انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: پی سی پی ساخت ایران
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
تو همه كشورها تفنگها و چاقوهاي دست ساز قيمتشون خيلي گرونتر از انواع كارخونه اي هست!جالبتر اينه كه در مورد تفنگها عده اي هستند كه دقت و كيفيت تفنگهاي كارخونه اي رو تا حد تفنگهاي مسابقه اي بالا ميبرن!!ببينيد تو پست ايده پي سي پي!!ما هنوز داريم دربدر دنبال محاسبات براي ساخت سيلندر تفنگ ميگرديم و نميدونيم از كجا رابط كپسول اسكوبا تهيه كنيم!!
اگه اينجور چيزها دم دست بود ......
چي ميشه كه ما تفنگ بادي فنري بسازيم با فنر تيتان و واشر ماكاري و لوله مثلا لوتر والتر و سيلندر استينلس استيل ؟چوب گردو كه بحمد الله تو ايران هست پيچ و مهره هم فراوونه تو هر سايز و مدلي...
حيف از بادي فنري خوشم نمياد (بخاطر خراب كردن دوربين)و الا ساختنش كار يك روز يا حد اكثر دو روزه
فعلا كه درگير ساخت پي سي پي هستم
(2011-02-20 07:17 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:) خوب فکر میکنم با دیدن عنوان تاپیک حسابی شوکه شدید:D
پی سی پی اونهم ساخت ایران؟؟؟؟:exclamation:
در حقیقت این قضیه مربوط به 30سال پیش هست:D
30 سال قبل توی خیابون فردوسی شخصی بوده به نام اقای آرام ( اراد؟؟؟) که خدا بیامرزدش
ایشون در کارگاه شخصیش تفنگهای دست سازی درست میکرد که زیر لوله یک اهرم داشت که نقش تلمبه رو بازی میکرد و با پمپ کردن هوا رو از طریق یک شیر یک طرفه پشت سوزن ذخیره میکرد و با فشار ماشه هوا ازاد شده و تفنگ شلیک میکرد.
من مدتها قبل این موضوع رو شنیده بودم اما هرگز نمونهای از این تفنگ رو ندیده بودم
تا اینکه چند روز پیش بر حسب اتفاق تو مغازه یکی از قدیمی ترین تعمیرکارهای فردوسی چشمم به این تفنگ افتاد که زیر یه عالم اشغال اقتاده بود
با کلی زحمت طرف رو راضی کردم تفنگ رو آورد تا چند تا عکس بگیرم:P:P
لوله تفنگ از جنس برنج ساخته شده بود و برای گذاشتن ساچمه باید یک گلنگدن رو عقب میکشیدی و بعد از گذاشتن یک ساچمه دوباره میبستیش:)
هر چند تفنگ خراب بود و نشد تستش کنم
اما دیدن اینکه 30 سال قبل که حتی نامی از کشوری مثل ترکیه یا حتی کره در صنعت نبود یه نفر با حداقل امکانات پی سی پی ابتدای رو اینجا میساخته هم باعث شادیه هم باعث ناراحتی
چرا که اگه از این فعالیت ها حمایت میشد الان در صنعت تفنگهای بادی حتما خیلی حرفها برای گفتن داشتیم و چشممون به اجناس درجه چندم ترکیه و چین نبود
اینهم عکس ها( ببخشید اگه خیلی با کیفیت نیست

دست شما درد نكنه. البته استحضار داريد كه اين PCP‌ نيست و Multi Pump‌ هست. منو ياد بنجامين هاي 392 و 397 انداخت. حالا كدوم مغازه بود كه ما هم بريم يه نگاهي به اين مصنوع خاص بندازيم و از نزديك فيض ببريم؟

(2011-03-16 04:43 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
اسم این آقا ""آرا وارطانیان"" است و جزء هموطنان ارامنه بودند، که در سالهای قبل از انقلاب صاحب یک باب مغازه فروش تفنگهای شکاری و بادی در خیابان لاله زار بودند و اتفاقا از شخصیت های بسیار بزرگ وقابل احترام در میان شکارچیان کشورمون به حساب می آیند در مورد خدمات ایشون غیر از ساخت تفنگ آرا که به نام خود ایشون نام گذاری شده ایشون اولین وارد کننده تفنگ بسیار مشهور و پر طرفدار وینچستر 270 به صورت وسیع در کشور عزیزمون بودند واگه الان شما میتونید تفنگای با کیفیت 270 که ساخت کارخانه های معروف اسلحه سازی هستند رو ولو با قیمتهای خیلی بالا در ایران پیدا کنید مدیون زحمات این مرد بزرگ وبا اخلاق هستید.
آقای وارطانیان جزء شکارچیان بزرگ تاریخ ایران هم محسوب میشه و در زمینه شکار چهار پایان جزء رکورد داران میباشند،اگه پای صحبت شکارچیان قدیمی بشینی حتما آقای وارطانیان رو میشناسند و البته ایشون در حال حاضر در قید حیات نمی باشند""روحش شاد""
اما در مورد تفنگ آرا این تفنگ رو شما میتوانید با تفنگ بنجامین Benjamin Air Rifle
Pump Pellet Gun .20 Caliber 700 fps
Benjamin CB9 Blue Streak
آمریکایی مقایسه کنید مشخصات و سرعتش هم مثل همونه و در مجموع به کار شکار و این حرفا نمیخوره شاید بشه باهاش گنجشک زد ولی خوب صدای بسیار کم و لگد ضعیف جزء مشخصاتشه حدود 10 سال قبل یه از خدا بیخبری این تفنگ رو به قیمت 60000 تومن به جای عتیقه به یکی از دوستای ما انداخته بود ،الان دیگه ازش خبر ندارم ولی شاید هنوز داشته باشه

بابت اطلاعات خوبتون تشكر مي كنم. جالب بود

(2011-03-16 07:27 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو همه كشورها تفنگها و چاقوهاي دست ساز قيمتشون خيلي گرونتر از انواع كارخونه اي هست!جالبتر اينه كه در مورد تفنگها عده اي هستند كه دقت و كيفيت تفنگهاي كارخونه اي رو تا حد تفنگهاي مسابقه اي بالا ميبرن!!ببينيد تو پست ايده پي سي پي!!ما هنوز داريم دربدر دنبال محاسبات براي ساخت سيلندر تفنگ ميگرديم و نميدونيم از كجا رابط كپسول اسكوبا تهيه كنيم!!
اگه اينجور چيزها دم دست بود ......
چي ميشه كه ما تفنگ بادي فنري بسازيم با فنر تيتان و واشر ماكاري و لوله مثلا لوتر والتر و سيلندر استينلس استيل ؟چوب گردو كه بحمد الله تو ايران هست پيچ و مهره هم فراوونه تو هر سايز و مدلي...
حيف از بادي فنري خوشم نمياد (بخاطر خراب كردن دوربين)و الا ساختنش كار يك روز يا حد اكثر دو روزه
فعلا كه درگير ساخت پي سي پي هستم

خب شمام تفنگ فنري درست كن كه مثل ديانا ريل لگدگير داشته باشه دوست عزيز.
در ایران چون انحصار ساخت تفنگ دست اسلحه و مهمات ارتش و صنایع دفاع هست امکان رشد این رشته وجود نداره و اگه بری بگی آهای مردم من یه تفنگ پی سی پی ساختم چه بسا که بندازنت زندان به جرم ساخت پی سی پی دست ساز!!!
وگرنه مثلا کیفیت این آشغال هایی که به اسم نخجیر و ساچمه زنی میسازن که در حد افتضاحه نه تعادل وزنی خوبی داره نه آلیاژ خاص و بالایی و نه هنر و زیبایی ولی با قیمت گزافی فروخته میشه چرا؟ معلومه به همون دلیلی که شما یه سمند رو با قیمت بالا تر از یک تویوتا کمری میخرین انحصار و عدم رقابت،و تعرفه های شدید گمرکی برای جلو گیری از وارد کردن تفنگ با کیفیت توسط عموم که فقط یه عده پولدار تافته جدا بافته بتونند تهیه کنند
و همه اینا به اسم حمایت از تولید کننده داخلی انجام میگیره آخه مردم چه گناهی کردن؟
این روند کاملا به ضرر صنعت کشور هست چون وقت یرقابتی نباشه عقب ماندگی صنعتی رو ما شاهدش هستیم
وگرنه یه تراشکاری که سر شاتون سیلندر تامیر میکنه هم میتونه یه تفنگ ساچمه زنی بسازه چون هیچی نداره لولش هم خان نمیخوادKhansariha (214)
(2011-02-20 07:17 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:) خوب فکر میکنم با دیدن عنوان تاپیک حسابی شوکه شدید:D
پی سی پی اونهم ساخت ایران؟؟؟؟:exclamation:
در حقیقت این قضیه مربوط به 30سال پیش هست:D
30 سال قبل توی خیابون فردوسی شخصی بوده به نام اقای آرام ( اراد؟؟؟) که خدا بیامرزدش
ایشون در کارگاه شخصیش تفنگهای دست سازی درست میکرد که زیر لوله یک اهرم داشت که نقش تلمبه رو بازی میکرد و با پمپ کردن هوا رو از طریق یک شیر یک طرفه پشت سوزن ذخیره میکرد و با فشار ماشه هوا ازاد شده و تفنگ شلیک میکرد.
من مدتها قبل این موضوع رو شنیده بودم اما هرگز نمونهای از این تفنگ رو ندیده بودم
تا اینکه چند روز پیش بر حسب اتفاق تو مغازه یکی از قدیمی ترین تعمیرکارهای فردوسی چشمم به این تفنگ افتاد که زیر یه عالم اشغال اقتاده بود
با کلی زحمت طرف رو راضی کردم تفنگ رو آورد تا چند تا عکس بگیرم:P:P
لوله تفنگ از جنس برنج ساخته شده بود و برای گذاشتن ساچمه باید یک گلنگدن رو عقب میکشیدی و بعد از گذاشتن یک ساچمه دوباره میبستیش:)
هر چند تفنگ خراب بود و نشد تستش کنم
اما دیدن اینکه 30 سال قبل که حتی نامی از کشوری مثل ترکیه یا حتی کره در صنعت نبود یه نفر با حداقل امکانات پی سی پی ابتدای رو اینجا میساخته هم باعث شادیه هم باعث ناراحتی
چرا که اگه از این فعالیت ها حمایت میشد الان در صنعت تفنگهای بادی حتما خیلی حرفها برای گفتن داشتیم و چشممون به اجناس درجه چندم ترکیه و چین نبود
آقا جان خيلي ممنون ولي من نمي تونم عكس ها رو سايز بزرگ ببينم سيستم پيغام تعليق كاربري مي ده

اینهم عکس ها( ببخشید اگه خیلی با کیفیت نیست
من از این مدل توی یکی از مغازه های شهرمون دیدم
خراب بود طرف اگه اشتباه نکنم گفت روسیه!
(2012-12-22 10:59 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب چند میگفت؟
چه طور بود؟(سالم بود)
و چند تا داشت؟
البته من یه قوطی خالی از ساچمه جت ارا دارم.
خیلی دوست داشتم اقا ارا را میدیدم.
(2012-12-22 11:02 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-22 10:59 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب چند میگفت؟
چه طور بود؟(سالم بود)
و چند تا داشت؟
البته من یه قوطی خالی از ساچمه جت ارا دارم.
خیلی دوست داشتم اقا ارا را میدیدم.
قیمت که نگرفتم ولی از گرون فروش ترین مغازه های شهرمون هست.
سالم نبود وقتی تفنگ رو پر میکردیم ماشه کار نمیکرد.
ساچمه هم فقط گرد میخورد. با گلنگدن توی جان لوله قرار میگرفت.
پس حتما این مدل نبوده و صد در صد هم خراب بوده.چون انگار سیستم این این جوری هست که ساچمه را میزاریم توی جان لوله و بعد گلنگدن را میکشم.
از دوستان برای بعد از عید اگه کسی این مدل را پیدا کرد به من یه ندا بده ممنون میشم.Khansariha (8)
(2012-12-22 11:31 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس حتما این مدل نبوده و صد در صد هم خراب بوده.چون انگار سیستم این این جوری هست که ساچمه را میزاریم توی جان لوله و بعد گلنگدن را میکشم.
از دوستان برای بعد از عید اگه کسی این مدل را پیدا کرد به من یه ندا بده ممنون میشم.Khansariha (8)
اگه تونستم یه عکس ازش میزارم.
این هم یه pcp دست ساز شارژ کپسولش از توی قنداقه البته ایرانی نیست
[تصویر: 13562080451.jpg][تصویر: 13562080452.jpg][تصویر: 13562080453.jpg][تصویر: 13562080454.jpg][تصویر: 13562080455.jpg]
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع