انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز درباره ی چوک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
(2015-09-13 02:49 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.پس تنگی چوک رابطه کاملا مستقیمی با جمع تر زدن ساچمه ها ندارد و علت جمع زدن ساچمه ها در هنگام استفاده از چوکهای تنگ تر به علت این هست که هرچه چوک تنگ تر شود سرعت ساچمه ها با لاتر می رود و تا بخواهند باز شوند

مسافت بیشتری را پیمودند.

از دوستانی که بر سر بنده منت گذاشتند و این مطلب را تا آخر و با دقت مطالعه فرمودند خواهشی دارم.لطف بفرمایند یا عرایض بنده را تایید کنند که این حقیر بسیار ذوق کنم...یا با دلیل و یا مثل بنده بی دلیل اعلام نظر کنند...و در حالت سوم اگر دیدند خیلی

پرت و پلا گفتم در صورت امکان یک دکتر اعصاب و روان درجه یک را به بنده معرفی کنند.با تشکر فراوان.Khansariha (26)
اگه امسال پروانه ندن همه مون دیونه میشیم وباید پیش دکتر اعصاب وروان بریم خخخخخخخخ من بااین مطلب شما مشکل دارم / سلاحی مثل اکارو در نظر بگیرید قطر داخلی لول 18/5 میله وچوک سیلندر هم 18/5 میله هنگام رد شدن ود مثلا چاکدار از چوک سیلندر ود خیلی راحت رد میشه وباله های ود به زیر هم نمیرن ودهانه ود تنگ نمیشه وحالت قیفی شکل به خود نمیگیره اما زمانی که از چوک فول استفاده بشه دهانه ی ود حین عبور از چوک فول تنگ میشه و باله هاش بر اثر تنگ افتادن به زیر وروی هم میرن و ود حالت قیفی شکل به خودش میگی وهمین امر باعث به نمایش گذاشتن یه پترن تنگترو میده نسبت به چوک سیلندر / ولی اینکه سلاح چوک فولی مثل نخجیر 1 بردش از سلاح دیگه ای که لولش هم اندازه نخجیره ولی چوکش سیلندره بیشتره قبول دارم /
با سلام
دوستان هنگامی که قسمت چوک سر لوله در تفنگ های چوک ثابت ازبین می رود به صورت سایش سر لوله هست(با تغییر ضخامت) و یا گشاد شدن سر لوله(بدون تغییر ضخامت)؟
(2015-09-13 02:49 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس تنگی چوک رابطه کاملا مستقیمی با جمع تر زدن ساچمه ها ندارد و علت جمع زدن ساچمه ها در هنگام استفاده از چوکهای تنگ تر به علت این هست که هرچه چوک تنگ تر شود سرعت ساچمه ها با لاتر می رود و تا بخواهند باز شوند

مسافت بیشتری را پیمودند.
با سلام :
دوست عزیز ، باعث بسی خوشحالی است که شما از دیدگاهی جدید به این مسئله نگاه کردید و ما را نیز در این نگاه جدید ، سهیم کردید . Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بنده با عرض پوزش چکیده حرفهای شما را نقل قول کردم تا مطلبی را به آن بیافزایم :
پیشرفت در دنیای سلاح باعث شده هر از چند گاه شاهد نو آوری هایی مفید باشیم .ایجاد چوک در پی عدم جوابگویی لوله های سیلندر و پس از آن اختراع ود که باعث شد ساچمه ها نه در دهانه لوله ، که در مسافتی جلوتر از دهانه لوله شروع به باز شدن کنند . پس طبعا در فاصله ای معین ، نسبت به فشنگ نمدی ، پراکندگی ساچمه ها کمتر خواهد بود
برای آزمایش فرمایش شما ، میتوانیم از دو لوله یکی با چوک فول دیگری سیلندر استفاده کنیم اما برای بالا بردن سرعت پرتابه ، هم خرج فشنگ هم طول لوله سیلندر را بیشتر در نظر میگیریم . بنظر شما در فاصله مثلا 30 متری کدام لوله پترن بسته تری ارائه خواهد داد ؟ حالا شرایط را پیچیده تر کنیم ، لوله فول چوک با فشنگ نمدی و لوله سیلندر با همان شرایط قبلی ولی با فشنگ دارای ود شلیک کند حالا کدام پترن بسته تری خواهند داد ؟؟
فکر میکنم جواب این سوالات مسئله را برای ما روشن خواهد کرد . لطفا دوستان نظر بدهند
با تشکر
ببینید دوستان اینگونه موارد که متغیر ها وپارامترهای زیادی وجود داره وهرکدوم هم به سهم خود ایفای نقش میکنن ونتایج زیادی رو هم میشه ازشون بدست اورد ( دقیقا مثل جدول ضرب ).وبرای نتیجه گیری از پترن درشرایط مختلف باید عملا پترنهای متعددگرفت مثلا پترن گیری از سلاح فول چوک با لول 71 سانت وود بالدار یا ود بی چاک یا فشنگ بدون ود با شارژ بالا یا باَشارژ پایین ویا سرمقوایی ویا بقچه ای / سلاح با لول 71 سانت چوک سیلندر بازم با متغیرهای گوناگون یا سلاح بالول 76 سانت و متغیر های متعدد سلاح بالول 81 وبازهم همون داستان / پرحرفی کردم ببخشید
دوستان خیلی متشکرم از اینکه لطف فرمودید و نظرتون را گفتید و به نکات خیلی جالبی هم اشاره فرمودید.Khansariha (8)اما دوستان عرض بنده این هست که ما ملاک را یک مدل لول بگیریم مثلا لول 80 سانت ومقایسه بین چوک فول و 1/2 با یک نوع فشنگ یعنی مقدار باروت و ساچمه مساوی و یک نوع ود.خوب آیا دو دهم((2/10)) میلیمتر تفاوتی که بین دو چوک با دو شماره اختلاف هست آنقدر جای ساچمه ها را هنگام خروج باز یا تنگ می کند که مثلا در فاصله بیست متر ساچمه با چوک 1/2 حدود 70 سانت باز شود و با چوک فول 43 سانت؟؟

جناب کوهنورد اگر درست متوجه شده باشم شما فرمودید یک لول کوتاه تر را چوک فول و یک لول بلند تر را چوک سیلندر ببندیم و شارژ فشنگی که با چوک سیلندر شلیک می کنیم را بیشتر کنیم تا در طول لول بلند تر فرصت سوختن کاملتر باروت ایجاد شود.استاد درست متوجه شدم؟

در مورد دوم که فرمودید به عقیده این حقیر تغییر کلی می شود چون در یک فشنگ از ود و در یکی نمد استفاده کردیم.
مثل اینکه خیلی تند رفتم هر چه فکر می کنم مگر تفاوت سرعت چقدر هست که در باز شدن ساچمه این مقدار تاثیر بگذارد؟البته فکر می کنم صد در صد تاثیر دارد و یکی از علتهای باز شدن کمتر و بیشتر ساچمه ها مقدار سرعتی هست که هنگام شلیک پیدا

می کنند.اما علل دیگری مثل تنگ شدن قطر داخل چوک هم تاثیر زیادی دارند.البته در شرایط مساوی یعنی شلیک با یک لول و یک نوع فشنگ مشخص.Khansariha (68)
با سلام خدمت دوستان گرامي
من ديروز چوكهاي اسلحه رو چك كردم بعضي از قسمتهاش جرم سياه رنگ و سفتي گرفته بود كه به سختي تميز شد.فكر كنم باقيمانده ود هست كه بر اثر گرما به جداره چوك چسبيده . بودن اين جرم بر روي چوك تاثيري بر روي دقت نداره
دوستان خسته نباشید
عذر میخوام ایا نخجیر 1 از چوک صابت استفاده شده؟
یعنی کارخونش طوری طراحی کرده که نشه تعویض کرد
(2015-09-28 07:08 PM)shat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان خسته نباشید
دوست عزیز سلاح نخجیر یک یک سلاح با چوک ثابت هست و قابلیت تعویض چوک را ندارد سلاح نخجیر یک سلاحی با چوک فول میباشد اگه نیاز به توضیح بیشتر داری میتونی به تاپیک نخجیر یک سر بزنی که دوستان بیشتر میتونند راهنماییت کنن
(2015-09-28 07:08 PM)shat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان خسته نباشید

بله ثابته
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع