انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت کمپرسور با تلنبه(تلنبه خودکار)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(2017-10-17 09:59 PM)calboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گل از کمپرسور کولر خودرو هم میشه استفاده کرد
این کمپرسور ها معمولا پنج پیستونه هستن و دورانی فوق العاده قوی و استهلاک پایین
برای تامین نیروی گردش هم از استارت خودرو میشه استفاده کرد
بطور مثال خرید یک دست کمپرسور و استارت استوک پراید حدود 150 تومن خرج داره و خوبیش اینه تو طبیعت هم میشه ازش استفاده کرد و همراه داشت

درود دوست عزیز

بنده قبلا تست کردم
در بهترین شرایط وبالا ترین قدرت 60 بار باد میزنه !!!!

(2017-10-18 12:09 PM)mehdimauser نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان کمپرسور ۱.۵ تومنی هم اومده از هر تلمبه ای هم راحتتر کار میکنه این اختراعات مال زمانی بود که ارزونترین کمپرسور دست
Khansariha (8) دوم ۵ تا ۶ میلیون قیمتش بود

درود برشما

درسته ممکنه یا این قیمت اومده باشه
اما فکر نکنم دوام داشته باشه !!!
تازه اگه مشکل لوازم نداشته باشه !
اما مدل مال من خرابی دستگاه رو ندارید
هرچند وقت یکبار اورینگهای تلمبه مستهلک میشه که خوب اگه با دست هم بزنید بازم
استهلاک اورینگ رو دارید
بنده کل هزینه ای که کردم (تمامی لوازم بغیر تلمبه استوک هستش)500 تومان شد
ومطمئن باشید خود دستگاه تلمبه زن راحت 10 سال کار میکنه
یه سوال از دوستان که تلمبه دارند:
علت خراب شدن زودهنگام اورینگ مرحله 3 تلمبه (همون اورینک که از همه کوچکتره وروی سر میل نازک تلمبه نصب شده )
چی میتونه باشه ؟

لوبله کاملا براق وبدون خوردگی
روغنکاری مرتب
تاب تداشتن میل
همه موارد بر حسب ظاهر اوکی میباشد
اورینگ هم به گفته فروشنده نسوز وردرجه یک
وایتون گیر نیاوردم
اگه از دوستان فروشگاهی رو سراغ دارند که اورینگ وایتون ست میفروشه لطفا اسم وادرس بدن تماس بگیرم واسه صفارش خید
با تشکر
بخاطر اینکه تند تند تلنبه میزنید،اون بخش فشار واقعا بالاست،دسته تلنبه رو خیلی آروم بیارید بالا و خیلی آروم هم بدید پایین،مطمئن باشید باد دهی بهتری هم داره،ضمن اینکه خسته هم نمیشید،هر ده بار که تلنبه زدید دو دقیقه به تلنبه استراحت بدید،من تقریبا سالی دوبار اورینگ آخری رو تعویض میکنم،وقتی باد میزنید انتهای تلنبه رو دست بزنید،خیلی داغ میشه،هر اورینگی،حتی وایتون هم بندازید،در اون شرایط نمیتونه زیاد دوام داشته باشه،حالا اورینگ معمولی کمتر،اورینگ وایتون بیشتر،اما بالاخره فشار و گرما از آستانه تحمل اورینگ بالاتر میره،به روشی که عرض کردم تلنبه بزنید و مطمئن باشید دیر به دیر خراب میشه،البته روغنکاری با روغن سیلیکون و بازدید دوره ای رو فراموش نکنید
درود دوست عزیز وممنون بابت پاسخ سریعتون
راستش تلمبه رو روی دستگاهی که معرفی کردم سوار کردم وتایم گرفتم 28 بار در دقیقه تلمبه میزنه واینکه قسمت انتهاییی تلمبه بسیار ضعیف گرم میشه !!
در حالی که بادست میزدم حدودا 50 بار در دقیقه .بله داغ میشد
اما الان گرم هم نمیشه وبنده زیر 30 درو در دقیقه رو طبق گفته شرکت سازنده کرال طراحی کردم !
سوال : اگه اون قسمت (میله فشار نهایی .نازک) که اورینگ کوچک میخوره رو حدودا 1 سانت عقب تر یه جای اورینگ دیگه در بیارم بنظرتون امکان تقویت این مرحله هستش ؟یا ممکنه اخلال ایجاد کنه ؟/
ممنون میشم راهنمایی کنید
درود بر شما،ارادت دارم،روشی که بنده عرض میکنم کمتر از اینهاست،تقریبا شاید ۱۵ تلنبه در دقیقه،در مورد اورینگ اضافه هم مطمئنا اگر خوب بود خود شرکت میذاشت،بنظرم دستکاری نکنید،فقط دور موتور رو روی ۱۵ بار تنظیم کنید،البته به شرط اینکه استراحت بدید به تلنبه،چون به این مورد توجه داشته باشید که اگر بدنه تلنبه مقدار کمی گرم شده اون تو گرما زیاده،زمانی که بیرون خیلی گرم شده به این معنی است که هوای اون تو داغ شده،این گرما و چرب نبودن اورینگ باعث تخریبش میشه،شما که با موتور دارید کار میکنید،پس خستگی نداره،روی ده دور در دقیقه تنظیمش کنید،بجای ده دقیقه در بیست دقیقه باد فول لود کنه،عجله ای نیستKhansariha (8)Khansariha (8)
ممنون دوست خوبم
حق باشماست تعدا تلمبه زدن رو به ابتدا 20 وبعد 15 کاهش میدم ببینم نتیجه چی میشه ؟؟
با سپاس
درود به همه دوستا ن
امروز تلمبه و باز کزدم اخرین لوله داخلی که قطر اون 1 سانته ومیله نازک 6 میلیمتری اخرین کمپرس که اورینگ ریز میخوره

بعد از بررسی وشستشو متوجه شدم داخل اون لوله خط و خش افتاده که همین امر با عث خراب شدتن زود به زود اورینگ کوچیکه میشه
سوال : ایا میشه داخل این لوله رو دوباره صیقل داد وبراق کرد؟
وایا یدکی این لوله هستش واسه تعویض ؟ (تلمبه کرال )
درود به همه
امروز یه سمباده نرم رو بصورت نوار 2 سانت در 10 سانت بستم دور خود میله نازک تلمبه وفرستادم داخل لوله ومیله رو بستم سر دریل وروشن کردم دایم روغن میزدم وبا دور 1000 دور حدودا طی 3 بار وهربار 30 ثانیه این کار رو کردم
حالا لوله شده عین آینه !!
قطعات رو بستم وتلمبه رو کار انداختم وهمه چیر مرتبه وتا الان 23 بار تا 250 بار باد زدم مشکلی نداشته خدارو شکر !!

ببخشید 3 بار بادزدم
اشتباها 23 بار تایپ شد
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع