انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فیت بودن ساچمه در لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
(2011-03-17 08:01 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي اقااين وسيله اي كه شماگذاشتين من تويه سايت خارجي ديدم نوشته بود مخصوص ساچمه گذاري توخشاب تفنگهاي
باديه ومال تست دامنه نيستKhansariha (8)
محسن جان برای وسیله اول و دوم تو فروشگاه سایت پیرامید گفته برای آنهای که فیت و اندازه نیستند قابل استفاده نیست
# Easy to use
# Pellets with larger skirts may not fit
اینم آدرس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی برای دستگاه دوم حق با شماست من وسیله دومی را نخونده عکسش را گذاشتم (فکر کردم مثل اولی است) و دقت نکردم بنظر برای ساچمه گزاری هست الان اصلاح میکنم. ممنون از شما دوست من Khansariha (8)
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز ادامه بحث مقایسه ساچمه های bsa با گاموها را که یک تستی هم در تاپیک (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) ازشون گرفتم را اینجا ادامه میدم چون مربوط به فیت بودن و دامنه میشود.

همانطور که میدانید بعضی از ساچمه های نچندان ارزان دور از تصورما از آب در میان مثل همین bsa ها که بسته ای 17 چوق (500تائی) برای من آب خورد من بشخصه خیلی به شکل ظاهری و قالبندی و تکنولوژی ساخت ساچمه اهمیت میدم(البته در حد بازار فعلی)و بعد از دقت و وارسی بدنبال پیدا کردن علتهای ممکن گشتم؟!
خوب بدیهی بود از نظر فرم و قالب بندی ظاهرا بر تر از گاموها میبود حتی زائده های خط قالب روی ساچمه ها را نداشت و احساس میکردم برتری دارد و ضریب بالستیک بهتری در پرواز دارد ولی در عمل اینطور نبود!
از نظر من دو تا فرق اساسی با گاموهای رایج داشت مخصوصا با پرومگنومها
1-bsaها خیلی راحت تو لوله میرفت و برعکس گاموها کمی سفتتر
2-bsaها لبه دامنشان کمی بنظر نازکتر و مواج شده بود (اثر تراش داخلی دامنه)
به این دو عکس دقت کنید (سمت راست پرو مگنوم و چپی bsa)
[تصویر: DSC00268.jpg]
[تصویر: DSC00269.jpg]

حتی با چشم غیر مسلح هم بوضوح این دو نکته قابل روئیت است ساچمه سمت چپ هم دامنه کوچکتر و هم تراشکاری بد همراه با پلیسه و اثر بجا مانده آن که باعث دفرمه شدن و نازک شدن لبه انتهای دامنه گشته ولی عکس سمت راستی (پرومگنوم)با اینکه از نظر شکل ظاهری و خط قالب روی آن بظاهر کمی مشکل دار تر میباشد ولی بدلیل تراش داخلی خوب و فیت بودن ساچمه و دامنه که گاهی به سختی و با فشار زیاد هم وارد لوله میشود دقت بهتری و هم قدرت عالی از خودش بجا میگذارد . و گمان من این است این bsa ها نیاز به اصلاح دامنه دارند آنهم با دستگاه سایز ساز (فیت کن) یا هر وسیله و هرآنچه که بتوان طراحی و ابتکار کرد .

البته شبیه به این را شاید بتوان با تغیراتی تبدیل به یک دستگاه دامنه اصلاح کن کردKhansariha (214)
[تصویر: CR-PL177_zm.jpg]
راستی دوستان کسی این دستگاه را سراغ داره یا باید این bsa ها را با نصف قیمت بفروشم Khansariha (214)
Pellets with larger skirts may not fit
علي جان باعرض شرمندگي اينم با اون دستگاه فرقي نداره ويه مدل ديگشه واين جمله يه توضيح درمورد اين دستگاهه:
ساچمه هاي با دامنه بزرگتر ممكنه اندازه اش نباشند يعني باساچمه هاي با دامنه بزرگتر نميشه با اين دستگاه
كاركرد ازفكراين دستگاه بيا بيرون
منم 45 دادم 3بسته bsa Khansariha (367)
چاكريم ولك
(2011-04-05 07:07 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي جان باعرض شرمندگي اينم با اون دستگاه فرقي نداره ويه مدل ديگشه واين جمله يه توضيح درمورد اين دستگاهه:
ساچمه هاي با دامنه بزرگتر ممكنه اندازه اش نباشند يعني باساچمه هاي با دامنه بزرگتر نميشه با اين دستگاه
كاركرد ازفكراين دستگاه بيا بيرون
منم 45 دادم 3بسته bsa Khansariha (367)
چاكريم ولك
ممنون محسن جان اصلاح کردم شاید هم بتوان با تغیراتی ازش برای اینکار بهره بردKhansariha (214)
خوب محسن جان حالا با این تفاسیر این bsa ها را چکار کنیم ؟ Khansariha (172)
تو فاصله هاي زير50 مترميشه باهاشون كلاغ بزنيم تا تموم بشند ميتونيم ابشون كنيم سرب بسازيم برا لانسه
تو تابستون شايدم بتونيم تو كارتريج ساچمه زني ازشون استفاده كنيمKhansariha (48)
اصلا كلا من خوشم نمياد ساچمه شل بره تو تفنگ چه تاثير داشته باشه يا نه احساس بدي به ادم ميده نه شل نه خيلي
سفت بايد فيت باشه
حالا ما که کلاغ ملاغ نمیزنیم یعنی بزنیم دیگه نه ؟ تا این bsa ها تمام شه ؟یا بدیم به دوستانی که تو کار کلاغند Khansariha (223)Khansariha (223)
ولی بدلم هست (توفکرم)اگر بشه با یک وسیله ای این دامنه هاش را اصلاح کنم احتمالا موضوع حله Khansariha (214)
جالبه عکسی که برای اون ابزار انداخته کراسمن پرمیر هست که کلا بی عیبه!!!!!
این ساچمه هایه مگنم هم واسه من مشکل ساز شده تا میزاریش تو لوله زودی در میاد یه بارهم در رفته بود و افتاده بود ته تفنگ و من هم نفهمیده شلیک کردم و بعدا پریسه هاشو که له شده بودن پیدا کردم
خدا کنه واسه تفنگم مشکلی ایجاد نکرده باشه
بابا اگه هم دستگاهش باشه كي حال داره 1500 تا ساچمه رودونه دونه اصلاح كنه بري تو كاره كلاغ بهتره .اين كلاغها تو اين فصول زادوولد بدجوري مزاحم بقيه پرنده ها ميشند تعدادشونم به نظرمن ازحدنرمال بيشتره Khansariha (214)
(2011-03-16 11:48 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اهمیت فیت بودن دامنه مهمه مخصوصا برای اونهایکه ساچمه های خوبی مثل کراسمن ، باراکودا ، جی اس بی و ..... دارند وبلطبع هم باید تفنگهای باارزش و گرانی هم داشته باشند ( مخصوصا دوستان از ما بهترون Khansariha (214)) خوب برای علاقه مندان عرض شود که اهمیت فیت بودن و درست بودن دامنه بقدری هست که وسیله های مورد نظر هم ساخته شده ومن یکی دو نمونه را معرفی میکنم . (البته دومی برای ساچمه گزاری است)

برای فیت و درست کردن دامنه
[تصویر: CR-PL177_zm1.jpg][تصویر: CR-PL177_zm.jpg]

باتشکر از آقا محسن اصلاح میکنم این دومی برای ساچمه گزاری خشابها است

[تصویر: pelletpen_zm.jpg]

سلام دوستان کسی نمیدونه این وصیله فیت کن رو میشه از کجا تهیه کرد اگه سراغ دارین لطفا بگین من شدیدا بهش نیاز دارم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع