انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی ساچمه های جدید گامو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
سلام دوستان گفتم خوبه حالا که در خصوص شکل ساچمه و نفوذش به هدف هم داره بحث میشه این 6 نمونه شکل ساچمه ها و تاثیر و رخنه آنها هم ببینید امیدوارم کمک کنه به انتخابهامون:)

[تصویر: Pellets_web.jpg]

[تصویر: pointed_pellet_web.jpg][تصویر: wad_pellet_web.jpg]

فعلا:D
ایول علی جون خیلی حال کردم.
تعجبم که ساچمه گرد که میگن نفوذش زیاده گند زده.
البته توی ژول مساوی شاید نفوذش زیاد باشه ولی من فکر میکنم ژولش خیلی کمتر از ساچمه های دیگس توی تفنگ.
در ضمن منم دیشب یه بسته TS-10 خریدم که ساچمه دونه ای 44 تومن نزنم ولی انصافا خیلی بد قیافه و کج و کوله و پلیسه دارن.
فکر کنم ساخت مغولستان و اینا باید باشه!!!!
ممنون مهرشاد جان خوشحالم که مورد توجه دوستانم قرار گرفت :)
اینها همه از یک تفنگ و با یک قدرت شلیک و آزمایش شده البته بدیهی است کمی وزنهاشون ممکنه متفاوت باشه این آزمایش فقط اشکال ساچمه و تاثیراتش را نشون میده .
اقا محسن از تهران هم بفرستن همون قیمت میشه اما اگه 100 بسته از تهران بخری برات ارزون در میاد...یکی دو بسته چیزی نیست که؟اینجا هم جاش نبود داداش اینجا معرفیش بود.
(2011-02-11 09:11 PM)CFX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا میلاد من کوچیک شما علی هستم
با تجربه خودت فکر میکنی دقیقترین تیر بجز پرو مچ (که مناسب شکار نیست ) چه تیریه؟
من با تیر پرومگنوم از حدودا 50 تا 55 متری کبوتر زدم و هیچ مشکلی از لحاظ دقت با این تیر ندارم ولی دوستان میگن اصلا دقیق نیست !!!

علی جان سلام.
من خودم به شخصه با پی سی پی و ساچمه پرو مگنوم جواب خوبی نگرفتم شاید علتش قدرت زیاد اسلحه من باشه.اما فکر میکنم برای اسلحه های فنری تا قدرت 30 ژول مناسب باشه.ولی پرو هانتر واقعا عالی جواب داده.

یه گروپ برای دوستان میزارم شاید تکراری باشه اما دقت در اون همه رو به نتایج دلخواه می رسونه.البته مال دوران جونیم هست فکر میکنم پارسال.به دلیل کمبود ساچمه باراکودا مجبور شدم 4 تا شلیک بکنم.نکته مهم این بود که من حدودا 1 ساعت وقت صرف کردم تا از ساچمه های موجود اونایی رو که یکدست تر و یک وزن هستند رو انتخاب کنم تا دقت ازمایش بالا بره.
اینم عکس که گویای همه چیز هست.
[تصویر: DSC00026_640x480_.jpg]
فاصله 50 متر اگر درست خاطرم مونده باشه.اسلحه هم ای تی 44 و حالت تیر انداز هم نشسته با ساپورت.
یا علی
بله منم با جلال عزیز موافقم پرومگنم دقت قابل قبولی نداره البطه منم برای شکار ازش استفاده میکنم چون اف ایکس سرش پهنه

و از لحاظ شرعی وقتی شکار نتونی بهش برسی حرام میشه ولی من دقتشو قبول ندارم
دوستان من یک آزمایش نفوذ از قدرت چند نوع از ساچمه های گامو انجام دادم که شاید بدرد دوستانی که مثل من چندان با تجربه نیستند بخوره (روی تخته نئوپان به قطر تقریبا 2 سانت و از فاصله 20 متری)
در این آزمایش بترتیب تیرهای 1-طلایی (نوع غیر اصل که بسته های 50 تایی اون به قیمت 3500 تومن فروخته میشه و از آلیاژ بسیار محکم ساخته میشه و میشه اونها رو چندین بار استفاده کرد) 2- مگنوم 3- پرومگنوم 4- اکسپندر و 5- راکت هستند که همونطور که در عکسها میبینید رتبه بندی (از نظر نفوذ)به این صورن هست .
1- پرومگنوم
2- راکت و اکسپندر(مشترکا)
3- طلایی (استحکام تیر پس از اصابت برام خیلی جالب بود چون هیچ اثری روی ساچمه نبود)
4- مگنوم
[تصویر: DSC02265.jpg]
[تصویر: DSC02266.jpg]
[تصویر: DSC02267.jpg]
[تصویر: DSC02268.jpg]
[تصویر: DSC02269.jpg]
[تصویر: DSC02270.jpg]
طبق عکس زیر تنها سه ساچمه قید شده در دایره ها تونستن اثر تخریبی روی پشت تخته داشته باشند
[تصویر: DSC02271.jpg]
خیلی عالی بود علی جان.
پرو مگنوم از قدیم معروف بوده به نفوذ.
یه پیشنهاد دوستانه خیلی از ساچمه طلایی استفاده نکن خان اسلحه رو از بین میبره.
یا علی
البته من کوچیک شما علی هستم (احسانی)
آه ه ه ه ه ه .
ببخشید علی جان.عذر خواهی میکنم.[تصویر: 000203F2.gif]
خوب اینم سبب خیری شد تا از ارش عزیز هم یادی بکنیم که مدتی کم پیدا شده.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
لینک مرجع