انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دومیناتور200wومشکلات و مزایای آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
نه دوست عزیز نمیشه کار درستی هم نیست کلا کورس سیلندر پیستون با هم متفاوت هستش.
سلام و ممنون از جوابتون اما اين كار شدني توي يكي از سايتهاي خارجي اين كارو به صورت تصويري و با باز كردن هر دو تفنگ معمولي و نيترو پيستون 125 توضيح داده بود تنها كاري كه كرد اين بود كه فنر رو برداشت و نيترو پيستون رو البته با قطعه اضافي پلاستيكي تهش عوض كرد همين.
البته اين عكس كاملا گوياست دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و صد البته كه. من اين سوالو تو سايت خود رنجر (aitguns.ir) هم مطرح كرده بودم كه اين جواب يكي از مديراي اون سايته كه چند دقيقه پيش جواب داده.
جواب :سلام دوست عزیز اره میتونی بجا فنری از جک نیتروپیستون که تو فروشگاه هست استفاده کنی و تفنگت ورتکس (نیتروپیستونی) بشه
تصحيح مي كنم airguns.ir
سلام به دوستان . این سلاح را به تازگی خریداری کردم . در بازار ایران گرانترین مدل فنری همین هاتسان 200 دامیناتور است . سعی میکنم در مورد سلاحهایی که ندارم و فقط ازشون تعریف شنیدم اظهار نظر نکنم . بنابراین این چند سطر حاصل تجربه عملی با این سلاح است .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اول از همه مهمترین موردی که به نظرم رسید قبضه بسیار خوش دست این سلاح است و این خوش دستی بیشتر به خاطر شیب تند قسمت قبضه تا انتهای سیلندر سلاح است .
جای گونه قنداق قابل تنظیم در ارتفاع است که این مورد حتی در گرانترین مدلهای سلاحهای دیانا دیده نمیشود .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سیستم مسلح شدن اصطلاحا underlever cocking یا به قول خودمون زیرشکن است. و مشابه و احتمالا کپی برداری شده از air arms tx200 میباشد .مخصوصا در قسمت ضامن اهرم شارژ

وزن سلاح افزون بر 4 kg است و بنابراین مناسب فیزیکهای بدنی کوچک نیست . طبق معمول تمام هاتسانهای فنری برای این سلاح هم هادی فنرو پکینگ سر پیستون جدید و از جنس بهتر ساختیم و البته در مورد این سلاح به واشر داخل سیلندر هم نیاز است .بعد از انجام این کارها و چند کار دیگر دقت سلاح را ازمایش کردم و به نظرمن که تا الان تجربه استفاده از سلاحهای 135 و 155 و 80 را داشته ام از تمام این موارد نام برده دقیقتر است . که البته چند علت دارد .
اول از همه لوله ثابت و وزن سنگین مهمترین عوامل دقت در این سلاح هستند .
دوم فنر کوتاه و پروفیل باریک که حتی از فنر رنجر 80 هم کوتاهتر است که در مورد تفنگ من با فنر دیانا 52 تعویض شد و الان قدرت بیشتر و لرزش کمتری به نسبت سلاح فابریک دارد .
ادامه دارد...
سلام
دوست عزیز من ابتدا که مطلبتون رو خوندم فکر کردم منظورتون اینه که گرانترین فنری توی ایران همین تفنگه ولی بعد متوجه شدم که منظورتون گرونترین فنری توی محصولات فنری هاتسان هستش اینو گفتم شاید بعضی دوستان مثل من این اشتباه رو نکنند
به هر حال مبارکتون باشه و ممنون از اطلاعاتی که دادید
یا حق
جناب ln 1 . اسلحتون از همون اول اون ریل دوربین روش بود ؟ سابقا رنجر های ارسالی به ایران این ریل رو نداشت Khansariha (8)
جناب in 1 با توجه به تجربیات شما این سلاح را با چه سلاحهای فنری میتوان در یک سطح دید و قیمت تمام شده آن با تیون مجموعا چقدر شد . در مورد ماشه اش هم لطفا تجربتون را بگید . در کل آیا خریدش با صرفه است؟
متشکر
سلام یه تفنگ جدید شرکت هاتسان وارد کرده اسمش 1100 زیر واشو هست کسی میدونه پیه یا همون تروپدو 105 کسی داشته این تفنگ رو تا ب حال؟؟؟
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

این هستKhansariha (8)
متاسفانه این سلاح هم مثل اکثر تفنگهای فنری رنجر در بین دوستان انجمن مورد کم توجهی قرار گرفته است .هدف من از تهیه این سلاح صرفا کسب تجربه جدید بود که البته الان از خریدم راضی هستم .قیمت نمایندگی 930 تومان است که با پرداختی اندک بیشتر از نمایندگی مشهد خرید کردم .
در وافع گرانترین فنری هاتسان در بازار ایران هست. تقریبا تمام برندهای تفنگ بادی نمونه های زیرشکن هم تولید میکنند که در بازار ما کرال و ریتای به علاوه دیانا و وایروخ موجود و قابل تهیه است . کرال و ریتای ابدا قابل قیاس با این سلاح نیستند و در سطح بسیار پائینتری قرار میگیرند . وایروخ های زیرشکن هم بیش از دو برابر دومیناتور قیمت دارند و البته از نظر کیفی هم وایروخ مجالی برای رقبا باقی نمیگذارد .به نظر من نزدیکترین رقیب به دامیناتور 200 ، دیانا 460 میباشد . که البته حدود 600 تومن تفاوت قیمت دارند .
از انجایی که هر دو سلاح را در اختیار دارم مقایسه ای کوچک خالی از لطف نیست .

اول از همه قیمت Diana 460 در حال حاضر حدود 1600 و هاتسان 950 میباشد . دیانا در ازای مبلغ پرداختی سلاحی سبکتر ،شکیلتر و قوی تر به شما تحویل میدهد . بالانس 460 بدون دوربین به علت سنگینی سر تفنگ مناسب نیست که این تناسب با نصب یک دوربین دهنه 40 جبران میشود . دیانا ها در کل چوب قنداق زیبایی دارند که در بعضی مدلها رگه های چوب بسیار زیبا و خوش رخ است . متاسفانه مگسک 460 ابدا مناسب اهداف نزدیک نیست و نیاز به استفاده از دوربین را دو چندان میکند .فرایند مسلح سازی در 460 روان و راحت است و نکته جالب توجه در این سلاح این است که شرکت دیانا از یک فنر کوتاه که هم اندازه فنر 54 و 52 است قدرتی برابر و حتی بیشتر از 350 مگنوم بدست اورده است . در حالی که فنر 350 چندین سانتیمتر بلندتر است . سیستم ضامن اهرم شارژ دیانا ساده و کارامد است که البته از نظر ایمنی در حد دیاناهای سری 50 نیست . ریل دوربین دیانا از جنس المینیوم و 11 mm است .ضامن ماشه T06 دیانا در کل بد نیست و البته زیاد هم قابل اطمینان نیست .

Hatsan 200 سلاحی است سنگین ولی خوش دست . همانطور که قبلا عرض کردم این خوش دستی به علت زاویه کمی تند قبضه ایجاد شده است .چوب تفنگهای هاتسان عموما فاقد رگه و نقش است .ولی کاملا محکم و البته سنگین است . کیفیت زاجکاری در حد دیانا نیست . سایتهای هدف گیری هاتسان کاملا کارامد است و اختصاصا در مورد هاتسان 200 برخلاف 135 مگسک دارای گارد محافظ است که احتمال شکستن را کمتر میکند .کوک کردن هر دو تفنگ تقریبا نیرویی یکسان میطلبد . البته فنر هاتسان من با دیانا 52 تعویض شده .جای گونه قابل تنظیم مهمترین برتری این سلاح نسبت به دیانا است . احتمالا هدف هاتسان از تولید این سلاح ارائه سلاحی برای مقاصد فیلد تارگت بوده است.که البته به نظر من جا داشت که حداقل ماشه سلاح برای این هدف بهینه سازی میشد . ماشه هاتسان کاملا محکم و البته خشن است که برای کارکرد نرمتر نیاز کمی اصلاحات دارد .
ضامن اهرم شارژ محکم و قابل اطمینان است و همینطور ضامن ماشه .از نظر قدرتی کاملا برتر از ادعای کارخانه مبنی بر 20 ژول عمل میکند که البته این مورد تجربی است و هنوز کرنوگرافی انجام نداده ام .به زودی نتایج دقیقتری از گروه تیر و .. در همین تاپیک ارائه میگردد.
قیمت خرید این سلاح 970 و از طریق نمایندگی مشهد تهیه شده است که مزیتش نسبت به مدلهای جدید همانطور که دوستمون اشاره داشتند وجود ریل دوربین 11 و 22 mm است که کار نصب انواع تجهیزات هدف گیری را راحت میکند .
ادامه دارد...
(2015-11-20 12:15 AM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یه تفنگ جدید شرکت هاتسان وارد کرده اسمش 1100 زیر واشو هست کسی میدونه پیه یا همون تروپدو 105 کسی داشته این تفنگ رو تا ب حال؟؟؟
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

این هستKhansariha (8)

کسی نبود جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز شما که کاربر با تجربه ای هستین . این تاپیک جای این سوال نیست . ولیکن باب راهنمایی این مدل ورژن ضعیفتره 155 هست که من مدتی در اختیارم بود . تنها ایرادش زمانگیر بودن فرایند مسلح سازی سلاح هست . در کل سلاحهای هاتسان زیر شکن برای دوستداران این تیپ سلاحها کاملا راضی کننده خواهند بود.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع