انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بررسی تخصصی pcp جدیدهاتسان AT44-10RB
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
(2011-04-08 06:18 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چه ماجرایی شده این مدل جدید pcpهاتسان؟!! دیروز که اقا مانی رو در محل شرکت زوبین زیارت کردیم گفتن امار گزارشهای خرابی محصولات جدید داره بالا مره.به نظر من هم باید برای این مدل جدید حداقل یک اموزش کوتاهیی داده میشد.البته بعد از مدتی اقا مانی این کار رو در سایتشون انجام داده
قبلا گفتم هاتسان خیلی دوست داره هر چیزی رو در نهایتش داشته باشه حالا به هر قیمتی.نهایت قدرت موضوعیه که اگر سعی کنن تا حدی موضوع کیفیت و تکنولوژی ساخت هم چاشنیش کنن خیلی خوبه.این کاریه که اونیکس تونسته تا حدودی بهش دست پیدا کنه
اقا سعید فعلا که هر اموزشی یا چیزی بوده بنده اونجا قرار دادم و برای خالی نبودن عریضه سخنی از ایشان هم امده.
(2011-04-08 06:06 PM)mderakhshi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده هم از تفنگ bt65rb راضی نیستم 2 هفته نیست که خریدم تلمبه که خراب شده هیچی صدا خفه کن هم روی تفنگ بسته میشه کج وا میسته به سمت راست فکر کنم لوله بد رزوه شده حالا موندم چه کنم واقعا چه غلطی کردم دومینیتورم رو فروختم

دوست عزیز تلمبه که کیفیتش خوبه چیش خراب شده بگین کمکتون کنیم در ضمن گارانتی هم داره و ماجرای تلمبه به مدلهای قبل هم برمیگرده که ازش راضی هستن.در مورد صدا خفه کن اگر در تهران هستین بیارین بررسی کنیم مشکل رو.
دوستان به سلامتی بخش گاراانتی تماس گرفتن باهام و گفتن برای تحویل لوله نو برم دفتر مرکزی.فردا سعی میکنم برم و حتما جوابش رو اینجا قرار میدم براتون که چی شد.
(2011-04-09 11:53 AM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-08 06:06 PM)mderakhshi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده هم از تفنگ bt65rb راضی نیستم 2 هفته نیست که خریدم تلمبه که خراب شده هیچی صدا خفه کن هم روی تفنگ بسته میشه کج وا میسته به سمت راست فکر کنم لوله بد رزوه شده حالا موندم چه کنم واقعا چه غلطی کردم دومینیتورم رو فروختم

دوست عزیز تلمبه که کیفیتش خوبه چیش خراب شده بگین کمکتون کنیم در ضمن گارانتی هم داره و ماجرای تلمبه به مدلهای قبل هم برمیگرده که ازش راضی هستن.در مورد صدا خفه کن اگر در تهران هستین بیارین بررسی کنیم مشکل رو.

آقا میلاد سلام
راستش دفعه دوم که بادش کردم تلمبه خراب شد یعنی تلمبه بالا نمییاد وقتی هم تلمبه رو بدون متصل کردن به تفنگ امتحان کردم اینجوریه که وقتی تلمبه بالا میاد باد میزنه بیرون دسته تلمبه پایین هم که میره باد میزنه
راستش من تهران نیستم از یزد باید با پست بفرستم
راستی شما پیش آقای ذکرعلی هستین ؟چون من خیلی ار برو بچای سایت اطلاعی ندارم
ممنون
(2011-04-09 10:33 PM)mderakhshi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-09 11:53 AM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

آقا میلاد سلام
راستش دفعه دوم که بادش کردم تلمبه خراب شد یعنی تلمبه بالا نمییاد وقتی هم تلمبه رو بدون متصل کردن به تفنگ امتحان کردم اینجوریه که وقتی تلمبه بالا میاد باد میزنه بیرون دسته تلمبه پایین هم که میره باد میزنه
راستش من تهران نیستم از یزد باید با پست بفرستم
راستی شما پیش آقای ذکرعلی هستین ؟چون من خیلی ار برو بچای سایت اطلاعی ندارم
ممنون
یعنی تلمبه به این شکله که در هر دو صورت به طرف بالا هم به طرف پایین باد میزنه بیرون برای همین وقتی به مخزن تفنگ وصلش میکنی دسته تلمبه مثل فنر به سمت پایین کشیده میشه و بالا هم نمیاد
دوستان عزیز بالاخره لوله رو گرفتم و اینم گروپ بعد از تعویض لوله 5 شلیک که به دلیل فیت نبودن تکیه گاه یکیش بالا خورد
[تصویر: 87345130709213519485.jpg]

در همینجا از اقای نوری مدیر عامل شرکت کرال یاشیل تجارت و نماینده هاتسان در ایران تشکر و قدر دانی خودم رو ابراز میکنم که با پیگیری مستمر خودشون خیلی سریع خدمات گارانتی برای من انجام شد.
(2011-04-10 05:07 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میلاد جان برای مبارکه.
برای اینکه هم خیال ما راحت بشه هم خیال خودت.دوربینت رو دقیق وسط سیبل صفر کن و یه تست بگیر.
حتما یادت نره ها.
یا علی
چشم جلال جان.اما دوربین خودم زیاد خوب نیست این تست امروز رو با دوربین یکی از دوستان گرفتم و بهش دادم ماله خودم 4X32 هست که زیاد مناسب این تفنگ نیست اما با همون این کارو انجام میدم.
دوستان عزیز لینک مطلب رو نمیزارم و مستقیما مطلب رو نقل میکنم.این مطالب مطالب تاپیکی هست که بعد از قرار دادن گروپ دوم من توسط دوست معرف حضور همه شما ایجاد شد.نمیدونم هدف چی بوده اما خودم برداشت کردم که به نوعی گفته شده که گروپ من غیر واقعی هست بخصوص اون قسمت که گفته تست من بدون اطلاع از رفرنسهای خارجی بوده:
sniper
با سلام خدمت دوستان عزیز .

بحث گروپ گیری در تفنگ بادی که این روزها به صورت اسم خاص محفل هر فروم تفنگ بادی شده در حد یک نوزادی هست که به نظر من بدون هیچ نوع تربیتی داره بزرگ میشه و کم کم داره مسایل رو به حاشیه میبره و ممکنه در آینده هم باعث بشه خیلی از دوستان با استفاده از این مقوله جدید" مثل اینترنت و ماهواره و غیره و استفاده نادرست از اون موجبات انحراف و ضایعات حتی در سطح کوچک تیراندازان ایجاد بشه.

در ابتدا این رو عرض کنم که ما اصطلاحی به اسم "گروپ گیری" نداریم و غلط هست بهتره از واژه " جمع تیر" استفاده بشه . بهتره به "زبان پارسی" هم در کنار خیلی مسایل دیگر عرق داشته باشیم .گرچه بنده هم عادت کردم میگم "گروپ گیری" !!!!

در عین حال که "گروپ" یا به اصطلاح GROUP معادل فارسی هم داره و معنی اون "گروه" هست ولی چون ما گروه رو به جمعیت موجود زنده میگیم در این مورد بی معنی میشه و بهتره از همون "جمع تیر" استفاده کنیم.

نکانی که در مورد "جمع تیر" بسیار مهمه .

مهمترین نکته در مورد این مقوله این هست که شما هدفت رو از این آزمایش بدونی .اگر هدف از "جمع تیر" دقت تفنگ هست تمام المانها غیر از خود تفنگ خطاشون باید نزدیک به صفر باشه .یعنی مهمترین نکته در جمع تیر این هست که تیرانداز استاد اینکار باشه و خطای خودش نزدیک به صفر باشه .
پس "جمع تیر" در حقیقت آخرین مرحله یک پروسه تیراندازی هست که تقریبا تمام شرایط در بهینه ترین حالت خودش قرار داره .

نکات مهم:

1) جمع تیر 10 تیر ارزشش 2برابر جمع تیر 5 تیر هست .در حقیقت هر شلیک مضاعف ارزش جمع تیر رو بیشتر میکنه .

2) تعداد شیک باید به حدی باشه که شما از مجموعه تفنگت بهینه ترین حالت رو استخراج کنی ..وقتی 25 تا تیر داخل یک سکه خورد دلیلی بر شلیک 26 او وجود نداره .

3)در مقایسه 2تفنگ یا 2 شرایط (تعویض شدن قطعه ای از تفنگ) باید تمام شرایط گروپ گیری از ساچمه گرفته تا وضعیت هوا و بالش زیر و غیره یکسان باشه .

4) آگاه بودن از الگوی جمع تیر حدودی یک تفنگ خاص با استفاده از رفرنسهای خارجی یا چارت خود تولید کننده سلاح .نداشتن انتظار غیر منطقی .

5) معنی کردن یک "جمع تیر" کار شخص مجرب هست و شما هم با تجربه زیاد میتونید به مرحله ای برسید که گروپ رو معنی کنید

دوستان این تاپیک رو قرار میدیم برای معنی کردن "GROUP" های دوستان .

در ابتدا من گروپهای میلاد عزیز رو معنی میکنم .

اول راحتترین گروپ ها رو برای آشنایی دوستان مثال میزنم :
[تصویر: t46rbfutxli9svf7lc96.jpg]

این نمونه یک شلیک بی دقت هست (البته با درنظر گرفتن شرایط نسبی یعنی مثلا در 15 متر نه در 85 متر!! ) که بنده با کمک گروپ میلاد اونرو با Photoshop درست کردم. اگر فرض کنیم مرکز هدف اندازه یک سکه هست در فاصله 20 متر فضای درست شده حکایت این رو داره که اسلحه یک اسلحه Unstable هست و باید دنبال علت این بی دقتی گشت .

این بی دقتی در وحله اول میتونه از تیرانداز باشه .درمورد تفنگهایی با لگد زیاد و اشخاصی که مجرب نیستند در تیراندازی این الگو فراوان هست و بنده احتمال قوی رو به تیرانداز و ثابت نکردن صحیح تفنگ و تکون خوردن لوله میدم .

بعداز اون میشه ایراد رو به ساچمه/دوربین و کیفیت تفنگ مرتبط کرد .
[تصویر: Malloy1.jpg]
این الگو هم باز نشاندهنده یک الگوی نامناسب هست که روند شکلگیری سوراخها شخص رو باید معطوف به ایرادگیری کنه .بخصوص اون سوراخی که داخل هدف مشکی خورده کار رو کاملا خراب کرده .البته بازهم بستگی داره که این شلیک داخل مشکلی اولین شلیک بوده یا آخرین یا وسطی .هرکدوم از اینها میتونه معنی متفاوتی داشته باشه .به عنوان مثال اگر در شلیکهای من آخرین شلیک اینقدر پایین بخوره بنده ذهنم 70% به دوربین معطوف میشه .

[تصویر: Malloy4.jpg]
یک گروپ ایدآل رو نشون میده و در کل هرچقدر دایره ای که این شلیکها در اون محاط باشه کوچکتر بشه نشاندهنده دقت بیشتر عناصر دخیل در تیراندازی هست .

خوب حالا میپردازیم به گروپهای پیچیده تر که گروپی که آقا میلاد از اسلحه با لوله تعمیری گرفتند هم شامل این گروپها میشه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این گروپ یک گروپ بسیار خوب هست .10 شلیک انجام شده که الگوی معنی داری رو ارایه داده .خوب چیزی که در لحظه اول به ذهن یک مخاطب عام میرسه بی نظم بودن محل سوراخها در 2منطقه جداگانه هست ولی واقعیت امر اینگونه نیست .این جابجایی محل سوراخها خطای غیرارادی رو نشون میده که میتونه دلیل اصلی اون توقف و استراحت تیرانداز بعد از 5شلیک باشه و یا هرمساله دیگه ای که ممکنه از شلیک 5به بعد عوض شده باشه .

در کل این گروپ باید دوباره انجام بشه چون خطای تیرانداز یا عوض شدن شرایطی رو نشون میده .البته بسیار جزیی / شاید یک اشاره به پایه دوربین هم بتونه همچین پسامدی داشته باشه .

میرسیم به گروپ آقا میلاد :
[تصویر: zfu5sspskv8umyoi5ht2.jpg]
همونطور که میبینید تعداد شلیک 10عدد هست و همونطور که گفتم ارزش اون 2برابر تعداد 5عدد هست .درصورتی که تمام شرایط تیراندازی رو ایدآل بدونیم و آقا میلاد هم شخصی بدونیم که در تمام تیراندازی های خودش تمام شرایط و تجربیات 100% خودش رو اعمال میکنه باز بین شلیکها اتفاقی افتاده و این الگو الگوی بی دقتی ساچمه/دوربین/تفنگ نیست و به نظر من 100% برمیگرده به تغییر جهت نوک لوله تفنگ .

در کل این گروپ برای من یکی از 2دایره بالا مورد قبول هست و از نظر علم "جمع تیر" ارتباط این 2دایره قرمز که بنده رسم کردم بی معنی هست .این گروپ هم باید مثل گروپ قبلی مجدد تکرار بشه و مسلما بعد از تکرار به این شکل نخواهد بود و تغییر فرم خواهد داد .

در حقیقت گروپ باید عمومیت داشته باشد .یعنی در هر 5یا10 شلیک بعدی هم نزدیکترین شکل به تمام الگوها باشد .
در خاتمه از دوستان خواهش میکنم این تاپیک رو با گروپ های خودشون ادامه بدهند که یک حرکت فرهنگی در این رشته انجام داده باشیم .در ادامه اگر دوستان همکاری کنند بنده شرایط تنظیم دوربین رو هم میگم که دقیقا در کدوم مرحله و با چه Constant هایی باید وارد مرحله تنظیم دوربین بشیم .بدوردمانی
ببینم کی گفته که اون دو قسمت 1 و 2 لزوما ساچمه های پشت سر هم هستند؟!!!!!!!
خب شاید قاطی پاطی باشه،کسی که گروپ میگیره باید بگه کدوم کدومه.
بعدشم اگه بعد از تعویض لوله گروپ درست شده که ولش!!!!!!!!!!
خوب اينم از گروپ تير آقا ميلاد بعد از تعويض لوله تفنگش!آقا ميلاد مبارك باشه و اميدوارم ديگه كارت به كارشناس؟! نكشه!
اما يه صحبت كوچولو :
تيرانداز همون تيرانداز قبلي هست تفنگ هم همون تفنگ تير هم همون تير و كل شرايط مثل همون شرايطيه كه گروپ بد داشتن بغير از لوله اوني كه ادعاي كارشناسيش ميشه و همه ميشناسيمش چرا نمياد الان بگه ميلاد تيرش سبك بوده دستش لرزش داشته تكيه گاه مناسب نبوده تجربه ش كم بوده ووووو...؟؟؟!!
خيلي جالبه وقتي لوله سالم بود تيرها كنار هم ميخوردن به به چه ه راه انداخته بودن تو سايتشون!بمحض اينكه لوله رو خراب كرد و تفنگ پرت ميزد شروع كردن به ايرادهاي عجيب و غريب و بي تجربگي ميلاد و سبكي تير و فتو شاپ و گردش كهكشان بدور خوشه فلكي جبار و غرق شدن تايتانيك و ....!!!!
چرا الان نميان توضيح بدن با شرايط يكسان و فقط تعويض لوله چرا همچين گروپي بدست اومد!!!!آيا ثابت نشد كه كارشناس موشك لوله رو خراب كرده بود ؟بقيه دوستان از اين مسئله درس بگيريد لوله تفنگ رو حرارت نديد حتي توسط كارشناس موشك !!!
حالا اگه ترتيب اصابت تيرها اينجوري باشه چي؟
[تصویر: zfu5sspskv8umyoi5ht2.jpg]
سلام.
لانگ کردن یه pcp کلا چه قدر واسه آدم آب می خوره ؟ ارزشش رو داره که آدم یه معمولی بگیره بعد از مدتی لوله رو عوض کنه ؟؟ با فروش لوله قبلی و خرید لوله ی جدید ارزششو داره ؟؟ خود لوله ی بلند چنده تو بازار ؟؟ اصلا دقتش پایین نمیاد به این خاطر که لوله باز شده و یکی دیگه بسته شده ؟؟ عوض کردن کپسول و حجیم تر کردنش هم که مطمئنا خیلی زیاد در میاد و نمیصرفه ! فرقش با کپسول خودش توی تعداد شلیکه فقط ؟
من شنیدم اینا توی فشار بالای 170 بار یا 200 بار خوب نمیتونن شلیک کنن ! علتش هم ضعیف بودن فنریه که با ضربه زدن هوا رو از کپسول بیرون میاره !! حالا نمیشه این فنر رو قویتر کرد تا توی این فشار ها هم بتونه با حداکثر قدرتش بزنه ؟؟ خرابی که به بار نمیاره ؟
در ضمن من دل و روده این pcp ها رو دیدم به نظرم چیز خاصی نداره واسه چی انقدر گرونه ؟؟؟ ساختن یه فنری که خیلی پیچیده تر و سخت تره !!!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
لینک مرجع