انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فیت بودن ساچمه در لوله
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
سلام دوستان به نظر شما بهترین تفنگ بادی چیه؟
سلام داداش
تاپیکی داریم به نام مشاوره خرید سلاح بادی ، سوالتون اونجا بهتر جواب داده میشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (48)
سلام دوستان
یه سوال داشتم
آیا پهن کردن ته ساچمه تاثیر مثبت در دقتش داره؟
به نظرم میرسه که با پهن کردن ته ساچمه میزان تاثیر خان بر روی ساچمه افزایش پیدا میکنه که باعث افزایش دقت میشه.
نظریه ی من تا چه حدی صحت داره؟
نه امیر حسین جون
هیچ تاثیری که نداره هیچ تازه تاثیر منفی هم شاید داشته باشه
وقتی باد به طور ناگهانی پشت ساچمه میاد باعث میشه قسمت پشت ساچمه باد داخلش جمع بشه و کمی باز تر بشه و بیشتر با خان درگیر بشه
قبلا علی آقا در باره این موضوع آزمایش هایی رو انجام داده بودن Khansariha (8)
به نظر من فيت بودن خيلي مهمه حداقل تو تفنك من اينجوري بوده-واسه وايرخ 80 JSBهشت كريني EXACTخريدم قسمت نوك ساجمه خيلي شل و بدون كمترين تماس با لوله وارد ميشد ولي ته ساجمه كاملا سوراخ رو ميكرفت دقتش در حد كروب 3-2 سانته تو20متركه با توجه به قيمت بسته اي 60000 تومن و اعتبار ماركش به نظر من افتضاحه -باراكودا خوب فيت ميشه و عاليه -جالبتر اينكه ساجمه هاي الماس كه احتمالا تركي باشه (ولي روايات زياده)البته نوع8كرينيش حتما دقت كنيد8 باشه(آخه اين مدل تومغازمون رودستم باد كرده خخخخخخخخخخخخ)خوب فبت ميشه و اكه از طرفداراي باراكودا نبودم ميكفتم كروب بهتري داره البته تو فاصله 25متر بقيه فاصله ها رو نكرفتم-نفوذش تو نئويان از باراكودا خيلي بيشتره البته ساجمشم خيلي محكمه اكه در دراز مدت به خان آسيب نزنه اينو بايد اساتيد نظر بدن-در كل تصميم كرفتم يول مارك ندم واسه شكار الماس عالي بايد باشه فردا ميرم شكار خبرش رو مبدم
به نظر منم فيت بودن ساچمه از شل يا روان رفتن تو ساچمه خيلي بهتره چون رو دقت و قدرت ساچمه تاثير مستقيم داره به قول علي اقا رمقدار و جون داره و دوم اينكه ساچمه چون سرب هستش هنگام حركت در لوله و تماس با خان خيلي سريع خودش رو با شيار هاي خان طتبيق داده و حتي اگه دامنه از قطر لوله هم كمي باز تر باشه زمان حركت در لوله شكل اصلي و فرمي رو كه بايد داشته باشه رو خان ها به اون ميدهند من هميشه قبل از استفاده از ساچمه ها همه رو يكي يكي از پشت ساچمه با وسيله ايي مخروطي شكل از انتها باز تر كرده در حدي كه توي لوله فيت جا بره نه تغيير شكله ديگه ايي داشته باشن تجربه اين كار بهم ثابت كرده اولين تاثيرش تو قدرت ساچمه محسوسه و بعد دقتش
تیر تفنگ اگر فیت بودنش انقدر باشه که کمی از عقبش بمونه بیرون میتونه در دقت اثر منفی و حتی باعث خراب شدن واشر ابتدای لوله هم بشه و وقتی لول رو با حالت اول برمیگردونم احتمال پخ شدن انتهای ساچمه بسیار زیاده.
البته به نظر من.Khansariha (8)
من با دیانا ۳۶و۳۵۰ امتحان کردم ساچمه هایی که لق هستند توی دقت تفنگ تاثیرمیزاره و از طرفی ساچمه هایی که خیلی فیت بودن یه خورده پایین میزنه حالا نمیدونم شاید واسه من این اتفاق افتاده باشه
در اغلب تفنگهای بادی متداول مثل دیاناها و وایرخها این فیت بودن ساچمه تاثیر داره البته باید ذکر کرد که فقط برای بعضی ساچمه ها این اتفاق میافته مثلا برای پرومگنوم خیلی محسوس هست ولی برای JSB های اگزکت در این برندها تفاوتی نداره چون بادکش درون دامنه اینها بخاطر نازکی و نرمی برای کیپ شدن داخل لوله یکسان عمل میکنند ولی در پرومگنوم و امثال پرومگنوم از نظر اشکال که دامنه گوشته و محکمتری را دارند این کیپ و فیت بودن ساچمه تاثیر زیادی در گروپ و یا دریافت انرژی داره و لذا تاثیر بسزائی در دقت نیز از خودش نشون میده Khansariha (214)
کلا انتخاب سایز ساچمه های از این دست (JSB) اگزکت به نوع خان لوله و جان لوله (محل ساچمه گذاری)‌ یا به خشاب تفنگ بر میگرده که انتخاب در کالیبرهای مثل 5.50 یا 5.51 یا 5.52 را لازم و ضروری میکنه یعنی بنا به نیاز و تجربه بدست آمده توسط خودتان حق انتخاب را برای شما محفوظ کرده است . Khansariha (8)
کاملا حق باشماست بیشتر مشکل من با ساچمه های پرومگنوم بود واین لقی ساچمه ها خیلی پرت میزد ولی یکسری ‏jsbدیابلو داشتم کالیبر 5.50که به راحتی داخل لول میرفت انها هم پرت میزد ولی نه به داغونی پرومگنوم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع