انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی ماشه جدید دیانا t06
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
(2012-03-19 06:35 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ماشه تی 6 کلا 3 تا پیچ تنظیم داره که دوتاش روی خود برگه ماشه هست و یکی دیگه پشت ماشه
از سمت قنداق به سمت لوله اول یه پیچ پشت ماشه هست که اگر سفت بشه فنری که ماشه رو به سمت جلو نگه میداره قوی تر میشه و در واقع فنر نیروی برگشتن ماشه رو کنترول میکنه
بعدی یه پیچ کوچیکه که تا عمق ماشه پیش میره و بین دوتا پیچ دیگست که هرچه قدر اون پیچ رو سفت تر کنید ماشه سفت تر عمل میکنه در واقع پیچ تنظیم حساسیت ماشه هست

پیچ بعدی هم درست نمیدونم برای خودم هم مرموزه در کل میش گفت کارش مثل پیچ وسطی هست و اگه شل بشه ماشه لق میزنه فکر کنم اینو که خلاصی ماشه چه قدر باشه رو کنترول میکنهKhansariha (8)

خیلی ممنون از توضیح خوبتون

بله اون پیچ سوم که گفتید فکر میکنم کشش قبل از شلیک رو کم و زیاد میکنه
[/size]من 6 ماهی هست که 350 دارم یه مشکلی که باهاش دارم اینه که پایین میزنه چه با دوربین چه با درجه مگسک وقتی شکاف درجه رو در بالا ترین حد خود میارم خوب میشه اما چون پیچ درجه دیگه به جایی بند نیست شاید یکی دو رزوه 2 بار که باش شلیک میکنم دل و روده درجه و پیچاش میزنه بیرون میخاستم بدونم این مال چیه در ضمن لوله تفنگ ضربه ندیده و سالم [size=xx-large]سالمه.
لوله ی مگنومتون آسیب دیده به احتمال زیاد دسته دوم خریداری کردین
لوله خیلی حساسه و ممکنه به چشم نیاد اما اگه دقیق نگاه کنی میبینی که کمی به سمت پایین تاب برداشته.
برای تست لوله رو باز کن و روی یه چیز کاملا مسطح مثل برش سنگ گرانیت بزارش میبینی که کمی تاب برداشته
و اگه واقعا لوله سالمه ممکنه از کم شدن قدرتش باشه که میتونه از واشر یا فنر باشه که در اون صورت نوک لوله رو بزار توی دهنت مک بزن و سریع زبونت رو بزار سر لوله تا مکشش از بیننره یه 10 ثانیه نگه دار اگه هنوز مکش داشت حد اقل واشرت سالمه
و میتونه از لوله یا ضعیف شدن شدید فنر باشه ولی احتمال آسیب دیدگی لوله بیشتره

و بهتره سوال رو در تایپیک خودش مطرح میکردین
(2012-09-12 08:55 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله.ماشه های t06 هم این قابلیت رو دارن که دوباره رو حالت ضامن قرار بگیرن.فقط بایستی یکم ضامن رو بالا بیاری وبعد بکشی بیرون.

یعنی همه ماشه 06 ها همینطوری هستن؟؟؟
من با دو مدل دیگه کار کردم و اینطوری نبود
ولی خداییش 06 خیلی حساسیت خوبی داره
البته 05 هم حساسیت خوبی داشت
ولی این چون فلزی هست آدم یه حس بهتری داره
بله احسان جان تی 06 رو میشه روی ضامن قرار داد ولی ممکنه کمی قلق داشته باشه مثلا یه تفنگ رو ضامنش رو باید در راستای طول سلاح بکشی و یکی دیگه رو باید کمی رو به بالا بکشی.من با هر تی 06 که کار کردم روی ضامن میرفته یکم بهش ور برو درست میشهKhansariha (8)
هم 06 هم 05 هر دو این خصوصیت رو دارن؟ اگه این حالت نباشه ممکنه یه ایرادی تو عملکردش بوجود اومده باشه. من تا حالا هیچ مشکلی با 06 نداشتم.هیچ قلق خاصی هم نداره.خیلی نرم و راحت می شه از حالت ضامن خارج شد و دوباره برگشت به حالت ضامن.Khansariha (8)
درسته مهدی جون
منم با 06 کار کردم و خیلی نرم و راحت بود ولی مثل اینکه بعضیاش قلق خاصی داره و باید کمی به طرف بالا و بعد به طرف عقب بکشی
مشکل من برطرف شد
با تشکر از دوستانKhansariha (8)
اين احتمال هم هست تفنگ چون نو هست و قطعات كار نكردند يه خورده بد بياد رو ضامن و اون طور كه بايد روان باشد نيست كه براثر استفاده روان خواهد شد
امكان جايگزيني ماشه هاي T05 و T06

براي روشن شدن علت عدم تطبيق و جايگزيني ماشه مدل T05 با T06 كه فقط در صورت تعويض پيستون ممكن هست كند و كاو كرد م و تست عملي انجام دادم نتيجه اين شد كه: هر كدام با پيستون خودش صحيح عمل ميكنه و در غير اينصورت نتيجه مطلوبي نميده و خطر ناك هم هست
البته در ظاهر امر هردو سيستم بسيار شبيه به هم هستند ولي نكته اساسي در بخشي هست كه مكانيزم قفل كننده از اون استفاده ميكنه با شكل براتون توضيح ميدم

به زاويه تراش لبه داخلي زايده انتهاي پيستون كه با مكانيزم ماشه قفل ميشه دقت كنيد

[تصویر: 13718343701.jpg]

مدل t05
[تصویر: 13719358061.jpg]

مدلt06
[تصویر: 13719358062.jpg]
شماتيك ماشه T06
[تصویر: 13719383041.jpg]

در ماشه T05 با قرار گرفتن زاويه لبه صفحه سوراخدار فولادي با زاويه مكمل اون در بخش شافت پيستون و قفل شدن اهرمي در زيرش مكانيزم ماشه درگير ميشه ( استفاده از روش گوه اي) اما همونطوري كه ميبينيد ديانا در سيستم T06 روش قفل كردن ماشه رو دوباره بصورت اهرمي درآورده SEAR & LEVER (شبيه ماشه ركورد) ولي اونرو مينياتوري و داخل همون قاب T05 طراحي و امكانات جديدي بهش اضافه كرده و به عبارتي توسعه اش داده
بدليل تفاوت زاويه اي كه بين بخش انتهاي پيستون و اهرم قفل كننده اونها وجود داره باعث ميشه نتونيم از ماشه T06براي پيستون T05 و يا بالعكس استفاده كنيم چون مكانيزم ماشه خوب درگير نشده و مسلح نميشه
براي هريك از ماشه ها بايد از پيستون مخصوص همون مدل استفاده كنيد

Khansariha (256)
با سلام.

آقا مگنوم 350 من رو ضامن بود ميخواستم شليك كم ديدم نميشه !

بسكه به اين تفنگهاي قلابي ماركهاي ديگر عادت كرديم !

ميخوام ببينم به خاطر فشاري كه رو ماشه اومده مشكلي براش پيش نمياد ؟

يك سوال مهم :

ماشه الان در حالت ضامن و غير ضامن كمي جلو و عقب مي شود نرمال هست ؟

با تشكر.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع