لول اضاف کن به کارتن تیر انداختیم بیست و پنج تا برخورد داشت
بدون لول اضاف کن همون فشنگ همون چوک سه چهل و شیش تا برخورد داشت
سلام آقا حمید،ابعاد کارتن چند بود؟
سلام جناب سامانی
ممنون از راهنماییتون، 100 درصد حق با شماست و توی این مساله که نباید چوک و تجهیزات اینچنینی رو دستکاری کرد هیچ بحثی نیست. ولی مشکل اینجاست که به دلیل کمبود اسلحه و تجهیزات وفقر شدید در این زمینه تو کشور ما مشکلات اینجوری پیش میاد. من توی استان فارس و کهکیلویه و خوزستان فروشگاهای اسلحه فروشی شهرهای شیراز و یاسوج و اهواز و بهبهان و... رو گشتم و چوک این اسلحه گیرم نیومد و روی خودشم فقط چوک سیلندر بود و صاحب قبلیش چون اصلا از تفنگ استفاده نمی‌کرده دو تا چوک دیگه رو گم کرده. تهران هم دوستانم دنبالش رفتن. بالاخره یه نفر ازترکیه این چوک رو آورد، ولی نمونه همراهش نبود، و به من اطمینان داد خودشه. مارک چوک هم armsan هست. وقتی آورد رزوش خودش بود و راحت بسته شد و نشیمنگاهشم فیت بود. ولی دیدیم از چوک خودش 4 میل بلندتره. گفتم حالا هروقت رفتم تهران میگردم نمونشو پیدا میکنم. این چوک رو هم با قیمت بالا (520) تومن واسه 5 عدد با آچار مخصوص گرفتم که با این چوکهای تو بازار فرق داره. واسه همین از اسلحه فروشها و تعمیرکارسوال کردم و گفتن که ازش استفاده کنم. الان که شما اساتید میفرمایید خطرناکه دیگه جرات نمیکنم. ممنون از راهنماییتون.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع