انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه عملکرد کالیبر 4.5 و5.5و6.35 در سلاح بادی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
من تقریبا 10 سال پیش (شاید بیشتر دقیق یادم نیست ) یه همسایه داشتیم کالیبر 25 داشت فکر کنم اونموقع میشد آورد ساچمه هاش بسته 75 تایی بود و خیلی بزرگ و سنگین بود
البته شایدم 50 تایی بود فقط یادمه ساچمه هاش خیلی بزرگ بود
بنظرم کالیبر 25 باشه کسی 22 هم نمیگیره حالا با هر قدرت و سرعتی که باشه البته واسه شکار
آقا امروز داشتم توی فروم های خارجی یه کم می چرخیدم.یه چند تا مطلب راجع به تفنگ های کالیبر 0.20 (5 میلی متر) دیدم و این که چه قدر دقیق هستن و در عین حال هم بالستیک و هم قدرت خوبی دارن.برای من این سوال پیش اومد واقعا چرا این کالیبر تو ایران نیست؟ در حالی که امروزه هم بیشتر شرکت های معتبر با این کالیبر تفنگ تولید می کنن هم مهماتش به اندازه کافی بازم توسط شرکتهای شناخته شده تولید می شه.واقعا چرا اینها تا حالا وارد نشدن؟Khansariha (226)
سلام دوستان
من درمورد کالیبر 177 به نتیجه ای رسیدم من با یک مگنوم 350 کالیبر 177 با ساچمه مارشال در فاصله دقیق 96 متری 3 بار پشت سر هم اهدافی به اندازه یک شیشه دلستر رو مورد هدف بسیار دقیق قرار دادم. این رو گفتم تا کالیبر 177 رو دست کم نگیرید در ضمن در این فاصله اهداف رو به شدت تخریب کرد
منم با 52 کالیبر 4.5 توی ش... بسیار موفق تر بودم.دقت حرف اول رو میزنه و کالیبر 4.5 یه سر و گردن بالاتره واقعا
تجربه نشون داده درتمامي محصولات فنري ديانا ووايرخ دقت در كاليبر٤/٥بالاتر است ودوستاني كه نياز به تخريب بيشتري دارند به جاي استفاده از كاليبر٥/٥از ساچمه سنگينر ٤/٥مانند جي اس بي مانستر ١٦گريني (هم وزن ساچمه ايده ال ٥/٥)استفاده كنند

[PISTOL]فشمي
والا من 10گرین استفاده میکردم.خیلی خوب بود ولی 16 دیگه خیلی باید سنگین باشه برای یه فنری 4.5.شما خودت استفاده کردی؟افتش مشهود نیست تو فاصله زیر 60 متر؟؟
(2017-01-06 09:30 PM)garro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا من 10گرین استفاده میکردم.خیلی خوب بود ولی 16 دیگه خیلی باید سنگین باشه برای یه فنری 4.5.شما خودت استفاده کردی؟افتش مشهود نیست تو فاصله زیر 60 متر؟؟

البته متناسب با قدرت سلاح

[PISTOL]فشمي
با سلام يك سوال داشتم من يك تفنگ بادي قديمي دارم كه حدود ٢٠ سال هست استفاده نميشه روسي هست و ساچمه ٤.٤ گرد ميخوره زمان خودش قدرت بالاي داشت . اطلاعاتي راجع به اين كاليبر دارين ؟
باسلام

گمون می کنم این تکه از لوازم شکاری که از پدر خانوم بنده بهم ارث رسیده همین تفنگ بادی نادیده ای باشه که شما دوستا ن راجع بهش صبحبت می کنید .چون ساچمه 5.5 راحت از داخل لولش بیرون می افته .ناگفته نمونه منم تا دوهفته پیش نمی دونستم کالیبری بزرگتر از 5.5 هم هست چون توی این چهل سال سروکارم با شکاری گرم بوده .وامامشخصات این تفنگ..بسیار محکم و قدیمی واز نوع زیر تا شو میباشد اما کاملا سالم روی لوله پیستون ابتدا سه حلقه طلایی دایره رنگ درون هم به چشم می خورد وبعد با حروف درشت طلایی بی اس ا ( bsa )نوشه شده وانتهای لولش بشکل قیفه قنداق نداره چند روز پیش رفتم تو خیابون فردوسی ونشون یکی از این بساطی های که لوازم بادی می فروشن دادم که ببینم قنداق زیر تاشو داره بهش بخورونم بنده خدای بساطی کمی نیگاش کرد وبعد برد تو مغازه بادی فروشی که کنارش بساط کرده بود منم نزدیک ویترین شدم وداشتم تفنگ بادی هارو نیگا می کردم که بساطی یه با یه مردی اومد بیرون و با اشاره منو نشون داد طرف چهره ش داد می زد قالتاقه .تفنگ رو از بساطی یه گرفت ورو به من کرد گفت حیف قنداق نیست می خوای به این بندازی این تفنگ بادی بی نمره س (فهمیدم باارزشه ومیخواد از چنگم در بیاره) بهش گفتم : عیب نداره میدم نمره ش کنند ..... عکس گذاشتن رو بلد نیستم والا در خدمتتون بودم
(2017-01-13 05:08 AM)raz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

گمون می کنم این تکه از لوازم شکاری که از پدر خانوم بنده بهم ارث رسیده همین تفنگ بادی نادیده ای باشه که شما دوستا ن راجع بهش صبحبت می کنید .چون ساچمه 5.5 راحت از داخل لولش بیرون می افته .ناگفته نمونه منم تا دوهفته پیش نمی دونستم کالیبری بزرگتر از 5.5 هم هست چون توی این چهل سال سروکارم با شکاری گرم بوده .وامامشخصات این تفنگ..بسیار محکم و قدیمی واز نوع زیر تا شو میباشد اما کاملا سالم روی لوله پیستون ابتدا سه حلقه طلایی دایره رنگ درون هم به چشم می خورد وبعد با حروف درشت طلایی بی اس ا ( bsa )نوشه شده وانتهای لولش بشکل قیفه قنداق نداره چند روز پیش رفتم تو خیابون فردوسی ونشون یکی از این بساطی های که لوازم بادی می فروشن دادم که ببینم قنداق زیر تاشو داره بهش بخورونم بنده خدای بساطی کمی نیگاش کرد وبعد برد تو مغازه بادی فروشی که کنارش بساط کرده بود منم نزدیک ویترین شدم وداشتم تفنگ بادی هارو نیگا می کردم که بساطی یه با یه مردی اومد بیرون و با اشاره منو نشون داد طرف چهره ش داد می زد قالتاقه .تفنگ رو از بساطی یه گرفت ورو به من کرد گفت حیف قنداق نیست می خوای به این بندازی این تفنگ بادی بی نمره س (فهمیدم باارزشه ومیخواد از چنگم در بیاره) بهش گفتم : عیب نداره میدم نمره ش کنند ..... عکس گذاشتن رو بلد نیستم والا در خدمتتون بودم

سلام
من در مورد سلاح موردی شما چیزی نمیدونم, اما در مورد BSA:
یک کارخونه با کیفیت انگلیسی که لوگو اون سه تا تفنگ هست که بهم تکیه دادن مثل کمپ کردن ارتشی تفنگ, این کارخونه دوچرخه و موتور هم وارد ایران کرده, که موتورهاش بیشتر دست شرکت نفتی ها بود زمان های قدیم. اگه موتورهاشو دیده باشید, دیگه اصلا به این موتورهای جدید دقیق نمیگید؛موتورهای دورپایین با سی سی بالا , مثل چرخ خیاطی کار میکنه, 70 سال کارکردش هست که از ظاهرش چیزی نمونده ولی به هندل دوم نمیرسه؛ خیلی از این موتورهای جنگ جهانی دوم و موتورهای ارتشی قدیمی که میبینید و یکی از معروفترین موتورها در هند و پاکستان که عاشق موتور هستند همین BSA هست!
دوچرخه هاشم این دوچرخه های چینی 28 که تو بازار هست یا دوچرخه یاماها ژاپن تو این تیپ از همین BSA کپی شده.
خوب اینها مقدمه بود که بگم اصل کار این کارخونه اسلحه سازی هست! و کارخونه های دیگه بعدا بوجود امدن, فکر کنم اصل این کارخونه به قرن 15 یعنی 1689 برمیگرده. این کارخونه به مدت 150 سال فقط برای سیستم نظامی انگلیس ادوات تولید میکرد ولی در 1861 به یک کمپانی مسولیت محدود تبدیل شد تا به عموم خدمت رسانی کند, در اوایل قرن بیستم دوچرخه, موتور سیکلت و سه چرخه هم تولید کرد, که اوج معروفیت BSA در جنگ جهانی دوم بود که از این فرصت برای فراگیری محصولات خودش استفاده کرد.

خیلی خلاصه بود ولی این کمپانی پیشینه قوی داره در صنعت؛ کیفیت درست و صاحب سبک هم هست. من این اسلحه رو ندیدم ولی اگه مربوط به همین کمپانی هست, واسش مشتری دارم, همین الان, به قیمتی که ارزش اون هست.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع