انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مشاور خرید کمان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
دوست گرامی طبق صحبت دوستان تا 50 متر سیبل میشه با رمبو (160تومان)ایرانی زد ولی برا شکار باید کامپوند (700تومان)بخری
من شهریور ماه بود که رفته بودم بانه,زوبین برسیدم گفت 300 تومن.تیرهاشم فک کنم طولش به اندازه انگشت دست یا بیشتر بود.چیزی خوبی به نظر میومد.قنداق چوبی هم بود.همچین چیزی به درد شکار میخوره؟Khansariha (8)
دوستان اگه نظری در مورد کمان زیر دارند لطفا بفرمایند. ظاهرا 3-4 سال پیش خریداری شده و 35 پونداژش هست و مارکش هم: bow cap winstar II هست. به نظرتون برای شزوع کار مناسبه؟ چند بخرم ارزش داره؟ قطعات هم شامل موارد زیره:
رایزر کپ کره وین استار 2
لیمب کپ چین 68 پنداژ 36
سایت کارتل
کوئیور
کیس
سه پایه
زه
[تصویر: img_7163-jpg.545106]
[تصویر: img_7158-jpg.545108]
با تشکر از راهنمایی دوستان.
دوستان نظری نداشتند؟ باید کمان زیر باشه. قیمت دست دومش چه حدودی هست؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب کسی نظری نداد. منم ریسک کردم و خریدم. البته هنوز دستم نرسیده چون کمان کرج بود و دوستم از طرف من خرید و معلوم نیست کی بتونم ازش بگیرم.
[quote='oghab' pid='74932' dateline='1340092373']
سلام دوستان
آقا شما که فرمودید قدرت کمان بر حسب پوند گفته میشه ، پوندو میشه به ژول تبدیل کرد ؟
یعنی هر پوند چقدره ؟
چطوری متوجه قدرتش بشیم ؟
[/quote
یه فرمول داره ولی یادم نیست.
سلام
از دوستاني كه در مورد كمان تخصص دارند خواهش ميكنم در مورد كمانهاي ريكروي داخل سايت ايران ارچري نظر بدهند و بهترين نمونه موجود را معرفي كنند البته من بهيچوجه براي شكار نميخوام فقط براي لذت و تمركز هدف زني !!!
آقا اگه ممکنه این جریان پوند به ژول رو بگین. مثلا کمون 200 پوندی چند ژول قدرت داره. به سوال دیگه اینکه این پوند که استفاده میشه قدرت پرتابه هست با نیروی لازم برای کشیدن کمان.
ممنون از همه
با علی
باسلام:
امین جان این پونداژ کمان که بهش اشاره میشه ، منظور میزان کششی هست که باید اعمال بشه تا زه کمان 28 اینچ بیاد عقب . بدلیل اینکه میشه تیرهایی با وزنهای مختلف پرتاب کرد پس طبیعیه قدرت ، با تیرهای متفاوت ، متغییر باشه . پس باید با هر تیر خاص ، کمان رو کرونو کرد تا بفهمیم چقدر قدرت بهمون میده . ولی یک اصل کلی هست که در کمان ریکرو بیشتر از 40 پوند طرفدار نداره و یه جورایی مثل قدرت 40 ژولی در پی-سی-پی ها !!!! مبنای کمان ریکرو قرار گرفته . دلیلش هم خیلی ساده است : بیشتر از این مقدار کشش ، برای اکثریت افراد خسته کننده است و به تاندونها و مفاصل فشار وارد میشه و آسیب میزنه . شما فکر کنید در طول یک روز تمرین اگر کسی 200 بار همین 40 پوند رو هم بکشه ، نگه داره ، و بعد رها کنه چقدر فشار بهش میاد . کمانگیری ورزش بسیار مفرحی است ولی بدون آمادگی بدنی میتونه آسیب های جدی وارد کنه .
موفق باشید
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع