انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه عملکرد کالیبر 4.5 و5.5و6.35 در سلاح بادی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
با سلام :
بنده تفنگ مورد بحث جناب رجایی (RAZ) رو از نزدیک دیدم و ایشون از دوستان خوب بنده هستند Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با اینکه تفنگ رو غبار سالهای متمادی انتظار در انبار ، پوشونده ولی قطعات سالم هستن فقط باید یه نفر با حوصله کار بازسازی و و پولیش و بعد از اون زاجکاری رو انجام بده تا تفنگ دوباره زنده بشه . جالب اینه که هنوز آرم بی-اس-آ داره روش میدرخشه .....
یکی از چیزهای جالب این تفنگ دهانه لوله است که بصورت یک قیف برعکس طراحی شده که کار ایراستریپر رو انجام بده !!!
سیستم ساچمه گذاری دقیقا شبیه مدل معروف دیانای 50 هست و بعد از گذشت این همه سال قطعات کاملا جذب و جفت هستند

روزی که پیش ایشون بودم چند تا عکس ازش گرفتم ولی الان متاسفانه نتونستم عکس ها رو آپلود کنم و آپلود سنتر مدام این پیغام رو میده """ بدلایل نامعلوم عکس مورد نظر آپلود نشد !!!! """"
از مدیران محترم خصوصا مسئول فنی سایت تقاضای تسریع در رفع مشکل رو داریم Khansariha (8)Khansariha (8)
(2017-01-13 05:08 AM)raz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

گمون می کنم این تکه از لوازم شکاری که از پدر خانوم بنده بهم ارث رسیده همین تفنگ بادی نادیده ای باشه که شما دوستا ن راجع بهش صبحبت می کنید .چون ساچمه 5.5 راحت از داخل لولش بیرون می افته .ناگفته نمونه منم تا دوهفته پیش نمی دونستم کالیبری بزرگتر از 5.5 هم هست چون توی این چهل سال سروکارم با شکاری گرم بوده .وامامشخصات این تفنگ..بسیار محکم و قدیمی واز نوع زیر تا شو میباشد اما کاملا سالم روی لوله پیستون ابتدا سه حلقه طلایی دایره رنگ درون هم به چشم می خورد وبعد با حروف درشت طلایی بی اس ا ( bsa )نوشه شده وانتهای لولش بشکل قیفه قنداق نداره چند روز پیش رفتم تو خیابون فردوسی ونشون یکی از این بساطی های که لوازم بادی می فروشن دادم که ببینم قنداق زیر تاشو داره بهش بخورونم بنده خدای بساطی کمی نیگاش کرد وبعد برد تو مغازه بادی فروشی که کنارش بساط کرده بود منم نزدیک ویترین شدم وداشتم تفنگ بادی هارو نیگا می کردم که بساطی یه با یه مردی اومد بیرون و با اشاره منو نشون داد طرف چهره ش داد می زد قالتاقه .تفنگ رو از بساطی یه گرفت ورو به من کرد گفت حیف قنداق نیست می خوای به این بندازی این تفنگ بادی بی نمره س (فهمیدم باارزشه ومیخواد از چنگم در بیاره) بهش گفتم : عیب نداره میدم نمره ش کنند ..... عکس گذاشتن رو بلد نیستم والا در خدمتتون بودم

درود بر دوستان
دوستان من یک تفنگ گوهر قدیمی دارم خیلی کوچیکه کالیبر 4.5 هست ولی ساچمه ها به راحتی ازتو لول رد میشن فقط بعضی ساچمه ها یه کم سفت تر رد میشن من یه مگسک با یه شکاف درجه براش خریدم چون مال خودش روش نبود به نظرتون چه ساچمه ای روش خوب جواب میده ؟
در ضمن من یه فنر دیانا 50 کالیبر 5.5 داشتم انداختم روش ولی ضعیف بود وقتی شلیک میکردم ساچمه رو می دیدم یه بار به یه گنجشک شلیک کردم که ساچمه از کنار نوکش رد شد گنجشک فک کرد مگه حتی براش نوک انداخت که بگیر تش Khansariha (48)پیستون دسته نداره ویه زائده رو بدنه پیستون داره که به زائده ماشه گیر میکنه
راستی اول لول هم مثل اینکه خان نداره
(2017-01-13 08:47 PM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-13 05:08 AM)raz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

گمون می کنم این تکه از لوازم شکاری که از پدر خانوم بنده بهم ارث رسیده همین تفنگ بادی نادیده ای باشه که شما دوستا ن راجع بهش صبحبت می کنید .چون ساچمه 5.5 راحت از داخل لولش بیرون می افته .ناگفته نمونه منم تا دوهفته پیش نمی دونستم کالیبری بزرگتر از 5.5 هم هست چون توی این چهل سال سروکارم با شکاری گرم بوده .وامامشخصات این تفنگ..بسیار محکم و قدیمی واز نوع زیر تا شو میباشد اما کاملا سالم روی لوله پیستون ابتدا سه حلقه طلایی دایره رنگ درون هم به چشم می خورد وبعد با حروف درشت طلایی بی اس ا ( bsa )نوشه شده وانتهای لولش بشکل قیفه قنداق نداره چند روز پیش رفتم تو خیابون فردوسی ونشون یکی از این بساطی های که لوازم بادی می فروشن دادم که ببینم قنداق زیر تاشو داره بهش بخورونم بنده خدای بساطی کمی نیگاش کرد وبعد برد تو مغازه بادی فروشی که کنارش بساط کرده بود منم نزدیک ویترین شدم وداشتم تفنگ بادی هارو نیگا می کردم که بساطی یه با یه مردی اومد بیرون و با اشاره منو نشون داد طرف چهره ش داد می زد قالتاقه .تفنگ رو از بساطی یه گرفت ورو به من کرد گفت حیف قنداق نیست می خوای به این بندازی این تفنگ بادی بی نمره س (فهمیدم باارزشه ومیخواد از چنگم در بیاره) بهش گفتم : عیب نداره میدم نمره ش کنند ..... عکس گذاشتن رو بلد نیستم والا در خدمتتون بودم

درود بر دوستان
دوستان من یک تفنگ گوهر قدیمی دارم خیلی کوچیکه کالیبر 4.5 هست ولی ساچمه ها به راحتی ازتو لول رد میشن فقط بعضی ساچمه ها یه کم سفت تر رد میشن من یه مگسک با یه شکاف درجه براش خریدم چون مال خودش روش نبود به نظرتون چه ساچمه ای روش خوب جواب میده ؟
در ضمن من یه فنر دیانا 50 کالیبر 5.5 داشتم انداختم روش ولی ضعیف بود وقتی شلیک میکردم ساچمه رو می دیدم یه بار به یه گنجشک شلیک کردم که ساچمه از کنار نوکش رد شد گنجشک فک کرد مگه حتی براش نوک انداخت که بگیر تش Khansariha (48)پیستون دسته نداره ویه زائده رو بدنه پیستون داره که به زائده ماشه گیر میکنه
راستی اول لول هم مثل اینکه خان نداره
بذارش برای دکور چون خرج به تفنگ روباید بکنی براش تا تفنگ شه تازه گوهریه زمانی گوهر بود.
دوستان كسي راجع به كاليبر ٤.٤ اطلاعاتي نداشت؟
دليل اينكه يك سري تفنگ بادي ها ساچمه گرد ميخورن چي هستش ؟
يعني چه فرقي بين عملكرد ساچمه گرد و معمولي هستش؟
با سلام :
اینم از عکسهای تفنگ دوست خوبمون آقای(raz)[تصویر: -آقا-1.jpg]
[تصویر: -آقا-2.jpg]
[تصویر: -آقا-3.jpg]
[تصویر: -آقا-4.jpg]
[تصویر: -آقا-5.jpg]
مقاله :
کالیبر 4.5 یا 5.5؟

روی تصویر زیر کلیک کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-12-16 09:16 AM)میثم کماسایی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مقاله :
کالیبر 4.5 یا 5.5؟

روی تصویر زیر کلیک کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خلاصه :
4'5: competiton from 10m to 50m (under 24J)
5'5: competition from 50m to 100m (over 24J)

خلاصه
(2017-01-16 02:08 AM)arashgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان كسي راجع به كاليبر ٤.٤ اطلاعاتي نداشت؟
دليل اينكه يك سري تفنگ بادي ها ساچمه گرد ميخورن چي هستش ؟
يعني چه فرقي بين عملكرد ساچمه گرد و معمولي هستش؟
کالیبر استاندارد ۴.۴نداریم فقط بعضی از ساچمه های مچ تپانچه کالیبر۴.۴دارن.
ساچمه گرد همه بیشتر در تفنگهایی که لول بدون خان دارن استفاده میشه بیشتر تفنگهایco2.
ارسال پس از 4سال

سلام دوستان از بحث های شما در مورد کالیبر
چندین قرن میگذره
الان زیر 25ژول هیچکس 5/5رو مناسب نمیدونه اما همه دوست دارن با شادو1000کالیبر5/5گراز و شغال بزنن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع