انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فیت بودن ساچمه در لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
(2012-12-10 10:12 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سوال داشتم
آیا پهن کردن ته ساچمه تاثیر مثبت در دقتش داره؟
به نظرم میرسه که با پهن کردن ته ساچمه میزان تاثیر خان بر روی ساچمه افزایش پیدا میکنه که باعث افزایش دقت میشه.
نظریه ی من تا چه حدی صحت داره؟

منم بارها با پیچکشتی چهارسو ته ساچمهامام گشادتر میکردم و بعد شلیک قدرتشون بیشتر میشد.
ساچمه باید فیت لوله باشه ولی نه به زور جا بره مخصوصا تفنگ های مگنوم باید فیت باشه.Khansariha (137)
(2011-03-16 08:56 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 09:52 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزيز خصوصا آقا مسيح گل
تفنگ گوهر كه عكسش رو تو يكي از پستها گذاشته بودم لوله ش رو بررسي كردم و با كوليس اندازه گرفتم
خروجي لوله 4.5 ميليمتره اما ورودي لوله 4.8 ميليمتر!! نكته بسيار مهم وجالب اينه كه:حدود نيم سانت اول ورودي لوله خان نداره!!!و 4.8 قطرشهKhansariha (367)
پس اون تفنگي كه تعريف كرده بودم از همين نوع بود و احتمالا خيلي قوي(بخاطر سيلندر بزرگش) بنده خدا ميگفت 15 تومن!!!نخريدمش!Khansariha (367)الان چيني حدود سي چهل هزار تومنه!
اما صحت و سقم قضيه رو نميدونم :بنظر مياد مدل پيستون اين نوع تفنگ و عدم وجود ميله داخليش اجازه ميده يه فنر نازكتر هم داخل فنر اصلي قرار بگيره!!پيستونش شبيه به پيستون چيني زير واشو هست

دقیقا" جاوید جان من اینجور لول رو تنها در گوهر دیدم اخه من 10 سالی با گوهر

زندگی کردم بسیار سلاح خوبیه و دقیقا" به همین صورت که شما میگید دوتا فنر میشه

داخل هم قرار بدی و مشگلی هم براش پیش نمیاد این سلاح بسیار قوی و دقیقه

تنها مشگل اینجاست وقتی زا ئده روی پیستون که پشت ماشه قفل میکنه وقتی چرب

میشه این امکان هست که خود بخود تیر در بره .

با سلام
آقا این گوهر چیه؟لینک عکس یا مشخصاتی اگه داره بذارین لطفا. دست دومش الان گیر میاد و قیمت 5.5 چنده؟

در مورد بدون خان بودن جان لوله یه جا خوندم برای افزایش سرعت گلوله این کار رو میکنند مخصوصا در سلاحهای گلوله زنی وفلسفش اینه که مرمی یا ساچمه بدون درگیری و ممانعتی سرعت اولیه بیشتری گرفته بعد با خان درگیر شده و چرخش خود را آغاز کند در سلاحهای گلوله زنی فاصله بین ابتدای خان تا ابتدای یقه مرمی (جای درگیری مرمی با خان) را حدودا 3 میلیمتر در نظر میگیرند.
حلا صحت و سقمش به گردن نویسنده!!
(2014-02-25 11:09 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 08:56 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-16 09:52 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزيز خصوصا آقا مسيح گل
تفنگ گوهر كه عكسش رو تو يكي از پستها گذاشته بودم لوله ش رو بررسي كردم و با كوليس اندازه گرفتم
خروجي لوله 4.5 ميليمتره اما ورودي لوله 4.8 ميليمتر!! نكته بسيار مهم وجالب اينه كه:حدود نيم سانت اول ورودي لوله خان نداره!!!و 4.8 قطرشهKhansariha (367)
پس اون تفنگي كه تعريف كرده بودم از همين نوع بود و احتمالا خيلي قوي(بخاطر سيلندر بزرگش) بنده خدا ميگفت 15 تومن!!!نخريدمش!Khansariha (367)الان چيني حدود سي چهل هزار تومنه!
اما صحت و سقم قضيه رو نميدونم :بنظر مياد مدل پيستون اين نوع تفنگ و عدم وجود ميله داخليش اجازه ميده يه فنر نازكتر هم داخل فنر اصلي قرار بگيره!!پيستونش شبيه به پيستون چيني زير واشو هست

دقیقا" جاوید جان من اینجور لول رو تنها در گوهر دیدم اخه من 10 سالی با گوهر

زندگی کردم بسیار سلاح خوبیه و دقیقا" به همین صورت که شما میگید دوتا فنر میشه

داخل هم قرار بدی و مشگلی هم براش پیش نمیاد این سلاح بسیار قوی و دقیقه

تنها مشگل اینجاست وقتی زا ئده روی پیستون که پشت ماشه قفل میکنه وقتی چرب

میشه این امکان هست که خود بخود تیر در بره .

با سلام
آقا این گوهر چیه؟لینک عکس یا مشخصاتی اگه داره بذارین لطفا. دست دومش الان گیر میاد و قیمت 5.5 چنده؟

در مورد بدون خان بودن جان لوله یه جا خوندم برای افزایش سرعت گلوله این کار رو میکنند مخصوصا در سلاحهای گلوله زنی وفلسفش اینه که مرمی یا ساچمه بدون درگیری و ممانعتی سرعت اولیه بیشتری گرفته بعد با خان درگیر شده و چرخش خود را آغاز کند در سلاحهای گلوله زنی فاصله بین ابتدای خان تا ابتدای یقه مرمی (جای درگیری مرمی با خان) را حدودا 3 میلیمتر در نظر میگیرند.
حلا صحت و سقمش به گردن نویسنده!!
دوست عزیز گوهر یه تفنگ قدیمی ساخت فکرکنم مجارستان باشه که الان در بعضی مغازههای تعمیرتفنگ بادی جنازش رو میتونی پیدا کنی،به زمان خودش تفنگ خوبی بودودارای ساختارخیلی ساده ولول تقریبا بلندی بود ولی الان دیگه باوجود اینهمه تفنگ بادی های خوب وپیشرفت تکنولوژی ساخت دیگه کسی بهش فکرهم نمیکنه!
مثل پیکان ۴۷سوسکی میمونه...
سلام خدمت دوستان چطور میتونم اندازه های دقیق ساچمه 5.5 رو پیدا کنم
(2021-11-01 05:11 PM)ALIZIBAY نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان چطور میتونم اندازه های دقیق ساچمه 5.5 رو پیدا کنم

سلام برادر دقیقا متوجه منظورتون نشدم.اگه احیانا ساچمه جی اس بی منظورتون هست که پشت جعبه رو لیبل زده دقیقا کالیبر مثلا 5.52
اما اگه ساچمه دارید و میخواهید دقیقا سایز ساچمه رو بدونید و به قولی سورت کنید.ساده ترین راه با کولیس دیجیتال هست و البته کولیس های دیجیتال پلاستیکی هم اومده که برا این کار مناسبه من خودم یکی دارم که گاها استفاده میکنم.وزن ساچمه هم با ترازو دیجیتال میشه تست کرد.ولی اگه حرفه ای میخواهید و دقیق سورتر های مختلف تو بازار هست چه کاملا مکانیکی که درجه داره چه مدل حرفه ای تر که دیجیتال هست فکر کنم شرکت توانا یدونه حرفه ای ساخته باشه من قبلا تبلیغش رو تو اینستاگرام دیده بودم.
سلام دوستان خب الان بالاخره ما نفهمیدیم ساچمه باید کیپ باشه یا شل باشه ؟ چون اگر زیادی کیپ باشه دست رو عزیت میکنه و اگه زیادی شل باشه هم خیلی سبک میشه و خوب نیست.
دوستان ساچمه ای سراغ دارید در کالیبر ۵.۵ که کیپ لول باشه اما راحت جا بره و ست رو عزیت نکنه ؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع