انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
خب، دوستان عزیز،

امروز دوربین سنتر پوینت رو خریدم. این دفعه نحوه شیم گذاری و غیره رو می خوام قبل از نصب انجام بدم و بعد برای تنظیم دقت بیشتر برم سراغ طبلک ها. لطفا اگر لینکی برای آموزش نحوه شیم گذاری دارید اینجا قرار بدید. بی نهایت ممنونم
(2012-11-14 03:33 AM)whisper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حداکثر بردی که بنده از این سلاح گرفتم 130 تا 134 متر بصورت کاملا دقیق و شرایط محیطی مناسب با ساچمه پرومگنوم بوده

سلام دوست من
130 متر؟!! در اين فاصله چه هدفي را زديد؟
(2015-07-28 08:00 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-14 03:33 AM)whisper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حداکثر بردی که بنده از این سلاح گرفتم 130 تا 134 متر بصورت کاملا دقیق و شرایط محیطی مناسب با ساچمه پرومگنوم بوده

سلام دوست من

هدف نزده برد گرفته...
(2015-07-28 10:36 AM)emino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-28 08:00 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من

هدف نزده برد گرفته...

بدون زدن يك هدف مگر مي توان برد يك ساچمه را مشخص كرد؟! چگونه مي توان فهميد ساچمه كجاي زمين افتاده است؟! و يا در لحظه قوس زياد به سمت زمين، چه قدر قدرت داشته؟! بايد حتماً هدفي مد نظر باشد.
(2015-07-28 11:46 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-28 10:36 AM)emino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من

هدف نزده برد گرفته...

بدون زدن يك هدف مگر مي توان برد يك ساچمه را مشخص كرد؟! چگونه مي توان فهميد ساچمه كجاي زمين افتاده است؟! و يا در لحظه قوس زياد به سمت زمين، چه قدر قدرت داشته؟! بايد حتماً هدفي مد نظر باشد.

حرف دوستمون کاملا درسته و وقتی از برد حرف میزنیم باید با توجه به دقت باشه
احتمالا در این برد دوستمون که گفتن دقیق زدن با دوربین و باز هم البته به یک هدف بزرگ شلیک کردن و الا در این برد با ساچمه سنگین و دوربین هم اهداف کوچیک رو هر کسی نمیتونه بزنه! من تا پنجاه یا شصت متری دیدم که رفیقم با تفنگ خودم یه یک در شیشه ی مربای بزرگ دو بار شلیک کرد و هر دوبار تقریبا قسمت مرکزی رو زد. تقریبا قطر این درها باید ده سانت باشه! البته بگم باد نبود! تا این حد رو قطعا میگم خیلی دقیق کار میکنه ولی بالای این مسافت جایی برای تمرین تو شهر پیدا نمیشه تست کنم و آدمش رو هم ندارم بتونه کمکم کنه تست کنم!:))
هرچند آقای کاویان یک نقل قول زیر خاکی از پست اول را بیرون کشیدند که نگارنده آن نیز ممکنه الان در جمع ما نباشند .
حالا کاری به برد مفید یا موثر این تفنگ ندارم ولی بنظر من زدن هدفی در 130 متری دور از دسترس نیست شایدم هدف کمی بزرگتر از معمول در نظر گرفته شده
یک نکته هم عرض کنم
در مورد برد تفنگ بادی بصورت متعارف و عدم شناخت کافی از تعاریف برد موثر را با برد نهائی جابجا بیان میکنیم که ما حتی در بعضی ویترینهای مغازه دارها شاهد این عبارت هستیمKhansariha (226)
ولی بطور کلی تفنگهای بادی کالیبر 4.5 یا 5.5 برای زدن هدفهای کوچک مثلا در حد یک درب نوشابه یا نهایت زدن درب یک قوطی سس هدفگذاری میشوند و در این شرایط باید عرض شود که برد موثر بیشتر از 100 متر را به هیچ وجه ندارند (معمولا 50 تا 60 متر هستند) حالا با هر قدرت یا دوربینی که باشند چون در ماموریت و یا تعاریف کاربردی این نوع از تفنگهای بادی با این کالیبر برای مسافتهای دورتر هدفگذاری نگردیده اند .
یک مثال بزنم که کمی موضوع بیشتر روشن شود
اسلحه ژ-3 برد موثر 400 متر رادارد (با نشانه روی) و تیرانداز یا بهتره بگیم سلاح فقط در این رنج ماموریت دارد و اگر دوربین بر روی آن بسته شود طبق تعاریف سازمان رزم میتواند تا 600 متر را هدفگذاری کند که بدین سبب برد موثر با دوربین این سلاح را 600 متر بیان میکنند و ماموریت این سلاح 200 متر ارتقاع پیدا میکند لذا این نکته برای یادآوری ضروری هست که طبق سازمان رزم دیگه این سلاح برای زدن اهداف دورتر طراحی نشده ولو اینکه برد نهائی 3750 متر را نیز داشته باشد لذا واحدهای مربوطه برای مقاصد و اهداف دورتر چنانچه ضرورت هدفگذاری ماموریتی به آنها ابلاغ شود باید سلاحهای دوربرد دیگری را به سازمان رزمی خودشان اضافه کنند . Khansariha (214)
این تعریف را برای یادآوری مجدد اشاره میکنم
تعریف برد موثر : برد موثر عبارت است از مسافتی که یک سلاح می‌تواند شلیک کند و طی آن مسیر گلوله یا پرتابه از هرنوع، میزان تخریب و کارائی لازم و همچنین دقت نشانه روی خود را حفظ کند. این میزان معمولاً کمتر از حداکثر برد نهائی آن سلاح می‌باشد.
منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فعلا Khansariha (8)
تجربه شخصی خودم رو بیان می کنم، در محل سکونتم به دلیل اینکه زمین جلوی منزل هنوز ساخته نشده، من به خانه های روبه رویی در کوچه مجاور دسترسی دارم. بالای پشت بام یکی از خانه ها تیر آهن هایی بیرون زده اند که صاحب ملک اون ها رو جهت اضافه کردن احتمالی طبقه سوم یه بیشتر در آینده قرار داده. معمولا روی این تیر آهن ها که به شکل عمودی ایستاده اند رو با حلبی های روغن نباتی می پوشانند. بنده از طبقه سوم آپارتمانم با اسلحه ام از فاصله 75 متری تک تک این حلبی ها رو با یک شات می زنم. مسافت نسبتا خوبی هست اما خوب سایز هدف هم بزرگ هست. یکبار هم توی منطقه روستایی یک بطری آب معدنی کوچک رو از فاصله 85 متری زدم البته نه با یک شات.

یک سوال هم در ذهنم ایجاد شد، مسافت قابل طی شدن توسط ساچمه معمولی مثل گامو پرو مگنوم در این اسلحه چه قدر هست؟ یعنی مسافتی که طی می کنه و بعدش به زمین می افته.
(2015-07-29 11:31 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک سوال هم در ذهنم ایجاد شد، مسافت قابل طی شدن توسط ساچمه معمولی مثل گامو پرو مگنوم در این اسلحه چه قدر هست؟ یعنی مسافتی که طی می کنه و بعدش به زمین می افته.
خب دوست عزیز بستگی به چند پارامتر دارد مثلا با داشتن اطلاعات سرعت ، وزن ساچمه ، بالستیک ساچمه و همچنین گرفتن چه زاویه ای برای شلیک و...... با استفاده از برنامه چیرگان میتوان دقیقا بدست آورد و میزان افت ساچمه در نقاط و مسافتهای مختلف را دید (همون تراجکتوری)
معمولا بیشترین حالت برد تفنگ بادی مثلا 400 متر از نظر علمی با برنامه چیرگان موقعی میسر هست که شما روی یک تپه و یا یک بلندی حدود 150 متری نشسته باشید و سپس با زاویه ای که برنامه قبلا بشما اعلام کرده (حدود 20 تا 30 درجه) شلیک کنید در اون صورت تا ساچمه به نقطه پائین برسد بیشترین پرواز یا برد را از خود بجا گذاشته است
برای درک بهتر :
شاید تراجکتوری ساچمه براتون نا آشنا باشد ولی بزبان ساده مسیر منحنی که ساچمه طی میکند را تراجکتوری میگیم . فعلا Khansariha (8)
[تصویر: 13914224282.png]
سپاس دوست عزیز، بنده در دانشگاه تدریس می کنم و رشته ام زبان انگلیسی هست. مطلبی که در عکس گذاشتید بسیار مفید و آموزنده بود. در خواست می کنم اگر امکانش هست خود کتاب یا لینک دانلودش رو قرار بدید تا استفاده کنیم.

اگر کتاب های دیگری هم در مورد sniping در اختیار دارید ممنون میشم خودش یا لینکشون رو قرار بدید.

سپاسگزارم
سلام مجدد،

انجمن عجیبی هست اینجا. ناگهان خالی از سکنه میشه و یک پست مدت ها، شاید ماه ها بی جواب می مونه!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
لینک مرجع