انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
(2015-06-30 02:16 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام،
یک هفته ست یک تفنگ گامو ویسپر ایکس آی جی تی Whisper X IGT از فروشگاه گجت کمپ خریدم.
به همراه یک دوربین COMET 3-9 40 با پایه دو تیکه

اسلحه خوبیه اما در شلیک با دوربین به مشکل خوردم. بعد از صفر کردن دوربین سه چهارتا تیر شلیک میشه که نسبتا خوب می خوره به هدف اما بعدا فکر می کنم که تنظیم از بین میره و یکی رو. یه سانت میزنه چپ، یکی رو دو سانت میزنه راست و ... ایراد از اسلحه نیست چون با مگسک خیلی خوب هدف رو می زنه.

حالا دو به شک هستم که آیا ایراد از تیر اندازی منه؟ شخصا خیلی دقت می کنم که دقیقا وسط رو نشونه بگیرم. روش صفر کردنم هم با استفاده از کیسه های شنی اسلحه رو ثابت نگه می دارم و با یک ساچمه در فاصله پانزده متری دوربین رو صفر می کنم.

به نظرتون دوربینم چطوره کیفیتش؟ آیا ایراد از دوربین هست؟ یا شاید من باید خیلی دقیق بشم

ضمنا، دو مدل ساچمه دارم، گامو مگنوم و گامو پرو مگنوم. شخصا فکر می کنم مگنوم انگار دقتش بیشتر باشه، این درسته یا فقط احساسی هست که من نسبت به این نوع ساچمه دارم؟ حس می کنم پرومگنوم دقت بالایی نداره

با سلام دوست عزیز ورودتون رو به این انجمن خوش امد میگم.
از اسم اسلحتون پیداست باید نیترو پیستون باشه اگه اشتباه نکنم؟؟؟؟ درسته؟؟؟؟

با این وجود که نیترو هست باید ببینیم شما کجا تیر اندازی میکنید؟؟؟

اونجایی که هستید جلویه کولر شلیک میکنید یا در فضای باز هست؟؟؟؟

ایا در هنگام وزش باد تیر اندازی میکنید واسه صفر کردن؟؟؟؟؟
در چه فاصله ای میخواید صفر کنید؟؟؟
با این ساچمه ها اگر بخوای صفر کنی در 25 متر بهت پنترن میدن نه گروپ به فکر ساچمه مناسب باشید مثه بنجامین دیسکاوری و کراسمن .14 گرین هستن در کالیبر 5/5

4/5 نمیدونم هست یا نه؟؟؟؟

ایا اسلحه رو گرم میکنید یا خیر؟
ودر اخر دوربینتون رو رویه سلاح دیگه تست کنید ببینم باز این ایرادات رو داره؟؟؟؟

یا علی
سلام دوست عزیز،

بله IGT نیترو پیستون هست. کالیبر 4.5
بعضی شلیک ها رو میرم بالا پشت بام، وسط مسیر عبور ساچمه کولر هم هست اما سیبل چسبیده به دیوار پشت بام.

بعضی شلیک ها رو هم توی پارک فضای باز انجام. و حتی بعضی ها رو توی خونه از فاصله هشت متری پیشخوان اپن اشپزخانه زدم به بالای طلق تراس.

من از ساچمه اطلاعاتی ندارم. موقع خرید بهم مگنوم دادن و پرو مگنوم. ساچمه خال زن با دقت که هم از 10 متر، هم از 20 و 30 و 40 و 50 خوب بزنه چی هست؟ قیمتش مهم نیست اصلا

گرم کردن اسلحه رو هم الان از شما شنیدم. توی باد هم معمولا شلیک نمی کنم. بعضی شلیک ها خوب می خورن به هدف. بعضی ها نه.

منظورتون رو هم از پنترن متوجه نشدم؟ نکته اینه که من می خوام از فواصل متفاوت بزنم. بعضی اوقات میشه 8 متر، یه موقعی شاید بشه 18 متر یا مثلا 32 متر. معلوم نمی کنه اخه چون می خوام تفریحی بزنم. اما برام دقتش حتی چند میلی متر هم خیلی مهمه و در هنگام شلیک هم خیلی با حبس کردن نفس و محکم کردم جام سعی می کنم خطای انسانی رو کم کنم.

نکته جدید اینکه امروز دیدم رتیکیل دوربین بیست درجه چرخیده. و چون پایه هم دو تکه بوده، دوربین رو ریلش حرکت کرده. ویسپر X فکر نمی کردم اینقدر لگد داشته باشه که رتیکل رو بچرخونه. حالا می خوام برم دوربین رو پس بدم یه چیز بهتر بردارم. نظرتون روی سنتر پوینت هست یا گامو؟ یا این آنتی شوک های OUTMAN?

بی نهایت سپاس بابت کمکتون
(2015-07-02 09:24 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز،

بله IGT نیترو پیستون هست. کالیبر 4.5
بعضی شلیک ها رو میرم بالا پشت بام، وسط مسیر عبور ساچمه کولر هم هست اما سیبل چسبیده به دیوار پشت بام.

بعضی شلیک ها رو هم توی پارک فضای باز انجام. و حتی بعضی ها رو توی خونه از فاصله هشت متری پیشخوان اپن اشپزخانه زدم به بالای طلق تراس.

من از ساچمه اطلاعاتی ندارم. موقع خرید بهم مگنوم دادن و پرو مگنوم. ساچمه خال زن با دقت که هم از 10 متر، هم از 20 و 30 و 40 و 50 خوب بزنه چی هست؟ قیمتش مهم نیست اصلا

گرم کردن اسلحه رو هم الان از شما شنیدم. توی باد هم معمولا شلیک نمی کنم. بعضی شلیک ها خوب می خورن به هدف. بعضی ها نه.

منظورتون رو هم از پنترن متوجه نشدم؟ نکته اینه که من می خوام از فواصل متفاوت بزنم. بعضی اوقات میشه 8 متر، یه موقعی شاید بشه 18 متر یا مثلا 32 متر. معلوم نمی کنه اخه چون می خوام تفریحی بزنم. اما برام دقتش حتی چند میلی متر هم خیلی مهمه و در هنگام شلیک هم خیلی با حبس کردن نفس و محکم کردم جام سعی می کنم خطای انسانی رو کم کنم.

نکته جدید اینکه امروز دیدم رتیکیل دوربین بیست درجه چرخیده. و چون پایه هم دو تکه بوده، دوربین رو ریلش حرکت کرده. ویسپر X فکر نمی کردم اینقدر لگد داشته باشه که رتیکل رو بچرخونه. حالا می خوام برم دوربین رو پس بدم یه چیز بهتر بردارم. نظرتون روی سنتر پوینت هست یا گامو؟ یا این آنتی شوک های OUTMAN?

بی نهایت سپاس بابت کمکتون

این نوع ساچمه رو من امتحان کردم البته واسه 460 دیانا که دقتش اصلا خوب نبود حتی کالیبر اسلحم 4/5 هست. واسه دقت باید بری سراغ ساچمه های jsb حالا دقیق وزنشون رو که واسه 4/5 هست نمیدونم . اخه هنوز گیرم نیومده بگیرم.
پس ایراد از دوربین هست . سنتر بگیرید اخه امتحانش رو پس داده حالا تا نظر اساتید چی باشه؟
به نظر من سنتر خوبه واسه اسلحتون اخه لگد انچنانی نداره.

به تیراندازی به سیبل با تفنگ بادی میگن گروپ. وتیر اندازی به سیبل با تک لول و تمام اسلحه های ساچممه زنی میگن پنترن. حالا اگه تفنگ بادی پرت و پلا بزنه میگن پنترن داده.
امری بود باز در خدمتمKhansariha (8)
یا علی
دوربین رو بندازید دور یه سنتر ۴-۱۶ بگیرید همه جا میشه استفاده کرد قیمتش هم که از ۵۰۰ تومن شده ۲۵۰ تومن خدایی مفته. هم کیفیت داره هم کارایی. لیپرز هم خوبه
اون outman که هیچی گامو هم بد نیست ولی وقتی سنتر با این همه امکانات هست ، چرا گامو؟! هیچی نداره
دوستان سپاس از پاسخ هاتون،

KARALMAGNUM عزیز، من هنوز منظور شما بزرگوار رو از گرم کردن اسلحه نفهمیدم.

یک نکته جدید امروز متوجه شدم و اون اینکه پایه دوربین من دو تکه هست و دوربین بعد از چند شات روی ریل حرکت می کرده. اما امروز متوجه شدم که یک پیچ از سمت پایه دوم روی ریل پایه اول عمود بوده که می رفته داخل سوراخ درون ریل اما من موقع نصب اون رو ندیده بودم و اون پیچ اصلا داخل سوراخ نرفته بوده. الان که پیچ رو چرخوندم دیدم که با رفتن داخل سوراخ باعث عدم حرکت دوربین به سمت عقب روی ریل میشه. حالا به نظرتون این پایه رو هم عوض کنم و یک تیکه بردارم یا این که همین رو نگه دارم. پایه هم لئوپولد هست.
پایه رو نندازید دور ... بهتر بود که یک‌تکه باشه ولی حالا که نیست همینطوری هم جواب میده فقط اون پیش عمودی رو تا آخر نفرستید توی سوراخ چون پیچ کوتاهی هست اگر یک بار پیچ رو کلا دربیارید و ببینید متوجه میشید که چقدرش توی سوراخ بمونه و چقدرش داخل پایه بمونه. چون امکان داره پیچ از اون طرفی که داخل پایه هست بشکنه
منظور آقا بهنام هم فکر کنم اینه که قبل از یه گروپ گیری دو سه تا تیر الکی بزنید تا حالا اگر چیزی توی لوله بوده خارج بشه و کلا قطعات یه تکونی خورده باشن. معمولا وقتی میخواید گروپ بگیرید یکی دوتا تیر اول بد میخورن.دلیلش رو دقیقا نمیدونم
دوست عزیزWellbred ببخششید اسم شریفتون رو نمیدونمKhansariha (8)

در مورد گرم کردن سلاح منظورم این هست که قبل از گروپ گیری یه 4 تا 5 شات همین جور تیر شلیک کنید که دمای داخل اسلحه نزدیک به دما بیرون بشه و گازی که در داخل اسلحه هست گرم بشه و بتونید دقت در گروپ تون رو بالا ببرید.

این رو من به شخصه تجربه کردم که در دقت تاثیر داره Khansariha (8)
یا علی
سلام،
بنده کوچیک شما علی هستم.

مرسی بابت توضیحاتتون در مورد گرم کردن. پایه هم به احتمال زیاد از من برش دارن. اگر فروشنده پایه رو پس گرفت، به نظرتون یک تکه بخرم بهتر هست یا این که بعد از پیدا کردن این پیچ عمود در پایه دو تیکه، همین پایه هم می تونه کارم رو راه بندازه؟

می دونید، برای من دقت دوربین خیلی خیلی مهم هست. اینکه درست صفر بشه و بعد از صفر شدن به این راحتی به هم نخوره. و بتونم 10 تا ساچمه رو روی سیبل با اختلاف جزئی کنار هم بنشونم.بابتش هم حاضرم هزینه کنم. حالا این COMET رو که فردا پس دادم، گزینه های مثل سنترپوینت و گامو هستن. که انگار سنتر پوینت مورد پیشنهاد دوستان هست. این قابلیت زیرو پوینت (اگر اشتباه نکنم) در دوربین سنترپوینت چی هست؟ این 4-16 40 این قابلیت رو داره؟ تحمل لگد دوربین چه قدره؟ صفرش به هم نمیریزه به این راحتی یا این که مثلا روی ریل حرکت کنه؟

ببخشید اینقدر سوال می پرسم، انشاالله جبران کنم.
ضمنا، صاحب عزیز، اون موستانگ امضات لایک داره Khansariha (232)Khansariha (232)
(2015-07-03 07:57 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،
بنده کوچیک شما علی هستم.

مرسی بابت توضیحاتتون در مورد گرم کردن. پایه هم به احتمال زیاد از من برش دارن. اگر فروشنده پایه رو پس گرفت، به نظرتون یک تکه بخرم بهتر هست یا این که بعد از پیدا کردن این پیچ عمود در پایه دو تیکه، همین پایه هم می تونه کارم رو راه بندازه؟

می دونید، برای من دقت دوربین خیلی خیلی مهم هست. اینکه درست صفر بشه و بعد از صفر شدن به این راحتی به هم نخوره. و بتونم 10 تا ساچمه رو روی سیبل با اختلاف جزئی کنار هم بنشونم.بابتش هم حاضرم هزینه کنم. حالا این COMET رو که فردا پس دادم، گزینه های مثل سنترپوینت و گامو هستن. که انگار سنتر پوینت مورد پیشنهاد دوستان هست. این قابلیت زیرو پوینت (اگر اشتباه نکنم) در دوربین سنترپوینت چی هست؟ این 4-16 40 این قابلیت رو داره؟ تحمل لگد دوربین چه قدره؟ صفرش به هم نمیریزه به این راحتی یا این که مثلا روی ریل حرکت کنه؟

ببخشید اینقدر سوال می پرسم، انشاالله جبران کنم.
ضمنا، صاحب عزیز، اون موستانگ امضات لایک داره Khansariha (232)Khansariha (232)

اول مبارکتون باشه و ایشالا باش لذت ببرین
دوم مشاوره قبل از خرید میکردین اینقدر اذیت نمیشدین
سوم اسلحه ویسپر آی جی تی رو نمیدونم ولی معمولیش که لگد نداره بنده خدا و هر دوربینی روش جواب میده
چهارم دوربین اسلحه ی خودتون رو باید کمی هم با سلیقه اتون انتخاب کنین چون خیلیا با بعضی رتیکلها مشکل دارن. به علاوه بعضی دوربینها هم برای نور کم و بعضیا برای نور معمولین که باید بر حسب استفاده انتخاب کنید
پس دقت کنید که هر دوربینی می خرید قبلش تاپیک مشاوره خرید دوربین رو ببینید و صرفا با توجه به برند انتخاب نکنین
پنجم اگر هنوز استفاده از این دوربین و اسلحه به مدت معقولی نداشتین باید بگم عادیه که کمی افت داشته باشین و صرفا به هدف خوردن یا نخوردن دلیل خوبی یا بدی نیست
ششم با ساچمه ی مگنوم و هانتر تجربه ی شلیک دارم و اتفاقا دقت معقولی داره! البته قطعا به برندایی که دوستان گفتن نمیرسه ولی برای تمرین اگر مثل من آماتورید حتما از اونا بگیرین چون نگران قیمتش نیستین! حالا خبره شدین برین سراغ ساچمه های دقیق!
در نهایت پایه ی یه تیکه بندازین ولی از ترس حرکت کردن اونقدر سفتش نکنین که به ریل اسلحه آسیب بزنه
بازم مبارک باشه
(زیر‌ولاک) یه پیچ زیر طبلک تنظیم هست که طبلک رو قفل میکنه تا نچرخه و تنظیم عوض نشه. سنتر این قابلیت رو داره. ویسپر هم لگد آنچنانی نداره ما که روی ۳۵۰ بستیم کار کرد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
لینک مرجع