انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بررسی تخصصی pcp جدیدهاتسان AT44-10RB
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
کاش میشد لوله at44 رو مثل بعضی مدلهای اوانیکس تعویض کرد 5.5 یا 4.5 هر وقت دوست داشتی هر کدومو میخوای بگذاری اینطوری اگه لوله کیفیت نداشت تعویض میکنی
جلال جان توی والتر هم دوتا میرفت و مثل شیر شلیکشون میکرد!
حتی با دوتا ساچمه کرونوگرافی کردم و سرعت فوق العاده بود!!!!
دوستان با شرمندگی فراوان.از روزی که اسلحه رو برای تعمیردادم هنوز نتونستم ازش استفاده کنم.چون برای بیرون اوردن ساچمه ها لوله رو حرارت دادن و متاسفانه دو اورینگ نگهدارنده در قسمت انتهای لوله ازبین رفته و به علت تعطیلات هنوزنتوستم اورینگها روپیدا کنم.
(2011-03-30 08:52 AM)mderakhshi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاش میشد لوله at44 رو مثل بعضی مدلهای اوانیکس تعویض کرد 5.5 یا 4.5 هر وقت دوست داشتی هر کدومو میخوای بگذاری اینطوری اگه لوله کیفیت نداشت تعویض میکنی
اتفاقا به راحتی میشه این کاررو کرد فقط 2تا پیچ الن هست اما فعلا لول وارد نشده.در ضمن باید خشاب و همچنین درگاه ورود ساچمه هم عوض بشه.تو مدلهای هاتسان این قسمتها به راحتی باز میشن اما تا زمانی که یدکش موجود نباشه امکانش نیست
(2011-03-30 08:52 AM)mderakhshi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مثلا کدوم مدل اوانیکس؟
فقط توی سینگل شات یا تک تیر عملی هست مثلا کندور اقا مهدی این قابلیت را داره.
حتی 9 میلیمتر هم لوله براش هست که سه سوته تعویض میشه.
توی خشابدارها نمیشه چون قطر میله گلنگدن فیت لوله هست و نمیشه کالیبر عوض کرد به این راحتی.

(2011-03-30 06:52 PM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با شرمندگی فراوان.از روزی که اسلحه رو برای تعمیردادم هنوز نتونستم ازش استفاده کنم.چون برای بیرون اوردن ساچمه ها لوله رو حرارت دادن و متاسفانه دو اورینگ نگهدارنده در قسمت انتهای لوله ازبین رفته و به علت تعطیلات هنوزنتوستم اورینگها روپیدا کنم.

ای بابا خیلی حالگیریه که.
چطور شلیک نشدن هر دوتا باهم،ازمایش کردین اصلا؟
اورینگ که هیچ حرارت دادن لوله اصلا خوب نیست، مدلهای جدید را تا وقتی امتحان پس ندادن نباید گرفت،اینم یه نمونش.
والتر حداقل هر چی تو لول بود را شلیک میکرد.
ولی خب اینم یه تجربه شد. به نظر من درستش کن و بفروشش میلاد جان.
بخوای یا نخوای اخرش دوباره دو تا تیر میره توی لولش، دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره.
والا من مگنوم 350 5.5 دارم از این ماشه فلزیها قدرت و دقتشم خوبه تا 50 60 متر رو راحت هر پرنده ای باشه میخوابونه . خیلی دوست داشتم هات سان بخرم ولی یه جورایی فکر میکنم باید کمی صبر کرد تا این هات سان جدید جواب بده

والا من مگنوم 350 5.5 دارم از این ماشه فلزیها قدرت و دقتشم خوبه تا 50 60 متر رو راحت هر پرنده ای باشه میخوابونه . خیلی دوست داشتم هات سان بخرم ولی یه جورایی فکر میکنم باید کمی صبر کرد تا این هات سان جدید جواب بده
من به خود آقا ميلاد هم گفتم به بقيه دوستان هم ميگم:
حرارت دادن لوله براي بيرون آوردن تير آخرين گزينه ممكن هست.يعني وقتي كه تصميم گرفتيد يه لوله ديگه جايگزين كنيد و لوله فعلي رو بندازيد دور ميتونيد از گزينه حرارت دادن استفاده كنيد.حرارت دادن باعث ايجاد تنش در لوله ميشه و اينو بهتون قول ميدم و مطمئن باشيد چيزي به نام حرارت كم وجود نداره تو اينكار!
حرارت بايد اونقدر باشه كه بتونه تير سربي داخل لوله رو به دماي ذوب برسونه دقيقا همين نقطه كه حرارت ديده خيلي زودتر از بقيه قسمتها زنگ خواهد زد.
در لوله هاي پي سي پي و تفنگهاي با لوله ثابت حرارت دادن تاثير منفيش كمتر از تفنگهاي كمرشكنه چون در تفنگهايي كه لوله خم ميشه و مسلح ميشه مثلا ديانا 35 يا وايراخ35 يا هر مدلي كه كمرشكنه فنر پيستون با فشار آوردن به لوله جمع ميشه اين فشار در نقطه حرارت ديده ممكنه باعث كج شدن لوله بشه خصوصا اونايي كه عادت دارن لوله رو به سمت بالا پرتاب ميكنن تا بسته بشه.
اگر هم بخوايد باصطلاح لوله رو آبديده كنيد باز هم به مشكل بر ميخوريد چون لوله پي سي پيها بخاطر اينكه فشار مكانيكي زيادي روش نيست از نظر قطر نازكتره تا سبكتر بشه اگه اين لوله رو داغ كنيد و تو روغن يا آب بندازيد اولا ممكنه بخاطر شوك حرارتي ترك بخوره يا تركهاي ميكروسكوپي كه (دقيقا) باعث زنگ زدن سريع ميشن ثانيا ممكنه تاب ور داره و شايد هيچوقت مثل روز اولش نشه.
آقا ميلاد قصد شلوغ كردن بحث رو ندارم اما كسي كه ادعاي كارشناس بودن ميكنه بايد اونقدر تجربه داشته باشه كه قطعات لاستيكي و آلومينيومي يا هر قطعه اي كه نقطه ذوب پايين داره رو از روي لوله باز كنه(آلومينيوم با حرارت ديدن كلا خاصيتش تغيير ميكنه خصوصا انواع آلياژيش) كه الان شما دنبال اورينگ نگردي وقتي هم تعمير كرد بايد پيش شما تست كنه حتي بهتر اينه كه يه گروپ هم بگيره براتون!
ضمن اينكه گارانتي داره!!! آيا كسي به شما اين نكته رو توضيح داره بود كه گلنگدن نصفه بزنيد بر خلاف مدلهاي ديگه تير داخل لوله ميره؟!
در سربازي خيلي تكرار ميكنن كه ضامن كلاش برعكس ضامن ژ3 هست!!!يعني اگه با ژ3 كار كرده باشيد ضامن رو وسط بزاريد تكتير ميزنه در صورتي كه كلاش تو همون وضعيت رگبار ميزنه!!!
دوستان عزیز فعلا بهتره در این مورد زود قضاوت نکنیم تا ببینیم چی میشه.من با خود شخص اقای نوری صحبت کردم و جریان رو تا حدودی بهشون گفتم.ایشون هم گفتن وظیفه کارخانه هست که لوله را تعویض کنه و تا دوروز اینده ایشان به ترکیه سفر میکنند تا دراین مورد و سایر خدمات گارانتی با کارخانه گفتگو کنند همچنین قول دادند که لوله نو هم بیاورند.ببینیم چی میشه.البته تفنگ من گلنگدنش خیلی خشک بود وگیر میکرد که بعداز سرویس بهترشده در ضمن قلق گلنگدن این مدل کمی با قبلی فرق داره و الان که دستم اومده مشکلی ندارم باهاش.اینم گروپ در 30 متر بعداز تعمیر.
[تصویر: lz03udkihe3nr5efr0lr.jpg]
وضعیت تیرانداز:درازکش با دو پایه خود تفنگ
وضعیت هوا:باد ملایم
تعداد شلیک:20 عدد
نوع ساچمه: TS22 gamo
فاصله:30متر
صفر دوربین:30 متری
خب میلاد جان اندازه این هدف چه قدره؟
گروپ که خیلی خوب به نظر نمیاد و در ضمن چطوری دوربین توی 30 متر صفره و توی 30 متر اینجا زده؟
کاش جهت سیبل و مقیاسشو مشخص میکردی.
ارادت.
سلام مهرشاد جان
تا جايي كه من اون برچسبهاي قرمز رو تو وسايل اقا ميلاد ديدم قطرش 1 سانته
آقا ميلاد با بورسايد و رنج فايندر تو 30 متري صفر كرده.
اما نقطه ابهام آميز هم براي من همينه كه چرا اينقدر فاصله وجود داره.
مهمتر اينكه پراكندگي جاي ساچمه ها بحث برانگيزه.
گيريم اون 2 تاي اطراف حذف(بابت لرزش دست)اما دقيقا انگار 18تا تير در 2 منطقه به فاصله 1 سانت نشسته !!!!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
لینک مرجع