انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفي سلاح شكاري كرال 5 تير Kral Arms
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
سلام دوستان .تا حالا چند بار پیش اومده که بعد ماشه کشی چکش پشت سوزن ضربه زده ولی تفنگ شلیک نکرده . پش چاشنی هم اثری از ضربه سوزن نیست .مشکل چی میتونه باشه؟
(2021-01-25 10:49 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .تا حالا چند بار پیش اومده که بعد ماشه کشی چکش پشت سوزن ضربه زده ولی تفنگ شلیک نکرده . پش چاشنی هم اثری از ضربه سوزن نیست .مشکل چی میتونه باشه؟

سلام
دوست عزیز اگه فنر چکش قدرتش خوبه که احتمالا باید خوب باشه چون کلا چن بار عمل نکرده .فنر هرچقدرهم ضعیف باشه بالاخره یه رد ناچیز روی چاشنی میمونه .پس بنابراین چند مورد رو بررسی کنید و نتیجه رو بگین تا دوستان راهنمایی کنن .یا سوزن کوتاهه ؛یا سوزن کجه و حتی سوراخ خروجی سوزن از مجموعه گلن گشاده؛ یا امکان داره شی خارجی افتاده باشه داخل گلن که بعضی وقتا با گیرکردن درکنار سوزن مانع حرکتش بشه ومورد اخر دقت کن که محل قرارگیری قفل گلن گشاد یا ساییده نشده حتی خود زبانه قفل ساییده نشده ؟ اگه شده میتونه یه فاصله مثلا یک دو میلیمتری از چاشنی تا سوزن ایجاد کنه که سوزن به چاشنی نرسه.درهرصورت با بررسی ظاهری واگه نیاز شد سلاح رو باز کن چه مجموعه گلن ودرصورت نیاز یه نگاه هم به عملکرد چکش وعدم وجود جسم خارجی داخل کپ بنداز .همه این موارد میتونه باشه .در اخر هم فشنگایی رو که شلیک نکرده از سلامت ونرمی چاشنیشون البته باید مطمئن بود .موفق باشیKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ظاهر کار همه چیز درسته . تاب داشتن سوزن رو چجوری بفهمم؟
(2021-01-27 01:45 PM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ظاهر کار همه چیز درسته . تاب داشتن سوزن رو چجوری بفهمم؟

سلام
این سوزن ظاهرش سالمه و احتمالا تاب هم نداره چون سوراخ خروجی روی گلن که سوزن میاد بیرون گشاد نیس.اگه تاب داشته باشه یا سوزن (جای تماس با سوراخ گلن) باریک و ساییده میشه یا سوراخ گشادتر میشه .
توی عکس زیاد واضح نیس ولی حس میشه یه ذره نوک سوزن بیش از حد گرده.سوزن برعکس اسمش اصلا نباید تیزو باریک باشه ومعمولا گرده .ولی درحدی نوکاون هست که اثرش روی چاشنی به اون کوچکی شاید حدودا نصف یا کمتر از نصف دایره چاشنی رو پوشش میده.
در مورد کوتاهی سوزن همین که از سمت نوک سالم باشه کافی نیس بعضی وقتا از ته سوزن کوتاه میشه وکوبیده میشه بر اثر ضربه چکش.الان در حالتی که اینقدر سوزن زده بیرون توی عکس باید از ته سوزن از سطح گلن داخلتر نباشه و حداقلش هم سطح ته گلن باشه اگرم یه کم بیرونتر باشه که دیگه عالیه.الان دقت کن ببین توی وضعیتی که یکی دومیل سوزن از گلن زده بیرون ؛ته سوزن داخلتر از سطح گلن نباشه.
بعضی از دوستان سوزن رو میدن تراشکار که واسشون یه ذره نوک تیزترش کنه که صد درصد بهتر میشه .البته به اندازه باشه و استاد کار ی باشه که اینکاره باشه.
از قدرت فنر چکش هم مطمئنید؟.
من خودم یه مورد شبیه به مشکل شما داشتم اخرش فهمیدم همه چی درسته و مشکل یه جای عجیب بود که به فکر کسی نمیرسید.مسیر حرکت چکش داخل سیستم ماشه جوریه که چکش چسبیده ودرکنار یه تیغه فلزی حرکت میکنه .که من دیدم کنار چکش رنگ زاجش رفته و سابیدگی داره و همون تیغه پریسه ناصاف داشت که حرکت چکش رو کند میکرد وبا سوهان خودم نرمش کردم وچکش روان شد .همین.سلاح من صیاد بود البته موفق باشیKhansariha (8)
من یه تجربه عرض کنم شاید بکار بیاد البته برا اسلحه دولول بود یزمان کپ اسلحه آکار رو باز کردیم گفته بودند خورده چوب داخل سلاح هست بخاطر کارخونه زحمت نمیده قنداق رو تمیز کنه و ...باز کردیم یخورده کم نرمه چوب داشت که تمیز کردیم و بخاطر نداشتن تجربه کافی کمی گریس مرغوب به ادوات و چکش و ...زدیم فکر کنم اسپری گریس زدیم بهرحال اسلحه رو بستیم و مدتها گذشت هیچ مشکلی هم نداشت کاملا سالم و درست کار کرد تا زمستون رسید و هوای سرد رفتیم بیرون و اسلحه شلیک نکرد بعد کلی دنبال عیب گشتن فهمیدیم ایراد از همین گریس بود که تو هوای سرد سفت میشد و سلاح درست عمل نمیکرد گاهی میزد گاهی نمیزد.نمیدونم چقدر در مورد این نوع سلاح شما صدق میکنه ولی با خوندن این مطلب یاد اون روزگار افتادم
ممنون از راهنمایی دوستان .مشکل فکر نکنم از سوزن باشه چون خیلی از فشنگ ها رو شلیک میکنه .تو حدود 200 تیر شاید 4 بار این حالت شده. تو تابستون و گرمای هوا هم اینجوری شده .
سلام ودرود
ایشالا که یکی از این تایپیک رد بشع و این پست رو ببینهKhansariha (112)
دوستان یدونه پنج تیر کرال مال ی بنده خدایی دستم رسیده باز کردم برا تنظیف که بعداز جدا کردن بچه قنداق و عقب کشیدن گلن هر کار کردم لوله جدا نمیشه(در حالی که باید خیلی روون بیرون می اومد) اثری هم از اسیب فیزیکی روی اسلحه ندیم بنظرتون ایراد کجاستKhansariha (290)
(2021-12-03 11:19 PM)huntergun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ودرود
دوستان یدونه پنج تیر کرال مال ی بنده خدایی دستم رسیده باز کردم برا تنظیف که بعداز جدا کردن بچه قنداق و عقب کشیدن گلن هر کار کردم لوله جدا نمیشه(در حالی که باید خیلی روون بیرون می اومد) اثری هم از اسیب فیزیکی روی اسلحه ندیم بنظرتون ایراد کجاستKhansariha (290)

سلام
دوست گرامی بعد از باز کردن بچه قنداق و پیچ و اینا تنها جایی که با لول درگیر میمونه قفل گلن هست که با کشیدن عقب ازاد میشه و از زیر سلاح(قسمت فشنگ گذاری) درگیر نبودن قفل با لول رو میشه دید.
خب بعد از اینا که انگار شمام تا اینجا پیش رفتی فقط باید لول رو بکشی بیرون و شما اینکارو کردید وبازم نشد صد در صد به علت باز نشدن خیلی وقت جرم وحالت چسبناک گرفته که اگه سلاح نو هست این فرضیه خیلی واقعی تره و راه حلش هم اینه که لول رو به اندازه یک میلیمتر به طرفین بپیچونی و همزمان بکشی بیرون ارام و با حوصله .
راه اخر اینه که در زمان ازادی لول که گلن عقب هست با یه پیچگوشتی تخت کوچک یا فاز متر از زیر اسلحه محل انتهای زایده لول وکپ رو ببینی که بینشون یه شیار ممکنه باشه و لول رو به طرف جلو اهرم کنی همین که حتی یک میل رو به جلو بره با دست درمیاد .زمان استفاده از فازمتر حواست باشه جای لول رو توی کپ زخمی نکنی هرچند یه خراش جز ممکنه بیوفته که ایراد نداره .
(2021-12-05 01:34 AM)koh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2021-12-03 11:19 PM)huntergun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ودرود

سلام
دوست گرامی بعد از باز کردن بچه قنداق و پیچ و اینا تنها جایی که با لول درگیر میمونه قفل گلن هست که با کشیدن عقب ازاد میشه و از زیر سلاح(قسمت فشنگ گذاری) درگیر نبودن قفل با لول رو میشه دید.
خب بعد از اینا که انگار شمام تا اینجا پیش رفتی فقط باید لول رو بکشی بیرون و شما اینکارو کردید وبازم نشد صد در صد به علت باز نشدن خیلی وقت جرم وحالت چسبناک گرفته که اگه سلاح نو هست این فرضیه خیلی واقعی تره و راه حلش هم اینه که لول رو به اندازه یک میلیمتر به طرفین بپیچونی و همزمان بکشی بیرون ارام و با حوصله .
راه اخر اینه که در زمان ازادی لول که گلن عقب هست با یه پیچگوشتی تخت کوچک یا فاز متر از زیر اسلحه محل انتهای زایده لول وکپ رو ببینی که بینشون یه شیار ممکنه باشه و لول رو به طرف جلو اهرم کنی همین که حتی یک میل رو به جلو بره با دست درمیاد .زمان استفاده از فازمتر حواست باشه جای لول رو توی کپ زخمی نکنی هرچند یه خراش جز ممکنه بیوفته که ایراد نداره .

سلام و درود خدمت شما دوست عزیز
والا کلی باهاش سرو کله زدم ولی کوچک ترین دامنه حرکتی هم نداره کاملا فیت چه از نظر پیچوندن لول و چه به سمت بیرون.بله سلاح هم تقریبا نو هست.بنظرتون اگه از ی تیکه تخته شبیه خط کش چوبی بزارم روی قسمت وسط لول که سوراخ های گاز از اونجا رد شدن و با ی چیز ی تقه کوچیک بزنم روی او تخته ممکنه بیاد بیرون
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع