انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی ساچمه های جدید گامو
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
سلام
من يه بسته magnum و دو بسته pro magnum خريدم ولي بيشتر ساچمه ها شل هستن و چفت نيستن
من خودم با يه خودكار نشستم چنتا ساچمه هارو تهشونو گشاد كردم خيلي خوب شده
به نظرتون راه خوبيه اين كار يا نه؟
آرمین جون با این کار فقط خودتو گول میزنی و هیچ فایده ای نداره
من خودم بارها امتحان کردم و دقتش افتضاح میشهKhansariha (8)
سوال:ایا مهمات PBA به تفنگ شما صدمه می زنه؟
من با یکی از دوستانم که گاهی باهاش شکار میرم صحبت می کردم و اون بحثی رو به میان اورد که من مطمئن نیستم که ایا درسته یا نه؟چیزی که اول از همه هر دوی ما می دونستیم این بود که ساچمه PBA نباید برای کاربردهای جدی استفاده بشه به دلیل بی دقتی وحشتناکش در مسافت بالا. به هر حال موضوع مورد سوال اینه که اون شنیده بود که ساچمه های PBA می تونن به تفنگ اسیب برسونن.منم این مورد رو شنیدم ولی ما دو دلیل متفاوت برای این موضوع شنیده بودیم:
1. ساچمه PBA بسیار سبکه بنابرای مثل اینه که شما تفنگتون رو خالی شلیک کنید.استفاده از PBA در زمان طولانی به سیستم گس رم یا اسپرینگ پیستون آسیب خواهد رسوند.
2. PBA از حد استاندارد سختتر هست و می تونه باعث فرسودگی خان لوله بشه.(من این رو یه کم غیر قابل باور می دونم چون لوله از فولاد ساخته شده وقتی هر فلز نرمتری مثل آلومینیوم و مانند اون به لوله ساییده بشه بازم فولاد بدون خش بیرون می آد.

بنابراین ایا این رپتورهای براق گامو می تونن ترتیب تفنگ شما رو بدن یا این موضوع دقیقا به اندازه خود ساچمه ها غیر دقیق(صحیح) هست؟

جواب:
ساچمه های فوق سبک مثل گامو PBA می تونن با تفنگ بادی بسیار نامهربان باشن.به دلیلی که شما اشاره کردین.آنها به حدی سبک هستن که مقاومت کافی ایجاد نمی کنن .فنر اصلی با شدتی بیش از اندازه مجاز پیستون رو به انتهای محفظه فشار میکوبه که امکان آسیب به یک جزء یا هر سه تاشون وجود داره.
بیشتر ساچمه های سبک تا جایی که می دونم از آلیاژ قلع هستن و درسته که قلع از سرب سختتره ولی از فولاد سختتر نیست.فولاد به کار رفته در لوله تفنگ های بادی فولاد نرمتری هست ولی بازم فولاده.بنابراین به خانها حداقل در استفاده معمولی آسیبی نخواهد رسید.
مقیاس سختی برینل:
سرب: 38.3
قلع: 51
من دقیقا مطمئن نیستم درجه سختی فولاد لوله تفنگ بادی چنده ولی مطمئنم باید از 200 بیشتر باشه .درجه سختی فولاد به کار رفته در ابزارها بالای 1500 هست.
همچنین امکان اسیب رسوندن به تفنگ با استفاده از ساچمه های سنگین هم هست...
این ترجمه لینک دوم آقا میلاد هست.دومی هم تقریبا همینا رو گفته.Khansariha (8)
ممنون دکتر جانKhansariha (8)
به نظرم اظهار نظرش در مورد سختی فولاد و... اشتباه بوده چون حتی سرب میتونه در دراز مدت باعث فرسایش سخت ترین فولاد بشه چه برسه به الومینیوم و مس و...
و ساچمه های PBA چون نرمی سرب رو ندارن با خان درگیریه لازم رو پیدا نمیکنن و شاید یکی از عوامل کم دقتیشون همین باشه.
در کل این ساچمه ها استفاده ی خاص دارن و من هیچ وقت یدونشم تو تفنگم نمیزارمKhansariha (8)
منم موافقم امین جان.صد البته در دراز مدت به هر حال خان هم فرسوده میشه.
با حرف آخرت هم کاملا موافقم من هم از این ساچمه استفاده نخواهم کرد!! Khansariha (219)Khansariha (8)
البته حرفم رو تصحیح کنم چون ساچمه PBA رو من فکر کردم مس داره ولی انگار پلاستیکی هست و پلاستیک نمیتونه به فولاد اسیبی بزنه پس حق تا حدودی با نویسنده هستKhansariha (226)
راستی یادم رفت:
در لینک اول یکی از عوامل بی دقتی ساچمه هایPBA ناپایداری اونا در مسیر پرواز به دلیل سبکی بیش از حد و ترانس-سونیک(همون سوپرسونیک) شدن معرفی شده .اونم مطالب جالبی داره وقت شد ترجمه اش رو می ذارم.
با تشکر از شما و ترجمه خوبتون.اون لینکی که گفتم به صورت تخصصی این ساچمه ها رو بررسی کرده اینه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که به اشتباه یادم رفته بود قرار بدم و فقط فیلم رو قرار دادم.اگر قند شکن دارید زحمت ترجمه لینک بالا رو هم بکشید.چون پیلتره و قند شکن لازم داره
دوستان واسه 52کالیبر 4.5
ساچمه گامو مچ بهتره یا دیابلو؟
جاسم جون مچ یه مقدار سایز نوکش بزرگتره و اگه اصلیش گیر بیاری خیلی از دیابلو بهتره
دیابلو روی وایرخ خیلی خوب جواب میده و برای 52 مچ بهترهKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
لینک مرجع