انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز درباره ی چوک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
با عرض سلام خدمت دوستان
در سلاحهای چوک متحرک اگه در اثر استفاده طولانی چوک معیوب بشه اون رو عوض میکنن.سوال من اینه که در سلاحهای چوک ثابت مثل تک لول روس یا نخجیر اگه سر لوله به مرور زمان در اثرشلیک زیاد نازک تر از حالت استاندارد بشه باید چه کرد؟اصلا این اتفاق در چوک ثابت رخ میده یا نه؟ممنون .
در صورتی که لول سلاح مرغوب نباشه و از فشنگ های چهار پاره و سارژ بالا به تعداد زیاد استفاده نمایید. لول کم کم مستهلک شده و چوک سلاح از بین میرود. فکر نمیکنم لول قابلیت این اصلاح داشته باسد و ارزش چندانی هم این کار ندارد. Khansariha (8)
(2015-08-22 09:42 AM)omidmirzayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان
در سلاحهای چوک متحرک اگه در اثر استفاده طولانی چوک معیوب بشه اون رو عوض میکنن.سوال من اینه که در سلاحهای چوک ثابت مثل تک لول روس یا نخجیر اگه سر لوله به مرور زمان در اثرشلیک زیاد نازک تر از حالت استاندارد بشه باید چه کرد؟اصلا این اتفاق در چوک ثابت رخ میده یا نه؟ممنون .

(2015-08-22 10:46 AM)smostafam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در صورتی که لول سلاح مرغوب نباشه و از فشنگ های چهار پاره و سارژ بالا به تعداد زیاد استفاده نمایید. لول کم کم مستهلک شده و چوک سلاح از بین میرود. فکر نمیکنم لول قابلیت این اصلاح داشته باسد و ارزش چندانی هم این کار ندارد. Khansariha (8)

قطر داخلی چوک فول 17/5 میله وچوک سیلندر 18/5 یعنی 1 میل اختلاف حالا تفنگ چوک ثابتی که چوکش یه هردلیلی گشاد ویا ساییده شده به نظر بنده دیگه قابل تعمیر نیست وکیه که بتونه این لایه 1 میلیمتری رو به سلاح اضافه کنه وبا الیاژ مقاوم // بقول نقی معمولی = مگه میشه؟؟ مگه داریم ؟؟
(2015-08-23 11:59 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قطر داخلی چوک فول 17/5 میله وچوک سیلندر 18/5 یعنی 1 میل اختلاف حالا تفنگ چوک ثابتی که چوکش یه هردلیلی گشاد ویا ساییده شده به نظر بنده دیگه قابل تعمیر نیست وکیه که بتونه این لایه 1 میلیمتری رو به سلاح اضافه کنه وبا الیاژ مقاوم // بقول نقی معمولی = مگه میشه؟؟ مگه داریم ؟؟

پس با این حساب به نظر شما سلاحهای چوک متحرک از این بابت بهتر از چوک ثابت ها هستن؟از لحاظ کار کرد و طول عمر شما بین چوک ثابت و متحرک کدوم رو پیشنهاد میدید؟
به نظر بنده چوک متحرک بهتره / وبراساس شماره ساچمه ومیزان پراکندگی (پترن) ونوع وجثه شکارودور ونزدیکی شکار میتوان چوکهارو تغییر داد برای مثال سلاحی که دارای چوک فوله ثابته حالاچه تکلول باشه چه دولول وچه 5 تیر برای زدن 4پاره بایداحتیاط کرد ویا منصرف شد اما اگه همین سلاحها چوک متحرک باشن برای زدن 4 پاره میشه از چوک سیلندر میل18/5 که هم قطر طول لول هست وبدون ترس استفاده کرد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
دوستان این دو تا آدرس خیلی به شناخت چوک و انواعش کمک میکنه و زیادم طولانی نیست البته دوستان با تجربه و اساتید که همه این مطالب رو از بر هستند و این مطالب رو واسه کم تجربه هایی مثل خودم گذاشتم

امیدوارم مفید باشه البته کسی اگه از اول تاپیک شروع به مطالعه کنه حتما دوستان این مطالب رو گذاشتن و خیلی هم کاملتر
یا حق
دوستان عزیز بیایید در باره این موضوع صحبت کنیم که چرا چوک فول از 1/2 جمع تر میزند؟تنگ تر شدن چوک چه تا ثیری بر کیفیت شلیک دارد؟آیا تنگ تر شدن چوک سرعت ساچمه ها را بالاتر میبرد؟یا چه تاثیری در برد ساچمه ها دارد؟

بنده نظرم را عرض می کنم.همه ما تا به حال فیلمهای خیلی آهسته شلیک فشنگ را بارها دیده ایم.اول هوایی که در جلوی گلوله یا ساچمه ها هست با فشار و تراکم خیلی زیاد از لوله خارج میشود.آیا قبول دارید هرچه چوک گشاد تر باشد راحتتر و با فشار

کمتری آن هوا خارج می شود(((البته سرعت فوق العاده زیاد حرکت گلوله به جلو و خروج هوای جلو گلوله را در نظر بگیرید)))و بعد باز هرچه چوک بازتر باشد گلوله یا ود با ضربه کمتری خارج میشود؟(((ما بچه که بودیم جلد خودکار بیک را از طرف گشاد تر روی

پوست پرتقال فشار میدادیم و با مغز خودکار کمی به جلو میراندیم و بعد دوباره ته جلد خودکار را روی پوست پرتقال فشار میدادیم و بعد که مغزی را از طرف ته خودکار وارد می کردیم با صدایی کمی تکه پوست اول به بیرون پرتاب میشد.و هرچه پوستها قطور تر

بودند با شدت و مسافت بیشتری پرتاب میشدند) به عقیده بنده هوای جلوی گلوله یا ود ونحوه خروج آن از لول با در نظر گرفتن قطر محل خروج در کمپرس ایجاد شده تاثیر دارد و هم کمپرسی و فشاریکه قطر چوک ایجاد می کند.در ضمن به عقیده بنده وقتی ما

چوک را تنگ تر می کنیم ضرب و برد و سرعت گلوله و ساچمه بیشتر می شود.(((البته نه ما بلکه کارخانه های اسلحه سازی با محاسبات دقیق و با حساب و کتاب)))

عرض کردم به عقیده بنده چوک روی ضرب و برد و سرعت گلوله و ساچمه ها تاثیر مستقیم دارد.خوب چرا وقتی ما چوک تنگ تر را انتخاب می کنیم تفنگ جمع تر میزند؟یعنی همین مقدار دهم میلیمتری که اضافه یا کم می کنیم مثلا پترن را در فاصله بیست

متری 20 سانت کم یا زیاد می کند؟واقعا همین 1/10 میلیمتر که اختلاف قطر دو شماره چوک پشت سر هم هست؟به عقیده بنده خیر درست هست که موثر هست اما در رابطه ای غیر مستقیم .میفرمایید پس چطور قطر داخلی چوک باعث جمع تر و یا بازتر

شدن ساچمه ها می شود ؟بنده عرض کردم تنگ شدن قطر داخلی چوک باعث اضافه شدن ضرب ساچمه و سرعت و برد آنها میشود به عقیده این حقیر چون سرعت بالا می رود تا ساچمه ها بخواهند باز شوند مسافت بیشتری را طی می کنند.یعنی جبر

سرعت.پس تنگی چوک رابطه کاملا مستقیمی با جمع تر زدن ساچمه ها ندارد و علت جمع زدن ساچمه ها در هنگام استفاده از چوکهای تنگ تر به علت این هست که هرچه چوک تنگ تر شود سرعت ساچمه ها با لاتر می رود و تا بخواهند باز شوند

مسافت بیشتری را پیمودند.

از دوستانی که بر سر بنده منت گذاشتند و این مطلب را تا آخر و با دقت مطالعه فرمودند خواهشی دارم.لطف بفرمایند یا عرایض بنده را تایید کنند که این حقیر بسیار ذوق کنم...یا با دلیل و یا مثل بنده بی دلیل اعلام نظر کنند...و در حالت سوم اگر دیدند خیلی

پرت و پلا گفتم در صورت امکان یک دکتر اعصاب و روان درجه یک را به بنده معرفی کنند.با تشکر فراوان.Khansariha (26)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع