انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
سلام دوستان
امروز تصمیم گرفتم تجربه یک ساله خودم رو با این سلاح در انجمن قرار بدم ، امیدوارم مورد قبول شما عزیزان قرار گیرد. Khansariha (8)

ابتدا چند تصویر از این سلاح :

[تصویر: post_17403_1269500808.jpg]

[تصویر: DSCN0127.jpg]

اطلاعات :
وزن : 3 کیلوگرم
طول تفنگ : 112 سانتی متر
قدرت : 19 تا 20 ژول
سرعت شلیک در کالیبر 4.5 : 305 متر در ثانیه
سرعت شلیک در کالیبر 5.5 : 220 متر در ثانیه

تصویر از گروپ اسلحه :
دوربین : Leupold 3-9x32
ساچمه : تی اس 22
فاصله : 15 متر
تعداد شلیک : 5 شات
وضعیت اب و هوایی : باد ملایم

[تصویر: DSCN0123.jpg]

توجه داشته باشید با ساچمه پرومگنوم و پروهانتر گروپی بسیار بهتر از تصویر بالا داده می شود.

چند نکته درباره این سلاح :
بر عکس گفته برخی از عزیزان سیستم ماشه این تفنگ نه پلاستیکی است و نه آلومینیومی ، بلکه جنس آن از فولاد هست و شخصا ماشه را باز کرده و بررسی کردم.
شباهت بسیار زیادی با شادو 1000 هزار دارد ، اما سیستم ماشه آن کاملا متفاوت بوده و کیفیتی بهتر دارد.
لگد اسلحه مانند سایر محصولات گامو کم بوده و حتی یک دوربین بسیار ارزون قیمت هم روی آن دوام می آورد.
قنداقی بسیار خوش دست دارد و برای افراد هم راست دست و هم چپ دست قابل استفاده است.
حداکثر بردی که بنده از این سلاح گرفتم 130 تا 134 متر بصورت کاملا دقیق و شرایط محیطی مناسب با ساچمه پرومگنوم بوده و حتی در این فاصله هم ساچمه قدرتی قابل توجه دارد.
بر خلاف شادو هزار ، لوله آن دارای پوشش پلاستیک هست که این به نظر من یک مزیت حساب می شود.
دارای ماشه دو مرحله ای ( خلاصی ) و پیچ تنظیم است.
تا فاصله 100 متری قدرت قابل توجه ای در حد سوراخ کردن دو لایه حلب دارد. ( شخصا تست کردم و فیلم موجود هست )
دقت اسحله به نظر بنده قابل قبول و مناسب هست.
بهترین ساچمه برای این سلاح پرومگنوم و پروهانتر هست ، البته در رده ساچمه های ارزون قیمت.

چند نکته منفی که متاسفانه در سلاح وجود دارد :
قنداق آن اصالت تفنگ هایی مانند دیانا 350 را ندارد و کمی این مسئله تو ذوق می زند.
سایلنسر این سلاح فکر می کنم چیزی در حدود 10 درصد باعث کاهش صدا شود و رقم 52 درصد کارخانه عددیست رویایی و غیر قابل قبول.

تیون سلاح :
طبق مطالعاتی که بنده کردم و با توجه به راهنمایی استاد پورنگ ( Khansariha (8) ) تعویض واشر سر پیستون با دیانا 27 و گیریس 1500 درجه می توان این سلاح را تیون کرد.

طریقه تمیز کردن سلاح :
با توجه به این قداق این سلاح از نوع پلاستیک می باشد ، متاسفانه دچار الکتریسیته ساکن می شود ، برای رفع این مشکل با دسمال نم دار و کمی نرم کننده لباس سلاح رو تمیز کنید تا الکتریسیته از بین رود ، سپس سلاح رو در هوای ازاد قرار دهید تا بوی نرم کننده لباس از بین برود

در کل فکر می کنم چه از نظر زیبایی و چه از نظر فنی بسیار سر تر از شادو هزار باشد.
تمامی نوشته های فوق برای جلوگیری از سو تفاهم با مدرک بوده و در صورت درخواست کاربران مدرک ارائه شما عزیزان می شود. Khansariha (8)
سلام
الان قیمت این اسلحه چنده بچه ها؟ منظورم نو هست
قیمت آک این اسلحه 465 تومن هست Khansariha (8)
داداش عکس ماشش رو بذار تا ببینیم چجوره؟!Khansariha (399)
(2012-11-14 01:42 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش عکس ماشش رو بذار تا ببینیم چجوره؟!Khansariha (399)

تصاویر ماشه تو دوربین هست ، فیش رابط رو پیدا کنم عکسش ها رو قرار می دم
(2012-11-14 01:18 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه 460 باشه که خیلی بهتر از شادو هزار هستش هم قیافش هم قدرتش
شادو گپ پلاستیک امروز 340 بود!
به خاطر 100 تومن یا 120 تومن این خیلی بهتره!!!!!!!
(2012-11-14 02:27 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-14 01:18 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حسین جان چیش بهتره؟ قدرتش که کاملاً با شادو یکسانه...برای قنداق(که اون هم مورد پسند خیلی ها از جمله خودم نیست) آدم 100 تومن بده؟

قیمت جهانیش با شادو چقدر تفاوت داره؟
(2012-11-14 02:32 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حسین جان چیش بهتره؟ قدرتش که کاملاً با شادو یکسانه...برای قنداق(که اون هم مورد پسند خیلی ها از جمله خودم نیست) آدم 100 تومن بده؟

قنداقش بسیار خوش دست تر هست و قدرتش با شادو یکیه ولی سیستم ماشه متفاوت
لوله هم که دارای روکش و باعث می شه در هنگام مسلح کردن دست شما بوی بد آهن رو نگیره
کلا یه سر و گردن از شادو بالاتره ، بنده که حاضرم 100 تومن بیشتر براش بدم
(2012-11-14 03:03 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-14 02:32 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قنداقش بسیار خوش دست تر هست و قدرتش با شادو یکیه ولی سیستم ماشه متفاوت
لوله هم که دارای روکش و باعث می شه در هنگام مسلح کردن دست شما بوی بد آهن رو نگیره
کلا یه سر و گردن از شادو بالاتره ، بنده که حاضرم 100 تومن بیشتر براش بدم

بوی بد آهن؟ بوی بد آهن؟خخخخـ! آهن بوی بد داره؟ والا ما که تا حالا با دست زدن به لوله بویی احساس نکردیم! Khansariha (266)حالا نمی دونم شما چجوری بوی بد آهن رو استشمام کردید!
سیستم ماشه رو که شما عکس نگرفتی ببینیم چجوریه، شاید اصلاً سری قدیمی ها باشه...Khansariha (225)
قنداقش هم از نظر من ارزش پول بیشتر رو نداره...من دوتاش رو دست گرفتم و با دوتاش هم تیر زدم و سرانجام هم شادو خریدم...
(2012-11-14 02:27 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیمت جهانیش با شادو چقدر تفاوت داره؟

من مثل شما و فربود جان نیستم که این اسلحه رو داشته باشم و یا بخوام طرفه تفنگ خودم رو بگیرم اما به نظر من تو تیراندازی هایی که دیدم احساس کردم ویسپر یه نمه قویتر هست
ضمنا قنداقش برای شما مورد پسند نیست ولی در نظر من خیلی مورد پسند هستش!Khansariha (214)
اما در کل قیافش خیل قشنگ تر از شادو هست!
البته این نظر شخصیه منه. من اگه قرار بود یه روزی گامو بخرم وبین این دو انتخاب حتما ویسپر میخریدم............
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
لینک مرجع