انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت کمپرسور با تلنبه(تلنبه خودکار)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
فیلم های زیر از یوبوق هستن و با شیلتربشکن باید نگاه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینا نمونه هایی از کمپرسورهای فوق حرفه‌ای ساخت دوستان بلاد کفر هستن
اما بنظر من به همچین تاسیساتی باید در ایران بیشتر بهش توجه بشه چون مای بنده های خدا که در شهر های بزرگ زندگی نمیکنیم ، از نعمت کمپرسور بدور هستیم و زیر این آفتاب رو رطوبت و وضع کمر و دست و پا ، کی حوصله داره تلنبه بزنه؟!؟!
سیستم به شدت ساده هست مخصوصا نوع اول
سیستم نوع دوم از جکی استفاده میکنه که خودش با هوا بالا و پایین میره و خودش یه کمپرسور میخواد و کلی هم پیس پیس میکنه توی خونه نمیشه استفاده کرد
در نوع اول فقط یه موتور برقی هست که اون هم با باطری کار میکنه و این خیلی خوبه و میشه گفت قابل حمله.
فیلم هارو ببینید . بسازید . به بهترین طرح ، یک بسته پرومگنوم هدیه داده میشود!!!!!
حالا این فیلم هم هست طرف با تلنبه یه کپسول پر میکنه (فکر کنم ۱۲-۱۴ لیتری باشه) !!!! از نظر تئوری فکر میکنم شدنیه اما در عمل اینکه دهن تلنبه سرویس میشه یا نه رو باید از خود تلنبه بپرسیم...یه هفته هم طول میکشه تا پر بشه

ولی جدا از شوخی ، اگر بحث من و هم‌استانی های من رو در تاپیک بچه های گیلان دنبال کرده باشید ، متوجه میشین که مدت هاست ما با شارژ سیلندر و کپسول ها مشکل داریم. به هر دری هم زدیم نشد
من این فیلم هارو قبلا دیده بودم ، ولی بیخیالشون شدم. اما الان میبینم تنها راه و بهترین راه همینه
اگر کسی از این دستگاه ها ساخته لطفا تجربیاتش رو در اختیار ما هم قرار بده که از این بلاتکلیفی دربیایم!
دستی در الکترونیک هم دارم ولی زیاد از موتور های بزرگ سردرنمیارم. الان بنظرتون از چه موتوری با چه مشخصاتی میشه استفاده کرد که احتیاج به گیربکس هم نداشته باشه کار پیچیده نشه؟
صاخب جان من لینک باز نکردم ولی قبلا یه کلیپ دیدم که تلمبه به یه موتور درحال چرخش وصل بود.روش خوبیه فقط استهلاک تلمبه توی دراز مدت به چشم میاد.تلمبه بعد پنج دقیقه باید خنک بشه که این هم نیاز به سیستم اتومات برقی هست.
بنظرم اگر سرعت موتور کم بشه حتی کم تر از سرعت تلنبه زدن با دست ، مشکل خاصی پیش نمیاد... میشه از هیت‌سینک های آلومینیومی روی بدنه تلنبه استفاده کرد که دما رو پایین نگه داره یا از کولر های ‌سی‌پی‌یو و مادربورد کامپیوتر استفاده کرد
ولی خوب من از تلنبه تا حالا استفاده نکردم و درباره استهلاکش و اینکه چطور و چقدر گرم میشه اطلاعی ندارم.... شاید اینطور که شما گفتید باشهKhansariha (226)
با سلام :
بنظر منکه طرح بسیار خوبی هست .من اگر شهرستانی زندگی میکردم که امکانات شارژ کپسول رو نداشت حتما این کار رو انجام میدادم . برای شارژکپسول میتونه خوب عمل کنه یکی رو دیدم تو نت ، باهاش کپسول های تفنگ پینت بال رو که کوچک هستن ، پر میکرد اون هم 300 بار فقط باید بالاسرش بود و کنترلش کرد . حتی میشه دو تا تلنبه همزمان با هم کار کنند فقط من تا حالا دقت نکردم تلنبه رو اگر با فشار و خشونت کار کنی باهاش سریع آسیب میبینه یا فقط اورینگهاش کمتر عمر میکنن .از شما چه پنهون تا حالا تلنبه باز نکردم . در مورد قدرت موتور هم فکر میکنم در حد موتور کولر کاملا جوابگو باشه (نیم و حداکثر سه چهارم اسب )
موفق باشید
من پارسال این طرح رو میخواستم بسازم بهترین طرح هم در اوردم قیمت تمام شدش تقریبا 900 تومن در میاد اونم با موتور چینی هزینه اصلی الکتروموتور هستش.
سلام دوستان گلKhansariha (8)

امین جان آیا میشه با تلمبه کپسول رو شارژ کرد ؟
.شرمنده تایپیک تخصصی تری پیدا نکردم برا طرح سئوال!
Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر ۹۰۰ تومن بشه به‌علاوه قیمت تلنبه هاتسان میشه ۱۴۰۰ که قیمت یه کپسول ۲۰ لیتری فولادی یا تلنبه ی اف‌ایکس میشه!! اون وقت ساختش نمیصرفه
اگر بشه از موتور کولر های اوراق شده استفاده کرد هزینه خیلی پایینتر میاد...البته اگر جواب بده
آقا امین الان موتوری که قرار بود داخل طرح شما استفاده بشه مشخصاتش چی بود؟
دوروبر من موتور زیاد هست بخاطر شغل پدرم. مثل موتور اره ی برش الومینیوم یا موتور دریل پایه دار . البته دورشون که خیلی بالا هست باید از گیربکس استفاده بشه
یه سوال هم داشتم اینکه در فشار ۲۰۰ بار چه مقدار نیرو برای بالا و پایین بردن تلنبه احتیاجه؟ اگر واحد وزن و کیلوگرم باشه خیلی بهتره!!
سلام دوستان ایا میشه از موتور باد های معمولی که در پنچر گیری ها و تعمیر گاه ها که واسه دستگاه بکس بادی استفاده میشه استفاده کرد؟
کمپرسورشون جواب میده واسه شارژ کپسول؟ اخه 2 سیلندر داره موتورش حجم سیلندر های موتورشون که باز کردم بد نیست خوبه.
دینامشم پر قدرته اگه راهی باشه بشه با این موتور ها کاری کرد خیلی خوبه قیمت 250 لیتریش فکر کنم 700. 800 تومنی باشه
من اوج گرونی یه کمپرسور گرفتم 1.200.000
الان ارزون شدن
با موتور کولر میشه ولی اون مدل دردسر زیاد داره باید تسمه تو تسمه کرد ولی مدل لنگ اگه بخاین در بیارین خیلی کوچیک مفید در میاد ولی الکتروموتورش گرون هستش اگه بخوایم تلمبه هاتسان رو روش پیاده کنیم تا فشار 250 به بالا کار بکشید باید با گیربکس 120 کیلو قدرت جابه جای داشته باشین برای استفاده تا 200 بار هم 87 کیلو دور موتورم تو دقیقه 18 بار بزنه داغ هم نمیشه زیاد. فقط هر چند دقیقه میشه بهش استراحت داد.
طرح جالبی هست. ولی در کل تلمبه زدن هم انقد سخت نیست بار اولو دوم براتون مشکل هستش بعد بدن عادت میکنه بهش.
سلام
امین جان بنظرت با کمپرسور کارواش های خونگی که روش نوشته 120 بار میشه یه کارایی کرد؟
Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع