انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: پی سی پی ساخت ایران
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
[attachment=58]:) خوب فکر میکنم با دیدن عنوان تاپیک حسابی شوکه شدید:D
پی سی پی اونهم ساخت ایران؟؟؟؟:exclamation:
در حقیقت این قضیه مربوط به 30سال پیش هست:D
30 سال قبل توی خیابون فردوسی شخصی بوده به نام اقای آرام ( اراد؟؟؟) که خدا بیامرزدش
ایشون در کارگاه شخصیش تفنگهای دست سازی درست میکرد که زیر لوله یک اهرم داشت که نقش تلمبه رو بازی میکرد و با پمپ کردن هوا رو از طریق یک شیر یک طرفه پشت سوزن ذخیره میکرد و با فشار ماشه هوا ازاد شده و تفنگ شلیک میکرد.
من مدتها قبل این موضوع رو شنیده بودم اما هرگز نمونهای از این تفنگ رو ندیده بودم
تا اینکه چند روز پیش بر حسب اتفاق تو مغازه یکی از قدیمی ترین تعمیرکارهای فردوسی چشمم به این تفنگ افتاد که زیر یه عالم اشغال اقتاده بود
با کلی زحمت طرف رو راضی کردم تفنگ رو آورد تا چند تا عکس بگیرم:P:P
لوله تفنگ از جنس برنج ساخته شده بود و برای گذاشتن ساچمه باید یک گلنگدن رو عقب میکشیدی و بعد از گذاشتن یک ساچمه دوباره میبستیش:)
هر چند تفنگ خراب بود و نشد تستش کنم
اما دیدن اینکه 30 سال قبل که حتی نامی از کشوری مثل ترکیه یا حتی کره در صنعت نبود یه نفر با حداقل امکانات پی سی پی ابتدای رو اینجا میساخته هم باعث شادیه هم باعث ناراحتی
چرا که اگه از این فعالیت ها حمایت میشد الان در صنعت تفنگهای بادی حتما خیلی حرفها برای گفتن داشتیم و چشممون به اجناس درجه چندم ترکیه و چین نبود
اینهم عکس ها( ببخشید اگه خیلی با کیفیت نیست
دمش گرم خیلی پاکار بوده طرف،ایول.
یه چیزی بگم جالبه:
پی سی پی ها توی اروپا از قرن 18 ساخته میشدن با کپسول 60 بار!!!
توی ارتش هم ازشون استفاده میکردن و حتی کلی از ارتش ناپلئون با پی سی پی مردن!!!!
بیش از اینا عقبیم حرف 20-30 سال نیست.....
موقعی که انشتین در سال 1905 نظریه نسبیت را داد هنوز کلمه شتاب و سرعت توی ایران ساخته نشده بود و فیزیک نیوتونی را تعداد انگشت شماری میدونستن.
اولین قدم برای پیشرفت دست برداشتن از غرور کاذب هست و قبول کردن همون چیزی که هستیم......
ارادتهای بیشمار!
ماهیو هر وقت از اب بگیری تازست

کاری که نداره از فردا بزین تو کار راه اندازی کارخونه اسلحه سازی ؟

من قنداقشو میتونم بسازم
SOHEIL-GUNSMITH جان با دیدن عکسها حسابی شوکه شدم اگر بتوانی اطلاعات بیشتری در معرفی اقای آرام ( اراد؟؟؟) بدست آوری و بیشتر در موردش بنویسی حق مطلب را ادا کرده ای بطور مثال میتوانی فامیلش یا فرزندانش را پیدا کنی و خلاصه ای از زندگیش عکسهایی از کار و کاسبیش و.... پیدا کنی . هر چه باشد شما اولین شخصی هستی که اقای آرام ( اراد؟؟؟) را کشف کرده ای
من به این پست بالاترین نمره را میدهم. وکامل کردن آن را هم امری خداپسندانه میدانم
آق مهندس سهيل
بعد كه من ميگم دنبال عتيقه اي از دست ما دلخور نشو بفرما اينم نمونش
یعنی میشه یه روز خودمون تفنگ بادی طراحی کنیم و با کیفیت بالا بسازیم؟ماشالله همه نوع متخصصیم که تو سایت موجوده.ایشالا بچه های همین سایت در اینده با کمک هم کارای بزرگی انجام میدن:)
(2011-02-21 10:20 PM)angler نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
SOHEIL-GUNSMITH جان با دیدن عکسها حسابی شوکه شدم اگر بتوانی اطلاعات بیشتری در معرفی اقای آرام ( اراد؟؟؟) بدست آوری و بیشتر در موردش بنویسی حق مطلب را ادا کرده ای بطور مثال میتوانی فامیلش یا فرزندانش را پیدا کنی و خلاصه ای از زندگیش عکسهایی از کار و کاسبیش و.... پیدا کنی . هر چه باشد شما اولین شخصی هستی که اقای آرام ( اراد؟؟؟) را کشف کرده ای
من به این پست بالاترین نمره را میدهم. وکامل کردن آن را هم امری خداپسندانه میدانم

سلام دوست عزیز
اسم این آقا ""آرا وارطانیان"" است و جزء هموطنان ارامنه بودند، که در سالهای قبل از انقلاب صاحب یک باب مغازه فروش تفنگهای شکاری و بادی در خیابان لاله زار بودند و اتفاقا از شخصیت های بسیار بزرگ وقابل احترام در میان شکارچیان کشورمون به حساب می آیند در مورد خدمات ایشون غیر از ساخت تفنگ آرا که به نام خود ایشون نام گذاری شده ایشون اولین وارد کننده تفنگ بسیار مشهور و پر طرفدار وینچستر 270 به صورت وسیع در کشور عزیزمون بودند واگه الان شما میتونید تفنگای با کیفیت 270 که ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی هستند رو ولو با قیمتهای خیلی بالا در ایران پیدا کنید مدیون زحمات این مرد بزرگ وبا اخلاق هستید.
آقای وارطانیان جزء شکارچیان بزرگ تاریخ ایران هم محسوب میشه و در زمینه شکار چهار پایان جزء رکورد داران میباشند،اگه پای صحبت شکارچیان قدیمی بشینی حتما آقای وارطانیان رو میشناسند و البته ایشون در حال حاضر در قید حیات نمی باشند""روحش شاد""
اما در مورد تفنگ آرا این تفنگ رو شما میتوانید با تفنگ بنجامین Benjamin Air Rifle
Pump Pellet Gun .20 Caliber 700 fps
Benjamin CB9 Blue Streak
آمریکایی مقایسه کنید مشخصات و سرعتش هم مثل همونه و در مجموع به کار شکار و این حرفا نمیخوره شاید بشه باهاش گنجشک زد ولی خوب صدای بسیار کم و لگد ضعیف جزء مشخصاتشه حدود 10 سال قبل یه از خدا بیخبری این تفنگ رو به قیمت 60000 تومن به جای عتیقه به یکی از دوستای ما انداخته بود ،الان دیگه ازش خبر ندارم ولی شاید هنوز داشته باشه
عقب ماندگي ما به دليل اينه كه به مخترعين ومبتكرين تو كشور مااهميت نميدند اگه همون موقع رواختراع اين اقا سرمايه
گذاري شده بود الان يه كارخونه شده بوددرحد air arms
!!!!!!!!!!!!!
يعني ممكنه به اون تيرهاي تفنگ بادي كه قديما بود به اسم جت آرا ارتباطي داشته باشه؟اون تيرها رو بنظرم يادمه قوطي نيمه پايينش زرد بود قسمت بالاش سبز و از سرب خشك بود تعداد تيرهاي كج و كوله ش شايد يك در صد بود!!!
(2011-03-16 05:24 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عقب ماندگي ما به دليل اينه كه به مخترعين ومبتكرين تو كشور مااهميت نميدند اگه همون موقع رواختراع اين اقا سرمايه
گذاري شده بود الان يه كارخونه شده بوددرحد air arms

کاملا با شما موافقم باور کنید اگه بخواهیم خیلی بیشتر و بهتر از ترکیه وحتی کره میتونیم تفنگ بادی بسازیم وقتی که ما برنو رو خیلی بهتر از مدل چکی اون میساختیم ترکیه از خداش بود از ما بخره اما حالا چی ؟
اینجا پسر سقزی با امکانات خیلی محدود در حد یه دستگاه جوش و یه فرز و مته ماشین ساخته که خیلی شبیه هامر امریکاست و یکی دیگه در نوزده سالگی تقریبا با همون امکانات یه هلیکوپتر کوچیک ساخته بود که میتونست یک نفر و حمل کنه اما با هاشون چیکار کردیم هیچی ولشون کردیم یا برن برای کشورهای دیگه کار کنن یا بعدا برن مغازه جوشکاری بزنن برای امرار معاش
من صد در صد مطمئن هستم اگه بخوایم و البته صبر هم داسته باشیم میتونیم تفنگهای خیلی بهتر از ترکیه و دیگر کشورها بسازیم
به قول یکی از دوستان خخخخخخخخخخخ
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع