انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نظر سنجی در رابطه با زمان برگزاری مسابقه فیلد تارگت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
راستش اگر یه تاپیک میتینگ بود میدیدم ولی چون تاپیک نظر سنجی بود و قبلا رای داده بودم و نظر داده بودم دیگه تاپیک را چک نمیکردم .
بنظرم اگر تاپیک میتینگ میزدید حداقل 10 15 نفر از این تعداد بیشتر میامدند .Khansariha (399)
ممکنه حق با شما باشه ولی تا الان کسی نسبت به این موضوع اعتراضی نداشته مثلی هست معروف که میگه ورامین اگه دوره کرتش نزدیکه یعنی گردهمایی دیگه ای هم قبل از مسابقه داریم که برای تهیه فیلم آموزشی و تیزر ویدئویی هست و در همون تاپیک که فرمودید هم اعلام میکنم که باز هم دوستان میتونن شرکت کنن در ضمن دوستانی که جا موندن و بی اطلاع بودن تا اونروز میتونن آمادگیشون رو اعلام کنن
در این گردهمایی یا میتینگ روش های صحیح استفاده از تجهیزات مناسب و پوزیشن ها و کلیه مراحل مسابقه بصورت حرفه ای توسط دوستان به نمایش در میاد
ممنون سعید جان

راستی چند سوال دارم که امکان داره قبلا هم مطرح شده باشه ولی شاید جواباش یه جا باشه بهتره .اگر امکان داره پاسخ بدید :Khansariha (8)

1- در روز مسابقه برای تفنگهای PCP باید کپسول بیاریم یا کپسول برای شارژ در محل موجود میباشد ؟
البته بعضی افراد مثل من از گاز ازت استفاده میکنند و بعضی از هوای فشرده و این در عمل کمی در دقت و قدرت - تنظیم دوربین و ... متفاوت هست و بهتره اجازه داده بشه افرادی که کپسول دارند در صورت تمایل بتونند کپسول خودشون را بیارند .

2- اهداف بصورت حیوان و مانند فیلمی که قرار دادید هستند یا اهداف بصورت سیبل استاندارد هم میباشد ؟(امکان داره بر اثر هر نوع حادثه یا ... تنظیم دوربین کسی در روز مسابقه بهم بخوره .آیا امکان استفاده از سیبل برای تنظیم مجدد دوربین مهیا هست یا خیر ؟)

3- از هر نوع ساچمه ای میشه استفاده کرد یا ساچمه خاصی مورد نظر هست ؟برای مسابقات معمولا از ساچمه Match استفاده میکنند ولی در این مسابقه چون تفنگهایی با قدرتهای متفاوت وجود دارند نمیشه همه از یک نوع ساچمه استفاده کنند .معمولا هر تفنگی با یک یا 2 3 مدل ساچمه با وزن خاص بهتر میزنه .اگر میشه این مورد را شفاف سازی کنید چون برای تمرین - تنظیم دوربین و ... لازم هست این مورد را بدانیم .در ضمن اگر بشه هر کس ساچمه مورد علاقه و مناسب تفنگش را بیاره امکان دستچین کردن ساچمه ها وجود داره یا نه ؟ حقیقت را بگم حتی اگر بگید خیر و کسی این کار را بکنه در روز مسابقه نمیشه همه را چک کرد .بهتره افراد در استفاده از هر نوع ساچمه با هر وزن و ... آزاد باشند .

4- اهداف مسابقه دقیقا در چه فواصلی قرار دارند ؟

5 - آیا در مسابقه امکان استفاده از ساپورت وجود داره یا نه ؟ (بعضی افراد مثل من امکان داره از دوربینهایی با زوم بالا و البته وزن بالا استفاده کنند که در این هنگام داشتن ساپورت بسیار در دقت تاثیر داره)
در صورت امکان استفاده از ساپورت آیا باید روی زمین دراز بکشیم و مثلا از پایه شوتینگ یا هر نوع ساپورت دیگه ای استفاده کنیم یا میز و صندلی برای تیر اندازی به حالت نشسته وجود داره ؟ (حالت Bench Rest)
امیر عزیز ، در مسابقات فیلد تارگت رسمی (کلیپی از مسابقات امسال 2013 تو تایپیک مسابقات فیلد تارگت گذاشتم ) کلاس پی سی پی و فنری جداست و هر کدوم از اینها هم به نوبه خود در رده قدرت دوباره تقسیم بندی می شوند. مثل پی سی پی های کمتر از 35 ژول یا فنری های 16 ژول ،
ولی با توجه به اینکه این مسابقات برای اولین بار هستش می خواد برگزار بشه امکان داره مطابق با قوانین بین المللی نباشه (این قسمت رو آقای آزادیان جواب خواهند داد و من بیشتر از این پامو از گلیمم بیرون نمی کنم Khansariha (219))
در آغاز مسابقه فقط شرکت کنندگان با استفاده از کرنوگرافی بوسیله داوران مسابقه چک شده تا از قدرت های تعیین شده بیشتر نباشه
ساپورتی وجود نداره به جز خود بدن شرکت کننده ( 3 پوزیشن که شرکت کننده خود بنا به راحتی انتخاب می کنه که بیشتر افرادی که در این مسابقات شرکت می کنند نو نشسته یا free stylr رو انتخاب می کنند )
فواصل از 7 متر تا 50 متر متفاوت بوده و از قبل به شرکت کنندگان اعلام نمی شود.
توضیحات تخصصی رو آقای آزادیان ان شاءا... خواهند داد ، فک کنم از خستگی برنامه دیروز در نیومدند هنوز Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

خودم هم دارم کتابچه معرفی این مسابقات که توسط فیلد تارگت انگلستان و با همکاری انجمن تیراندازان سبک انگلستان تهیه شده به صورت آزاد ترجمه می کنم. در اولین فرصت حتما آپ می کنم
موفق باشیدKhansariha (8)
(2013-07-06 07:36 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون سعید جان
راستی چند سوال دارم که امکان داره قبلا هم مطرح شده باشه ولی شاید جواباش یه جا باشه بهتره .اگر امکان داره پاسخ بدید :Khansariha (8)
1- در روز مسابقه برای تفنگهای PCP باید کپسول بیاریم یا کپسول برای شارژ در محل موجود میباشد ؟
2- اهداف بصورت حیوان و مانند فیلمی که قرار دادید هستند یا اهداف بصورت سیبل استاندارد هم میباشد ؟(امکان داره بر اثر هر نوع حادثه یا ... تنظیم دوربین کسی در روز مسابقه بهم بخوره .آیا امکان استفاده از سیبل برای تنظیم مجدد دوربین مهیا هست یا خیر ؟)
3- از هر نوع ساچمه ای میشه استفاده کرد
4- اهداف مسابقه دقیقا در چه فواصلی قرار دارند ؟
5 - آیا در مسابقه امکان استفاده از ساپورت وجود داره یا نه ؟

با اجازتون مقداری از پست رو در جواب کوتاه کردم و به سوالات پرداختم
در حقیقت یک جواب برای بعضی از سوالات شما وجود داره و اونهم اینه که به عقب برگردید و قوانین رو در تاپیک مربوطه بخونید چون در تاپیک مسابقات فیلد تارگت به همه سوالات شما جواب داده شده ولی مجددا ذکر میکنم

شرکت کنندگان از تمامی وسایل و لوازم خودشون استفاده میکنن بنابر این باید کپسول خودتون رو همراه داشته باشید و از اون استفاده کنید ولی در صورت نیاز ممکنه دوستان به کمک همدیگه نیازمند بشن که مشکلی نیست در حقیقت این سوال زیر مجموعه قوانین قرار نمیگیره
اهداف از 2 شکل خرگوش و کلاغ ساخته شده از جنس ورق آهن به ضخامت 4 mm ساخته شده که در 25 و 50 متری با خفیف تست شده و برای قدرتمند ترین pcp ها قابل استفاده میباشد
در رابطه با مطلب بعدی که فرمودید باید عرض کنم تمامی شرکت کنندگان باید قبلا نسبت به تنظیم و تست لوازم اقدامات لازم رو بعمل آورده باشن در روز مسابقه زمانی برای تنظیمات وجود نداره مگر در شرایط خیلی خاص البته ممکنه در صورت امکان روز قبل از مسابقه رو برای جلسه توجیحی و آشنایی با محیط در نظر بگیریم که در اینصورت میتونیم سلاح دوستان رو در اسلحه خونه قرار بدیم تا جلوی وقوع احتمالات رو بگیریم
از هر نوع ساچمه ای میتونید استفاده کنید مسابقه بصورت آزاد برگزار میشه
اهداف در فواصل نامشخص بین 10 الی 50 یا 60 متر قرار میگیره و این فواصل در اختیار هیچکس قرار نمیگیره حتی عواملی همچون من که بقیه برگزار کننده ها که ممکنه از فواصل اطلاع داشته باشم حق شرکت در مسابقه رو ندارن
امکان استفاده از هیچ ساپورت یا دوپایه در مسابقات فیلدتارگت وجود نداره و در هیچ کجای دنیا مسابقه ای برگزار نمیشه که با نام فیلد تارگت از تکیه گاه یا ساپورتی غیر از بدن استفاده کرده باشه در غیر اینصورت توهم افراد بوده که فیلدتارگت برگزار کردن ! شما میتونید از بند و یا هر وسیله ای که با استفاده از بدنتون بدون تماس با زمین موجب استقرار بهتر بدن و تفنگ میشه استفاده کنید

روش صحیح

[تصویر: WidderStehpensFieldTargetClub2_2_11.jpg]

[img][تصویر: xc.jpg][/img]

[تصویر: FT_and_cook_out_match_July_19_2009_020_65205.jpg]

روش غلط
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcQRCwuNdjkGPywTS52lPiL...4lXpVR3cVT]

[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcTq-rT4V3WotebJYnDjnBF...57XfuO5jMg]

[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcThe6-A_ndIKWHujDYQfZx...UmmjvQ2MpQ]
سلام و درود Khansariha (8)

تشكر از دوست خوبمون آقاي آزاديان كه با تلاش وپشتكارشون زحمت كشيدند و كار رو تا اينجا پيش بردند . ولي چون اول كار هست تا براي دوستان جا بيافته زمان مي بره ولي مطمئن باش آقاي آزاديان زماني فرا برسه دوستاني كه بصورت حرفه اي در اين رشته فعاليت مي كنند در مسابقات حتما شركت خواهند كرد . دوستان تهراني و كرجي هم از اين شرايط استفاده كنند تا موجب دلگرمي آقاي آزاديان باشند تا با انگيزه بيشتر هدف رو دنبال كنند . Khansariha (8)
آرش جان تشکر میکنم از پست مفیدتونKhansariha (8)
در ضمن وقتی اراده باشه دلسردی معنی نداره و خوشبختانه من از اون دسته آدم هایی هستم که وقتی کاری رو شروع میکنم محاله ادامه ندم و تمومش نکنم
خیلی از دوستان از اول اینکار در جریان هستن و با هم خدمت سرهنگ رسیدیم ولی همون دفعه اول با من بودن و بس
در این مورد هم تا حالا موفق بودم که تونستم :
1 - این موقعیت رو ایجاد کنم که در محیط و مدیریت نظامی موافقت تخصیص بخشی رو برای تمرین تفنگ بادی 4.5 و 5.5 بگیرم
2 - بالا بردن و شناسوندن ارزش تمرین با تفنگ بادی و بادی به دستان
3 - کاری بکنم که جناب سرهنگ ملکی هم کنار ما تیر بندازه البته با at 44 sl خودش که امروز تیونش تموم شد و فردا تحویلش میدم با حداقل مصرف و 299 متر برثانیه شلیک jsb 16 گرین
در ضمن دوستانی که روز جمعه در خدمتشون بودیم بدونن اگر دوست داشتن در وعده های بعدی در خدمتشون باشیم دیگه آفتاب نمیخورن مشکل سایبون هم حل شد
آرش جان من نه برای خودم نه شما نه بچه های این سایت و اون سایت نمیدوم من برای همه و برای اولین خط آتش 300 متر بادی و اولین خط فیلد تارگت ایران میدوم که حتما کسانی هستن که به واقع بتونن ازش استفاده بکنن و قدرش رو بدونن که خودم هستم Khansariha (48)
Khansariha (215)شما بدون اگر هیچ مسابقه ای هم برگزار نشه اون زمین برای بادی آماده میشه
در مورد مسابقه هم باید عرض کنم بین 1 الی 15 شهریور بنابه نتیجه نظر خواهی انجام میشه و مدیران محترم میتونن این تاپیک رو ببندن و در صورت الزوم در تاپیک مربوط به مسابقات تصمیمات و برنامه های آتی رو در اختیار دوستان قرارخواهم داد

موفق و سربلند باشید Khansariha (256)
پس مسابقات چی شد؟
نکنه بی خبر از ما برگزار شد تموم شد؟!Khansariha (226)
فولاد جان ، آقای آزادیان به جد پیگیر هستن و ان شاءا... مسابقه قرار بود در شهریور ماه برگزار بشه که هوا کمی رو به خنکی بذاره !
امیدوارم بر و بچ هم حضور دلگرم کننده ای داشته باشند تا مسابقه استمرار داشته باشه ، من خودم دنبال هدف فیلد تارگت برای تمرین هستم که هنوز گیرم نیومده ، خود آقای آزادیان هم اهداف رو قرار بود بسازن البته نمی دونم در چه مرحله ای هستند. امیدوارم همه چی خوب پیش بره Khansariha (8)
تشکر از پیگیری دوستان
با بررسی ها و تبادل نظر هایی که انجام شد به دلیل بعضی محدودیت ها نیمه اول مهر ماه در نظر گرفته شده که تاریخ دقیق اون در چند روز آینده حتما اعلام میشه

موفق و سربلند باشید
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع